Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pravděpodobně nejznámější autobusový dopravce na území Spojených států americky spustil prodej na nové období. Tentokrát láká zájemce o levné jízdenky po celý únor 2014.

Jednosměrné jízdenky zakoupíte na nejfrekventovanějších trasách za pouhý 1$, tedy 20 Kč.

Máte-li naplánovánu návštěvu Ameriky v tomto období, s rezervací příliš neváhejte. Mezi nejvyužívanější trasy z New Yorku patří Washington DC, Filadelfie, Boston či Atlantic City. Dopravce však operuje i na západním pobřeží USA, kde spojuje například San Francisco s Los Angeles.

 

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele berda
berda

Objevují se jednodolarovky i na trase NYC-BUF ?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tuším, že na delších trasách začínají ceny od 5$.. Ale nejsem si jist.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Pavel_Starecky
Pavel_Starecky

spíše by mne zajímalo, jestli bude nějaká expanze na západním pobřeží ať už směrem na sever nebo směrem na východ.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Megabus v této oblasti začal provozovat linky teprve tento nebo minulý rok. Takže se určitě do budoucna rozšíření dočkáme. Mimo jiné zde jezdí i Bolt bus.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele scratch
scratch

Uvitam info o jizdenkach na Brezen :)

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Taky mám na ně políčeno. Určitě se o nich dozvíš od nás :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
theHound

Jak často to MB dělá? Dá se očekávat i na červen?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ondro u Megabusu stojí vždy první jízdenka/y v daném spoji 1$. Určitě tedy očekávej tyto ceny i na červen ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To musíš vidět!
Jambiani
ušetříš až 39%
Hurá za zážitky!
Enna
ušetříš až 71%
Tam chceš!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Honem, dokud jsou místa!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké