Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vydejte se do severní Itálie prozkoumat místní významná města Milán, Janov a Turín najednou! Dohromady za letenku společnosti Wizz Air z Prahy do Bergama a jízdenky po severní Itálii nemusíte zaplatit více než 1.736 Kč za jednu osobu.

1) Letenka z Prahy na letiště Milán Bergamo

Nejprve rezervujte zpáteční letenku z Prahy do Bergama, kterou v termínu 15. - 22. dubna zakoupíte za 658 Kč. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Veškeré ceny letenek jsou platné pro členy WDC Clubu.

Další příkladové termíny

 • 16. - 22. dubna 1.058 Kč
 • 21. - 27. května 1.058 Kč
 • 11. - 17. června 1.058 Kč
 • 18. - 25. června  1.058 Kč

2) Cesta z letiště Milán Bergamo do Milána

Letiště Bergamo je vzdálené hodinu jízdy autobusy nebo vlakem od centra Milána. Online můžete zakoupit transfer autobusem za 5 € / 139 Kč na terravision.eu.

3) Vlakové jízdenky po Itálii

Všechny vlakové jízdenky po Itálii naleznete na Trenitalia.
 1. Ceny za vlakovou jízdenku z Milána do Janova začínají již na 9 € / 249 Kč. Cesta vám nezabere více než 1 hodinu a 50 minut.
 2. Cesta vlakem z Janova do Turína je dostupná také již od 9 € / 249 Kč. Tato trasa trvá necelé 2 hodiny.
 3. Jízdenku z Turína do Bergama naleznete už za 13,8 € / 382 Kč s jedním přestupem v Milánu. Cesta trvá od 2 hodin do 3 a půl hodiny podle daného spoje.

4) Jízdenka z Bergama na letiště

Z železniční stanice se na letiště Bergamo dostanete autobusem, který jezdí každých 20 minut. Cesta vám zabere asi 18 minut a jízdenka stojí 2,10 € / 59 Kč.

Ubytování v italských městech

Porovnejte ubytování ve významných italských městech: Milán, Janov a Turín

Proč navštívit Bergamo, Milán, Janov a Turín

Bergamo se nachází v provincii Lombardie. Rozprostírá se v podhůří Alp a dělí se na dvě části – na horní město se středověkým nádechem a na dolní město, které bylo založené ve 20. století. Pro přejezd mezi oběma částmi města lze využít lanovou dráhu. Bergamo se nachází pouhých 40 km od MilánaV Miláně naleznete světoznámou budovu opery La Scala, která byla vystavena za doby císařovny Marie Terezie, a spoustu dalších atraktivních míst jako Katedrálu Narození Panny Marie nebo baziliku sv. Ambrože.

Přístavní město Janov leží na pobřeží Ligurského zálivu. Rozsáhlé historické centrum ukrývá řadu památek, které vás ohromí. Dominantu města tvoří přístavní maják Lanterna s městským erbem. Za návštěvu jistě stojí malá přístavní vesnička Boccadesse s barevnými domky a loďkami u Corso Italia. Janov je také rodištěm nejznámějšího mořeplavce Kryštofa Kolumba, který zde má svůj dům a sochu. Významnou architektonickou stavbou města je koule La Bolla ve starém přístavu, která byla vytvořena ze skla a oceli a jejíž vnitřek představuje část tropického pralesa. Ve městě můžete navštívit řadu muzeí a největší akvárium v Itálii.

Turín je hlavní město regionu Piemont a leží na řece Pád. Typické pro Turín jsou dlouhá sloupová podloubí, kterými je město lemováno a jejich délka může dosáhnout až několika kilometrů. Jedna z nejvyšších zděných staveb světa Mole Antonelliana se nachází právě v Turíně a je považována za jeho symbol. Od roku 2000 se v ní nachází filmové muzeum. V roce 2006 se v Turíně konaly zimní olympijské hry. Při vaší návštěvě nezapomeňte zavítat do místních kaváren, kterých je zde celá řada, a ochutnejte zde typický turínský teplý nápoj bicerin a místní čokoládu.

Kalkulace ceny 1.736 Kč

 • Letenka Praha – Milán Bergamo  → 658 Kč
 • Jízdenka letiště Bergamo – Miláno  → 139 Kč
 • Jízdenka Miláno – Janov  →  249 Kč
 • Jízdenka Janov – Turín  →  249 Kč
 • Jízdenka Turín - Bergamo    382 Kč
 • Jízdenka Bergamo - letiště → 59 Kč
[start][odlet]Praha[/odlet][odlet]Bergamo[/odlet][mezikrok][prg][bgy][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Všude dobře, co doma!
Jambiani
ušetříš až 39%
To musíš vidět!
Enna
ušetříš až 71%
Tam jsi vždycky chtěl!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
To musíš vidět!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie