Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na slunečné pláže Floridy se můžete vydat díky levným letenkám společnosti British airways. Poznáte nejen nejznámější město Miami, ale též se vydáte do neméně žádaných oblastí West Palm Beach, Fort Myers, Fort Lauderdale či Key West.

Letenky z Prahy na Floridu jsou dostupné nejlevněji s návratem do Budapešti nebo Vídně. Dostupné trasování:

 • Praha - Miami / West Palm Beach - Budapešť za 11.916 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / Fort Myers - Budapešť za 11.916 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / Fort Lauderdale - Budapešť za 11.916 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / Key West - Budapešť za 12.432 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / West Palm Beach - Vídeň za 12.800 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / Fort Myers - Vídeň za 12.800 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / Fort Lauderdale - Vídeň za 12.800 Kč rezervuj >>
 • Praha - Miami / Key West - Vídeň za 12.800 Kč rezervuj >>
 • Cestovní období: 01.11.2014 - 31.3.2015
 • Maximální délka pobytu 3 měsíce
 • Prodej do 20.6.
Letenky jsou dostupné s variabilní délkou jednotlivých přestupů. Můžete si taktéž zvolit denní přestávku v Londýně. Standardní zpáteční letenky do Miami pořídíte za 15.000 Kč.

Počet cestujících, stejně jako změnu dat provede stisknutím pole "Změnit".

Mezi Miami a Key West se nejlépe dopravíte autobusy Greyhound. Jízdenky nepřekračují 25$. Na úseku Miami - Fort Lauderdale - West Palm Beach jezdí tzv. Tri Rail. Nenechte však nic náhodě a poznejte Floridu po vlastní ose díky půjčenému automobilu. Porovnejte si ceny lokálních autopůjčoven v Miami.

Hotely jsou levnější mimo Miami

Ačkoliv je Miami jistě snem každého, kdo míří na Floridu, počítejte s tím, že ceny za ubytování jsou v této lokalitě mnohonásobně vyšší, než například jen o pár kilometrů severněji ve Fort Lauderdale a West Palm Beach.

Shlédněte nabídku dostupných hotelů v: Miami Beach, Fort Lauderdale, West Palm Beach či Boca Raton.

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Praha[/odlet][prilet]Fort Lauderdale[/prilet][odlet]Vídeň[/odlet][mezikrok][usa][prg][fll][vie][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mihalova.lucie
mihalova.lucie

Dobrý den, letenky se tedy dají využít i ve vánoční a novoroční období? Pokud je zpáteční let s 13hod. přestupem ve Philadelphii je možné letiště opustit? Děkuji za odpověď

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Lucko, letenky se dají navolit tak, aby pobyt v USA byl přes Vánoce a silvestr, např. 22.12.-2.1. Praha-Miami/West Palm Beach-Budapešť za 11.968 Kč - příklad rezervace

před 8 lety
Avatar uživatele mihalova.lucie
mihalova.lucie

a je možné letiště ve Philadelphii opustit? děkuji

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ano, můžete letiště samozřejmě opustit.

před 8 lety
Avatar uživatele mihalova.lucie
mihalova.lucie

Ahoj, tak jsem dnes chtěla koupit termín, který jste zde psal a již mi naskakuje jiná cena??? Prodej měl být do 20.11? Nevíte co se děje? Jsem z toho dosti zklamaná. Je to nějaká chyba? nebo kde je problém? děkuji

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele jiras007
jiras007

Ahoj, dá se předpokládat, že se ještě objeví Florida v kombinaci s něčím na severovýchodě USA (třeba New York) na období 09/2014 - 10/2014 za podobně rozumnou cenu? Jde o to, zda koupit něco ze stále platných výhodných tarifů BA na listopad, nebo jestli se může na mnou preferované období září/říjen ještě něco objvit. Díky!

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Jirko, dá se to určitě nakombinovat, nevím, jak dlouho chceš v USA pobýt, tak jen pro příklad letenka na přelom září/říjen: Praha-NY/FL-Budapešť za 14.083 Kč - příklad rezervace, tatáž letenka na listopad vyjde na 11.099 Kč - příklad rezervace. Přesun mezi New Yorkem a Floridou je ve tvé režii!

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele o.oppltova
o.oppltova

Ahoj,bude nějaká akce na letenky do Californie? Termín červen až listopad. Díky.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Ahoj Peťulko, velmi zajímavá cena 11.872 Kč je na trase Praha - Los Angeles / Santa Ana - Budapešť -> http://goo.gl/h0wDwg

před 8 lety
Avatar uživatele Afleben
Afleben

Taká akcia už dávno beží. V Novembri si môžeš skúšať termíny pre PRG-SFO + LAX-BUD. Neviem, ako na letuške, na Pelikane by sa Ti malo podariť nájsť.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Afleben
Afleben

Mám taký dojem, že kto by to chcel kúpiť za tie pekné ceny, nemal by váhať.

před 8 lety
Avatar uživatele Afleben
Afleben

Oprava: zatiaľ to nebude také horúce, to odplávalo niečo iné.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Afleben
Afleben

Kto by túto cestu chcel spojiť pri návrate s návštevou zimného Osla, tak za letenku zaplatí o cca 2500 CZK menej. Požičovne na Floride vám bez ďalších príplatkov požičia auto, ktoré si vyzdvihnete v Miami a vrátite na inom letisku pri ceste späť. Cena požičaného auta mne vyšla na 20 eur na deň s plným poistením. Auto ale môže zdvihnúť náklady kvôli parkovnému na mieste pobytu.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Daniel _5
Daniel _5

Doporucuji Fort Lauderdale. Krasne ciste mesto ze ktereho dycha pohoda.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele zube
zube

prosím sháním termín 8.10. nebo 09.10 a zpět 19.10 nebo 20.10, event. kolem za dobrou cenu, můžete mi někdo prosím pomoci najít termín, děkuji

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Zuzko, bohužel na tvůj termín nic není. Doporučuji počkat, např. z Lipska bývají podobné ceny.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele vetvickovatereza
vetvickovatereza

Ahoj, ráda bych letenky na začátek září, ovšem když tam zadám požadované datum, už mi naskočí cena 15000Kč. Ty levnější letenky jdou jen na pozdější datumy?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Terez, díky za dotaz - doplnil jsem cestovní období. Pouze od listopadu.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Gambie
ušetříš až 36%
Jedem!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké