Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestovatelé mířící na východní pobřeží USA, konkrétně na Floridu mohou využít dnešní nabídky společnosti Air France pro odlety z Německa. Pokud se umíte rychle rozhodnout, můžete mít letenky např. z Norimberku do Miami jen za 452€ /11.690 Kč. Tato promo nabídka však platí pouze dnes.

  • Rezervuj na airfrance.de
  • Odlety je možné uskutečnit od 3.11. do 5.12.2013
  • Maximální pobyt 3 měsíce
  • Prodej letenek pouze dnes
Obdobnou akci mají taktéž nizozemské KLM, a to pro lety do Chicaga.

ESTA - povolení ke vstupu: Před cestou si nezapomeňte zažádat o povolení ke vstupu do USA. Dvouletá platnost Váš přijde na 14$ a vyřídíte si ji pohodlně z domova během pár minut na adrese esta.cbp.dhs.gov

Levné hotely

Vedle nabídky hotelů na Miami Beach, které nabízí ubytování pro dva od 1.170 Kč doporučuji taktéž porovnat nabídky mezi jednotlivými prodejci, kde lze občas vychytat zajímavé akce u méně známých, ale stále prověřených webů.

Soukromé auto si můžete půjčit s vyzvednutím i vrácením na letišti za sazbu 490 Kč/ den. Srovnejte si nabídky jednotlivých autopůjčoven.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele LiborS
LiborS

Jsem ze SZ čech, čímž mě neuvěřitelně vytáčí každá super akce z Katowic a Budapešti :D. Air Berlín mi potrdil přímý let za 19300 to už je srovnatelné za tu úsporu času. Ještě se dívám po NY začátkem roku. Nemáš zkušenosti s cestou Wroclav-Oslo (Ryan) a Oslo-NY (Norwei). Cena mi připadá zajímavá, okolo 350liber.

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele LiborS
LiborS

škoda, sháním Miami od 25.10 do 8.11 na pevná data. Takže budu muset Air Berlín za 20tis. Ale tedyta cena luxusní

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Není nutné platit 20tis., pokud tedy není podmínkou přímý let a nebude vadit delší stop: z Katovic 15.549 Kč http://bit.ly/18MmSa6 z Budapešti 15.619 Kč http://bit.ly/12EKDBF z Prahy 18.117 Kč bez stopu http://bit.ly/16CM9B9

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Všude dobře, co doma!
Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Honem, dokud jsou místa!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
A už tam budem?
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
Tam chceš!
5460 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké