Megabus: jízdenky po celé Americe za dolar - 23 Kč.

Jak akci využít?

Po delší době informujeme o novém prodejním období amerického autobusového dopravce Megabus. Aktuálně můžete kupovat jízdenky po celé Americe za pouhý 1$ do konce března 2015. Dopravce nabízí jízdenky za dolar v každém spoji pro prvních pár sedadel. Proto s rezervací neváhejte.

  • Rezervuj jízdenky za 1$ na megabus.com
  • Cestovní období do 31.03.2015
TIP! Zakupte jízdenky New York - Chicago za 1$, budou se vám hodit k letenkám za 9 tisíc do USA z Prahy.

Jízdenky můžete využít nejen k dopravě z nejznámějších měst v USA: New York, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Miami, Filadelfie, Boston nebo Washington DC.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vojta.med

Ahoj může mi někdo poradit cesta z Fort Lauderdale do Orlanda na Cape Canaveral

Avatar uživatele gg

Zajimavy deal nemáte někdo náhodou tip na to jak sehnat lacine ubytko po statech na booking a hostelworldu je vsechno okolo 20liber za noc to mi přijde moc moje představa by byla tak 10liber noc

Avatar uživatele Jarda85

Ahoj Zdeňku, USA není low-cost destinace. Zkus se podívat např. na airbnb.cz.

Avatar uživatele v.brunnhofer

Vezmi si stan na záda a šup do kempu :-)

Avatar uživatele zitonacestach

Doporučuji www.airbnb.com - ceny skvělé, výběr velký :-)Šťastnou cestu.

Avatar uživatele ondrab

Povedlo se mi koupit vzdy jen uplne prvni jizdenku za dolar, NYC-PHI a PHI-DC. Prvni za dolar, dalsi jizdenky za 11 resp. 13 dolaru.

Tak úspěšně koupeno NYC-WAS na březen za 2,5 USD v průměru oneway. Škoda že Megabus začal spoplatňovat ty 4 místa vepředu nahoře, 7 baků navíc za to nedám :)

Avatar uživatele sssarkasss

kdy budou prosím v prodeji lístky na květen??? díky

Avatar uživatele Jarda85

Ahoj Šárko, je to náhodné, sleduj CL.

Avatar uživatele Shari

Záleži opravdu na termínu. Já včera koupila NY - WDC za 5 USD na prosinec, ale za tuhle cenu byl jen jeden z možných dnů a jen jedna konkrétní cesta tam a zpět. Ostatní už byly za víc než 20...

Avatar uživatele davidson

Hele Dave dolar neni dávno za 20 Kč, včera jsem kupoval v Kaprovce VIP kurzem za 22,30 :-)

To mi nějak nedošlo ;)

Avatar uživatele honzamikat

Tak zas tak davno to neni, ja kupoval zacatkem cervna za 19.75.. A k te Kaprovce - drahe ;-) Nejvyhodnejsi smenarna v Praze je u jindrisske veze, napr. dnesni kurz pro prodej je 22.15 ;-)

Avatar uživatele Radek.Danc

Jsou i za dolar ze San Francisca do Los Angeles kolem 8.12? Díky!

Avatar uživatele Jarda85

Ahoj Radku, cena od $37.00 :-(

Avatar uživatele tereza.beranova15

Je nutný nějaký promotion code? jízdenky jsou za 15 dolarů na datum v březnu, které potřebuji. Je to sice dobrá cena, ale dolar je dolar :)

Žádný promo kód :-) první jízdenky za dolar, další již za víc.

Avatar uživatele Kickassone

Akorat objednavam listky na Floride za 1usd :) je jich tam jeste hromada :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Voloteou do 4 francouzských měst
-78 %

Tam to bude krásný!

Do konce roku z Prahy na Havaj přes Peking
-42 %

Jedem!

S Regiojetem kamkoliv po Evropě (jen dnes)
-73 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké