Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letecká společnost Eurowings opět nabízí zvýhodněné tarify pro cesty na Floridu. Z Vídně s pohodlným přestupem (vše na jedné letence) začínají ceny na termíny v září nebo říjnu na 310 € / 8.377 Kč. Na tři prosincové termíny, jeden těsně před Vánoci, druhý i s pobytem přes Štědrý den, můžeme letenky zakoupit od 330 € / 8.917 Kč.

 • Vídeň - Miami od 310 € / 8.377 Kč rezervuj na Eurowings >>
 • Cestovní období pro ceny do 9.000 Kč je září až říjen 2016prosinec 2016březen 2017
 • Tarif platí do vyprodání míst
V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo s rozměry 55 x 40 x 23 cm, což nám bude vzhledem k příjemným teplotám stačit. Pokud přesto budeme potřebovat větší zavazadlo, příplatek bude činit 100 € / 2.702 Kč.

vie-mia

Příklady termínů

Za cenu 8.377 Kč jsou dostupné například termíny:
 • většina září a začátku října, například 8. - 15., 13. - 20. a další
 • 18.10. - 25.10., 25.10. - 1.11. a další říjnové termíny
 • 23.3. - 28.3. a další termíny na přelomu března a dubna
Okolo Vánoc můžeme za cenu 8.917 Kč využít tato data:
 • 15.12. - 25.12., 15.12. - 27.12., 15.12. - 29.12.

Před cestou

ESTA

Nezapomeňte před odletem do USA vyřídit elektronické vstupní povolení. Vyplníte a zaplatíte poplatek 14 $ online. Potvrzení vám přijde e-mailem. Platnost povolení je na dobu 2 let a je nutné jej mít platné v době vstupu do USA.

Ubytování

Miami a okolí patří spíše k dražším destinacím, cena ubytování ve větší vzdálenosti od pláží začíná na 1.200 Kč, u pláže pak zaplatíme od 2.000 Kč za dvoulůžkový pokoj výš. Cenově se v USA rozhodně může vyplatit ubytování přes airbnb, kde bývá cena i poloviční oproti běžným hotelům.

Půjčení auta

USA a Florida zvlášť je díky nízkým cenám půjčovného a benzinu jako stvořená pro road-tripy. Autem můžeme obsáhnout všechny místní zajímavosti a taky ušetřit na vzdálenějším ubytování. V okolí Miami navštívíme například Národní park Everglades, Key West, Disneyland v Orlandu nebo startovací místo raketoplánů Cape Canaveral.

Ceny půjčoven začínají zhruba na 1.000 Kč za den a rezervaci dopředu je možné provést například na Rentalcars.com

Do Vídně

Přímo na vídeňské letiště se dostaneme autobusovými spoji Regiojet z Prahy (590 Kč) nebo Brna (340 Kč). Z Bratislavy nás k odletu dopraví Regiojet nebo Slovak Lines již od 1 €.

Parkování přímo na letišti je možné už od 1 € při rezervaci online na webu letiště. Akce ale platí pouze pro prvních 100 rezervací v měsíci. Proto v zářijových nebo v říjnových termínech bude lepší využít parkovištěMazur, kde ceny začínají na 80 € / 2.160 Kč za týden.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele prahulin
prahulin

hoj, letěl by někdo na Floridu(Miami) cca Unor 17, cestování, hokej atd, cca 2-3 tejdy na blind jen za letenku, sám nechci, dík hoj Jirka sms 776 812944

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele l.drtina
l.drtina

ahoj, máme naplánovanou cestu do Miami na konci března 2017, hlavně na hokej za Jardou :-), což by tahle nabídka splňovala úplně super. Chtěl bych poprosit o radu, zda se dá odhadnout jak často se takovéto akce opakují, do kdy je třeba možno vyčkat, zkrátka nějaký trik na letenky za super cenu.... díky moc za rady

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele martinhulik
martinhulik

Zdravím,měl bych dotaz prosím.V článku zmíněné ceny jsou jen na cestu tam,ne na zpáteční asi že?Aspoň já se teda nemůžu k té ceně na Eurowings proklikat.Děkuji za rady,chtěl bych se podívat letos na Floridu poprvé a zároveň i první cesta letadlem.Takže zkušenosti s nákupem levnéjších letenek nemám žádné.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11185 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, vždy uvádíme cenu za zpáteční let. Bohužel nyní jsou skutečně ceny dvojnásobné a zmiňovaná akce již pozbyla platnosti. Určitě se brzy zase něco objeví ;) jen být rychlejší.

před 6 lety
Avatar uživatele martinhulik
martinhulik

Ahoj,děkuju za odpověď.Stránka mě zaujala,budu sledovat dále a třeba příště chytnu:-).

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Afleben
Afleben

K tej batožine: ak potrebujete skutočne len batožinu, tak nemusíte kupovať letenku v Smart tarife, ale ku basic tarifu si dokúpite podanú batožinu za 30e v jednom smere, t.j. s podanou batožinou je to +60e obojsmerne. Smart však má aj jedlo na palube a zrejme ešte aj nejaké iné, menej podstatné výhody.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele turkova.lena
turkova.lena

15.12.-27.12.2016 Basic 210 EUR.

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11185 komentářů
 • Poslat zprávu

Jen v jednom směru, společně se zpáteční za 330 € :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Jedem!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam to bude krásný!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké