MEGAHIT: letenky z Amsterdamu na Palau a Guam v Oceánii a dalších destinací v JV Asii - 7.508 Kč.

Jak akci využít?

Za neuvěřitelnou cenu se můžete dostat z Evropy do Tichomoří na exotické souostroví Palau, které je opravdovým rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Letenky je možné zakoupit za šílenou cenu 7.500 Kč. Není žádným tajemstvím, že běžná cenovka na letence na Palau má spíše čtyřnásobnou hodnotu.

Jedná se o chybový tarif, kdy z ceny letenky úplně vypadl palivový příplatek. Cena je ještě ponížena prodejem přes hongkongskou Expedii, kde lze zakoupit zpáteční letenku z Amsterdamu do Kororu za 2.406 HKD, což je v přepočtu cca 7.508 Kč. Letenky Expediia vystavuje automaticky bezprostředně po provedení rezervace.

Aktualizace 19.2.: změnili jsme odkazy na taiwanskou mutaci Expedie, kde lze letenky znovu rezervovat!

Letenky na Palau a Guam:

  • Amsterdam – Koror za 2.406 HKD 11.616 TWD / 8.500 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Guam za 2.605 HKD 12.297 TWD / 8.990 Kč rezervuj >>
Další zajímavé nabídky:
  • Amsterdam - Denpasar (Bali) za 2.524 HKD 11.959 TWD / 8.750 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Phnompenh za 2.601 HKD / 8.116 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Manila za 2.497 HKD 11.835 TWD / 8.650 Kč rezervuj >>
  • Amsterdam - Ho Či Minovo Město za 2.574 HKD 12.166 TWD / 8.890 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: 1.5. - 20.6. a 20.8. - 15.12.
  • Doba pobytu minimálně 7 dní, maximálně 1 měsíc
  • Prodej do opravy tarifu!
Jedná se o chybový tarif, proto není úplně jisté, zda budou letenky uznány. Z našich zkušeností však můžeme říct, že na 99 % tomu tak bude. Nicméně je na místě vyčkat pár dní s rezervací návazných služeb, tj. přípojů, hotelů a dalších. Nemusíme vám však zdůrazňovat, že tarif může být každou chvíli opraven.

Během rezervace na hongkongské Expedii přepněte do angličtiny!

Před cestou

Nezapomeňte na další náklady

Ačkoliv souostroví Palau patří k top exotické zemi, je třeba myslet i na další výdaje, které se v tomto místě nerovnají typicky jihovýchodní úrovni. Např. při odletu se platí daň 20 USD a tzv. green fee ve výši 30 USD, tj. celkem 50 USD.

Hotely se pohybují od 2.000 Kč za noc - ubytování na Palau.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

476 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele hatin

Ahoj, po kovbojce s přesuny letů, přes miliony telefonátů, mailů a stížností na soc. sítích na Expedia/China Airlines jsme dopadli tak, že nám alternativu sice našli, ale rozdělili naši skupinku 2+1. Proto bych se chtěl zeptat těch, kteři mají na PALAU stejný iteriář, jestli by byl někdo ochotný vzít na jeden den v Taipei pod křídla naši moc milou kamarádku, ať tam není tak sama a k podělení výdajů... :) (17.-18.11) FB kontakt: https://www.facebook.com/vlastimil.harasta CI066 16NOV AMSBKK 1320 0645 CI834 17NOV BKKTPE 1110 1540 CI028 19NOV TPEROR 1335 1835 CI027 30NOV RORTPE 1925 2205 CI073 02DEC TPEAMS 0135 0900

Avatar uživatele trek09

Odlet na Palau z AMS dne 17.11. nám byl zrušen a přesunut už na 16.11. Někdo další s nedobrovolným noclehem v BKK?

Avatar uživatele dunayeva

Dobrý den, mám podobný problém, kde nám posunuli let z Amsterdamu o 24 hod dopředu, s cílovou destinaci Bangkok. Dál se to tváří, že nikam neletíme. Zpáteční letenky jsou bez odletu z Kororu, ale rovnou z Taipeje do Amsterdamu. zatím se to tváří, že do Kororu se nepodíváme :-)

Cus, to mame vsichni takto, zavolejte a nabizi let na toho 17/11 pres Frankfurt do Taipei a pak na Koror.

Avatar uživatele dunayeva

náš původní let měl být 24.11 tam 7.12 zpět, kde 23.11 přílet do Amsterdamu a odlet z Amsterdamu 9.12. Původní plán byl přijet do AMS o den dřív a v klidu odletět následující den, z tou to změnou nestíháme na let z AMS. Ted máme si zařídit změnu letu z PRG do AMS a chybějící lety do ROR (tam a zpět). Nevypadá to úplně nadějně.

Mari, my to meli taky tak. Prilet do Amstru jsme meli o den driv, taky to po zmene nestihame. Volala jsem tam a nabidli nam let 17/11 z Amstru do Frankfurtu (s KLM) a pak z Frankfurtu do Taipei. Zavolej do Expedie. Neco ti vymysli...

Avatar uživatele r.belohlavy

Také mi napsali, že mám odlet už 16.11., vyměnuji si s nimi maily, že žádám o jinou alternativu cesty. Jsem zvědav, jak se toho AMS dostaneme. O víkend jim asi zavolám.

Aktuální itinerář máte na webu airchina...

Avatar uživatele pavla

Na jakej mail jste na expedii.hk psali?

Avatar uživatele dunayeva

Jsem velice zklamana, 20 minutový hovor a nakonec mi bylo řečeno abych počkala jelikož let je za dlouho, a dnes se nic nevyřeší. Každému z Vás nabidli alternativu a let upravili, nám ponechali všechno beze změny se slovy, že se máme ozvat v říjnu... minulý týden jsme psali mail, odpověď stále nepřišla. Navíc máme koupené letenky do Amsterdamu, v podstatě nezbyde nám čas na výměnu....jednoduše řečeno zbýva nam pak koupit nové letenky do AMS. Na airchina jsem nenašla žadnou informaci, pořad to same co vidím na letenkách...Končím v Bangkoku a dal se nepokračuje ale vracím se z Kororu... kam asi přijdu pěšky :-)

Avatar uživatele holomkova.misa

Lenko, kam ses prosím Tě dovolala? my se s nimi nemůžeme pořádně spojit:( pořád nějaký přepojování a odsouvání, zatím jsme komunikovali s Arizonou, ale nic konkrétního nám neřekli, a nabídce nějaké alternativy vůbec nepadla řeč..

Nabýt Skype na 5 € a volat skrze něj, ať v tom nejste za majland. Taiwan: +886 287933034

Buďte v klidu. Jestli letíte v listopadu, tak máte ještě spoustu času. My letíme o víkendu a definitivně jsme to vyřešili na přelomu července a srpna. Problém je v tom, že si něco můžete domluvit s Expedii, ale dlouho trvá než oni daný požadavek vznesou na China Airlines a oni zareagují - cca 10 dní, nicméně čím dřívější let, tím větší má samozřejmě prioritu. Každopádně se ničeho nebojte, všechno se vyřeší. Z/Do Frankfurtu létají každý den, několikrát týdne z/do Vídně a Říma a pokud budete trvat na svém termínu, tak by Vás měli v daný den posadit na let tam a zajistit přelet z/do AMS (s KLM mají codeshare ;)). Někteří kolegové letí přímo do AMS rovnou s KLM. Takže nepropadejte panice, volejte přes skype a pište maily, ale do půlky řijna rozhodně není důvod k panice - alespoň podle mé zkušenosti. Samozřejmě je to nepříjemné, ale víc dělat nemůžete ...

Avatar uživatele honza

Stručnej návod pro všechny, kteří maj patálie s letenkama-řešili jsme úplně to samý v případě letu na Bali, kdy jsme měli koupený přípoje na původní datum a hodně dlouho cesta nikam nevedla. Proběhlo několik hovorů, jednou nám dokonce dali let v ten původní den s KLM a když už to vypadalo, že je vše ok, tak nám to v itineráři zase zrušili. Uchýlili jsme se tedy k tomu, že jsme na facebok a twitter expedie napsali na zeď zprávu, že jsou jejich zákaznický služby na draka se stručnym popisem naší story a do dvou dnů bylo všechno vyřešeno a to dokonce s US expedií, která se sama nemohla dovolat do HK. Oni pak po vás budou chtít, abyste je na tý zdi pochválili jaký jsou pašáci a všichni jsou spokojený:) neni ani problém z nich vydyndat nějakou kompenzaci na ubytování, jak sami nabízeli....

Avatar uživatele mistr_m

Mari: my to měli podobně, když jsem volal do HK, tak to bylo samé "my s tím ted nic neuděláme, to je na aerolince, počkejte do října." Další den mi volali z US expedie a posadili nás na let s KLM..

Doporucuji volat primo China Airlines (Nemecko +49692970580). Vyreseno pro 4 lidi behem 5 minut a vse ok jak sme chteli. S Expedii jsme kazdej druhej den meli ruzny itinerare... A novy e-tickety byly na mejlu po telefonatu hned.

Avatar uživatele novotna.dani

Nám dali na zpáteční cestu na 5.září z Taipei ten let s KLM a bylo to v pohodě. Už jsme doma. :-) Jen to vyřizování bylo docela sdlouhavé. Už níže sem psala ty telefony - znovu to sem píšu. Všechno to řeší Expedie, volají s americkou předvolbou. Oni říkají, že nejdříve domluví telefonát s aerolinkou, ale stejně pak to byla dle mě jen paní z Expedie, která byla určena pro komunikaci s aerolinkou. Nejprve mi volalo +14 802 708 191, že mám maila, kde se mi ozvou do 3-5 dnů. A pak volali z cisla +16 022 826 149, kde jsme si řekli už konkrétní let a že už to mám změněno a potvrzeno. Obě čísla na netu ukazují, že to je Expedia.

Avatar uživatele dunayeva

Ahoj Všem, děkují za nápovědy, rady a kontakty. Po delším vyřizování jsme se domluvili na terminu a letíme jako většina přes FRA, chci se zeptat, zda všichni máte na přestup pouze hodinu, a jestli je to reálné na takhle velkém letišti. Děkuji

My jsme tam včera strávili 5 hodin a bylo to dost hrozné a koukali jsme na těch 5 letadel co mezi tím odlétali do AMS, takže máte docela kliku. Hodina by podle mě měla být v pohodě. My jsme přiletěli i odlétali ze stejného terminálu, v tom případě by to fakt byla fakt pohodička, ale i kdyby ne, tak security check je fakt rychlý a mezi terminály jezdí skytrain ...

Avatar uživatele dunayeva

JakubeS díky za info, nikdy jsem neměla přestup ve FRA a hodě lidi tvrdili, že je to velké letiště a není šance stihnout přeběhnout. Zároveň jsem si říkala, že se jedná o jeden let a v rámci transferu by případně se to dálo vyřešit menším čekáním.

Avatar uživatele dunayeva

Dobrý den, máme zakoupené letenky na Palao, na štěstí žádné extrémy ohledně změny termínů v letenkách. Ale měla bych dotaz ohledně zavazadel... v letence jsem žádnou informaci nenašla a stále nejsem si jistá, zda se mám omezit pouze příručním nebo v klidu počítat s možností odbavení nějakého kufru. neradi bychom s sebou nosili zimní věci po Taiwanu v rukou :-) a pak na Palao :-) Děkuji za informace.

Avatar uživatele Offloaded

Bylo by super znát aspoň jméno destinace kam letíte...

Avatar uživatele dunayeva

Děkuji Petře, co bychom tady všechny bez Vás dělali. Velice se omlouvám ze překlep a speciálně pro Petra, který nemá selský rozum a neumí si to domyslet opravuj: – myslela jsem Palau, ostrovní prezidentská federativní republika ležící v Tichém oceáně asi 500 km východně od Filipín, kde hlavní město je sídlo Ngerulmud :-)

Avatar uživatele Mirong

Ahoj, mohl bych se zeptat těch, kteří už úspěšně absolvovali Bali, jestli platili odletovou taxu 200 000 IDR nebo ne? Všude čtu něco jiného. Děkuji za odpověď. :-)

Avatar uživatele Libor_S

Stačilo napsat do googlu a nestarat se o starší neaktuální informace: http://www.balistoreluggage.com/blog/indonesia-to-include-airport-departure-tax-update/

Avatar uživatele dunayeva

platí se, ale po nás nechtěli, dokonce měli jsme o něco těžší kufr a taky slečna neřešila nadváhu, prošel bez doplňujících poplatků.

Avatar uživatele Libor_S

Od 9.2.2015 je odletová taxa zahrnutá v ceně letenky. Případný doplatek za zavazadla je něco jiného.

Avatar uživatele sorcik

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli už někdo zrušil lety a vrátili mu peníze. Mě dnes volali z Expedie, že je další změna. Odlet máme 14.12. 2016 a ještě jsem ani nekoupila letenky z PRG do AMS a zpět. Už je to od začátku třetí změna a já tohle prostě nemám nervy. Furt se s někým dohadovat a vlastně ani nemůžu koupit ty letenky, aby to navazovalo. A do prosince to opět Xkrát zruší a změní. Nejspíš to celé zruším s tím, ať mi vrátí celou částku zpět a koupím si letenky přes Emirates nebo Cathay Pacific.

Avatar uživatele jiri+

ahoj, a o Palau se nemluví? My máme letenky na listopad a žádný problém v checkmytrip se dosud neobjevil. 10.-23.11.

Jiri - nam se jen prodlouzil zatim odlet z Taipei. Jinak zadny zmeny (17/11 - 30/11). Prilet do Amstru misto v 6 mame v 9 :)

Avatar uživatele jiri+

Lenka - díky, takže se potkáme na Palau, jinak ten AMS je divná destinace, v podstatě se tam nedá dostat za levno. Aby to nakonec nevyšlo levněji ve 2 autem.

Avatar uživatele jasonsonja

Podařilo se někomu (po tom co vám zrušili/změnili let) přesunout letenku AMD-DPS na odlet z Vídně?

Ano, ale nemám bližší info k postupu.

Ahoj, mě se nepodařilo Vídeň, ale Frankfurt na příletu. Chtěl jsem to po nich hned po změně data. To odmítli a házeli pro mě různá data v okolních dnech. Trval jsem, že chci letět v daný den a požadoval jsem let do AMS s KLM (což některým kolegům nabídli). To odmítli a nabídli mi původní den s tím, že se letí do Frankfurtu (+ dohodili přískok FRA >>> AMS, kterrý můžeš/nemusíš využít vzhledem k tomu, že je to poslední segment) ...

Avatar uživatele vinsovat

Ahoj, stalo se někomu jako nám, že Vám utli let v Taipei, s tím, že se let změnil? Odlet 5.10.2016. Momentálně řešíme třetí změnu a tato poslední informace je nejhorší, s tou se do Denpassaru nedostaneme:-) Může si toto Expedia dovolit, nebo musí najít náhradní možnost? Díky za radu!

Jedná se jen o formální záležitost, letenku máte zakoupenou na trase AMS-DPS, takže cílové destinace musí být zachovány :) napsat a žádat korektní routing.

Zatím všem se to tady podařilo vyřešit, jen to chce trpělivost. Mně to trvalo přes tři týdny :) ...

Jak si tady pročítám ty strasti, nervy a problémy tak je mi Vás líto. Tohle je hodně vydřená akce a snad se vám všem podaří mít krásnou dovolenou a těmto "sračkám" se někde pod palmou na lehátku zasmějete ... protože si umím představit ty investice v čase a penězích, které v tom už máte a ty dovolené atd atd ...

Rob: Já to beru spíš jako docela dobrou zkušenost. A pravdou je, že když si přičteš přískok do AMS (v mém případě mám návrat do FRA), tak se dostaneš někam kolem cen, které mají China Eastern při letech z Prahy :D ... Ale jak říkám, pokud všechno klapne, tak aspoň bude člověk příště chytřejší a na odlety odjinud než ČR a skutečně blízkého okolí zapomene ... A ono i to samotné vyjednávání s Expedii je taky docela zajímavé no :D

Několik problémů, které se nám tu nešťastně sešly: 1) nákup půl roku a více před odleten - Air China mění celý letový řád 2) komunikace s taiwanskou nebo hongkongskou mutací expedie 3) nástup China Eastern v Praze a nečekané zlevnění jihovýchodní Asie o 30% Osobně v tom však stále nevidím žádný problém, protože letenky neruší, jen přehazují na jiné dny :)

Dave: No, problém je v tom, že odlet je z AMS. Já už jsem měl koupené přískoky. Letím v srpnu, kupoval jsem na konci června. Týden po tom to změnili ... A změna dat není v tomhle případě úplně ideální :) ... Na druhou stranu, jak říkáš, dá se nakonec vyjednat všechno, jen to chce trpělivost. Nejdřív mi nabízely všechny možné dny kolem a nakonec po cca 10 kontaktech mě poslali do Frankfurtu, jak jsem chtěl a ještě zařídili přískok z FRA do AMS, abych stihl zaplacené OK. Ale jak říkám, osobně to stále beru pozitivně, protože je to fakt dobrá zkušenost :) ...

Avatar uživatele pepemoravec

Volal jsem. Vyreseno. Vylet se prodlouzi o dva dny. Dali nam nove letenky. Odlet 7.9. Z AMS a odlet z Bali 27.9. Vzalo mi to cely kredit pres 200 kc. Pak mi zavolali zpatky. Cely hovor asi 15 minut. V Taipei se zdrzime o den dele. Coz neni na skodu. Naopak :) Doporucuji tedy zavolat na +85230774857

Příště na volání Skype! :-) stojí to pár centů.

Blahopřeji :) ... Já zpětnou reakci ještě nemám. Tak je asi zkusím popohnat ;)

Avatar uživatele novotna.dani

Mně teď tedy odpověděli mimo jiné toto - I have arranged a call back for you to discuss the change in schedule for your flight. Our representative will contact you within 7-10 working days and will assist you accordingly. To znamená 7-10 dnů nebo od 7 do 22h, že budou volat? Nevíte někdo? To tedy nevím.

Avatar uživatele novotna.dani

Z HK Expedia mi to odpověděli.

Dana: 7-10 dní :-)

Avatar uživatele novotna.dani

Mně to tedy nepřipadá moc vtipné, ale děkuji za překlad. Nechtěla sem tomu věřit.

Avatar uživatele pepemoravec

Další perlička. Jak jsem psal výše, včera jsem s Expedií letenky opravil po telefonu. Vše bylo dohodnuté a vyřešené. Dnes v poledne jsem letenky kontroloval znovu. Letenka zpátky nikde :-D Tak jsem tam volal znovu, jakože COŽE? A znovu to opravili. Inu, itinerář budu kontrolovat i v den odletu.

Máte už někdo kromě Josefa vyřešeno? Myslím, že jsme si stěžovali všichni tak zhruba stejně a Josef hotovo. Tak jen jestli zapomněli na mě, nebo je Josef šťastlivec :)

Avatar uživatele pepamoravec

Jakube, ani my ještě nemáme vyhráno. Rozpis letů v mém itineráři se měni jako barvy chameleona. Jeden příklad za všechny. Dnes ráno nám byly letenky opět upraveny. Cesta tam (AMS-Bali) je ok, ale cesta zpět nám podle itineráře začíná až v Taipei. Což je holý nesmysl. Cesta má opět začínat z Bali. Nejhorší na tom je, že ačkoli Ti zítra zavolají nebo napíšou, že máš letenky opraveny, můžou Ti je opět změnit. U nás změna letenek proběhla celkem 3x během jednoho týdne (!). Aniž by se někdo ozval. Jinými slovy - odletíme, užijeme si dovču a pak při cestě zpátky na letišti zjistíme, že letenky v systému nejsou/proběhla změna. Věřím, že to dobře dopadne. Nicméně starosti s tím ještě jistě budou.

Mně před chvilkou psali. Navrhli zkrácení o jeden den. Tzn mi posunou let z DPS o den zpět. Což se mi zatím nechce úplně akceptovat. Zkouším je tlačit do letu do Vídně, ale bojím se, že to neprojde. Každopádně kontroluji itinerář na CAL i na Expedii v podstatě denně no. China Airlines nemají úpkně dobrou pověst co se týče zákaznického servisu bohužel ...

Avatar uživatele Tatoom

AHojky všem, máme na FB skupinu, kde ty chybné lety řešíme, atd... https://www.facebook.com/groups/1252227918125949/ přidejte se. Expedia komunikuje, lety nam upravila.

Avatar uživatele mona.suchankova

Zdravím všechny, mám stejný problém :( Na cestě tam mi zmizel let z Taipei do Denpasaru. Na lince mi řekli, že mi nedokážou pomoct, že se mi ozve někdo jiný. Napsala jsem i dotaz, ale zatím bez odezvy. Zatím jen čekám, jestli se něco stane :(

Avatar uživatele terinja

Zdravím, tak já už mám vyřešeno, psala jsem na Expedii, během týdne napsali a následně zavolali. Nabídli mi let s KLM z Amsterdamu do Taipei (na Bali pak standardně s China airlines), zpáteční let z Bali do Taipei s China airlines, odtud pak opět s KLM do Amsterdamu. Data zůstala stejná jako původní plán (tzn. 6-19.9.), jen let bude trvat o několik hodin méně, takže naprostá spokojenost. Přeju všem, ať brzo a úspěšně dořeší itinerář cesty. Hezký den a díky za pomoc, Tereza

Avatar uživatele novotna.dani

Taky se těším, že to snad "brzo" vyřešíme. Vlítla nám do toho dovolená na Srílance s FlyDubai, tak sem veškeré telefonáty ignorovala, nevím, kolik by mě to vůbec stálo s Vodafone přes Srílanku. Snažila sem se to řešit maily a už to vypadalo, že jsme se dobralo konkretního výsledku, a to, že na cestě zpět nám dají na 05SEP z Taipei KLM let, vše je jasné, ale stejně musím čekat na telefonát, aby se to dohodlo "osobně". Dnes ráno v 6h mě vzbudili z Expedie s tím, že mi poslali email, že se mi ozvou během 3-5 prac. dnů. Včera totiž napsali 5-7 dnů a to mám dojem, že sem zase na začátku jako před měsícem a to letíme už 24AUG. Tak sem jim už odpověděla něco peprnějšího. No, kdyby se to nevyřešilo, tak naběhnu v AMS na letišti do stánku China airlines. A naštěstí se jedná až o cestu domů, cestu tam máme v pohodě, tedy zatím.

Avatar uživatele novotna.dani

Tak už to máme také v pohodě, změnili nám let zpět s KLM z Taipei do AMS na 5.září. Den zůstává stejný, tak jsme spokojený. A tento let je kratší, bez technického stopu. Jinak my letíme AMS-TOKYO, většina, jak koukám, má letenky na Bali nebo Koror.

Avatar uživatele mistr_m

Dano, tuhle změnu jste řešili přes Expedii nebo China Airlines? Přijde mi, že si mě přehazujou jako horkej brambor, z aerolinek na expedii a zpět...

Avatar uživatele novotna.dani

Michale, všechno to řeší Expedie, volají s americkou předvolbou, jejich zdlouhavý postup nechápu, ale nakonec se to přece jen vyřešilo. Oni říkají, že nejdříve domluví telefonát s aerolinkou, ale stejně pak to byla dle mě jen paní z Expedie, která byla určena pro komunikaci s aerolinkou. Nejprve mi volalo +14 802 708 191, že mám maila, kde se mi ozvou do 3-5 dnů. A pak volali z cisla +16 022 826 149, kde jsme si řekli už konkrétní let a že už to mám změněno a potvrzeno. Obě čísla na netu ukazují, že to je Expedia.

Avatar uživatele novotna.dani

A přestože to vše řeší Expedie jako prodejce letenek, stejně je nakonec za změnu odpovědná China airlines. Ale musíme to řešit přes Expedii. To jen, kdyby se to nevyřešilo dopředu, tak je ještě možnost jít v Amsterdamu ke stánku China Airlines. To mi poradila kamarádka, co pracuje pro jinou aerolinku.

Avatar uživatele pepamoravec

Máme stejný problém jako Jakub, cvrcek a Tereza viz Nedokážeme cestovat v čase. Budeme rádi za každou radu! Díky Josef a Lída

Avatar uživatele nikola.vlachopulosov

zkuste napsat na travel@support.expedia.com.hk, ja uz tohle resila pro zname co leteli v kvetnu a vse bylo vyresene, ten let z Taipei vam posunou o den pozdeji aby vam to sedelo :) ja letim v rijnu a mne to zas dali o den driv z AMS takze extra den v Taipei, zkousim jestli nam daji ubytko zadara a dovca se o neco prodlouzi :)

Avatar uživatele terinja

Zdravím, díky moc za tip, hned jim jdu napsat a snad to nějak vykomunikujeme.

Mám stejný problém jako cvrcek a Tereza. Tzn odlet z Taipei je o den dřív než přílet do Taipei. Zajímavé je, že mi nepřišel mail ani od Expedie ani od China Airlines. Doporučuji volat co nejdříve na Expedii. Divil jsem se, že se se mnou docela dost bavili. Prý mě během týdne budou kontaktovat zpět se stanoviskem od aerolinky. Přemýšlím, že po nich budu chtít, aby mě daný večer posadili do přímého letu do Vídně a zaplatili přesun z Vídně do Prahy. Dave a další matadoři, je reálné, že by to mohlo projít? Nebo se to snaží uhrát na to, že spousta lidí bude chtít "jen" vrátit peníze - tím pádem neprodělají tolik ...

Avatar uživatele terinja

Zdravím, máme koupené letenky na 6.-19.9. z Amsterdamu na Bali a právě jsem se dívala na checkmytrip a zjistila, že odlet 19.9. z Bali na Taipei sice zůstal stejný, ale navazující let z Taipei do Amsterdamu přesunuli na 18.9. a vzhledem k tomu, že obraceč času nevlastním, tak letadlo nestihnu. Jde o to, že z Expedie (HK) mi ani nenapsali, že let byl zrušen, nedošlo žádné info, dozvěděla jsem se to náhodou, když jsem kontrolovala letenky a ověřovala si informaci i na webu China airlines a hlásí mi to stejnou změnu. Mohla bych poprosit o radu, na koho se obrátit? Předpokládám, že na Expedii, ale nemám s tím žádné zkušenosti, takže každý tip se hodí. Předem moc díky, Tereza

Ahoj. Úplně stejný problém, jen o týden dřív. Začínám řešit, když na něco přijdu, napíšu. Taky dej vědět ...

Avatar uživatele terinja

Zdravím, další pecka je, že odlet z Amsterdamu změnili z 6. na 5. září a odlet z Taipei zůstal 8. září. Problém je, že opět nedali vědět ani mailem, takže zkusím napsat na Expedii a snad to nějak půjde vyřešit.

Avatar uživatele novotna.dani

Tak my letíme 24.8.-5.9. Ams-Taipei-Tokyo a nám teď přesunuli let z Taipei do Ams z 5.9. na 4.9., ale odlet z Tokya do Taipei nechali stejný na 5.9., takže také nesmysl. Už máme koupené letenky z Ams na 6.9. odpoledne. Budeme to řešit.

Avatar uživatele Tatoom

ahoj, ma uz nekdo nejakou reakci? Má to vůbec smysl s nimi bojovat? Je toto jednání normální, že změní let tak nelogicky a nedaji to vedet???

Avatar uživatele cvrcek1

Ahoj, mam dost slusnou paniku... :( Dotaz pokud mozno na Davea nebo nejakeho hodne zkuseneho cestovatele. Dosel mi mail od China airlines o zruseni puvodniho letu Manila-Taipei-Amsterdam dne 12.9 a nabizej mi nahradni variantu 11.9 z Taipei do Amstru, ale Manila-TPE uplne vypadla. Kontaktuju v teto veci samo Expedii, ale moc prosim o radu, jestli je to mozny, ze mi uplne zmizi jeden z letu, ktery byl soucasti puvodniho letu. O ztrate jiz nakoupenych pripojovych letu ani nemluve... :( Diky moc!!!

Vždy máš nárok na kompletní úpravu termínu, je to potřeba jen s nimi nějak vykomunikovat.

Avatar uživatele Tatoom

Ahoj mame stejný problém. Dávek díky za naději, zitra to s nimi nějak vykomunikujeme.

Avatar uživatele cvrcek1

Diky za reakci, uz jsem v procesu reseni, tak uviuvidime... Zatim byli chapavi a ochotni, tak je otazka, co z toho vzejde...

Avatar uživatele Mirong

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo už absolvoval zpáteční let s přestupem v Taipei (jedu na Bali), kde stopover je okolo 1h15min. A zdali se to dá v pohodě stihnout. Z předešlých komentářů jsem tuto konkrétní informaci bohužel nevyčetl. :) Děkuji.

Avatar uživatele j.barteska

Je to v pohodě, obsluha tě po vystoupení z letadla naviguje na rychlokontrolu a vše se dá s přehledem stihnout.

Avatar uživatele Mirong

Děkuji Kubo. :)

Avatar uživatele bkms

Ještě pár vět.Pravidla na silnici nejsou ale jezdí se do jisté míry ohleduplně troubí se neustále za učelem pozor jsem tu jedu ,cervená platí asi tak po 30vteřinách,jednosměrky nikdo nedodržuje jiné značky jsem nikde neviděl (hlavní- nikdy není značena) ale přes to vše jsem nezahlíd jedinou nehodu.Usměvné bylo - dal jsem si tři piva a domácí dovezla motorku(125) a říká skus ji já na to nemohu ona proč já na to měl jsem 3 piva ona nechápavě kouká směje se a kroutí hlavou to prý žádný problém - tak se tu přistupuje k pravidlům.(benzín - 10000r) Jinak co se týče letišť měli jsme velké obavy ohledně velikosti zavazadel a tak všeobecně a na rovinu.mít zavazadlo o 10 cm větší a o 5 kg těší nikdo to neřeší.(čína ai.)Letadlo do a z Bangkok- Amsterdam poloprázdné tudíž nebyl problém zabrat pro jednoho celé dvojsedadlo někdo i čtyřsedadlo a vše prospat. V Bangkoku technická přestávka všichni ven z letadla a musí udělat znovu kolečko s pasovou kontrolou dá se to bez problému stihnout za cca 20minut nejvíce zabere cesta na pasovku a spět pasovka vystáta za 3 minutky.Jinak minimální kontroly žádné buzerace ke konci jsme měli v příručním i bagety a prošli bez problému. Jo a nečekejte tak jako my čisté ulice a pořádek ten tu fakt neni. Je usměvné že vždy po takovém cestování si vážím kde bydlím a kde žiji. Přejem krásné cestování a mnoho zážitků. S pozdravem Marek a Iva

Avatar uživatele bkms

Jen mala oprava koukám ze zapůjčeny tablet od dcery si pise malinko co chce nazev bydleni v Sanuru je Gunakaya Homestay.

Avatar uživatele bkms

Zdravime vsechny z Bali, Jsme tu již 14dni tak jsem si rek ze sem hodím par postřehů.Budu psát po spatku kam az bude paměť sahat. Dnes jsme se přesunuli z Ubudu do Denpasaru -Sanur taxi-200000 Ubytování absolutně excelentní Gunakaya Ho města u(lednička konvice bazén 200 m od more.zahrada) stejně tak Ubuď také excelenyní bydlení Jivás House kousek od císařského paláce v centru (lednička bazén zahrada) Ubud ve zkratce. Cisarsky palac normalni domek temer nicim se nelisi od okoli.Vecer tam jsou tance 80000r tance pumer. Dale Monkey park - fantasije opice vam skaci na ramena nadherny prales vstupne smesne 60000r. Papousci park - drahe par papousku jeden me ukous malem ucho cena 380000r jiz bych tam nesel s opicim parkem nesrovnatelne. Krater Baturn - na mopedu kousek slaba hodka.V okolí sopky se celkem již hodně moc prodejci domáhají at něco koupíte jsou opravdu neodbytni.Jinak pohled uchvatny.Dale jsme pokracovali na chram Besakih Templ-Karangasan a to jsme nevedeli co si mistni pripravili tu na nas.NECHUTNE a taxikari v praze se maji jeste sakramensky co ucit.Nez jsme dojeli k chramu tak na silnici vas odchyti strazny a proda vam listky cca 30000 to je OK pokračujeme dale dojedete ke vstupu do chramu a tady to zacalo jeste jsem neslezl z motorky a jiz me omotali sarungem dali me do ruky obetiny a ze at hned zaplatim odvetil jsem moment a oni ne moment platit dolary a ja rikam moment nejdrive vypnu motorku pak ji dam na stojan atd.pak zaclo dohadovani o cenach (NECHUTNE)sarung za 150000 (na plazi stoji 20000 nebo ho pujcuji ke vstupnemu zdarma)obetiny 40000 a jdem do chramu ale stale se kazdeho cizince drzi nejake individum i nas ignorujem to.znenadani rika ze zde muzem dat obetiny pokladame na oltar obetiny a on krouti nesouhlasne hlavou ze bohove si zadaji i nejaky peniz.Pokladam tedy 10000r on nesouhlasne krouti hlavou a rika bohove chteji dolary.Nedavame a znechuceni jiz chceme prchnout znovu nas zastavuje a ze dolary za pruvodcovstvi davam mu 2000r (takova mala pomsta) on za nama vola a hro si ze to malo.Celej areal jsme zvladli cca za 15 minut mit klid a pohodu cca tak 2 hodiny.Opravdu pozor na ne.Beloch tu je pro ne bohac. Dalsi den vylet na chram Uluwatu 30000r vstupne vse na urovni sarungy zapujci zdarma ,jsou to vlastě vysoké útesy a chrám.OK Při cestě kolem more návštěva schovanejch plazi mezi utesi úchvatné jeskyně a vstupu na pláže,všude surfari.Jinak benzin 10000r,MOTORKA 50000r zvyknete si po chvili,ryze nasi goren cca 20000,freSCH dzus 10000,40000kopecek zmrzliny pivo velké 35000 cola2l 10000r. Jo a také jsme par dni pobyli v Jimbaram. Ubytování se pani moc snažila ale bohužel adresu nebudu uvádět.Zato místo rybí trhy fantasie 20000 kg za tuňáka, 45000r za kg krevet,barakuda 50000 za kg ho dítě si to do tašky tu na začátku trhu dáte kuchaři u místního grylu a ten vám to za 25000 naporcuje a ugriluje kopeček ryze 10000.Omáčky zzdarma.Neskutečná hostina za par korun.Pozor ne chodit do restaurace na místní plaz zaplatili jsme každý 800000 a dostali 20CM velkou rybu mira včetně ocasu a hlavní tudíž žádné maso,3krevetky,3skeble,oblohu Nechodit jsou to ty romantické restaurace se stolky na písku jo a kapela vám zahraje písničku a chce 100000r,grilovana kukuřice 10000 Tak zatím stačí s pozdravem Marek a Iva

Avatar uživatele nemam

Já bych ještě přidal doporučení koupit místní SIM kartu na internet za 100k Rp (méně než 200 Kč), je tam 2 GB dat a platnost dostatečná (asi dva mesíce). Po příletu je třeba přejít na domestic terminal (na mezinárodním prodávají turistům SIMky od 350k výš) a koupit tam, nebo někde ve městě. Potom se dá docela levně přepravovat pomocí Uber nebo Grab v mobilu, já jelikož jsem byl sám tak jsem používal Go-jek (motorkové taxi) a to vyšlo dost levně - za 25km cestu do Ubudu jsem platil 61k (něco přes 100 Kč). Případně se dá použít bus Perama tour ale jezdí jen párkrát za den. Ceny na Bali jsou dobré, ubytování pro jednoho v pěkném pokoji s dvoupostelí a s klimatizací a koupelnou za 300-400 Kč/noc (Kuta, Ubud i Lovina, pak Sanur a Canggu jsou o něco dražší), jídlo v místním indonéském warungu kolem 40 Kč, jídlo v hezčí turistické restauraci s pitím kolem 100 Kč. Plavat se na západním pobřeží v moři moc nedalo (alespoň ne teď v květnu) - jsou tam obří vlny a je to spíše na surfování. Východní pobřeží na tom bylo lépe. Motorku jsem si chtěl půjčit a jet s ní na východ, ale místní provoz je opravdu dost šílený a bez pravidel. Půjčil jsem si ji nakonec na 3 dny (40k na den), ale už po asi hodině projíždění se po Ubudu a po tom co jsem s ní skončil v příkopu jsem se rozhodl že to není pro mě a vrátil ji :-) Nikdy jsem předtím motorku neřídil - když to ale někdo umí tak se to dá zvládnout - havárie na motorce je tam ale nejčastější příčinou umrtí...

Avatar uživatele nemam

Tak já už jsem úspěšně dorazil do Taipei na letiště, na Bali budu pokračovat zase až zítra. Všechno probíhalo bez problémů. Checkin jsem udělal v Amsterdamu hned po příletu EasyJetem, ale jde tam udělat jen checkin na let do Taipeie - navazující let se musí udělat až v Taipei. Místo si jde vybrat při checkinu, na přepážce jde pak vybrat i speciální preference jídla. Příruční zavazadlo mi nikdo neměřil ani nevážil, jen mi v Praze při kontrole zabavili repelent (repelent prý do letadla nesmí že může být použit jako útočný prostředek). V Bangkoku při technické pauze musí z letadla všichni vystoupit a projít letištěm, kdo letí dál dostane takovou tranzitní kartu, kterou při vstupu na gate odevzdá. Prochází se tam znova bezpečnostní kontrolou a letadlo mezitím vyčistí a vymění personál.. Filmů je v letadle dostatek (anglicky s čínskýma titulkama), jidlo docela dobré, na cestě do Bangkoku dvě jídla, zajímavější bylo jídlo z BKK do Taipei. Pivo/víno roznášejí hlavně s jídlem, takže se za cestu opít moc nestihnete, ale když za nima dojdete tak vám nalijou během cesty kdykoliv. V Taipei na letišti trvalo asi hodinu než jsem vystál frontu na razítko do pasu a vymotal se z letiště. Ještě tip pro někoho kdo přiletí do Amsterdamu o den dříve jako já - jestli nebudete nocovat přímo v centru a budete trochu popojíždět tramvají, da se ušetřit na cestě z letiště a místo standardního vlaku si na letišti za 7,5 EUR koupit 24 hodinovou jízdenku na MHD, do centra na ni jet busem 69 s přestupem na tram 1 nebo 2, jezdit celý den po městě a příští den zase dojet na letiště... Jen je cesta z letiště do centra pomalejší (cca hodinu) a je třeba si ohlídat kde přestoupit (moc lidí tímhle spojem nejezdí).

Ahoj Bobe Díky za super info! My letíme stejnou trasu na konci srpna. Mám jen trošku strach z hodinového přestupu v Taipei při cestě zpátky, tak jestli ho máš taky a dáš sem info, jak jsi to stihnul, bude to super. Užij si to!

Avatar uživatele sorcik

Ahoj Bobe, bezva, že jsi úspěšně dorazil. Užij si krásnou dovču a já budu ráda za info, jak dlouho trvá asi odbavení v AMS a jak daleko jsou od sebe vzdálené termninály, když přiletíš z PRG a pak letíš do TPE. A také jestli máš nějaký tip na ubytování v Tajpej, budu ráda. Díky a měj se.

Avatar uživatele nemam

Tak já už jsem se včera vrátil zpět do ČR. Přestup hodinu v Taipei snad bude OK, nevím jak dlouho může trvat přesun ale myslím že se to dá stihnout, večer tam moc lidí nebylo a nemusíš ani čekat na pasovou kontrolu s razítkem pro vstup do Taiwanu (to mi zabralo při cestě na Bali asi hodinu, při cestě zpátky večer jen asi 5 minut). V Amsterdamu je to horší - já se rozmýšlel jestli koupit let v 10:55 (asi 1h40m po příletu) nebo až večer a jsem rád že jsem vybral ten večerní...letadlo mělo na odletu z Taipei asi hodinu zpoždění, na příletu v Amsterdamu jsme čekali na uvolnění místa pro letadlo, pak ve frontě na pasovou kontrolu, do přiletové haly jsem se dostal v 10:38, takže asi 15 minut před odletem toho ranního easyjetu...což si troufám říct by byl dost problém stihnout projít do odletové haly, přes security check a na terminál za tak krátkou dobu. Ale když by byl přílet včas tak by se to stihnout dalo snad OK. Odlet je v AMS z Departure haly 3, takže to nejsou zase tak od sebe vzdálená místa, ale po příletu se nedá projít rovnou na odlet...musíš přes pasovou kontrolu do příletové haly a přes všechny kontroly znovu dovnitř.

Avatar uživatele bkms

Jen malé upozornění- všichni kdo komunikují s Expedie ať se obrní neuvěřitelnou trpělivostí.Většinou odepíší na email po týdnu nebo zapomenou odepsat úplně.Volat jim nemá smysl,dovoláte se ale odkáží vás na email s tím ať čekáte že se ozvou.Přeložili mě též let teď květnový.Dva měsíce vyřizování a urgencí.Nakonec vše zdárně dopadlo a nové letenky potvrzeny (meilem stačilo).Žádali jsme stop na dva dny v Taipei a to nám vyhověli.Jen je teď obrovský problém sehnat na poslední chvíli cenově dostupnou dopravu do Amsterdamu.Zpáteční letenka 5500kč.

Avatar uživatele eremi

Já teda nevím kde jsi ty letenky hledal,ale jen teď v rychlosti jsem koukal na KLM a nejdražší zpátečka za 5 k,nejlevnější 3,2k na květen.

Avatar uživatele ivossovi

prosím dotaz (asi hlavně na Šarku, nebo správce webu) máme stejný odlet 15.12. z amstramu na Taipej a manilu, a píší mi že posunuli odlet ó mínus 1 den, i návrat min1den...ale již jsem platil letenky 15. z prahy na Amstr...nabídli vám nějaký řešení? slevu, benefit? akceptujete jejich změnu odletu? Nebo pokud ano, potvrdili již vaši akceptaci změn? Nevím jak postupovat, když mám 2 letenky prg/AMS navíc na vyhození za 210eur, díky ivoš

Avatar uživatele neji

No, nechci být nějak zlý, ale admin Dave tady před tím přeci varoval - nerezervovat letenky do Amsterdamu a zpět hned, když je to až na konci roku a aerolinky si můžou změnit ještě letový plán, což dělávají.... a přesně to se stalo. Proto já osobně jsem si pro jistotu ještě nic na Amsterdam nekupoval... Být Tebou, kontaktoval bych toho, odkud máš letenky na Amsterdam, a zkusil se domluvit tu změnu o jeden den. Za pokus to podle mě rozhodně stojí, pokud chceš na Palau stále.

Avatar uživatele eremi

Vzhledem k tomu, že proto aerolinky prodávají ty flexible tickety, tak domlouvat zkusit můžeš co chceš, ale budou to chtít zaplatit, pokud to vůbec daný tarif umožní. Jinak ale máš pravdu s tím, že kupovat tyhle lety nevím jak dlouho, ale minimálně třičtvrtě roku dopředu je nesmysl, to opravdu nejsi zlý.

Pro příště, návazný spoj nekupovat tak brzy nebo alespoň ne na den přesně, abys měl rezervu právě pro tyto dané změny. Letím koncem listopadu a letenky zatím nekupuji z těchto důvodů. Dnes otevře prodej easyJet, tak zkus koupit zde alternativu a ty původní bohužel nech plavat.

Avatar uživatele sorcik

Ahoj Ivo, ano také mi to posunuli o jeden den, takže odlet už 14.12.2016. Navíc se ještě zkrátily ty lety z AMS do TPE, nejspíš odpadl Stop over v Bangkoku, tak jsem s tou změnou souhlasila. Naštěstí letenky z PRG do AMS ještě koupené nemám. Nyní to vypadá takhle: Original Schedule: CI 066 L 15DEC AMSTPE 1320 1255+1 -FLIGHT CANCEL CI 771 L 17DEC TPEDPS 0915 1435 CI 772 L 05JAN DPSTPE 1540 2055 CI 065 L 05JAN TPEAMS 2155 0915+1 -FLIGHT CANCEL Schedule Change: CI 074 L 14DEC AMSTPE 1700 1220+1 CI 771 L 16DEC TPEDPS 0915 1435 CI 772 L 05JAN DPSTPE 1540 2055 CI 073 L 05JAN TPEAMS 2340 0625+1 S letenkami do AMS ještě určitě počkám, protože 8 měsíců je dlouhá doba a může být třeba další změna.

Avatar uživatele sorcik

Jinak zatím mi ještě nepotvrdili moji akceptaci, ale předpokládám, že to bude v pohodě. A pokud bys se změnou termínu nesouhlasil, máš nárok na full refund. A pak můžeš zkusit koupit jiné letenky.

Avatar uživatele nemam

China airlines tě odkáže na expedii a ta ti žádnou kompenzaci ani benefit nenabídne, ale dá se s nima domluvit změna letu na dřívější/pozdější termín. Takže si můžeš vybrat jestli chceš v Amsterdamu nocovat a využít stávající letenky, nebo si koupit do AMS nové. S jakou aerolinkou jsi je kupoval? Změna letu na jiný den u Easyjetu vyjde na 550 Kč když to uděláš více než 60 dnů před odletem...což je podstatně levnější než kupovat novou letenku.

Avatar uživatele sorcik

Tak já mám novou zprávu z Expedie, že mám být trpělivá, protože nabízené lety nejsou volné :) Tomu moc nerozumím, ale dám jim ještě trochu času. Řeší to prý s příslušným oddělením. Já si tedy letenky do AMS jen tak nekoupím. Je to pořád nahoru a dolů. Ale nechápu, proč mi nabízejí lety, které pak nejsou volné, když jsem jim to potvrdila do hodiny od přijetí jejich e-mailu, že souhlasím. Jsem zvědavá, jak tohle dopadne.

Avatar uživatele nemam

To víš, když se lidi ze dvou skoro zaplněných letadel přesunou do jednoho dohromady tak se může stát že už se tam všichni nevejdou :-) Snad najdou nějaký dřívější nebo pozdější let kde bude ještě míst..a přinejhorším vrácení peněz-

Avatar uživatele nemam

Tak už někdo odletěl? Mě to letí za týden a půl, tak už plánuju co a jak, zatím to vypadá že se to uskuteční :-)

Avatar uživatele sorcik

Tak mě přišel z Hong Kongské Expedie tento mail: Dear Expedia.com.hk Traveller, We have received notice from China Airlines that they have: * Changed the departure date for 1 of your flights. * Changed the arrival date for 1 of your flights. * Changed the departure time for 2 of your flights. * Changed the arrival time for 2 of your flights. * Changed the flight number for 2 of your flights. It is important that we speak to you as soon as possible to review changes from the carrier so that we can discuss alternatives. Please contact us at 3077 5711 or +852 3077 5711 for calls outside Hong Kong. Týká se to toho odletu 15.12. Přišlo vám kluci, co letíte ve stejný den také tohle? Na e-mail mi zatím nikdo neodepsal a na telefon se nemůžu dovolat. Ty lety z AMS do TPE a zpět z TPE do AMS byly zrušené. Ale lety z TPE do DPS a zpět jsou stále platné.

Avatar uživatele nemam

Koukám že jsi to napsala pro jistotu 3x do různých podtémat :-) Nejspíš na prosinec provedli podobnou věc jako nám na duben-květen, tedy zrušení letů AMS-TPE ve vybraných dnech v týdnu. Máš štěstí že to je ještě tak daleko a bude čas to vyřešit :-) Maily od nich mi chodily do spamu (doporučuju zkontrolovat) a na jejich telefon jsem volal už několikrát a vždy jsem se dovolal, akorát ze stolního Cisco telefonu z práce to nebralo klávesy volby a nemohl jsem tak vybrat angličtinu a prokousat se tím jejich automatem... Měli by ti nabídnout úpravy letu tak aby to nějak navazovalo (případně s čekáním den či dva v Taipei) a budou to chtít s tebou potvrdit telefonicky (změny v letu prý přes e-mail řešit nejdou) - mají ve zvyku volat v noci, tak je lepší jim napsat ať volají v evropském časovém pásmu. Já zkoušel jestli mi nezmění let na jinou aerolinku nebo do Vídně (kam China Airlines taky lítá) místo Amsterdamu, ale vždycky jen že to zjistí a ozvou se do tří dnů a pak řekli že to nejde...nakonec dali na výběr jen akceptovat změnu a přiletět do AMS o den později (s tím že strávím den navíc v Taipei a musel jsem zaplatit změnu easyjetu na jiný den) nebo vrácení peněz...

Avatar uživatele sorcik

Díky Bobe za zprávu, jo jo, psala jsem to pro jistotu do těch diskuzí s ostatními, ale zatím se nikdo neozval. Jsou tam dva kluci, co psali, že letí ten samý den. Na odpověď z Expedie čekám už od neděle a zatím nic. Tak tomu dám ještě čas, ale je to dost nepříjemný. Protože kde mám jistotu, že ty lety třeba na podzim nezruší znovu. A pak přesně je hlavně problém, jak vyřešit letenku PRG-AMS a zpět. Uvidím, zda nabídnou nějaké možnosti a v nejhorším to budeme muset zrušit, ale to se mi opravdu nechce.

Avatar uživatele nemam

Jistotu nemáš, ale jestli bude letenka od Easyjetu za levno, klidně ji můžeš koupit a kdyby něco tak nad 60 dnů před odletem se dá změnit za 550 Kč (+ rozdíl v ceně letu). Jinak stačí kupovat tak dva měsíce před odletem, to asi koupíš letenku tak za něco přes 3000 Kč zpáteční (SmartWings, KLM, Easyjet - většinou odbavené zavazadlo za příplatek). A když letenku u Easyjetu koupíš a v krátké době zlevní, zavolej jim a dostaneš slevový voucher (moje zlevnila asi o 200 Kč pár hodin po tom co jsem ji koupil a dostal jsem kupón na cca 1150 Kč, který jsem pak využil na změnu letu na další den)

Avatar uživatele sorcik

Fákt? Tak to slyším poprvé, ale díky za info. Dobrá zpráva :)

Avatar uživatele dunayeva

Zdravím, dnes přišla změna na let Amsterdam - Koror (tam přes Bangkok a Taipei, zpět přes Taipei), kde se vynechal přestup na cestě zpět z Taipeie do Bangkoku, a letí se přímo do Amsterdamu s dobou přestupu 1:35. Stále hledám jednosměrnou letenku z Taipeie do Kororu na termín 1.12.16, děkuji Michalovi, který poradil způsob jak zakoupit výhodnější variantu pomoci přidání dalšího letu, ale moc mi to nejde....asi něco dělám špatně. Pokud by byl někdo šikovnější, než jsem já, a nezabralo by mu to moc času, byla bych moc vděčná za jakoukoliv levnější variantu. :-) Kdo letí na Bali doporučuji si zakoupit letenku na Javu, navštívit Prambanan a Borobudur. Tyto dvě památky jsou kousek od města Yogyakarta, však samé město nestojí za nic ( ani se člověk nenají, nikde nejsou restaurace okrem hotelu a všude všechno špinavé, proto doporučuji výlet na jednu noc,kde brzy ráno vyrazíte na Borobudur a od tam tud Vás povezou na Prambanan. Tyto výlety nabízejí hotely, a tak se nemusíte bát, že byste složitě hledali možnost dopravy a přesun mezi památkami. Děkuji za ochotu a všem, kdo teď odlítá, přeji krasnou dovolenou.

Avatar uživatele jakub.fastr

Dobrý den, teď jsem si jen pro kontrolu rozklikl svůj online itinerář na expedia a píší tam, že se cena změnila z původních 5,048 (za dvě osoby) na 35,349 HK a že aerolinky nemohly původní cenu potvrdit. Doslova takto: "Your ticket price changed from HK$5,048.00 to HK$35,394.00. The airline could not confirm the original price due to pricing or availability changes that occurred after we posted the latest prices on our site. Continue booking or look for a different flight. " Peníze mám ale již od China airlines od února odečtené v původní výši, na jejich stránkách je vše confirmed a čísla etiketů mám. Znamená to snad tedy, že budu muset doplatit rozdíl na letišti? Doufám, že ne... Moc děkuji

Tento problém zaznamenán i u předchozích akcí do Japonska - zítra má odlet, tak uvidíme. Ale věřím v nějakou nedokonalost Expedie, než změně ceny.

Avatar uživatele jakub.fastr

Mockrát děkuji za rychlou odpověď. Když byste mě tedy zítra sem informoval jak to dopadlo, budu Vám moc vděčný.

Avatar uživatele nemam

Mě to u v itineráři na expedii pořád ukazuje 2524 HK$. Radši bych jim být tebou napsal a zeptal se co to je... Zvláštní je že na webu China Airlines už nejde udělat Inquiry - po zadání údajů zahlásí že inquiry funguje jen pro letenky zakoupené přímo u China Airlines...

Avatar uživatele matej15

U mě žádná změna ceny ani itineráře. Na expedii i na webu China Airlines vše, tak jak jsem to koupil. Let do Kuala Lumpur 29.8.-15.9.

Změna v itineráři - u mě zpáteční cesta zmizel přestup v BKK a nasazen nejnovější A350-900 na přímý let do AMS :-)

Avatar uživatele nemam

To se máš...u mě pořád přes Bangkok a A340-300. U mě jediná změna v itineráři byla ta že zrušili na zpáteční cestě let TPE-AMS a přesunuli mi ho na další den, takže mám strávit extra den v Taipei, přiletět do AMS o den později a nestihnout už zakoupený easyjet... Řešil jsem to s expedií asi dva týdny, zkoušel jestli by mohli vyměnit let za jinou aerolinku abych tam byl včas, nebo s china airlines let do Vídně místo AMS, ale neprošlo nic...jen den navíc v Taipei nebo vrátit peníze :( Naštěstí alespoň mezitím Easyjet zavedl levnější změny letu mimo sezónu za 1133 kč místo 1700 Kč (+rozdíl v ceně letenek) tak jsem si alespoň posunul easyjet na následující den levněji než kdybych to udělal hned...

Avatar uživatele j.barteska

Kde se dají zjistit ty letadla? Díky kluci Jinak letím na Bali v květnu a stejný problém - přesun odletu z AMS o den později a tím prodloužena cesta o den

Avatar uživatele nemam

Kdy v květnu letíš? Nechceš podniknout nějaký výlet společně? Já bych tam měl být 4.5.-17.5.

Avatar uživatele j.barteska

17.5. odlítám z AMS, do začátku června

Avatar uživatele nemam

Jo tak, já 17.5. už letím zpět...tak to se možná potkáme v Taipei (mám tam celý den) ;-)

Avatar uživatele cvrcek1

Dávejte si POZOR, pokud jste náhodou kupovali letenky přes někoho jiného! China Airlines má podmínku, že držitel kreditky, kterou se platilo, musí být zároveň i pasažér a pokud tomu tak není, tak si musíte pořešit nějaké věci ohledně tohoto předem (podívejte se na jejich podmínky Third Party Payment). Možná to na letišti vyžadovat nebudou, ale je asi lepší být připraven :)

Avatar uživatele Robert

Dik za upozorneni. Je to i muj pripad, tak jsem si to pro jistotu overil na jejich pobocce v AMS. a nas se to netyka: The third party payment is only applicable when you have booked the tickets on our website. We see that you booked at a travel agent. Please contact your agent for further handling.

Avatar uživatele cvrcek1

Já v této věci ještě kontaktovala přímo Expedii a ti mi napsali: I understand that credit card holder is not the traveller. However, please advise passenger to carry authorization letter of the card holder, front and back side copy of the credit card which is used at the booking and valid photo ID. Je v tom nějak bordel, zdá se mi... Pro info, já ještě kontaktovala i českou pobočku China Airlines a ti doporučovali si nechat ověření udělat, tak pro sichr to udělám, nechci pak přijet do Amstru a řešit nějaký šílenosti...

Avatar uživatele nemam

Já mám let na Bali 2.5.-18.5. a mám docela problém - na Expedii to ukazuje u zpátečního letu jen cestu Denpasar - Taipei a zvýrazněnou hlášku "There has been a change to your flight. We will email or call you to confirm any changes.". Na China Airlines v booking inquiry vidím čas odletu z Taipei až o den později než tam původně bylo, takže zřejmě můj let Taipei-AMS zrušili a dali mě do letu až na další den. Co teď s tím? Už mám koupenou letenku na EasyJet na 18.5. ale do AMS teď mám přiletět až 19.5. Dá se s Easyjetem nějak rozumně domluvit přeložení letu na o den později? Mám nárok na ubytování v Taipei na náklady China Airlines?

Avatar uživatele nemam

Z Expedie se mi zatím neozvali, ale z China Airlines mi přišla odpověď že zrušili pondělní a středeční lety během dubna, května a června, vzniklé náklady s ubytováním nebo hledáním jiného letu neuhradí. Měl jsem smůlu akorát já, nebo let z Taipeie přesunuli i někomu dalšímu?

Avatar uživatele novotna.dani

Máme to Tokio až na konec srpna, tak zatím vše OK. Ale měli by navrhnout náhradní řešení v rámci nějaké spolupráce s jinými aerolinkami. V listopadu jsem letěla s CSA do Říma a 14 dnů před odletem nám let zrušili, automaticky nabídli odlet o den dříve, ale když jsme odmítli, nebyl problém domluvit let na ten původní den a to tak, že jsme letěli do Amsterdamu a odtud s KLM do Říma, sice jsme si zaletěli, ale časově jsme tam byli nakonec dříve, protože jsme letěli už v 7h ráno. Cena se nezměnila.

Avatar uživatele pallo.tomas

Ty vole to fakt takto zrusili? Omg tak to je svinstvo. Vyzera to ze mi mame tesne stastie letime 19.04. (Utorok) z DPS a zatial ziadna zmena nedorazila. Drzim palce verim ze sa ti to nakoniec podari vyriesit.

Avatar uživatele nemam

Jojo, easyjet pomalu zdražuje a pořád nevím jestli si mám kupovat na cestu zpátky kvůli té změně letenky nový, nebo se to nějak vyřeší. Z Expedie odepsali jen že jim China Airlines řekla že mají ještě čekat a že se mi nedovolali (prý jim to skočilo do hlasové schránky, ale hlasovou chránku mám vyplou) - netuším jestli se mi u nich podaří změnit let aby to letělo do Vídně nebo Prahy místo Amsterdamu, nebo na jinou leteckou společnost... Nejsem jediný komu to změnili - jednomu co si Bali kupoval na květen o týden později než já prý posunuli i odlet z AMS a to tak, že do Taipei má přiletět až po tom co odletí přípoj z Taipeie do Denpasaru - to už je docela drsné :-)

Avatar uživatele nemam

Koukám že se mi to sem vložilo pod jinou přezdívkou...předchozí příspěvek jsem psal já.

Avatar uživatele dunayeva

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, zda je možné pořídit levné letenky z Taipeje do Kororu? Zakoupili jsme si z přitelem letenky z Váše nabdky (Amsterdam - Koror), však radi bychom většinu času stravili na Taiwanu a na Palau bychom jeli ne 3- 4 dni. Děku mnohokrát za radu.

Avatar uživatele mr_nicegood

Mě to lákalo podobně, spojit Palau na pár dní a Taiwan, ale tahle možnost ve slevě nebyla, tak letíme jen na Taiwan (a za víc než ostatní až na Palau :) Přímá letenka Palau Taiwan je ted dost drahá, jestli i díky tomu, kolik lidí si ty listopadové lety koupilo? Takže to asi bude chtít zkusit nějaký travel hacking, ale zatím jsem na nic nenarazil. Zkoušel bych bud hledat letenku ne do Taipei, ale třeba zpáteční do Kaohsiungu, aby se k tomu přidaly další krátké lety a třeba zamíchaly cenou. A nebo mít na letence tři lety, ROR TPE, TPE ROR a pak přidat zase ještě nějaký krátký let, který by mohl příznivě ovlivnit cenu (třeba do Hong Kongu, Japonska, prostě něco blízko z Taiwanu). S tím že datum odletu vyberte libovolně do budoucna a pak tenhle let nenastoupíte.

Avatar uživatele bkms

Po urgencích dnes přišel CONFIRMED!!!!!! hurá na Bali neletí někdo též 9.5.????? ozvěte se popřípadě bkms@seznam.cz

Avatar uživatele bkms

Ahojky všem jen dotaz,má někdo něco nového ohledně letenek na Bali,poslední co bylo že po týdnu odešli blokované peníze včera z účtu.Má prosím někdo něco dalšího????? Díky

Avatar uživatele novotna.dani

Tak nám blokace zmizela a včera se zase objevila a naskočily etickety. :-) Akorát jsme se asi unáhlili a koupili mezitím letenky na Srílanku, ale tam je naštěstí možná změna u FlyDubaj.

Avatar uživatele sorcik

Mě blokace po týdnu zmizela a nic se neodečetlo a najednou po 14ti dnech tu mám novou blokaci, která opět visí na účtu. Žádné letenky zatím stále nemám :(

Avatar uživatele novotna.dani

Tedy upřesnění, koupila sem u HK Expedia 2x z Amsterdamu do Tokia za 8,4 tis v přepočtu. To Tokio nebylo na těchto stránkách uvedeno, ale věděla sem o něm z jiného zahraničního serveru. Byla to tadle samá akce. A teď tedy máme už i e-tickety. :-)

Avatar uživatele nemam

To jim to tedy trvalo docela dlouho...Kdy jsi letenku kupovala? Já na expedia.hk 18.2. kolem 17h, číslo eticketu jsem měl na expedii poměrně brzy (všiml jsem si ho 23.2. ale asi se objevil už dříve).. Do začátku týdne jsi na expedii u svojí letenky žádné číslo eticketu neviděla? Takže letos bude Srí Lanka i Tokio? :-) Že to bylo do Tokia by vliv mít nemělo, stejná "akce" byla na snad všechny lety z Amsterdamu do Asie s China Airlines...

Avatar uživatele kubbis

Tak jak kouam uz potvrzuji i rusi, u me koupeno 18.2. v 18:00 a dnes prisel mail, ze to stornovali

Avatar uživatele cvrcek1

Dobrý den, můžu se zeptat - peníze Vám strhli a pak letenku stornovali? Díky!

Avatar uživatele Andys

Nestalo se někomu, že by mu spíš něco nestrhli? kupoval jsem 6 letenek v celkem 3 nákupech (2-3-1), 2 a 1 jsou strženy, ale nikde odchozí platba za 3ks i když to viselo v blokacích...

Avatar uživatele sorcik

Andreji, přesně to se mi stalo. Platbu jsem posílala 18.02. do včerejška visela v nezaúčtovaných transakcích a dnes zmizela úplně a nic se nestrhlo. Volala jsem do banky a tam mi řekli, že China Airlines si platbu nestáhla. Mají na to limit 8 dní a po té době platba zmizí, kdy si ji oni nestáhnou. Žádný e-mail o stornu letenek ale nepřišel, tak nevím co s tím. Zkusím jim napsat, že letenky jsou potvrzené a jestli mám poslat platbu znovu.

Zmiňujte prosím také, zda jste platili přes Hongkongskou verzi nebo Taiwanskou, díky :)

Avatar uživatele Andys

U mne už vše OK, placeno přes Hong Kongskou verzi, půl dne jsem měl na účtu ''vrácené'' peníze a v podvečer se objevily v odchozích platbách 3 transakce, za každou letenku strženo zvlášt', takže vyřešeno :) jen nevím, zda to udělali automaticky nebo na základě moji žádosti o prověření platby, kterou jsem poslal na HK Expedii, žádná odpověd' totiž do ted' nepřišla.. PS. Taiwanská verze nezobrazuje #etixu, což Hong Kongská zobrazila hned, nicméně objednávka přes Taiwanskou se na webu China Airlines zobrazuje se statusem Confirmed.

Avatar uživatele sorcik

Já platila také přes Hongkongskou verzi, ale platba bohužel neodešla :(

Avatar uživatele sorcik

Máte už vystavené letenky? Díky

Avatar uživatele nemam

Jestli tím myslíš eticket tak ten už nás tady většina má - dalšího už asi nic nepřijde, až na check-inu..

Avatar uživatele ivana.dvorakov

Ahoj, bojuje tu niekto s rovnakým problémom? Mne stiahli cenu leteniek na bali (5048 HKD), čo je správne ale plus mám v blokáciach ďalších 15 684 CZK! A pozerám ako pozerám, kúpila som to len raz, nie 2x. Viete mi poradiť, čo s tým? Ďakujem

Avatar uživatele lukas

Ahoj Ivano, jedna částka se určitě zaúčtovala, druhá je pouze blokace, která by měla během pár dnů vypršet. Pokud potřebuješ penězi disponovat, volej na kartové centrum své banky, aby ty blokované peníze uvolnili.

Avatar uživatele ivana.dvorakov

super, ďakujem Lukáš za pomoc a rýchlu odpoveď. Uľavilo sa mne aj mojej peňaženke :)

Avatar uživatele tomaskratochvil

Ja mam taky blokaci a pak strzeno dnes z uctu. Blokace odstranena od Ceske sporitelny. Expedia.com.hk bohuzel netusila proc to probehlo dvakrat...

Avatar uživatele Mirong

Dobrý den, taky potvrzuji, že platbu již nemám v blokaci, ale odečtenou. Takže snad se to povedlo. :)

Avatar uživatele nemam

Taky už vidím dneska transakci za Bali jako provedenou - 2513 HK$ dle kurzu American Express 8061 Kč

Avatar uživatele Mirong

Já platil HK$ 2524 a cena ve výpisu 7898 Kč, Mastercard-Airbank. To asi bude u každé banky jiný. :)

Avatar uživatele zuzana.badura

Aj ja som mala najrpv blokaciu na karte a až o 3 dni mi to stiahli z účtu. Tak pevne verím že to je všetko už v poriadku. V novembri nas čaká Palau na 2 týždne :)

Avatar uživatele rayden

Koukám a účet a dnes už peníze nejsou blokované ale skutečně stržené.Kvůli přepočtu to je trochu víc (cca 7800), ale pořád pecka.jaká je teď šance,že to zruší?Ze zkušenosti tuším zrušil u již zakoupených letenek pouze exbir tu akci do Indie, je to tak? Btw. Má někdo v plánu potápění na Palau v termínu 26.9. - 12.10 nebo všichni zahltí Palau v tom univerzálním termínu co byl tady a na většině stránek? :-)

+ akce BA ve first class + bussiness s ET + kdysi kix tuším Carribeanu jinak bez storen :)

Avatar uživatele rayden

Díky za rychlou odpověď Dave. Jaká jsou pravidla, povinnosti nebo restrikce pro aerolinku/prodejce, když to zruší už po stržení peněz? S kým z nich by se to případně řešilo? Nejspíš s Expedií jako smluvním partnerem, ale tam by asi došlo k "přehazování horkého bramboru" :-) A jak je to potom s kompenzacemi, když už někdo bude mít třeba zaplacený hotel, liveboard apod? Co si o tom myslíš?

Avatar uživatele japonec

jeste je to aktualni na Bali? mate tip na tuto cenu? dekuji predem

Avatar uživatele lukas

Tarif je již opraven, letenky nelze najít

Avatar uživatele kubbis

Dorazily již někomu etickety nebo máte stále v administraci jen confirmed?

Avatar uživatele anabelllita

stale len confirmed a peniaze na ucte su len v blokacii... tak uvidime

Avatar uživatele novotna.dani

Já sem na to stejně, také jsou peníze jen v blokaci a v checkmytrip a na stránkách aerolinky stále confirmed bez vystavených letenek.

Avatar uživatele jakub.fastr

Stejné i u mě...

Avatar uživatele pavlajir

Taky tak....

Avatar uživatele novotna.dani

Psala sem už v sobotu na HK Expedii a odpověděli mi, že oni na rozdíl ode mě vidí, že rezervace není confirmed a doporučují mi, ať jim zavolám a oni mi budou asistovat při spojení s aerolinkou, aby se to vyřešilo. Zatím sem nevolala, ale už to na mě začíná působit, že aerolinky tu platbu nepřijali.

Avatar uživatele nemam

Za jak dlouho obvykle chodí eticket - už po koupi, nebo až před odletem? A ten má přijít z Expedie nebo z China Airlines? Taky mám Confirmed jak na expedii tak v china airlines self-service.

Avatar uživatele nemam

Vlastně ale koukám že e-ticket už mám, v itinerary na expedii je Ticket # a pod tímto číslem jako Electronic Ticket Number se dá přihlásit i do e-Check In na China Airlines (ukáže mi to let ale napíše že check-in je možný až 24 hod před odletem). Chybí tedy ještě něco?

Avatar uživatele milan_malina

No mna by naozaj zaujimalo ako sa k tomu teraz stavat, mame kupene AMS-KIX/ROR-AMS a prelet KIX-ROR by som rad kupoval cez DL mile, a tiez rad zabezpecil ubytovanie(kde vsade vyzaduju depozit)volat nikde nechcem, ale tiez som neisty, hlavne ak tu teda niekto tvrdil, ze pani na ex.hk tvrdila, ze to nie je potvrdene. peniaze mam stale len v blokacii, tak naozaj neviem. co radite? lebo zase cakat do nekonecna sa neda. pri inych error fares ma nikdy nenapadlo zamyslat sa nad tym, ale toto ma nejako znepokojuje.

Avatar uživatele Mirong

Mám také stále peníze uvedené v blokaci...

Avatar uživatele mabre

Peníze mám taky stále jen v blokaci, ale e-ticket byl vystaven hned 2. den po rezervaci.

Avatar uživatele jakub.fastr

Peníze dnes již strženy, znamená to výhru? :) Eticket totiž stále nemám...

Avatar uživatele jakub.fastr

Nádhera, děkuji za odpověď, už je vidím

Avatar uživatele petr-11

Platbu mám stále v blokacích, letenky na expedii Confirmed, na checkmytrip Confirmed. V expedii mám jen booking reference, eticket number nikde nemám. Pod booking reference, když se přihlásím na china airlines e-checkin, tak mám status confirmed. Pod inquiry taky. Tak snad to nezruší.

Avatar uživatele Jirka

Může mi někdo poradit, zda když mám na Expedii HK zeleně Confirmed, tak už je to potvrzené? Jde mi o to, zda mám ještě vyčkávat s nákupem letenek do AMS a potom zpět, nebo už mohu také bookovat? Když se z Experie HK prokliknu na web China airlines do Inquiry, tak tam po zadání informací vidím info o svých letech, když do online check-inu, tak tam vidím "Sorry! The system can not find a flight for check-in in your booking record." A jak píše Lukáš Horák ohledně toho čísla e-ticketu, to je to, co vidím na Expedii po přihlášení do mé rezervace – jméno, pak tam je "Add Frequent Flyer number" a potom Ticket # číslo, to je ono? :)

Avatar uživatele petr-11

Tak volal jsem na Expedii HK, a letenky vystaví do měsíce a peníze z karty prý ztrhnou. Zatím mám stále blokaci. Letíme až 15.12. na Bali. Koupeno v 19:30 na HK Exp.

Avatar uživatele sorcik

Petře, my letíme také 15.12. na Bali :) Jak se budete dostávat do Amsterdamu? A co ten den v Taipei? Máte nějaký plán? Rády se k vám připojíme. Díky za zprávu

Avatar uživatele sorcik

Jééé, tak to je super. To bychom se mohli nějak spojit :) A jak řešíte těch 20,5 hodiny v Taipej? Já bych to viděla na přespání v nějakém hotýlku u letiště. Jinak Easyjet letá do AMS pouze odpoledne, to byste musel letět o den dřív. Já to vidím asi na ČSA nebo KLM z Prahy v 7 ráno. Sice o něco dražší letenka, ale zase nebudu muset řešit nocleh v Amstru.

Avatar uživatele nemam

Já letím už v květnu tak už jsem to trochu zjišťoval - paradoxně mě easyjet vyšel dráž než KLM (cena KLM dost kolísá každý den a byla i za cca 3050,-, když jsem kupoval letenky tak byl KLM přes 3500,-, u EasyJetu většinou jen stoupá), ale v Amsteru jsem ještě nebyl tak klidně poletím den předem - nějakých 6 hodin na letišti při cestě tam i zpět by mě asi nebavilo. V Taipei je myslím škoda ubytovávat se hned u letiště - do města tam jezdí 24h denně bus (většinou s intervalem 15 min a jede cca hodinu) a kolem cílového nádraží je ubytování spousta. Ty nejlevnější jsou ale zvláštní buňky cca 3m2 od 500 Kč na osobu.

Avatar uživatele sorcik

Tak mi včera přišel z Hong Kongské Expedie tento mail: Dear Expedia.com.hk Traveller, We have received notice from China Airlines that they have: * Changed the departure date for 1 of your flights. * Changed the arrival date for 1 of your flights. * Changed the departure time for 2 of your flights. * Changed the arrival time for 2 of your flights. * Changed the flight number for 2 of your flights. It is important that we speak to you as soon as possible to review changes from the carrier so that we can discuss alternatives. Please contact us at 3077 5711 or +852 3077 5711 for calls outside Hong Kong. Týká se to toho odletu 15.12. Přišlo vám kluci, co letíte ve stejný den také tohle?

Avatar uživatele jiri.habla

Zdravím. Ještě aktuální? hledám něco do Phnompenhu nejlépe květen

Avatar uživatele ondra.holomek

Ahoj, koukáme po ubytování na Palau a je to docela darda. Jak to budete řešit? Dá se tam třeba i stanovat? Případně využít nějaký místní ubytovatele? Díky :)

Musíte hledat. Tady např.máte ubytování pro tři osoby za cca 60 dolarů-http://www.guestlodgepalau.com

Nebo pokud byste chtěli šetřit o něco méně a být na pláži-http://storyboardbeachresort.com/Pages/about.html

Namátkově jsem našla hned několik motelů za cca 50 dolarů za noc (většinou pro dva), takže si s tím musíte pohrát a vybrat si.

Avatar uživatele ondra.holomek

Díky Mandarinko. Víme, že tentokrát asi nebudem moct klasicky přes booking, času k dohledání je dost, ale nabídka přece jen omezená - a třeba Ms. Pinetrees hostel je na celej rok bloklej :)

Tak ať najdete to pro Vás nej:-)

Avatar uživatele Mirong

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám zpáteční letenku Amsterdam - Denpasar 22.8. - 6.9. Vím o technickém overstopu v Bangkoku, který trvá tam i zpět zhruba něco kolem 1h15min. V Taipei máme overstop tam 20 hodin, ale problém je zpátky kde máme jen 1h10min. Chtěl bych se tedy zeptat na to, jak je to se zavazadly v Taipei. Musím se je nějak řešit? Nebo budou automaticky přesunuty do dalšího navazujícího spoje? Pokud se o ně nemusím starat, tak si myslím, že 1h10min bohatě na přestup stačí. Vím z minulých letů, že pokud letím stejnou společností, tak se o zavazadla nemusím starat, ale jak je to tady? Děkuji za odpověď. :))))

Zavazadlo letí do Amstru, po cestě se o něj nestaráte :)

Avatar uživatele Mirong

Takže o zavazadla jak tam i zpátky se mi postará letecká společnost? Nemusím tedy nic řešit? :) Děkuji. :)

Avatar uživatele nemam

K tomu mě ještě napadá...zavazadla letí do Amstru, ale jestli je nestihnou v Taipei přeložit a dorazí až později, Petr už může být tou dobou v čechách. Doveze pak aerolinka zavazadlo do ČR, nebo si pro něj bude muset Petr zase přijet do Amstru? :-)

Avatar uživatele Mirong

Tak pokud je to tak, jak to píšete, tak by se měla o zavazadla postarat letecká společnost. Nebo ne...? :)

Avatar uživatele Mirong

Děkuji Lukáši. :)

Avatar uživatele pallo.tomas

aj v tom taipei pocas 20hodin ostava batozina v rukach leteckej spolpcnosti?

Avatar uživatele Mirong

To by mě taky zajímalo, ale asi ano. Nebo ne? :)

Avatar uživatele Nassdan

Přečtěte si znova celou diskuzi, myslím že na Vaše otázky bylo odpovězeno už asi 154x... :D

Avatar uživatele pallo.tomas

no ale castokrat nad 12h ked mas stopover batozinu ti neriesia/nedrzia. preto ta otazka co bude s nou 20h v taipei. (ostatne lety su jasne)

Avatar uživatele sorcik

Chtěla bych se zeptat, letí někdo z Prahy do Amstru ranním letem s ČSA nebo KLM? Nevím, jestli je tam dostatečný čas na to, že si musím vyzvednout zavazadlo a jít znovu na check-in z AMS do DPS. Jsou tam cca 3 hodiny, což si myslím, že by mohlo být v pohodě. Pokud nejsou od sebe ty terminály příliš daleko. Jak jinak řešíte cestu do Amstru? A totéž zpátky z AMS do PRG. Díky

Avatar uživatele nemam

Není tam asi 6 hodin času? Myslím že by to se zavazadlem neměl být problém stihnout...Já teda letím easyjetem den předem, ale zpátky tam mám jen 1h40m, tak to bude horší :-) Budu se snažit vzít jen příruční, ale nevím jestli se mi to do těch 7kg co povoluje China Airlines vejde...

Avatar uživatele sorcik

KLM a ČSA přistává v AMS kolem 08:30 a odlet z AMS do Taipej je v 11:25. Pokud by se cokoliv stalo, i menší zpozdění, byl by to problém. Já se chtěla vyhnout nocování v AMS, protože to je zase další položka za ubytování a cestování do města navíc, ale nejspíš to jinak nepůjde. Ty 3 hodiny jsou velký risk. Vy máte Bobe nějaký tip na ubytování v AMS? Díky

Avatar uživatele nemam

Tobě to odlítá z AMS už v 11:25? Mě to odlítá z AMS až v 14:15. Nemyslím že by 3 hodiny byly velký risk...přijde mi to tak akorát :) V Amsterdamu je prý jen jedna letištní budova, i když je docela velká...Jestli to stihnu já za 1h 40min na zpáteční cestě tak to za 3 hodiny stihneš bez problémů :-) Pak můžu dát vědět jestli se to stihnout dá, nebo jsem musel jet do Prahy autobusem :-) Ubytování jsem booknul nějaké levné na booking.com, je tam docela draho, ale vybrat se tam něco dá...

Avatar uživatele sorcik

Teď Bobe vůbec netuším, kdy vlastně odletím, protože mi přišla z Expedie následující zpráva: Dear Expedia.com.hk Traveller, We have received notice from China Airlines that they have: * Changed the departure date for 1 of your flights. * Changed the arrival date for 1 of your flights. * Changed the departure time for 2 of your flights. * Changed the arrival time for 2 of your flights. * Changed the flight number for 2 of your flights. It is important that we speak to you as soon as possible to review changes from the carrier so that we can discuss alternatives. Please contact us at 3077 5711 or +852 3077 5711 for calls outside Hong Kong.

Avatar uživatele michal.vohr

Ahoj, prosím, jak je to teda s odbaveným zavazadlem, pokud je stopover v Taipei (směr Bali) s China Airlines na vlastně 44 h (2 noci)?

Avatar uživatele matfyzak

Kdo leti do Denpasaru, doporucuji co nejrychleji denpasar opustit a vydat se do okoli, ktere je uchvatne. Podrobny popis zajimavych treku na nasi ceste je pripadne zde simonamatous.blogspot.com

Avatar uživatele dlauhoweska

Prosím, je to ještě aktualní? ukazuje mi to nějaké šílené částky :-( Děkuji Andrea

Avatar uživatele b.svarcova

Možná už hledám marně, ale jsou ještě nějaké levnější letenky k dohledání, (zkoušela jsem hlavně filipíny

Avatar uživatele f.rozec

Ahoj, chápu dobře, že let China Airlines 66 Amsterdam-Bangkok stopover 1h:30 min a let China Airlines 66 Bangkok-Taipei je technical stop čili stejné letadlo a není nutné přestupovat? Díky

Těžko říct, pravděpodobně budete muset vystoupit.

Avatar uživatele Lukash

Dave + Lukáš: Chlapi, není ještě v záloze nějaká jiná mutace Expedie, kde by to ještě frčelo? Chtěl jsem Manilu v termínu 15.12. - 3.1. 2017 za 11.835 NT a parádníma přestupama, leč jsem to nejspíš těsně nestihl.. :-D Díky!

zkus filipínskou, jestli pojede :)

Avatar uživatele Lukash

Tam u tý filipínský nejdou navolit odlety z Evropy (jenom Limoges - Singapur), snad teda nedělám něco blbě.. Jinak asi už je game over, že? (na Expedii hk i tw už to má China Airlines lety vyblokovaný) Ale nevadí, moc to přeju všem, co to čapli a třeba se mi zadaří příště. :-)

Avatar uživatele zuzana.badura

ešte to je aktuálne? v septembri by sme radi išli do Palau na svadobnú cestu :) na 2 týždne, hľadám letenku len mi to nejak nejde..

Ano, http://bit.ly/1Qqh7lm

Avatar uživatele zuzana.badura

Ďakujem, je to skvelá cena 320,-eur :) len je to v novembri..Náhodou v septembri by sa nenašla taká cena letenky,? Ak nie, tak bookujeme na november :) Palauuuuu je náš sen :-)

Avatar uživatele Lukash

Zuzka: Sedím na tom od rána a září vidím jenom termín 12.9.-1.10., cena cca 10 tis. CZK po přepočtu.

Avatar uživatele neji

Pozor na to, ze v srpnu a zari udajne nejvic srazek za rok...:)

Avatar uživatele zuzana.badura

Letenky kupene na Palau :) letime 7.nov na 2 tyzdne :) velmi sa tesime, na maili uz mam travel confirmation s letenkou :) ďakujem krasne je to skvele,tešíme sa :)

Avatar uživatele Ingrid10

Ahoj...da sa este ten Palau? Práve sme sa vrátili s 3- týždňovej dovolenky na SriLane a Maldiv z vašej ponuky...:) tak niekedy koncom roka by sa to hodilo pre štyroch...na 2 týždne...:)

Avatar uživatele nemam

Určitě by nás všechny zajímalo jak se to dá nakombinovat s Easyjetem z Prahy. Na cestě tam to vypadá na přílet do Amsterdamu o den dříve a ubytovat se tam - jak se nejlépe dostat z letiště do města? Na cestě zpátky je tam potom na přestup 1,5 hod - dá se to stihnout? Letí to ze stejného terminálu? Počítám že jistější to bude letět jen s příručním zavazadlem, ať se nemusí čekat u pásu, a stejně by se za odbavené muselo u easyjetu připlácet...

Stihnout se to dá, ale na druhou stranu počítej i s tím, že si třeba budeš muset koupit letenku novou. Z letiště jezdí vlak přímo do centra :) a ano, optimální je využít situace a prohlídnout si i Amsterdam - ušetříš vlastně 1 eurovíkend :D

Avatar uživatele petr

Když si potřebuji zlepšit náladu, tak chodím na tohle fórum. Bobe neber to osobně, koupíš si letenku na druhou stranu světa a pak vystřeluješ jednoduché dotazy jak se dostat z letiště v Amsterdamu do centra. Vždyť na to stačí minuta hledání na Googlu. Bojím se o tebe, raději si zajeď do Krkonoš. :-) Chce to trochu samostatnosti.

Avatar uživatele nemam

No, když jsem kupoval letenku na květen, vybral jsem schválně termín kdy bude levný easyjet a zpáteční do Amsterdamu vycházela na 2000 Kč. Chtěl jsem ještě aspoň týden počkat s nákupem u easyjetu, kdyby letenky na Bali zrušili, ale koukám že dneska stojí AMS s easyjetem už 3250 Kč...docela rychle to zdražilo. Je ještě nějaká šance že to půjde dolů, nebo mám pak radši koupit ČSA za cca 3500,-? S nima alespoň není třeba být v Amstru už den předem a je v tom i zavazadlo, ale zase pěkných pár hodin čekání na letišti...

Avatar uživatele nemam

Petr: heh no díky...Samozřejmě si na googlu můžu najít způsob jak se z letiště dostat do města, ale chtěl jsem ať to sem napíše nějaký místní znalec, protože to bude zajímat všechny. A navíc mě zajímalo jestli existuje nějaká výhodnější možnost než standartní cesta vlakem. Ale díky za tip, jestli to China Airlines zruší tak tedy uvážím Krkonoše ;-)

Avatar uživatele nemam

Jak tedy radil Petr, prostudoval jsem možnosti dopravy z letiště do města v Amstru. Nejběžnější cesta je vlakem za 5.20 EUR za jednu jízdu, ale nejekonomičtější by měla být celodenní 24h jízdenka na hromadnou dopravu za 7.5 EUR -dá se na ní jet po příletu do města (bus 69 s přestupem na tramvaj 1 nebo 2), celý den po městě cestovat, a příští den zase stejnou cestou zase na letiště. Jen cesta letiště - centrum netrvá 20min jako vlakem, ale zřejmě přes hodinu. Má někdo s tímhle spojením zkušenosti?

Avatar uživatele adela.masarykova

ja chcem do Ho Ci Min, ale na prestup je iba 1,15hod v Bankgoku alebo Taipei (jedno tam, druhe cesta naspat). Mate niekto skusenost, ci to staci?

Avatar uživatele lukas

V Bangkoku je to "technical stop", tzn. stejný let, stejné letadlo, budou vystupovat a přistupovat pasažéři, ty zůstaneš v letadle sedět na svém místě. Přestup v Tchaj-peji by měl být bez problému, přestup je v rámci jednoho terminálu. A kdyby něco, poletíš dalším spojem, není se čeho bát.

Avatar uživatele adela.masarykova

perfekt, diky

Avatar uživatele nemam

Počítám ale že není nutné sedět v letadle, ale dá se jít trochu projít po letišti a protáhnout se, hm? Je pak nutné znova projít kontrolou?

Pokud je to jen technický stop, tak se z letadla většinou nechodí. Takhle ti to nikdo neřekne, uvidíš v letadle :)

Avatar uživatele nemam

Dobře, díky...snad v letadle nebudou mluvit jen čínsky nebo nějakým výrazným čínským přízvukem :-) Bylo by fajn se aspoň na půl hodinky protáhnout mimo letadlo, po takové dlouhé cestě...

Avatar uživatele Andys

Díky za update, potřebovali jsme osmého na Bali a dnes se zázrakem povedlo dokoupit jednu letenku i když o tisíc Kč dražší, ale i tak... :) PS. termín 22.9.-4.10.

Avatar uživatele a.n.g.ell

Jak koukám, tak koukám, ale nic levného termín září/říjen na Bali nevidím :(

Avatar uživatele lukas

Čísla etixů jsou nyní na Expedii i na webu China Airlines viditelné, takže by to mělo být v cajku, ale pořád je potřeba počítat s variantou zpětného storna, ale dávám tomu velmi malou šanci :-)

Avatar uživatele Fastr.K

Dobrý den, čísla ticketu již mám ve svém online itinerary, znamená to tedy, že už jsou leteneky jisté? Nebo to bude jisté, až když mi přijde na email e-ticket? Děkuji za odpověd

"pořád je potřeba počítat s variantou zpětného storna"... Jisté to budeš mít, až se budeš opalovat v Oceánii :)

Avatar uživatele jstrnad1

někdo Kambodža květen?

Avatar uživatele xenoe01

Nejsou tam terminy do Jakarty nahodou?

Avatar uživatele nemam

Pavel má pravdu, na www.kayak.com.hk to pořád jde koupit, třeba AMS-PNH(Kambodža) 2.5.-16.5. za 2561 HK$, nebo Bali (DPS) 5.9.-20.9. za 2513 HK$ (termínů je možných dost). Otázka je jestli už to nemá větší šanci na zrušení než včera z expedie...

raději doporučuji TW Expedii

Avatar uživatele r.kreuziger

Čau, nemáte někdo zkušenost s tím, že byste někde na přestupním místě (v mém případě BKK na trase do ROR) "vystoupili"? A pak prostě letěli z BKK zpátky aniž byste nastoupili v cílové destinaci?

Nelze - http://Cestujlevne.com/kodex

PS: letenky stále jsou, jen nám to HK zabanoval.. Proto musíme na TW :D http://bit.ly/1TtPwX1

Avatar uživatele jasonsonja

yeeees! Diky

Avatar uživatele jstrnad1

Ale nějak to fofrem mažou...když se objeví nízká cena, je nutný rychle kliknout pro rezervaci, jinak tam skáčou ceny o 1000 vyšší

U mě držely, každopádně jsem měl vzít o 1tis. dražší a mít 100% mil :( takhle je za let 0%.

Avatar uživatele pallo.tomas

noo vyzera to na slusne uspesnu akciu. gratulujem cestujlevnaci! chcelo by to tipy na cestu do AMS. Z prahy je to easyjet ale co vieden? zatial to vyzera na KLM cez 100E. nejake ine tipy? umna konkretne duben(april).

Avatar uživatele RomanS80

ale ved z viedne tiez lieta do amstru easyjet :)

Avatar uživatele petr

Ahoj, pokud jste si koupili letenky přes expedii hk, tak myslím, že vám nikdo nic stornovat nebude. Já se v pátek vrátil z cesty na jeden takový chybný tarif na expedia hk a letenky v pohodě fungovaly. Jinak, pokud někdo koupil letenky na Koror, mohl by vám pomoci článek, který jsem sepsal zde: http://dobrodruh.cz/oceanie/palau-mikronesie-v_poa322qil je tam dost rad kde jíst, co vidět a jak ušetřit.

Avatar uživatele medea

Krucis.. vy jste asi jeste nikdy nemel v ruce Lonely Planet, co? Tyhle zapisky texaskyho kovboje jste si klidne mohl odpustit.

Avatar uživatele mabre

Radku, jediné, co z tvého příspěvku plyne, je to, že ještě musíš pár míst projet a trošku cestovatelsky vyspět, protože každý skutečný cestovatel je vděčný za jakoukoliv radu či inspiraci. Ze všech zdrojů si pak udělá nějaký obrázek a přesto ho může spoustu věcí překvapit. Lonely Planet opravdu není vše a každá další zkušenost se vždy hodí. Zajímalo by mě, kolik rad z cest jsi sepsal ty.

Avatar uživatele eremi

Přesně tak, LP rozhodně není žádný cestovatelský etalon nebo bible, naopak, dost často člověk žasne, co vše se tam může dočíst a jaká je skutečnost. Čím víc toho mám procestovaného, tím míň se spoléhám na průvodce typu LP a o to víc oceňuji zkušenosti lidí, kteří na místě skutečně nedávno byli.

Avatar uživatele medea

V jste ten "cestopis" necetli, ze? A jen tak kalite vodu :-D Nu, jak myslite, vzhuru decka na cesty!

Avatar uživatele Puffin

nevím, co se vám nelíbí, radku, za mě je to fajn:) ale bludišťáka dávám hlavně struktuře stránek, líbí se mi integrace fotogalerie a map s textem (y)

Avatar uživatele eremi

Není to Lonely Planet, takže to není pro dospělé a správné cestovatele jako je Radek, ale jen pro nás děcka. Určitě nám tady může hodit odkaz na své stránky nebo blog, kde popisuje své cestovatelské zkušenosti, samozřejmě v kvalitě Lonely Planet :)

Avatar uživatele gentleman666

Upřímně mi ten text přijde spíš jako takové vychloubání, jak často jsme se někde potápěli a jak jsme měli hotel s bazeném. Z informačního hlediska doporučím raději tenhle popis http://www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky---australie_-oceanie-a-antarktida/palau-frantisek-kosik.html

Avatar uživatele eremi

Ten způsob, jakým je to napsané není bůhvíco, ale jako vychloubání mi to rozhodně nepřijde a myslím, že rozhodně to není nic, co by si zasloužilo pohrdání, který se tomu dostalo.

Avatar uživatele thom

uz je to pryc co :(

Avatar uživatele janecekpavel1988

tady zas někdo loví :)

Avatar uživatele stepanka.kosova

Kdyby nakonec někdo nemohl a chtěl letenku v září na Bali prodat napište mě :-)

Avatar uživatele janelias

Dá se v tý rezervaci ještě změnit jméno? Kamarádka si myslela, že si dělám srandu a já ne... :-D

Avatar uživatele nemam

Nejspíš ne, viz níže...Jak na konci rezervace tak u toho co přišlo mailem se píše "Tickets are non-refundable, non transferable and name changes are not allowed." Budeš ji asi muset přemluvit ať letí :-)

Avatar uživatele janelias

No vyplňoval jsem tam zatím jen jméno, tak by to možná ještě snad nějak šlo. Bych zkusil zavolat přímo do Hong Kongu na jejich pobočku, že kamarádka umřela nebo tak a třeba by to vzaly :-D :-D

Avatar uživatele nemam

Tak to přeju hodně štětí, to máš možná větší šance najít její jmenovkyni :-) Kdyžtak napiš jak jsi dopadl, jestli jim budeš volat nebo psát...

Avatar uživatele janelias

No je to Holanďanka, takže s tím jménem bude problém. Uvidíme :-D

Avatar uživatele janelias

Tak se musí poslat oskenovaný pas a pak se dá jméno změnit :)

Avatar uživatele ivossovi

Prosím o info, koupil jsem filipiny, děkuji za možnost nákupu přes váš web...ale v euforii jsem koupil i za9tis letenky do amsterdamu a pokud bude vystornovaná letenka na filipiny mám problém. Kdy a jak poznám zda letenka zde koupená amsterdam filipiny je platná? kdo jede ještě filipíny vánoce 2016? děkuji ivo

Avatar uživatele nemam

Za 9 tisíc do Amsterdamu? To jsi koupil tak draze, nebo ses přepsal? Mě vychází zpáteční s Easyjetem na 2-3 tisíce...akorát po cestě tam bude třeba v Amsterdamu strávit neděli a po cestě zpátky je tam čas na přestup jen 1,5 hod (ale co jsem se díval tak to z Asie většinou přiletí na čas tak by se to asi dalo stihnout)

Pokud it letenky zruší, máš nárok na náhradu :)

Avatar uživatele pa.king

Ahoj, přes Kayak lze pořád koupit letenky AMS - DPS za cca 2500 HK.

Avatar uživatele Andys

Asi uz opraveno, koupeno Bali pro 7 lidi 22.9-3.10 :)

Avatar uživatele nemam

Koukám že většina toho je už pryč, v namátkou vybraných termínech...z v příspěvku zmíněných nabídek platí už jen ten Phnom Penh v listopadu

Avatar uživatele bkms

Tak Bali za 5000hk dvě letenky 9.5.-24.5. čekám na letenky - držte palce a někdo se třeba přidejte budem rádi a díkyyyyyyyy

Avatar uživatele nemam

Já letím o týden dříve 2.5. - 17.5. (je tam levnější easyjet PHA-AMS), zatím sám, tak se rád k vám na nějaký výlet přidám, případně můžu dát tipy kde jsem už byl :) Kdyžtak napiš na lapis post.cz

Avatar uživatele Maarket_ka

Někdo Filipíny ? :) přelom duben/květen?

Avatar uživatele nemam

Já bych se přidal, kdybys napsala dříve...Ale už mám od 2.5. Bali :( Nechceš se přidat? :)

Avatar uživatele patrik.muchka

Mame 21.4.-10.5. kdyztak :)

Avatar uživatele nemam

Filipíny nebo Bali?

Avatar uživatele patrik.muchka

Filipiny

Avatar uživatele michal.leemer.vaclavik

Jel by někdo na Guam? Zatím jsem sám, ale ve více je to lepší.

Avatar uživatele Lukáš

guam mám 27.11.-5.12.

Avatar uživatele evelline.soul

Někdo, kdo má koupeno do Vietnamu? 25/8 – 14/9 AMS-SGN? Můžeme se dát dohromady... :)

Avatar uživatele matej15

Koupeno pro dva Kuala Lumpur 29.8.-16.9. se skvělým stopoverem v Taipei na 20 hodin pouze při cestě tam. Díky kluci. :)

Avatar uživatele 7boy

Kdo všechno má tady to Palau? :) Já nakonec rezervoval od 28. 11. do 7. 12. a sám + vytvořil právě skupinu na facebooku "Palau - listopad/prosinec 2016", protože nás tam bude očividně tu dobu víc, když to vyjde. :) Když tak dojděte, budu rád. :)

Avatar uživatele tomaskratochvil

Ahoj Jirko My jsme na palau od 26.11 do 10.12 kontakt na mne tomaskratochvil@seznam.cz

Avatar uživatele KnittlJ

Ahoj, Palau mám 17.11 - 30.11 včetně letu a rád se přidám... zatím stránku nemůžu najít.

predem se omlouvam, taky sem to nemohla najit - https://www.facebook.com/groups/575876905913446/

Avatar uživatele evelline.soul

Dá se letenky ještě nějak stornovat nebo na nich změnit jméno? Netušíte? :(

Avatar uživatele lukas

Zkuste volat přímo na Expedii, ale musíte přímo na tu hongkongskou, možná s tím ještě půjde něco dělat :-)

Evellyn - ja tam mam teda napsano " Tickets are non-refundable, non transferable and name changes are not allowed. "

Avatar uživatele evelline.soul

Tak v tom případě se budeme muset nějak zařídit...

ale zkus tam zavolat... Lukas je zkusenejsi :)

Avatar uživatele evelline.soul

Netušíte, na jaké číslo? Jsem z toho docela jelen a taky docela nešťastná. Stane se no...

Avatar uživatele janelias

Už jsi to nějak pořešila? Já potřebuju na jedný letence změnit jméno :-D

Avatar uživatele galrin

Prave ted zarezervovano Palau od 17. do 30.11. za 5232 HK. Diky za uzasny tip.

Avatar uživatele mila.evev

Palau 17. - 30. listopadu! kdo by se chtel scuchnout a domluvit spolu treba ubytovani, ozvete se na mail!

Avatar uživatele 7boy

Evi, už jsem když tak založil na facebooku skupinu pro nás, Palau - listopad/prosinec 2016. :)

Avatar uživatele nemam

Tak koupeno Denpasar (Bali) 2.5. - 17.5. (vybirano aby to navazovalo na levne lety u EasyJet, s tim ze na ceste tam stravim den v Amsterdamu) HK$2,524. Prida se nekdo? Zatim jsem sam :)

Avatar uživatele RomanS80

stale ide Bali na prelome rokov, napr 15.12. az 5.1. ;) ja osobne si ale pockam na daco z viedne, budapesti, isto sa zopakuje akcia Qataru, bude to pohodlnejsie a len o kusok drahsie

Avatar uživatele nemam

No to je mozna taky tim ze v prosinci a lednu je tam obdobi destu, kdy proprsi vice nez 20 dnu z mesice... Doporucujou: May, June & September best time, April & October still good Vice info tady: https://www.bali.com/news_weather.html

Avatar uživatele maxpoint

Dobrý den, v životě jsem neletě a bohužel měřím přes 2 metry. Od známých mám zkušenost, že většinou říkali, že kdo má nad 185 cm, ten se skoro nevejde. Chtěl bych se zeptat, jak je to s rezervováním lístků do křesel s větším prostorem pro nohy? Popřípadě, dají se rezervovat dvě taková místa vedle sebe? Poletím totiž s přítelkyní. Děkuji.

