Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Chystáte se na podzimní cestu do Států díky některé z našich akčních letenek do USA? A co víc, v plánu máte také trochu pocestovat napříč zemí? Pak právě nyní začněte plánovat své přejezdy, neboť Megabus vypustil do prodeje dolarové jízdenky na nové cestovní období, tentokrát do poloviny listopadu. Cestovat můžete do okolí New Yorku, stejně jako v rámci Kalifornie či Floridy, vždy za 1 $.

  • Jízdenky za 1 $ v rámci USA rezervujte na megabus.com
  • Nové cestovní období: 09.09. - 17.11.2015
Jízdenky zakoupíte nejen do New Yorku, Washingtonu DC, Bostonu, Filadelfie, Miami, Los Angeles, San Francisca, Las Vegas, ale také spoustu dalších destinací.

Megabus také v Evropě

Megabus křižuje i silnice Evropy, cenová strategie je naprosto stejná - tedy první sedačky v daném spoji zakoupíte vždy za 1 libru či euro. Uvolňování dnů do prodeje však funguje na principu 90 denního předstihu, tzn. dnes zakoupíte jízdenky max na 2.10., zítra na 3.10. atd,.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele paulickova
paulickova

A kolik je vzdy tech za dolar? Jrn jedna a pak cena jde nahoru nrbo vice?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kdysi bývalo asi 5, teď to bude trasa od trasy. Ty nové budou mít klidně víc, NY - Chicago zřejmě 1.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele men380
men380

zítra poletí pro SmartWings OK-YBA do Burgasu, lze toho využít jako promo let, letenky vychází na 5 000,- Kč :) zpáteční za 4h letu

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Pavel_Starecky
Pavel_Starecky

Proč web neinformuje o expanzi Megabusu v Evropě? Nejnověji v Itálii.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Petře, děkujeme za připomenutí. Při nejbližší příležitosti nebo v návaznosti na nějakou zajímavou akci dáme o Megabusu v Itálii určitě vědět.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Spíš jde o logiku věci - k čemu ti megabus v Itálii je? Poletíš do Milána, aby sis koupil 1 eurovou jízdenku do Paříže? Nevidím v tom vůbec žádný smysl. Máme pevně stanovený limit kvality, který dodržujeme - https://www.cestujlevne.com/uvod/#4 Jakmile bude mít tato nabídka smysl, objeví se tu ;)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Denise44
Denise44

Ahoj, ví se kdy vždy megabus tyto nové termíny vypouští? Chci si koupit nějakou výhodnou jízdenku v únoru z LA do Vegas, tak abych to nepropásla :) díky

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Adam
Adam

Ahoj, platí tedy u megabusu, že ceny již od tohoto proma jdou pouze nahouru? Dle data a prodaných míst (1,5,10,15 ... apod. ) ? Jaký mají systém na bágly ? je to nějak označený nebo prostě doufat, že na konci cesty tam ten můj bude ? :) Případně, má někdo zkušenost na noční lince Buffalo - New York ? Recenze jsou všelijaké :)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, jízdenky jdou vždy jen nahoru dle obsazenosti spoje. Zavazadla jsou striktně 1 kufru a 1 příruční.

před 7 lety
Avatar uživatele sajka
sajka

Příruční zavazadlo je normální zavazadlo jako do letadla (max. 8 kg)? Děkuji :)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam jsi vždycky chtěl!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
A už tam budem?
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké