Indonésie

MEGAHIT: letenky z Amsterdamu na Palau a Guam v Oceánii a dalších destinací v JV Asii - 7.508 Kč.

476 komentářů
2016-02-18T11:20:04+01:00

O akci

Za neuvěřitelnou cenu se můžete dostat z Evropy do Tichomoří na exotické souostroví Palau, které je opravdovým rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Letenky je možné zakoupit za šílenou cenu 7.500 Kč. Není žádným tajemstvím, že běžná cenovka na letence na Palau má spíše čtyřnásobnou hodnotu.

Jedná se o chybový tarif, kdy z ceny letenky úplně vypadl palivový příplatek. Cena je ještě ponížena prodejem přes hongkongskou Expedii, kde lze zakoupit zpáteční letenku z Amsterdamu do Kororu za 2.406 HKD, což je v přepočtu cca 7.508 Kč. Letenky Expediia vystavuje automaticky bezprostředně po provedení rezervace.

Aktualizace 19.2.: změnili jsme odkazy na taiwanskou mutaci Expedie, kde lze letenky znovu rezervovat!

Letenky na Palau a Guam:

  • Amsterdam – Koror za 2.406 HKD 11.616 TWD / 8.500 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Guam za 2.605 HKD 12.297 TWD / 8.990 Kč rezervuj >>
Další zajímavé nabídky:
  • Amsterdam - Denpasar (Bali) za 2.524 HKD 11.959 TWD / 8.750 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Phnompenh za 2.601 HKD / 8.116 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Manila za 2.497 HKD 11.835 TWD / 8.650 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Ho Či Minovo Město za 2.574 HKD 12.166 TWD / 8.890 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: 1.5. - 20.6. a 20.8. - 15.12.
  • Doba pobytu minimálně 7 dní, maximálně 1 měsíc
  • Prodej do opravy tarifu!
Jedná se o chybový tarif, proto není úplně jisté, zda budou letenky uznány. Z našich zkušeností však můžeme říct, že na 99 % tomu tak bude. Nicméně je na místě vyčkat pár dní s rezervací návazných služeb, tj. přípojů, hotelů a dalších. Nemusíme vám však zdůrazňovat, že tarif může být každou chvíli opraven.

Během rezervace na hongkongské Expedii přepněte do angličtiny!

Před cestou

Nezapomeňte na další náklady

Ačkoliv souostroví Palau patří k top exotické zemi, je třeba myslet i na další výdaje, které se v tomto místě nerovnají typicky jihovýchodní úrovni. Např. při odletu se platí daň 20 USD a tzv. green fee ve výši 30 USD, tj. celkem 50 USD.

Hotely se pohybují od 2.000 Kč za noc - ubytování na Palau.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-02-18T11:20:04+01:00

476 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele hatin
hatin
před 6 lety

Ahoj, po kovbojce s přesuny letů, přes miliony telefonátů, mailů a stížností na soc. sítích na Expedia/China Airlines jsme dopadli tak, že nám alternativu sice našli, ale rozdělili naši skupinku 2+1. Proto bych se chtěl zeptat těch, kteři mají na PALAU stejný iteriář, jestli by byl někdo ochotný vzít na jeden den v Taipei pod křídla naši moc milou kamarádku, ať tam není tak sama a k podělení výdajů... :) (17.-18.11) FB kontakt: https://www.facebook.com/vlastimil.harasta CI066 16NOV AMSBKK 1320 0645 CI834 17NOV BKKTPE 1110 1540 CI028 19NOV TPEROR 1335 1835 CI027 30NOV RORTPE 1925 2205 CI073 02DEC TPEAMS 0135 0900

Avatar uživatele trek09_1
trek09_1
před 6 lety

Odlet na Palau z AMS dne 17.11. nám byl zrušen a přesunut už na 16.11. Někdo další s nedobrovolným noclehem v BKK?

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

Dobrý den, mám podobný problém, kde nám posunuli let z Amsterdamu o 24 hod dopředu, s cílovou destinaci Bangkok. Dál se to tváří, že nikam neletíme. Zpáteční letenky jsou bez odletu z Kororu, ale rovnou z Taipeje do Amsterdamu. zatím se to tváří, že do Kororu se nepodíváme :-)

Avatar uživatele
Lenka _1
před 6 lety

Cus, to mame vsichni takto, zavolejte a nabizi let na toho 17/11 pres Frankfurt do Taipei a pak na Koror.

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

náš původní let měl být 24.11 tam 7.12 zpět, kde 23.11 přílet do Amsterdamu a odlet z Amsterdamu 9.12. Původní plán byl přijet do AMS o den dřív a v klidu odletět následující den, z tou to změnou nestíháme na let z AMS. Ted máme si zařídit změnu letu z PRG do AMS a chybějící lety do ROR (tam a zpět). Nevypadá to úplně nadějně.

Avatar uživatele
Lenka _1
před 6 lety

Mari, my to meli taky tak. Prilet do Amstru jsme meli o den driv, taky to po zmene nestihame. Volala jsem tam a nabidli nam let 17/11 z Amstru do Frankfurtu (s KLM) a pak z Frankfurtu do Taipei. Zavolej do Expedie. Neco ti vymysli...

Avatar uživatele r.belohlavy
r.belohlavy
před 6 lety

Také mi napsali, že mám odlet už 16.11., vyměnuji si s nimi maily, že žádám o jinou alternativu cesty. Jsem zvědav, jak se toho AMS dostaneme. O víkend jim asi zavolám.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Aktuální itinerář máte na webu airchina...

Avatar uživatele pavla_3
pavla_3
před 6 lety

Na jakej mail jste na expedii.hk psali?

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

Jsem velice zklamana, 20 minutový hovor a nakonec mi bylo řečeno abych počkala jelikož let je za dlouho, a dnes se nic nevyřeší. Každému z Vás nabidli alternativu a let upravili, nám ponechali všechno beze změny se slovy, že se máme ozvat v říjnu... minulý týden jsme psali mail, odpověď stále nepřišla. Navíc máme koupené letenky do Amsterdamu, v podstatě nezbyde nám čas na výměnu....jednoduše řečeno zbýva nam pak koupit nové letenky do AMS. Na airchina jsem nenašla žadnou informaci, pořad to same co vidím na letenkách...Končím v Bangkoku a dal se nepokračuje ale vracím se z Kororu... kam asi přijdu pěšky :-)

Avatar uživatele holomkova.misa
holomkova.misa
před 6 lety

Lenko, kam ses prosím Tě dovolala? my se s nimi nemůžeme pořádně spojit:( pořád nějaký přepojování a odsouvání, zatím jsme komunikovali s Arizonou, ale nic konkrétního nám neřekli, a nabídce nějaké alternativy vůbec nepadla řeč..

Avatar uživatele
David Eiselt
před 6 lety

Nabýt Skype na 5 € a volat skrze něj, ať v tom nejste za majland. Taiwan: +886 287933034

Avatar uživatele
Jakub S
před 6 lety

Buďte v klidu. Jestli letíte v listopadu, tak máte ještě spoustu času. My letíme o víkendu a definitivně jsme to vyřešili na přelomu července a srpna. Problém je v tom, že si něco můžete domluvit s Expedii, ale dlouho trvá než oni daný požadavek vznesou na China Airlines a oni zareagují - cca 10 dní, nicméně čím dřívější let, tím větší má samozřejmě prioritu. Každopádně se ničeho nebojte, všechno se vyřeší. Z/Do Frankfurtu létají každý den, několikrát týdne z/do Vídně a Říma a pokud budete trvat na svém termínu, tak by Vás měli v daný den posadit na let tam a zajistit přelet z/do AMS (s KLM mají codeshare ;)). Někteří kolegové letí přímo do AMS rovnou s KLM. Takže nepropadejte panice, volejte přes skype a pište maily, ale do půlky řijna rozhodně není důvod k panice - alespoň podle mé zkušenosti. Samozřejmě je to nepříjemné, ale víc dělat nemůžete ...

Avatar uživatele
honza _1
před 6 lety

Stručnej návod pro všechny, kteří maj patálie s letenkama-řešili jsme úplně to samý v případě letu na Bali, kdy jsme měli koupený přípoje na původní datum a hodně dlouho cesta nikam nevedla. Proběhlo několik hovorů, jednou nám dokonce dali let v ten původní den s KLM a když už to vypadalo, že je vše ok, tak nám to v itineráři zase zrušili. Uchýlili jsme se tedy k tomu, že jsme na facebok a twitter expedie napsali na zeď zprávu, že jsou jejich zákaznický služby na draka se stručnym popisem naší story a do dvou dnů bylo všechno vyřešeno a to dokonce s US expedií, která se sama nemohla dovolat do HK. Oni pak po vás budou chtít, abyste je na tý zdi pochválili jaký jsou pašáci a všichni jsou spokojený:) neni ani problém z nich vydyndat nějakou kompenzaci na ubytování, jak sami nabízeli....

Avatar uživatele mistr_m
mistr_m
před 6 lety

Mari: my to měli podobně, když jsem volal do HK, tak to bylo samé "my s tím ted nic neuděláme, to je na aerolince, počkejte do října." Další den mi volali z US expedie a posadili nás na let s KLM..

Avatar uživatele
Lenka _1
před 6 lety

Doporucuji volat primo China Airlines (Nemecko +49692970580). Vyreseno pro 4 lidi behem 5 minut a vse ok jak sme chteli. S Expedii jsme kazdej druhej den meli ruzny itinerare... A novy e-tickety byly na mejlu po telefonatu hned.

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 6 lety

Nám dali na zpáteční cestu na 5.září z Taipei ten let s KLM a bylo to v pohodě. Už jsme doma. :-) Jen to vyřizování bylo docela sdlouhavé. Už níže sem psala ty telefony - znovu to sem píšu. Všechno to řeší Expedie, volají s americkou předvolbou. Oni říkají, že nejdříve domluví telefonát s aerolinkou, ale stejně pak to byla dle mě jen paní z Expedie, která byla určena pro komunikaci s aerolinkou. Nejprve mi volalo +14 802 708 191, že mám maila, kde se mi ozvou do 3-5 dnů. A pak volali z cisla +16 022 826 149, kde jsme si řekli už konkrétní let a že už to mám změněno a potvrzeno. Obě čísla na netu ukazují, že to je Expedia.

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

Ahoj Všem, děkují za nápovědy, rady a kontakty. Po delším vyřizování jsme se domluvili na terminu a letíme jako většina přes FRA, chci se zeptat, zda všichni máte na přestup pouze hodinu, a jestli je to reálné na takhle velkém letišti. Děkuji

Avatar uživatele
Jakub S
před 6 lety

My jsme tam včera strávili 5 hodin a bylo to dost hrozné a koukali jsme na těch 5 letadel co mezi tím odlétali do AMS, takže máte docela kliku. Hodina by podle mě měla být v pohodě. My jsme přiletěli i odlétali ze stejného terminálu, v tom případě by to fakt byla fakt pohodička, ale i kdyby ne, tak security check je fakt rychlý a mezi terminály jezdí skytrain ...

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

JakubeS díky za info, nikdy jsem neměla přestup ve FRA a hodě lidi tvrdili, že je to velké letiště a není šance stihnout přeběhnout. Zároveň jsem si říkala, že se jedná o jeden let a v rámci transferu by případně se to dálo vyřešit menším čekáním.

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

Dobrý den, máme zakoupené letenky na Palao, na štěstí žádné extrémy ohledně změny termínů v letenkách. Ale měla bych dotaz ohledně zavazadel... v letence jsem žádnou informaci nenašla a stále nejsem si jistá, zda se mám omezit pouze příručním nebo v klidu počítat s možností odbavení nějakého kufru. neradi bychom s sebou nosili zimní věci po Taiwanu v rukou :-) a pak na Palao :-) Děkuji za informace.

Avatar uživatele Offloaded
Offloaded
před 6 lety

Bylo by super znát aspoň jméno destinace kam letíte...

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

Děkuji Petře, co bychom tady všechny bez Vás dělali. Velice se omlouvám ze překlep a speciálně pro Petra, který nemá selský rozum a neumí si to domyslet opravuj: – myslela jsem Palau, ostrovní prezidentská federativní republika ležící v Tichém oceáně asi 500 km východně od Filipín, kde hlavní město je sídlo Ngerulmud :-)

Avatar uživatele Mirong
Mirong
před 6 lety

Ahoj, mohl bych se zeptat těch, kteří už úspěšně absolvovali Bali, jestli platili odletovou taxu 200 000 IDR nebo ne? Všude čtu něco jiného. Děkuji za odpověď. :-)

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 6 lety

Stačilo napsat do googlu a nestarat se o starší neaktuální informace: http://www.balistoreluggage.com/blog/indonesia-to-include-airport-departure-tax-update/

Avatar uživatele Mari Kami
Mari Kami
před 6 lety

platí se, ale po nás nechtěli, dokonce měli jsme o něco těžší kufr a taky slečna neřešila nadváhu, prošel bez doplňujících poplatků.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 6 lety

Od 9.2.2015 je odletová taxa zahrnutá v ceně letenky. Případný doplatek za zavazadla je něco jiného.

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli už někdo zrušil lety a vrátili mu peníze. Mě dnes volali z Expedie, že je další změna. Odlet máme 14.12. 2016 a ještě jsem ani nekoupila letenky z PRG do AMS a zpět. Už je to od začátku třetí změna a já tohle prostě nemám nervy. Furt se s někým dohadovat a vlastně ani nemůžu koupit ty letenky, aby to navazovalo. A do prosince to opět Xkrát zruší a změní. Nejspíš to celé zruším s tím, ať mi vrátí celou částku zpět a koupím si letenky přes Emirates nebo Cathay Pacific.

Avatar uživatele jiri+
jiri+
před 7 lety

ahoj, a o Palau se nemluví? My máme letenky na listopad a žádný problém v checkmytrip se dosud neobjevil. 10.-23.11.

Avatar uživatele
Lenka _1
před 7 lety

Jiri - nam se jen prodlouzil zatim odlet z Taipei. Jinak zadny zmeny (17/11 - 30/11). Prilet do Amstru misto v 6 mame v 9 :)

Avatar uživatele jiri+
jiri+
před 7 lety

Lenka - díky, takže se potkáme na Palau, jinak ten AMS je divná destinace, v podstatě se tam nedá dostat za levno. Aby to nakonec nevyšlo levněji ve 2 autem.

Avatar uživatele jasonsonja
jasonsonja
před 7 lety

Podařilo se někomu (po tom co vám zrušili/změnili let) přesunout letenku AMD-DPS na odlet z Vídně?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ano, ale nemám bližší info k postupu.

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Ahoj, mě se nepodařilo Vídeň, ale Frankfurt na příletu. Chtěl jsem to po nich hned po změně data. To odmítli a házeli pro mě různá data v okolních dnech. Trval jsem, že chci letět v daný den a požadoval jsem let do AMS s KLM (což některým kolegům nabídli). To odmítli a nabídli mi původní den s tím, že se letí do Frankfurtu (+ dohodili přískok FRA >>> AMS, kterrý můžeš/nemusíš využít vzhledem k tomu, že je to poslední segment) ...

Avatar uživatele vinsovat
vinsovat
před 7 lety

Ahoj, stalo se někomu jako nám, že Vám utli let v Taipei, s tím, že se let změnil? Odlet 5.10.2016. Momentálně řešíme třetí změnu a tato poslední informace je nejhorší, s tou se do Denpassaru nedostaneme:-) Může si toto Expedia dovolit, nebo musí najít náhradní možnost? Díky za radu!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Jedná se jen o formální záležitost, letenku máte zakoupenou na trase AMS-DPS, takže cílové destinace musí být zachovány :) napsat a žádat korektní routing.

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Zatím všem se to tady podařilo vyřešit, jen to chce trpělivost. Mně to trvalo přes tři týdny :) ...

Avatar uživatele
Rob Foxx
před 7 lety

Jak si tady pročítám ty strasti, nervy a problémy tak je mi Vás líto. Tohle je hodně vydřená akce a snad se vám všem podaří mít krásnou dovolenou a těmto "sračkám" se někde pod palmou na lehátku zasmějete ... protože si umím představit ty investice v čase a penězích, které v tom už máte a ty dovolené atd atd ...

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Rob: Já to beru spíš jako docela dobrou zkušenost. A pravdou je, že když si přičteš přískok do AMS (v mém případě mám návrat do FRA), tak se dostaneš někam kolem cen, které mají China Eastern při letech z Prahy :D ... Ale jak říkám, pokud všechno klapne, tak aspoň bude člověk příště chytřejší a na odlety odjinud než ČR a skutečně blízkého okolí zapomene ... A ono i to samotné vyjednávání s Expedii je taky docela zajímavé no :D

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Několik problémů, které se nám tu nešťastně sešly: 1) nákup půl roku a více před odleten - Air China mění celý letový řád 2) komunikace s taiwanskou nebo hongkongskou mutací expedie 3) nástup China Eastern v Praze a nečekané zlevnění jihovýchodní Asie o 30% Osobně v tom však stále nevidím žádný problém, protože letenky neruší, jen přehazují na jiné dny :)

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Dave: No, problém je v tom, že odlet je z AMS. Já už jsem měl koupené přískoky. Letím v srpnu, kupoval jsem na konci června. Týden po tom to změnili ... A změna dat není v tomhle případě úplně ideální :) ... Na druhou stranu, jak říkáš, dá se nakonec vyjednat všechno, jen to chce trpělivost. Nejdřív mi nabízely všechny možné dny kolem a nakonec po cca 10 kontaktech mě poslali do Frankfurtu, jak jsem chtěl a ještě zařídili přískok z FRA do AMS, abych stihl zaplacené OK. Ale jak říkám, osobně to stále beru pozitivně, protože je to fakt dobrá zkušenost :) ...

Avatar uživatele pepemoravec
pepemoravec
před 7 lety

Volal jsem. Vyreseno. Vylet se prodlouzi o dva dny. Dali nam nove letenky. Odlet 7.9. Z AMS a odlet z Bali 27.9. Vzalo mi to cely kredit pres 200 kc. Pak mi zavolali zpatky. Cely hovor asi 15 minut. V Taipei se zdrzime o den dele. Coz neni na skodu. Naopak :) Doporucuji tedy zavolat na +85230774857

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Příště na volání Skype! :-) stojí to pár centů.

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Blahopřeji :) ... Já zpětnou reakci ještě nemám. Tak je asi zkusím popohnat ;)

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 7 lety

Mně teď tedy odpověděli mimo jiné toto - I have arranged a call back for you to discuss the change in schedule for your flight. Our representative will contact you within 7-10 working days and will assist you accordingly. To znamená 7-10 dnů nebo od 7 do 22h, že budou volat? Nevíte někdo? To tedy nevím.

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 7 lety

Z HK Expedia mi to odpověděli.

Avatar uživatele
guessWho
před 7 lety

Dana: 7-10 dní :-)

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 7 lety

Mně to tedy nepřipadá moc vtipné, ale děkuji za překlad. Nechtěla sem tomu věřit.

Avatar uživatele pepemoravec
pepemoravec
před 7 lety

Další perlička. Jak jsem psal výše, včera jsem s Expedií letenky opravil po telefonu. Vše bylo dohodnuté a vyřešené. Dnes v poledne jsem letenky kontroloval znovu. Letenka zpátky nikde :-D Tak jsem tam volal znovu, jakože COŽE? A znovu to opravili. Inu, itinerář budu kontrolovat i v den odletu.

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Máte už někdo kromě Josefa vyřešeno? Myslím, že jsme si stěžovali všichni tak zhruba stejně a Josef hotovo. Tak jen jestli zapomněli na mě, nebo je Josef šťastlivec :)

Avatar uživatele Pepa _4
Pepa _4
před 7 lety

Jakube, ani my ještě nemáme vyhráno. Rozpis letů v mém itineráři se měni jako barvy chameleona. Jeden příklad za všechny. Dnes ráno nám byly letenky opět upraveny. Cesta tam (AMS-Bali) je ok, ale cesta zpět nám podle itineráře začíná až v Taipei. Což je holý nesmysl. Cesta má opět začínat z Bali. Nejhorší na tom je, že ačkoli Ti zítra zavolají nebo napíšou, že máš letenky opraveny, můžou Ti je opět změnit. U nás změna letenek proběhla celkem 3x během jednoho týdne (!). Aniž by se někdo ozval. Jinými slovy - odletíme, užijeme si dovču a pak při cestě zpátky na letišti zjistíme, že letenky v systému nejsou/proběhla změna. Věřím, že to dobře dopadne. Nicméně starosti s tím ještě jistě budou.

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Mně před chvilkou psali. Navrhli zkrácení o jeden den. Tzn mi posunou let z DPS o den zpět. Což se mi zatím nechce úplně akceptovat. Zkouším je tlačit do letu do Vídně, ale bojím se, že to neprojde. Každopádně kontroluji itinerář na CAL i na Expedii v podstatě denně no. China Airlines nemají úpkně dobrou pověst co se týče zákaznického servisu bohužel ...

Avatar uživatele Tatoom
Tatoom
před 7 lety

AHojky všem, máme na FB skupinu, kde ty chybné lety řešíme, atd... https://www.facebook.com/groups/1252227918125949/ přidejte se. Expedia komunikuje, lety nam upravila.

Avatar uživatele mona.suchankova
mona.suchankova
před 7 lety

Zdravím všechny, mám stejný problém :( Na cestě tam mi zmizel let z Taipei do Denpasaru. Na lince mi řekli, že mi nedokážou pomoct, že se mi ozve někdo jiný. Napsala jsem i dotaz, ale zatím bez odezvy. Zatím jen čekám, jestli se něco stane :(

Avatar uživatele Tereza _2
Tereza _2
před 7 lety

Zdravím, tak já už mám vyřešeno, psala jsem na Expedii, během týdne napsali a následně zavolali. Nabídli mi let s KLM z Amsterdamu do Taipei (na Bali pak standardně s China airlines), zpáteční let z Bali do Taipei s China airlines, odtud pak opět s KLM do Amsterdamu. Data zůstala stejná jako původní plán (tzn. 6-19.9.), jen let bude trvat o několik hodin méně, takže naprostá spokojenost. Přeju všem, ať brzo a úspěšně dořeší itinerář cesty. Hezký den a díky za pomoc, Tereza

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 6 lety

Taky se těším, že to snad "brzo" vyřešíme. Vlítla nám do toho dovolená na Srílance s FlyDubai, tak sem veškeré telefonáty ignorovala, nevím, kolik by mě to vůbec stálo s Vodafone přes Srílanku. Snažila sem se to řešit maily a už to vypadalo, že jsme se dobralo konkretního výsledku, a to, že na cestě zpět nám dají na 05SEP z Taipei KLM let, vše je jasné, ale stejně musím čekat na telefonát, aby se to dohodlo "osobně". Dnes ráno v 6h mě vzbudili z Expedie s tím, že mi poslali email, že se mi ozvou během 3-5 prac. dnů. Včera totiž napsali 5-7 dnů a to mám dojem, že sem zase na začátku jako před měsícem a to letíme už 24AUG. Tak sem jim už odpověděla něco peprnějšího. No, kdyby se to nevyřešilo, tak naběhnu v AMS na letišti do stánku China airlines. A naštěstí se jedná až o cestu domů, cestu tam máme v pohodě, tedy zatím.

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 6 lety

Tak už to máme také v pohodě, změnili nám let zpět s KLM z Taipei do AMS na 5.září. Den zůstává stejný, tak jsme spokojený. A tento let je kratší, bez technického stopu. Jinak my letíme AMS-TOKYO, většina, jak koukám, má letenky na Bali nebo Koror.

Avatar uživatele mistr_m
mistr_m
před 6 lety

Dano, tuhle změnu jste řešili přes Expedii nebo China Airlines? Přijde mi, že si mě přehazujou jako horkej brambor, z aerolinek na expedii a zpět...

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 6 lety

Michale, všechno to řeší Expedie, volají s americkou předvolbou, jejich zdlouhavý postup nechápu, ale nakonec se to přece jen vyřešilo. Oni říkají, že nejdříve domluví telefonát s aerolinkou, ale stejně pak to byla dle mě jen paní z Expedie, která byla určena pro komunikaci s aerolinkou. Nejprve mi volalo +14 802 708 191, že mám maila, kde se mi ozvou do 3-5 dnů. A pak volali z cisla +16 022 826 149, kde jsme si řekli už konkrétní let a že už to mám změněno a potvrzeno. Obě čísla na netu ukazují, že to je Expedia.

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 6 lety

A přestože to vše řeší Expedie jako prodejce letenek, stejně je nakonec za změnu odpovědná China airlines. Ale musíme to řešit přes Expedii. To jen, kdyby se to nevyřešilo dopředu, tak je ještě možnost jít v Amsterdamu ke stánku China Airlines. To mi poradila kamarádka, co pracuje pro jinou aerolinku.

Avatar uživatele Pepa _4
Pepa _4
před 7 lety

Máme stejný problém jako Jakub, cvrcek a Tereza viz Nedokážeme cestovat v čase. Budeme rádi za každou radu! Díky Josef a Lída

Avatar uživatele nikola.vlachopulosov
nikola.vlachopulosov
před 7 lety

zkuste napsat na travel@support.expedia.com.hk, ja uz tohle resila pro zname co leteli v kvetnu a vse bylo vyresene, ten let z Taipei vam posunou o den pozdeji aby vam to sedelo :) ja letim v rijnu a mne to zas dali o den driv z AMS takze extra den v Taipei, zkousim jestli nam daji ubytko zadara a dovca se o neco prodlouzi :)

Avatar uživatele Tereza _2
Tereza _2
před 7 lety

Zdravím, díky moc za tip, hned jim jdu napsat a snad to nějak vykomunikujeme.

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Mám stejný problém jako cvrcek a Tereza. Tzn odlet z Taipei je o den dřív než přílet do Taipei. Zajímavé je, že mi nepřišel mail ani od Expedie ani od China Airlines. Doporučuji volat co nejdříve na Expedii. Divil jsem se, že se se mnou docela dost bavili. Prý mě během týdne budou kontaktovat zpět se stanoviskem od aerolinky. Přemýšlím, že po nich budu chtít, aby mě daný večer posadili do přímého letu do Vídně a zaplatili přesun z Vídně do Prahy. Dave a další matadoři, je reálné, že by to mohlo projít? Nebo se to snaží uhrát na to, že spousta lidí bude chtít "jen" vrátit peníze - tím pádem neprodělají tolik ...

Avatar uživatele Tereza _2
Tereza _2
před 7 lety

Zdravím, máme koupené letenky na 6.-19.9. z Amsterdamu na Bali a právě jsem se dívala na checkmytrip a zjistila, že odlet 19.9. z Bali na Taipei sice zůstal stejný, ale navazující let z Taipei do Amsterdamu přesunuli na 18.9. a vzhledem k tomu, že obraceč času nevlastním, tak letadlo nestihnu. Jde o to, že z Expedie (HK) mi ani nenapsali, že let byl zrušen, nedošlo žádné info, dozvěděla jsem se to náhodou, když jsem kontrolovala letenky a ověřovala si informaci i na webu China airlines a hlásí mi to stejnou změnu. Mohla bych poprosit o radu, na koho se obrátit? Předpokládám, že na Expedii, ale nemám s tím žádné zkušenosti, takže každý tip se hodí. Předem moc díky, Tereza

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Ahoj. Úplně stejný problém, jen o týden dřív. Začínám řešit, když na něco přijdu, napíšu. Taky dej vědět ...

Avatar uživatele Tereza _2
Tereza _2
před 7 lety

Zdravím, další pecka je, že odlet z Amsterdamu změnili z 6. na 5. září a odlet z Taipei zůstal 8. září. Problém je, že opět nedali vědět ani mailem, takže zkusím napsat na Expedii a snad to nějak půjde vyřešit.

Avatar uživatele novotna.dani
novotna.dani
před 7 lety

Tak my letíme 24.8.-5.9. Ams-Taipei-Tokyo a nám teď přesunuli let z Taipei do Ams z 5.9. na 4.9., ale odlet z Tokya do Taipei nechali stejný na 5.9., takže také nesmysl. Už máme koupené letenky z Ams na 6.9. odpoledne. Budeme to řešit.

Avatar uživatele Tatoom
Tatoom
před 7 lety

ahoj, ma uz nekdo nejakou reakci? Má to vůbec smysl s nimi bojovat? Je toto jednání normální, že změní let tak nelogicky a nedaji to vedet???

Avatar uživatele cvrcek1
cvrcek1
před 7 lety

Ahoj, mam dost slusnou paniku... :( Dotaz pokud mozno na Davea nebo nejakeho hodne zkuseneho cestovatele. Dosel mi mail od China airlines o zruseni puvodniho letu Manila-Taipei-Amsterdam dne 12.9 a nabizej mi nahradni variantu 11.9 z Taipei do Amstru, ale Manila-TPE uplne vypadla. Kontaktuju v teto veci samo Expedii, ale moc prosim o radu, jestli je to mozny, ze mi uplne zmizi jeden z letu, ktery byl soucasti puvodniho letu. O ztrate jiz nakoupenych pripojovych letu ani nemluve... :( Diky moc!!!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Vždy máš nárok na kompletní úpravu termínu, je to potřeba jen s nimi nějak vykomunikovat.

Avatar uživatele Tatoom
Tatoom
před 7 lety

Ahoj mame stejný problém. Dávek díky za naději, zitra to s nimi nějak vykomunikujeme.

Avatar uživatele cvrcek1
cvrcek1
před 7 lety

Diky za reakci, uz jsem v procesu reseni, tak uviuvidime... Zatim byli chapavi a ochotni, tak je otazka, co z toho vzejde...

Avatar uživatele Mirong
Mirong
před 7 lety

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo už absolvoval zpáteční let s přestupem v Taipei (jedu na Bali), kde stopover je okolo 1h15min. A zdali se to dá v pohodě stihnout. Z předešlých komentářů jsem tuto konkrétní informaci bohužel nevyčetl. :) Děkuji.

Avatar uživatele j.barteska
j.barteska
před 7 lety

Je to v pohodě, obsluha tě po vystoupení z letadla naviguje na rychlokontrolu a vše se dá s přehledem stihnout.

Avatar uživatele Mirong
Mirong
před 7 lety

Děkuji Kubo. :)

Avatar uživatele Marek Slezák
Marek Slezák
před 7 lety

Ještě pár vět.Pravidla na silnici nejsou ale jezdí se do jisté míry ohleduplně troubí se neustále za učelem pozor jsem tu jedu ,cervená platí asi tak po 30vteřinách,jednosměrky nikdo nedodržuje jiné značky jsem nikde neviděl (hlavní- nikdy není značena) ale přes to vše jsem nezahlíd jedinou nehodu.Usměvné bylo - dal jsem si tři piva a domácí dovezla motorku(125) a říká skus ji já na to nemohu ona proč já na to měl jsem 3 piva ona nechápavě kouká směje se a kroutí hlavou to prý žádný problém - tak se tu přistupuje k pravidlům.(benzín - 10000r) Jinak co se týče letišť měli jsme velké obavy ohledně velikosti zavazadel a tak všeobecně a na rovinu.mít zavazadlo o 10 cm větší a o 5 kg těší nikdo to neřeší.(čína ai.)Letadlo do a z Bangkok- Amsterdam poloprázdné tudíž nebyl problém zabrat pro jednoho celé dvojsedadlo někdo i čtyřsedadlo a vše prospat. V Bangkoku technická přestávka všichni ven z letadla a musí udělat znovu kolečko s pasovou kontrolou dá se to bez problému stihnout za cca 20minut nejvíce zabere cesta na pasovku a spět pasovka vystáta za 3 minutky.Jinak minimální kontroly žádné buzerace ke konci jsme měli v příručním i bagety a prošli bez problému. Jo a nečekejte tak jako my čisté ulice a pořádek ten tu fakt neni. Je usměvné že vždy po takovém cestování si vážím kde bydlím a kde žiji. Přejem krásné cestování a mnoho zážitků. S pozdravem Marek a Iva

Avatar uživatele Marek Slezák
Marek Slezák
před 7 lety

Jen mala oprava koukám ze zapůjčeny tablet od dcery si pise malinko co chce nazev bydleni v Sanuru je Gunakaya Homestay.

Avatar uživatele Marek Slezák
Marek Slezák
před 7 lety

Zdravime vsechny z Bali, Jsme tu již 14dni tak jsem si rek ze sem hodím par postřehů.Budu psát po spatku kam az bude paměť sahat. Dnes jsme se přesunuli z Ubudu do Denpasaru -Sanur taxi-200000 Ubytování absolutně excelentní Gunakaya Ho města u(lednička konvice bazén 200 m od more.zahrada) stejně tak Ubuď také excelenyní bydlení Jivás House kousek od císařského paláce v centru (lednička bazén zahrada) Ubud ve zkratce. Cisarsky palac normalni domek temer nicim se nelisi od okoli.Vecer tam jsou tance 80000r tance pumer. Dale Monkey park - fantasije opice vam skaci na ramena nadherny prales vstupne smesne 60000r. Papousci park - drahe par papousku jeden me ukous malem ucho cena 380000r jiz bych tam nesel s opicim parkem nesrovnatelne. Krater Baturn - na mopedu kousek slaba hodka.V okolí sopky se celkem již hodně moc prodejci domáhají at něco koupíte jsou opravdu neodbytni.Jinak pohled uchvatny.Dale jsme pokracovali na chram Besakih Templ-Karangasan a to jsme nevedeli co si mistni pripravili tu na nas.NECHUTNE a taxikari v praze se maji jeste sakramensky co ucit.Nez jsme dojeli k chramu tak na silnici vas odchyti strazny a proda vam listky cca 30000 to je OK pokračujeme dale dojedete ke vstupu do chramu a tady to zacalo jeste jsem neslezl z motorky a jiz me omotali sarungem dali me do ruky obetiny a ze at hned zaplatim odvetil jsem moment a oni ne moment platit dolary a ja rikam moment nejdrive vypnu motorku pak ji dam na stojan atd.pak zaclo dohadovani o cenach (NECHUTNE)sarung za 150000 (na plazi stoji 20000 nebo ho pujcuji ke vstupnemu zdarma)obetiny 40000 a jdem do chramu ale stale se kazdeho cizince drzi nejake individum i nas ignorujem to.znenadani rika ze zde muzem dat obetiny pokladame na oltar obetiny a on krouti nesouhlasne hlavou ze bohove si zadaji i nejaky peniz.Pokladam tedy 10000r on nesouhlasne krouti hlavou a rika bohove chteji dolary.Nedavame a znechuceni jiz chceme prchnout znovu nas zastavuje a ze dolary za pruvodcovstvi davam mu 2000r (takova mala pomsta) on za nama vola a hro si ze to malo.Celej areal jsme zvladli cca za 15 minut mit klid a pohodu cca tak 2 hodiny.Opravdu pozor na ne.Beloch tu je pro ne bohac. Dalsi den vylet na chram Uluwatu 30000r vstupne vse na urovni sarungy zapujci zdarma ,jsou to vlastě vysoké útesy a chrám.OK Při cestě kolem more návštěva schovanejch plazi mezi utesi úchvatné jeskyně a vstupu na pláže,všude surfari.Jinak benzin 10000r,MOTORKA 50000r zvyknete si po chvili,ryze nasi goren cca 20000,freSCH dzus 10000,40000kopecek zmrzliny pivo velké 35000 cola2l 10000r. Jo a také jsme par dni pobyli v Jimbaram. Ubytování se pani moc snažila ale bohužel adresu nebudu uvádět.Zato místo rybí trhy fantasie 20000 kg za tuňáka, 45000r za kg krevet,barakuda 50000 za kg ho dítě si to do tašky tu na začátku trhu dáte kuchaři u místního grylu a ten vám to za 25000 naporcuje a ugriluje kopeček ryze 10000.Omáčky zzdarma.Neskutečná hostina za par korun.Pozor ne chodit do restaurace na místní plaz zaplatili jsme každý 800000 a dostali 20CM velkou rybu mira včetně ocasu a hlavní tudíž žádné maso,3krevetky,3skeble,oblohu Nechodit jsou to ty romantické restaurace se stolky na písku jo a kapela vám zahraje písničku a chce 100000r,grilovana kukuřice 10000 Tak zatím stačí s pozdravem Marek a Iva

Avatar uživatele nemam_6
nemam_6
před 7 lety

Já bych ještě přidal doporučení koupit místní SIM kartu na internet za 100k Rp (méně než 200 Kč), je tam 2 GB dat a platnost dostatečná (asi dva mesíce). Po příletu je třeba přejít na domestic terminal (na mezinárodním prodávají turistům SIMky od 350k výš) a koupit tam, nebo někde ve městě. Potom se dá docela levně přepravovat pomocí Uber nebo Grab v mobilu, já jelikož jsem byl sám tak jsem používal Go-jek (motorkové taxi) a to vyšlo dost levně - za 25km cestu do Ubudu jsem platil 61k (něco přes 100 Kč). Případně se dá použít bus Perama tour ale jezdí jen párkrát za den. Ceny na Bali jsou dobré, ubytování pro jednoho v pěkném pokoji s dvoupostelí a s klimatizací a koupelnou za 300-400 Kč/noc (Kuta, Ubud i Lovina, pak Sanur a Canggu jsou o něco dražší), jídlo v místním indonéském warungu kolem 40 Kč, jídlo v hezčí turistické restauraci s pitím kolem 100 Kč. Plavat se na západním pobřeží v moři moc nedalo (alespoň ne teď v květnu) - jsou tam obří vlny a je to spíše na surfování. Východní pobřeží na tom bylo lépe. Motorku jsem si chtěl půjčit a jet s ní na východ, ale místní provoz je opravdu dost šílený a bez pravidel. Půjčil jsem si ji nakonec na 3 dny (40k na den), ale už po asi hodině projíždění se po Ubudu a po tom co jsem s ní skončil v příkopu jsem se rozhodl že to není pro mě a vrátil ji :-) Nikdy jsem předtím motorku neřídil - když to ale někdo umí tak se to dá zvládnout - havárie na motorce je tam ale nejčastější příčinou umrtí...