Mam 190 a na dalkovych letech s airBerlin jsem problem nemel a s etihadem tam byla jeste dost velka rezerva .nevim ale jestli se to lisi aerolinkou nebo pouze typem letadla

Avatar uživatele nemam

Já mám 189cm a letěl jsem loni do Mexika s Air France/KLM, tuším cca 12 hod, a dalo se to přežít. Při nákupu těchhle letenek jsem možnost výběru místa neviděl, ale dá se vybrat preference do uličky - tam se aspoň dají natáhnout nohy

Avatar uživatele martin.bohac

Ahoj, nějak jsem nechytil, jedná se o zpáteční letenky ?

Avatar uživatele 7boy

Ne, pojedeš jen tam a až na místě budeš hledat letenku zpět... :) Samozřejmě že zpáteční! :)

Avatar uživatele taavetti.krejci

Koupeny lístky v květnu na Bali. Mohl by mi někdo prosím poradit, jak je to s China airlines nebo obecně s aerolinkama a rezervací sedadel v letadle ? Probíhá to až na místě, popřípadě elektronicky 24h předem, nebo se sedadla rezervují už dříve ? Zkoušel jsem stránku https://calec.china-airlines.com/olb/us/asp/seat_query.asp ovšem bez úspěchu.

Avatar uživatele taavetti.krejci

Nebo chápu to správně, že nejdříve příjde e-ticket od China airlines a až potom pujde rezervace ?

Avatar uživatele lafayette

Mě to napsalo, že třída, ve které mám rezervaci, neumožňuje výběr sedadla.

Avatar uživatele janpechanek

Díky, ale s Číňanama už nikdy více!

Avatar uživatele nemam

Taky dostanu chybu "Sorry, the ticket class is not applicable for seat selection.", nicméně na https://caleb.china-airlines.com/BookingEnquiry/EnquiryBooking.aspx?lang=en-US mám u letu status Confirmed. Uvidíme tedy jestli to vydrží :-)

Avatar uživatele jakubmosko

Vas status si viete skontrolovat na CheckMyTrip. Pouzite rervaciu z Expedie, nie z China Airlines. Mne prehodili krstne meno za priezvisko, takze tam vstupujem krstym menom. Ma niekto pododnu situaciu?

Avatar uživatele mona.suchankova

Díky za tip! Mě se jeméno zobrazuje správně. Nezadal si ho opačně sám? Při bookingu to chtělo první příjmení a až potom křestní ;)

Avatar uživatele jakubmosko

Ano, presne tak som ho zadal, najskor priezvisko. Vies sa dostat aj do rezervacie?

Avatar uživatele kisspetr

30/11 - 14/12 pro 2 na Bali za 16.800,- super diky moc :D

Avatar uživatele Tatoom

Bali 8 - 26 září! Potvrzeno!! kdo letí také?

Avatar uživatele mona.suchankova

Letím 20.9. :) letenka potvrzena, i na China Airlines se mi ji podařilo pod mým jménem najít. Tak snad všechno klapne :)

Avatar uživatele studio-katy

8-20. září, těším se :-)

Avatar uživatele terinja

My letíme s kamarádkou 6.-19. září, má někdo stejný termín? :)

Avatar uživatele Tatoom

podivam se taky na China airlines :) z expedie prislo, ze letenka je booked and confirmed... Poslou jeste zvlast letenky nebo tady ten itinerar se da povazovat za letenku? Myslim, ze ne... Jsem z toho cela zmatena, to byla akce z minuty na minutu :D :D

Avatar uživatele pepamoravec

Bali 8 – 26 září! Pokud vše klapne, letíme s vámi :-)

Avatar uživatele Tatoom

To jsou skvělé zprávy! Moc se těšíme, jedeme s přítelem, ještě takhle daleko nebyl. Já loni Thajsko a Bali je můj sen.. napiste mi na email tatoom@email.cz at můzeme komunikovat mimo tento portal a nespamujeme tu... Dekuji.

Avatar uživatele studio-katy

tak to vypada na velkou ceskou skupinu s odletem 8.9.:-D mate take odlet 14,15 AMS ?

Avatar uživatele Tatoom

Káťo, ano máme. Jeste neprisly ale eticket letenky, cili chapu to spravne tak, ze nemame jeste letenky? Uz Vám to přišlo? Uděláme velkou skupinu a aspon se v Tajpeji neztratíme :D

Avatar uživatele studio-katy

ano, dokud neprijdou etickety neni nic jiste, ale doufam ze to klapne:-)

Avatar uživatele jstrnad1

8.9. - 22.9. ....to by pro nás mohli vypravit extra let z Prahy...nebo jen s mezipřistáním

Avatar uživatele Tatoom

Máte prosím časovou představu o tom, kdy můžeme etickety očekávat? Děkuji.

Avatar uživatele Tatoom

Cetli jste poslední email z expedie? Písou toto: There's no need to re-confirm your flight. Your online itinerary can be used as an e-ticket. For your flight journey, please print the itinerary containing the airline ticket number and present at the airport check-in counter. Čili to znamená, že ten itinerary je platný jako e-ticket? Tj. je to opravdu již potvrzené a nemůžou to aerolinky zrušit?

Avatar uživatele maen

Přesně tohle jsme měli v potvrzení vloni při akci do HKG za 8100Kč z Prahy a vše bylo jak psali. Ověřili jsme si e-ticket na checkmy trip nebo viewmytrip a na stránkách dopravce a vše bylo ok, žádné storno. Kupováno přes HKG expedii..

Avatar uživatele Mirong

V tom případě již snad máme vyhráno. :)

Avatar uživatele nemam

Kterou zemi byste doporučili, když jsem ještě nebyl v Asii a měl bych jet sám? Dívám se že Mali a Indonésie je přes 90% muslimská, Filipíny křesťanské. Kde je to bezpečné? Normálně bych si vybral možná Thajsko, ale když se za stejnou cenu člověk může dostat dál, tak by to byla možná škoda...

Avatar uživatele nemam

Vzal bych možná +- 14 dnů v květnu na Bali / Denpasar. Nepřidá se někdo? :)

Avatar uživatele mr_nicegood

Já mám rád Taiwan, je někde napůl mezi Japonskem a Thajskem. Sice nejsou tolik zvyklí na turisty a anglicky umí trochu, ale jsou to milí a srdeční lidé.

Avatar uživatele Lukáš

Můžeš být v klidu, je to bezpečné

Avatar uživatele caklovakarolina

Ahoj, hledám květen na Palau, ale nemůžu to najít za ty pěkný peníze. máte někdo něco? Moc díky K.

Avatar uživatele 7boy

Raději bych jel mimo období dešťů... :)

Avatar uživatele caklovakarolina

No, není to jeden z nejsušších měsíců, ale období dešťů tam začíná později... každopádně díky, ale na to jsem se neptala.. ;-)

Avatar uživatele 85michal

Tak na Palau již po druhé hursday, 10 Nov - Wednesday, 23 Nov | Total price: HK$4,828.00 ve dvou :)

Avatar uživatele jasonsonja

Zdravím, chci se ujistit jestli stačí 1h 15min na přestup v Taipei. Má někdo zkušenost?

Avatar uživatele chmelir

viz. níže...

Avatar uživatele horenovsky.tomas

Cau jak resite hotel na guamu..? ceny docela v poho 1300 za noc ale nasel nekdo neco levnejsiho??

Avatar uživatele 85michal

Ahoj na Guamu jsem byl a je tam jako malá Hawaii, je to tam hezký ale dražší.

Avatar uživatele marketka_a

jaké máte lety do amsterdamu. moc to nenavazuje, co se dívám. chápu, že jste ještě nekupovali. jen jestli jste se třeba dívali..

Avatar uživatele matfyzak

Ja treba lety kupovat nebudu zajedu si tam autem,.. ale to uz zalezi dost na tom kde kdo bydli, protoze let trva tak hodnu a pul a k tomu ti to urcite nebude navazovat tak 3 hodky navic a na pripojny let se budes muset taky dopravit.. My k tomu navic bydlime v Nemecku takze volba jet tam autem je jasna. Myslim ale ze se to vyplati celeme zapadni republic, od Prahy dal uz asi nee..

krapet hardcore, ale proc ne - co ten Flixbus, mohli by mit zas akci za 10E :)

Avatar uživatele matfyzak

Tak ono to mas jedno, kdyz auto nedojede mas smulu a uplne stejnou mas kdyz letadlo prileti pozde - za pripojny let, ktery nebyl koupen dohromady s ostatnim ti nikdo navazujici lety negarantuje. A z vlastni zkusenosti vim ze je pravdepodobnejsi ze clovek dorazi autem vcas nez ze dorazi letadlem vcas:)

Avatar uživatele pturcsanyi

Ahojte. Vsetko je vyplnené a pri platbe VISA kartou, zakliknem kolónku VISA a nepustí ma ďalej. Neviete kde môže byť problém ? (mám VISA elektron) Ďakujem

Avatar uživatele anton11

Visa ELectron je problem ... kedze to nie je Visa

Avatar uživatele erik.jadus

mam rovnaky problem, vyriesil si to ?

Avatar uživatele anton11

Problem je, ze vy mate Electron, nie standardnu Visa

Kambodža nebo Vietnam ??? Když jsem milovník JV asie a té kultury a stylu života a cen a pohostinnosti alá Thajsko

Avatar uživatele anabelllita

za mna urcite Vietnam, boli sme minuly rok, sice clovek musi byt trosku dobrodruznejsi a krajina nie je tak upravena ako Thajsko ale urcite doporucujem

Avatar uživatele Sona.Jandova

Lidi, co cestovali Kambodža, Vietnam, chválili spíš Vietnam. Osobní zkušenost nemám.

Avatar uživatele jedla

má někdo taky problémy s kartou mBank?

mne to treba nevzalo Diners

Avatar uživatele tomaskratochvil

Diky moc za tip. Prave zarezervovano 24.11 az 10.12 do Palau. Prislo i potvrzeni z banky i od expedia.co.hk :) Je dotaz jsou potreba viza do Ciny kdyz je tam tak dlouhej prestup? A visa na Palau?

Tomasi pres co letite? My mame stop v BKK a Taipei - vse bez viz... na Palau se plati jen odletova taxa - asi 20USD?

Avatar uživatele lafayette

Na Palau je to víc, asi 50$.

kdes to nasel? ja nasla, ze 20 na vice zdrojich... http://palau.usembassy.gov/information_for_travelers.html

Avatar uživatele tomaskratochvil

AHoj lenko. Presne takovy prestup mame i my :) Chystame se v Taipei ven pokud to bude mozne. Takze viza do ciny?

Avatar uživatele tomaskratochvil

Lenko, kdyby neco muj mail je tomaskratochvil@seznam.cz :-) muzem se tam pak domluvit

Tomasi ale my nepotrebujeme vizum (od roku 2011) :) http://www.roc-taiwan.org/CZ/ct.asp?xItem=74643&ctNode=1141&mp=147 a taky MZV

Avatar uživatele anton11

Taipei je Tajwan... ach :D

Avatar uživatele lafayette

Regular and Official passport holders are required to pay a $20 departure tax plus a $30 green fee ($50 total) per person.

jojo ja to videla, my bad, sorry :)

Avatar uživatele 85michal

Budet v klidu, byl jsem tam před 4 roky a super, jedu tam znovu :). jen si připravte peníze není to tam uplně levné. Potápění 2 ponory 90 az 140 USD.

Avatar uživatele martin.gerlasinsky25

Caute 17.11 amster smer Palau :) 30.11 navrat ........dame sa nejako dokopy? ludia co tak FB skupina? kde dame dohodku? mozno neskor aj nejake spoko ubytko? my sme 2. napiste mi na maila kto by sa chcel socializovat a poriesime v skupine take veci ako viza na taipei atd

ty jo nas tam bude :) a viza na taipei neres, neni treba - teda pro Cechy...

Avatar uživatele 7boy

Skupina na facebooku "Palau - listopad/prosinec 2016" když tak. :)

Avatar uživatele Joska

Ahojte, koukám po lístkách na Bali, ale při letu tam jsou dva přestupy v Taipepi a Bangkoku - (jmenuje se tam tam "1h10min Stop" - je to přestávka letadla nebo skutečn přestup? Neboť na oba přestupy je 1h10min a 1h15min, což mi přijde poněkud málo :-) Co myslíte?

Avatar uživatele Yana

Mám stejný problém. Přestup Bangkok 1hod30 a Taipei 1:15. To se nedá stihnout? A kždy letadlo nestihnu, mám nárok na další lety? Děkuji

Avatar uživatele Mailand

Mrkni na číslo letu. Pokud je stejný, s nějvětší pravděpodobností to bude stejný letadlo. Potom můžeš být naprosto vklidu.

Avatar uživatele chmelir

Není to stejné číslo letu....

Avatar uživatele chmelir

Přesněji teda: DPS-TPE to není stejné číslo letu a je tam přestup 1h a TPE-BKK je to stejné číslo letu a přestup 1h20m

Avatar uživatele Mirong

Určitě budou stejná čísla letu, alespoň já to tak mám. :-) http://tinypic.com/r/24gr1oj/9

Avatar uživatele Mailand

Posadí tě sice na další spoj, ale zase to může být komplikace při cestě z AMS domů. Za mě - nešel bych do toho.

Avatar uživatele chmelir

a co cesta zpět? http://tinypic.com/r/642ux1/9

Avatar uživatele Mirong

Určitě musí počkat, pokud máš letenku koupenou v navazujícím spoji na další let tvé společnosti. tak tě mají evidovaného v systému a vědí o Tobě, kterým letadlem letíš. Vím, že to tak funguje i u jiných společnosti. Jestli ne, tak mě opravte. :)

Avatar uživatele chmelir

No já doufám... jinak díky moc... jo a po pár chvílích mi přišel status Confirmed, je to i na China Airlines, takže snad už to nezruší...

Avatar uživatele chmelir

No já doufám... jinak díky moc... jo a po pár chvílích mi přišel status Confirmed, je to i na China Airlines, takže snad už to nezruší...

Avatar uživatele Mirong

Teď mi přišlo potvrzení. :-) Amsterdam (AMS) → Denpasar (DPS) 22 Aug 2016 – 7 Sep 2016 2 return tickets Total: HK$5,048.00 Your reservation is booked and confirmed. Takže v srpnu letíme na Bali. :))

Avatar uživatele Mirong

A platba už je taky potvrzená bankou. :-)

Avatar uživatele eremi

Potvrzení rezervace ještě nic neznamená, až budeš mít e-ticket tak bývá většinou vyhráno.

27.8. - 12.9. - 2x2900HKD :) ... Třeba se někde potkáme

Avatar uživatele milan_malina

presne o tomto hovorim...vidi niekto v svojej rezervacii, maily, alebo online cez expedia my trips aj cislo eticketov? lebo expedia ich bezne vystavuje ihned...a vravim, ked si chcem pozret rezervaciu, tak mi ju nezobrazuje nic a nikto...

Avatar uživatele anabelllita

Bali 6.10-24.10 :) takze sa mozno potkame tiez

Avatar uživatele marketka_a

dá se najít něco pod 20 hodin cesty? 45 hod fakt nedám :) díky

Avatar uživatele matfyzak

Vzdyt to nic neni,.. 18 hodin stopover v Bangkoku je super, odpocines na hotelu prohlidnes mesto a dalsi den pokracujes. Letime se tremi malinkymi detmi a uz ted vim ze to bude pohoda.. No nebojte a bookujte klidne s nama, nase deti jsou v letadle temer vzdy vzorne:)

Avatar uživatele marketka_a

jde spíš o to, že když dostanu 10 dnů dovolené, tak nechci 4 dny strávit s putováním kufrem..

Avatar uživatele matfyzak

Tak to je pak jina.. na 10 dnu se to asi celkove nevyplati,..

Avatar uživatele mr_nicegood

Vzali jsme Taiwan, od soboty do pondělí, za 3400 HKD. Lety maji kolem 17 hodin, je to přímý let AMS TPE s krátkou zastávkou v BKK

Avatar uživatele chmelir

Chtěl bych se zeptat, jak je to s přestupama, ptž jsem našel AMS-DPS, kde v Taipei je na přestup 1h a v Bangkoku 1h20min..jestli to stačí, letadlo popř. počká atd... díky

Avatar uživatele anabelllita

no my sme do toho sli aj s tym dlhym prestupom na Taiwane (co fakt vyhovuje) a kratsie prestupy su bez problemov - lietadla bud cakaju, kedze to mas kupene na jednej leteneke alebo ta musia dat do najblizsieho volneho letu, takze ak si k tomu planujes este par dni v Amsterdame, tak doporucujem si ich dat po prilete resp si tam spravit okno

Avatar uživatele milan_malina

my letime 18-30nov AMS-KIX/ROR-AMS ukazuje ze je to potvrdene, a ackoli nemavam normalne stres z tychto veci, eticket cisla stale expedia nezobrazuje a ani na CI sa mi zatial neda zobrazit rezervacia.peniaze odisli...ako je to u vas? mam iba PNR ale to mi tie CI web stranka nebere..

Avatar uživatele nemam

Destinací je opravdu dost, třeba Jakarta za HK$2,494. Přehledně je to vidět na mapce: http://www.airlineroutemaps.com/maps/China_Airlines_southeast_asia Akorát časy na přestup jsou často dost dlouhé...

Avatar uživatele maen

Hledám Indonésii na červenec nebo srpen, kamkoli....

Avatar uživatele mr_nicegood

šlo by to nějak nakombinovat multicity AMS - TPE - ROR - AMS? asi by se mi nechtělo být celý týden na Kororu.

Avatar uživatele T.Dvori

Snažím se vyřešit návrat z jinýho místa, ale nikde to nemůžu najít

Avatar uživatele zelig

Koupeno na listopad na Palau, díky za tip!

Avatar uživatele KnittlJ

Zdravím, mám asi potvrzený Koror 17.11 - 30.11, letí někdo?

Avatar uživatele kikina

Já mám rezervaci 17.11.2016 - 26.11.2016 (poslední dovolená v roce 2016) :-(

Avatar uživatele xaknelkax

Ja ideeeem presne v tom case :) dufam ze to nestornuju

Avatar uživatele Hanniballl79

stejny termin ..2 osoby :-)

Avatar uživatele KnittlJ

Teda doufám že to nestornují. Máte někdo zkušenosti z oblasti? Začínám zjišťovat jak víza atp. Nejblíž jsem byl v Indonézii... Letí Vás víc nebo sami? Rád bych se klidně přidal...

Avatar uživatele ficilan

letite niekto 28.11.-9.12??

Avatar uživatele xaknelkax

Ja idem sama. a rada by som sa k niekomu pridala, alebo sa moze niekto pridat ku mne :)

Avatar uživatele KnittlJ

Taky letím sám... byl už někdo na Palauských ostrovech? Těším se jak malej kluk... :-) Lenko a ostatní pokud by jste se chtěli nějak "združit" pište na KnittlJ@seznam.cz minimálně bychom si mohli vyměňovat poznatky a zkušenosti na cestu...

Avatar uživatele freemistik

ahoj, právě jsem zaplatila tento termín pro mě a kámošku... to bude jízda :-)

Avatar uživatele radka.sabikova

Potom by ste mohli dat tipy na nejake low cost ubytko ak budete nieco hladat :D

Avatar uživatele xaknelkax

ahojte, vsetci co idete v termine od 17.11. tak piste na xaknelkax@hotmail.com. mozeme si pred tym vymenit nejake info, rady a tak. alebo mozeme aj urobit cesko-slovensky zajazd :)

Avatar uživatele pavlasedlackova

Letíme s přítelem 17.11.-30.11. a už se moc těšíme :-)

Avatar uživatele marketa.nardelliova

Ahoj, taky dva kousky 17. - 30. 11. :-)

Avatar uživatele ash

Btw. Jde tam i HKG za 2500 HKD, kdyby někdo chtěl...

Avatar uživatele T.Dvori

Nešlo ti to kombinovat s návratem z jiného místa?

Avatar uživatele T.Dvori

Nešlo ti to kombinovat s návratem z jiného místa?

Avatar uživatele maen

Našli jste něco na prázdniny 7-8/2016 jindy nemůžu!!

Avatar uživatele erlis

Lze vybrat defakto jakykoliv let od China Airlines, kde je vypadlej palivak. Tzn. treba Novy Zeland za 15k z AMS, apod. Koror super, ale ten prestup vic jak 20hodinovej je celkem hardcore, na obe strany.

Avatar uživatele Jirka

Ten 20hod přestup v Taipei je docela dost, ale zase se dá vyběhnout z letiště a mrknout do města, ne? :)

Avatar uživatele agressivka

ako funguju tieto chybne tarify, prosim vas? vy to zaplatite, a oni to mozu opravit a co teraz? vratia vam peniaze, abo v tom spociva ten risk, ze si tie peniaze v takom pripade nechavaju oni? Dikes za info :)

Avatar uživatele eskoner

To víš, že ti vrátí peníze... to by přece byla krádež, kdyby sis něco koupil a oni ti pak nic nedali...

Avatar uživatele T.Dvori

Jde u toho zadat prosím vás návrat z jiného města? nikde to nemůžu najít

Avatar uživatele Jirka

Zakoupeno na přelom května a června, díky za tip. Snad nám to nezruší. Zkusím týden počkat a pak naplánovat lety do AMS. Nebo myslíte, že raději vyčkat déle, když by to zrušili až později? :)

Avatar uživatele matfyzak

V ramci chyby se daji nakoupit jeste levnejsi letenky na Filipiny, konkretne 2200KHD, prave jsem bookoval 4 letenky v teto cene!

Avatar uživatele T.Dvori

Jaký termín? a šel ti návrat z jinýho města?

Avatar uživatele matfyzak

25.4. - 16.5. cili jde to i na konec dubna coz je potreba, konec kvetna uz je obdobi destu. Kombinovat s jinym mestem jsem nezkousel.

Avatar uživatele nemam

Do jakeho mesta jsi kupoval? Do Manily vidim na ten termin za 2500

Avatar uživatele matfyzak

Tak ono se to muze hybat v zavislosti na osobach, kupoval jsem dve detsky letenky a tam je cena nizsi cili to pak vyprumeruje min,.. dospely asi pod 2400 nebude. Mam to z Manilly

Avatar uživatele T.Dvori

To nejde koupit rovnou pro dva lidi? musím pro každýho zvlášt?

pod destinaciou mas Show Details .. rozklikni a nastav si pocet osob

Avatar uživatele T.Dvori

Díky, mám do manily, ještě jsem nepřišel jak si zadat návrat z jinýho města, jde např singapur?

Avatar uživatele T.Dvori

Může být i Bangok nebo Ho chi min ve vietnamu..jde to teda prosím Tě?

tu mas AMS - MNL / SGN - AMS https://www.expedia.com.hk/Flight-SearchResults?inpPackageType=FLIGHT_ONLY&inpInfants=2&inpFlightClass=3&inpDepartureDates=2016%2F08%2F25&inpDepartureDates=2016%2F09%2F14&inpDepartureTimes=362&inpDepartureTimes=362&inpFlightRouteType=3&inpHotelRoomCount=1&inpFlightAirlinePreference=&inpAdultCounts=2&inpIsNonstopOnly=N&intcp=0&inpChildCounts=0&action=FlightSearchResults%40searchFlights&inpSeniorCounts=0&inpRefundableFlightsOnly=N&inpSortType=0&inpDepartureLocations=Amsterdam%2C+Netherlands+%28AMS-All+Airports%29&inpDepartureLocations=Ho+Chi+Minh+City%2C+Vietnam+%28SGN-Tan+Son+Nhat+Intl.%29&inpArrivalLocations=MNL&inpArrivalLocations=Amsterdam%2C+Netherlands+%28AMS-Schiphol%29&inttkn=hhAtPd7WiPy0eGqt

expedia.com.hk -> flights -> multiple destinations. naklikaj si tam nieco. priklad: AMS-MNL 25/8 SGN-AMS 14/9

Avatar uživatele hmir

stačí 1h 30m na přestup v BKK? Díky

Avatar uživatele Mirong

Amsterdam (AMS) → Denpasar (DPS) 22 Aug 2016 - 7 Sep 2016 2 return tickets Total: HK$5,048.00 Díky moc.... jen za 8 palackých... snad to potvrdí. :-)

nie je to len o GUM/ROR, nasiel som Denpasar za 7800 ci Kambodzu za 7900.

Avatar uživatele jaroslavpetrik

odkud tu kambodzu prosimte, taky z amstru? a kdy priblizne? diky moc!

AMS-PNH 31/10 - 14/11 2601HKD

jj jde i Singapur, Tokio,... :)

Avatar uživatele T.Dvori

Na kdy jsi kupovala ten singapur? jsou tam i jiný termíny než ten srpen?

Singapur napr 31/10 - 10/11 za 2595HKD

Avatar uživatele mar.fiserova

Prosím našel jste někdo Denpasar ? Případně jaký termín ? Děkuji moc za pomoc !

1/9 - 15/9 (alebo 19/9, 21/9 ...)

Avatar uživatele lafayette

A Denpasar později? Říjen/Listopad?

31/10-14/11 trebars

Avatar uživatele Yana

Nenašel někdo i Vietnam prosím? Děkuji

prave som to hladal :) Ho Chi Minh City (SGN) 31/10 - 14/11 za 2574HKD

Avatar uživatele Yana

Hledám srpen/září Vietnam...děkuji

25/8 - 14/9 AMS-SGN (ano, Vietnam)

Avatar uživatele jan.sykora.85

Snažím se najít let v prosinci ale nějak se nedaří za uváděnou cenu :-/

Avatar uživatele 7boy

Ta akce je sice dobrá, nedávno ji dali i na zametsi, jenže to má pár háčků - hledal jsem to na internetu, protože jsem nad tím Palau fakt dost přemýšlel (dokonce jeden Čech o Palau napsal dost zkušeností): 1.: V srpnu je snad největší počet srážek za celý rok. Nejméně pak v lednu a únoru, pak březen a prosinec. 2.: Ty neobydlené ostrůvky, které jsou na fotce, jsou údajně nepřístupné. To se dá najít na netu taky. Palau má sice dost ostrovů, ale na některé se nemáte šanci dostat. Navíc mezi něma není zase tak lehké se dostat, mezi některými ostrovy je to třeba jen dvakrát za týden. 3.: Ač se tam člověk dostane, je tam sakra draho. Jen za povolení na vstup na některé ostrovy jsou poplatky kolem 100 USD. Takže pokud do toho někdo půjde, ať si to sakra rozmyslí.

Avatar uživatele lenka.radotin

Já na Palau byla a je opravdu nádherné...ale člověk musí být připraven na to, že prší téměř celý rok...byli jsme na přelomu září a října a z celého oobytu byl jen jeden celý den slunečno...jinak vždy pršelo...v tropech nic tak hrozného, většinou chvilkové vydatné srážky pokud nepřišla bouřka... Problém Palau je ten, že na hlavním ostrově Koror nejsou skoro pláže (ostrov je skalnatý, ideální na potápění), takže pokud nejste příznivci potápění a každý den nebudete vyrážet lodí pryč tak vybírejte hotel s pláží. Pokud nejste hoteloví hosté a chcete k nim na pláž cena je 50USD osoba... Co se týká výletů na neobydlené ostrůvky dá se lodí, ale musíte koupit povolení, výlet lodí a pokud chcete plavat s medůzami ještě další povolení do Jellyfish lake, ale stojí to za to! Nezapomenutelný zážitek. Jinak obecně je tam dost draho - výlety, jídlo a není tam signál na mobil :-)

Avatar uživatele evelline.soul

Nějaké konkrétní termíny v září? Nemohu nic najít. Děkuji!

tak vzdycky je to risk, ale hodne akci uz bylo proleteno... :) nekdo se k nam prida v listopadu na potapeni? :)

Avatar uživatele tomaskratochvil

KDypak v listopadu letite? rad se pridam

Avatar uživatele stary

Našli jste tam nějaký termín za tuto cenu? mě se krom toho příkladného nedaří nic najít ...

my letime prave toho 17-30/11.

Avatar uživatele spam

Lenko, do ROR?

Avatar uživatele bord83

Díky, letíme (snad) 28. 11. - 14. 12. :)

Avatar uživatele popelkad

Taky zabookovano do ROR 17-30/11 ;-)

Vadym - ano do ROR :) Dom - tak super, my jsme uz 4 :) tak to vypada na ceskou jizdu :)

Avatar uživatele popelkad

Lenka: parada, my 2 :-) radi se pridame k vam, at se neztratime :-D kdyztak muj meil-popelkad@gmail.com

Avatar uživatele spam

5. Tak na sebe dáme nějaké kontakty? http://pastebin.com/3sdf8Riv

Dom: psala jsem ti email :)

Avatar uživatele martin.gerlasinsky25

martin.gerlasinsky25@gmail.com my tiez letime dvaja :) ludia dajme sa na FB dokopy do nejakej skupiny :))

Avatar uživatele martin.gerlasinsky25

jo a zabudol som :) do ROR 17-30

Avatar uživatele xaknelkax

FB skupina by bola super, vidim ze ide vela ludi. Ja potapam tiez :) tak ked budete zakladat skupinu na fb tak mi dajte vediet. xaknelkax@hotmail.com

Avatar uživatele marketa.nardelliova

Ahoj, my jsme taky dva a letíme 17. - 30. 11. :-)

Zrovna čtu Rušení letenek do Indie, zatím jsem na 12. straně diskuse a tam došlo ke zrušení letenek po měsíci.

Avatar uživatele lukas

To byl snad jediný případ, proto píšeme, že 99 % :-)

Avatar uživatele maen

Zdravím něco jen na prázdniny by nebylo? Kamkoli. Jindy nemůžu.

Avatar uživatele adresa.na.spam

Tak třeba mě rušili oba dva "megahity" co jsem koupil :D Indie a Kuala Lumpur..

Mě to Kapské město v business třídě, peníze ještě nemám.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Flixbus: vnitrostátní spoje po ČR
-86 %
Mega akce

To bude jízda!

Nová linka z Prahy do USA: Philadelphia

Tam jsi vždycky chtěl!

Na víkend do Stockholmu z Prahy
-36 %

To musíš vidět!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Indonésie  

Smaragdový náhrdelník na rovníku

Indonésie je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, který tvoří ho více než 17.000 ostrovů, z nichž největší jsou Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova). Na severu přes moře sousedí s Malajsíí a Filipínami, na jihu s Austrálií. Hlavním městem je Jakarta na ostrově Jáva.

Indonésie je neskutečně rozmanitá země, na její národní heslo „jednota v rozdílnosti“ budete narážet všude – na každém ostrově se setkáte s jinými kulturami, zvyky, jazyky, lidmi i jejich obyčeji. Ačkoliv je tato země republikou, najdete zde sultanáty, království nebo kmeny, jejichž způsob života se od doby kamenné příliš nezměnil, v kontrastu s moderními a pohodlnými velkoměsty přetíženými dopravou.

Milujete-li přírodu, jste tu správně, je to nádherná zelená země s druhou nejrozmanitější biodiverzitou na světě, mnoha přírodními parky a rezervacemi. Můžete se sem vydat s cestovkou, nebo na vlastní pěst – Indonésie vás přijme s otevřenou náručí. Jak moc dobrodružná bude vaše cesta touto zemí, záleží jen a pouze na vás.

Průvodce pro Indonésie

Zavřít
Ikona pinu
Filipíny  

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro Filipíny

Zavřít
Ikona pinu
Vietnam  

Stále neobjevená kráska jihovýchodní Asie

Vietnam se nachází v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Kambodža, Laos a Čína. Nabízí jednu z nejlepších asijských kuchyní, fantastické hory, největší jeskyni světa, zajímavé vodopády a nekonečné prázdné pláže díky svým skoro 3.000 kilometrů pobřeží.

Průvodce pro Vietnam

Zavřít
Ikona pinu
Palau  

Podmořský ráj v Pacifiku

Palau, podle počtu obyvatel 4. nejmenší suverénní stát na světě, se nachází ve východní části Tichého oceánu asi 1.500 km jihovýchodně od Filipín. Formálně se řadí již pod Oceánii a je tak nejzápadnější zemí nejmenšího světového kontinentu. 

Pokud Palau něčím opravdu vyniká, pak jsou to neuvěřitelné možnosti potápění, šnorchlování a výletů mezi pitoreskní malé a neobydlené ostrůvky kompletně porostlé džunglí. Podmořský svět je to, za čím se na Palau jezdí, a i úplného laika naprosto pohltí. Své si zde najdou i milovníci historie, po celém souostroví jsou rozeseté pozůstatky z druhé světové války, kdy Palau sloužilo jako útočiště Japonců.

Průvodce pro Palau

Zavřít
Ikona pinu
Kambodža  

Jihoasijská perla s pohnutou historií

Kambodžské království (anglicky The Kingdom of Cambodia) vás uchvátí svými starobylými památkami téměř pohlcenými džunglí, okouzlující rozmanitou přírodou, ale především přívětivostí zdejších obyvatel, kteří vás i přes smutnou historii země přivítají s úsměvem.

Průvodce pro Kambodža