Avatar uživatele nemam_10
nemam_10
před 7 lety

Tak já už jsem úspěšně dorazil do Taipei na letiště, na Bali budu pokračovat zase až zítra. Všechno probíhalo bez problémů. Checkin jsem udělal v Amsterdamu hned po příletu EasyJetem, ale jde tam udělat jen checkin na let do Taipeie - navazující let se musí udělat až v Taipei. Místo si jde vybrat při checkinu, na přepážce jde pak vybrat i speciální preference jídla. Příruční zavazadlo mi nikdo neměřil ani nevážil, jen mi v Praze při kontrole zabavili repelent (repelent prý do letadla nesmí že může být použit jako útočný prostředek). V Bangkoku při technické pauze musí z letadla všichni vystoupit a projít letištěm, kdo letí dál dostane takovou tranzitní kartu, kterou při vstupu na gate odevzdá. Prochází se tam znova bezpečnostní kontrolou a letadlo mezitím vyčistí a vymění personál.. Filmů je v letadle dostatek (anglicky s čínskýma titulkama), jidlo docela dobré, na cestě do Bangkoku dvě jídla, zajímavější bylo jídlo z BKK do Taipei. Pivo/víno roznášejí hlavně s jídlem, takže se za cestu opít moc nestihnete, ale když za nima dojdete tak vám nalijou během cesty kdykoliv. V Taipei na letišti trvalo asi hodinu než jsem vystál frontu na razítko do pasu a vymotal se z letiště. Ještě tip pro někoho kdo přiletí do Amsterdamu o den dříve jako já - jestli nebudete nocovat přímo v centru a budete trochu popojíždět tramvají, da se ušetřit na cestě z letiště a místo standardního vlaku si na letišti za 7,5 EUR koupit 24 hodinovou jízdenku na MHD, do centra na ni jet busem 69 s přestupem na tram 1 nebo 2, jezdit celý den po městě a příští den zase dojet na letiště... Jen je cesta z letiště do centra pomalejší (cca hodinu) a je třeba si ohlídat kde přestoupit (moc lidí tímhle spojem nejezdí).

Avatar uživatele
Jakub S
před 7 lety

Ahoj Bobe Díky za super info! My letíme stejnou trasu na konci srpna. Mám jen trošku strach z hodinového přestupu v Taipei při cestě zpátky, tak jestli ho máš taky a dáš sem info, jak jsi to stihnul, bude to super. Užij si to!

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Ahoj Bobe, bezva, že jsi úspěšně dorazil. Užij si krásnou dovču a já budu ráda za info, jak dlouho trvá asi odbavení v AMS a jak daleko jsou od sebe vzdálené termninály, když přiletíš z PRG a pak letíš do TPE. A také jestli máš nějaký tip na ubytování v Tajpej, budu ráda. Díky a měj se.

Avatar uživatele nemam_6
nemam_6
před 7 lety

Tak já už jsem se včera vrátil zpět do ČR. Přestup hodinu v Taipei snad bude OK, nevím jak dlouho může trvat přesun ale myslím že se to dá stihnout, večer tam moc lidí nebylo a nemusíš ani čekat na pasovou kontrolu s razítkem pro vstup do Taiwanu (to mi zabralo při cestě na Bali asi hodinu, při cestě zpátky večer jen asi 5 minut). V Amsterdamu je to horší - já se rozmýšlel jestli koupit let v 10:55 (asi 1h40m po příletu) nebo až večer a jsem rád že jsem vybral ten večerní...letadlo mělo na odletu z Taipei asi hodinu zpoždění, na příletu v Amsterdamu jsme čekali na uvolnění místa pro letadlo, pak ve frontě na pasovou kontrolu, do přiletové haly jsem se dostal v 10:38, takže asi 15 minut před odletem toho ranního easyjetu...což si troufám říct by byl dost problém stihnout projít do odletové haly, přes security check a na terminál za tak krátkou dobu. Ale když by byl přílet včas tak by se to stihnout dalo snad OK. Odlet je v AMS z Departure haly 3, takže to nejsou zase tak od sebe vzdálená místa, ale po příletu se nedá projít rovnou na odlet...musíš přes pasovou kontrolu do příletové haly a přes všechny kontroly znovu dovnitř.

Avatar uživatele Marek Slezák
Marek Slezák
před 7 lety

Jen malé upozornění- všichni kdo komunikují s Expedie ať se obrní neuvěřitelnou trpělivostí.Většinou odepíší na email po týdnu nebo zapomenou odepsat úplně.Volat jim nemá smysl,dovoláte se ale odkáží vás na email s tím ať čekáte že se ozvou.Přeložili mě též let teď květnový.Dva měsíce vyřizování a urgencí.Nakonec vše zdárně dopadlo a nové letenky potvrzeny (meilem stačilo).Žádali jsme stop na dva dny v Taipei a to nám vyhověli.Jen je teď obrovský problém sehnat na poslední chvíli cenově dostupnou dopravu do Amsterdamu.Zpáteční letenka 5500kč.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 7 lety

Já teda nevím kde jsi ty letenky hledal,ale jen teď v rychlosti jsem koukal na KLM a nejdražší zpátečka za 5 k,nejlevnější 3,2k na květen.

Avatar uživatele ivossovi
ivossovi
před 7 lety

prosím dotaz (asi hlavně na Šarku, nebo správce webu) máme stejný odlet 15.12. z amstramu na Taipej a manilu, a píší mi že posunuli odlet ó mínus 1 den, i návrat min1den...ale již jsem platil letenky 15. z prahy na Amstr...nabídli vám nějaký řešení? slevu, benefit? akceptujete jejich změnu odletu? Nebo pokud ano, potvrdili již vaši akceptaci změn? Nevím jak postupovat, když mám 2 letenky prg/AMS navíc na vyhození za 210eur, díky ivoš

Avatar uživatele neji
neji
před 7 lety

No, nechci být nějak zlý, ale admin Dave tady před tím přeci varoval - nerezervovat letenky do Amsterdamu a zpět hned, když je to až na konci roku a aerolinky si můžou změnit ještě letový plán, což dělávají.... a přesně to se stalo. Proto já osobně jsem si pro jistotu ještě nic na Amsterdam nekupoval... Být Tebou, kontaktoval bych toho, odkud máš letenky na Amsterdam, a zkusil se domluvit tu změnu o jeden den. Za pokus to podle mě rozhodně stojí, pokud chceš na Palau stále.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 7 lety

Vzhledem k tomu, že proto aerolinky prodávají ty flexible tickety, tak domlouvat zkusit můžeš co chceš, ale budou to chtít zaplatit, pokud to vůbec daný tarif umožní. Jinak ale máš pravdu s tím, že kupovat tyhle lety nevím jak dlouho, ale minimálně třičtvrtě roku dopředu je nesmysl, to opravdu nejsi zlý.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Pro příště, návazný spoj nekupovat tak brzy nebo alespoň ne na den přesně, abys měl rezervu právě pro tyto dané změny. Letím koncem listopadu a letenky zatím nekupuji z těchto důvodů. Dnes otevře prodej easyJet, tak zkus koupit zde alternativu a ty původní bohužel nech plavat.

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Ahoj Ivo, ano také mi to posunuli o jeden den, takže odlet už 14.12.2016. Navíc se ještě zkrátily ty lety z AMS do TPE, nejspíš odpadl Stop over v Bangkoku, tak jsem s tou změnou souhlasila. Naštěstí letenky z PRG do AMS ještě koupené nemám. Nyní to vypadá takhle: Original Schedule: CI 066 L 15DEC AMSTPE 1320 1255+1 -FLIGHT CANCEL CI 771 L 17DEC TPEDPS 0915 1435 CI 772 L 05JAN DPSTPE 1540 2055 CI 065 L 05JAN TPEAMS 2155 0915+1 -FLIGHT CANCEL Schedule Change: CI 074 L 14DEC AMSTPE 1700 1220+1 CI 771 L 16DEC TPEDPS 0915 1435 CI 772 L 05JAN DPSTPE 1540 2055 CI 073 L 05JAN TPEAMS 2340 0625+1 S letenkami do AMS ještě určitě počkám, protože 8 měsíců je dlouhá doba a může být třeba další změna.

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Jinak zatím mi ještě nepotvrdili moji akceptaci, ale předpokládám, že to bude v pohodě. A pokud bys se změnou termínu nesouhlasil, máš nárok na full refund. A pak můžeš zkusit koupit jiné letenky.

Avatar uživatele nemam_10
nemam_10
před 7 lety

China airlines tě odkáže na expedii a ta ti žádnou kompenzaci ani benefit nenabídne, ale dá se s nima domluvit změna letu na dřívější/pozdější termín. Takže si můžeš vybrat jestli chceš v Amsterdamu nocovat a využít stávající letenky, nebo si koupit do AMS nové. S jakou aerolinkou jsi je kupoval? Změna letu na jiný den u Easyjetu vyjde na 550 Kč když to uděláš více než 60 dnů před odletem...což je podstatně levnější než kupovat novou letenku.

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Tak já mám novou zprávu z Expedie, že mám být trpělivá, protože nabízené lety nejsou volné :) Tomu moc nerozumím, ale dám jim ještě trochu času. Řeší to prý s příslušným oddělením. Já si tedy letenky do AMS jen tak nekoupím. Je to pořád nahoru a dolů. Ale nechápu, proč mi nabízejí lety, které pak nejsou volné, když jsem jim to potvrdila do hodiny od přijetí jejich e-mailu, že souhlasím. Jsem zvědavá, jak tohle dopadne.

Avatar uživatele nemam_10
nemam_10
před 7 lety

To víš, když se lidi ze dvou skoro zaplněných letadel přesunou do jednoho dohromady tak se může stát že už se tam všichni nevejdou :-) Snad najdou nějaký dřívější nebo pozdější let kde bude ještě míst..a přinejhorším vrácení peněz-

Avatar uživatele nemam_10
nemam_10
před 7 lety

Tak už někdo odletěl? Mě to letí za týden a půl, tak už plánuju co a jak, zatím to vypadá že se to uskuteční :-)

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Tak mě přišel z Hong Kongské Expedie tento mail: Dear Expedia.com.hk Traveller, We have received notice from China Airlines that they have: * Changed the departure date for 1 of your flights. * Changed the arrival date for 1 of your flights. * Changed the departure time for 2 of your flights. * Changed the arrival time for 2 of your flights. * Changed the flight number for 2 of your flights. It is important that we speak to you as soon as possible to review changes from the carrier so that we can discuss alternatives. Please contact us at 3077 5711 or +852 3077 5711 for calls outside Hong Kong. Týká se to toho odletu 15.12. Přišlo vám kluci, co letíte ve stejný den také tohle? Na e-mail mi zatím nikdo neodepsal a na telefon se nemůžu dovolat. Ty lety z AMS do TPE a zpět z TPE do AMS byly zrušené. Ale lety z TPE do DPS a zpět jsou stále platné.

Avatar uživatele nemam_10
nemam_10
před 7 lety

Koukám že jsi to napsala pro jistotu 3x do různých podtémat :-) Nejspíš na prosinec provedli podobnou věc jako nám na duben-květen, tedy zrušení letů AMS-TPE ve vybraných dnech v týdnu. Máš štěstí že to je ještě tak daleko a bude čas to vyřešit :-) Maily od nich mi chodily do spamu (doporučuju zkontrolovat) a na jejich telefon jsem volal už několikrát a vždy jsem se dovolal, akorát ze stolního Cisco telefonu z práce to nebralo klávesy volby a nemohl jsem tak vybrat angličtinu a prokousat se tím jejich automatem... Měli by ti nabídnout úpravy letu tak aby to nějak navazovalo (případně s čekáním den či dva v Taipei) a budou to chtít s tebou potvrdit telefonicky (změny v letu prý přes e-mail řešit nejdou) - mají ve zvyku volat v noci, tak je lepší jim napsat ať volají v evropském časovém pásmu. Já zkoušel jestli mi nezmění let na jinou aerolinku nebo do Vídně (kam China Airlines taky lítá) místo Amsterdamu, ale vždycky jen že to zjistí a ozvou se do tří dnů a pak řekli že to nejde...nakonec dali na výběr jen akceptovat změnu a přiletět do AMS o den později (s tím že strávím den navíc v Taipei a musel jsem zaplatit změnu easyjetu na jiný den) nebo vrácení peněz...

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Díky Bobe za zprávu, jo jo, psala jsem to pro jistotu do těch diskuzí s ostatními, ale zatím se nikdo neozval. Jsou tam dva kluci, co psali, že letí ten samý den. Na odpověď z Expedie čekám už od neděle a zatím nic. Tak tomu dám ještě čas, ale je to dost nepříjemný. Protože kde mám jistotu, že ty lety třeba na podzim nezruší znovu. A pak přesně je hlavně problém, jak vyřešit letenku PRG-AMS a zpět. Uvidím, zda nabídnou nějaké možnosti a v nejhorším to budeme muset zrušit, ale to se mi opravdu nechce.

Avatar uživatele nemam_10
nemam_10
před 7 lety

Jistotu nemáš, ale jestli bude letenka od Easyjetu za levno, klidně ji můžeš koupit a kdyby něco tak nad 60 dnů před odletem se dá změnit za 550 Kč (+ rozdíl v ceně letu). Jinak stačí kupovat tak dva měsíce před odletem, to asi koupíš letenku tak za něco přes 3000 Kč zpáteční (SmartWings, KLM, Easyjet - většinou odbavené zavazadlo za příplatek). A když letenku u Easyjetu koupíš a v krátké době zlevní, zavolej jim a dostaneš slevový voucher (moje zlevnila asi o 200 Kč pár hodin po tom co jsem ji koupil a dostal jsem kupón na cca 1150 Kč, který jsem pak využil na změnu letu na další den)

Avatar uživatele sorcik
sorcik
před 7 lety

Fákt? Tak to slyším poprvé, ale díky za info. Dobrá zpráva :)

Načíst všechny komentáře

Další akce