New York

New York, D.C., Tampa a Miami z Prahy - 13.538 Kč.

39 komentářů
2015-03-21T09:48:32+01:00

O akci

Je obecně známo, že jsou tarify leteckých společností velkou alchymií, proto se tu a tam dá při troše šikovnosti něco zajímavého vykouzlit. A jak bývá zvykem, naše redakce ze sebe vymáčkla maximum a sestavila itinerář, díky kterému podniknete úžasnou cestu po východu Spojených států, která zahrnuje ty nejžádanější destinace.

Vaši výpravu začnete ve městě, které snad ani nemusíme nějak zvlášť představovat, ale kdo by neznal Sochu svobody, Brooklynský most, Central Park, Wall Street, Times Square, Empire State Building či žluté taxíky, ten jakoby nebyl.

Pár dní v New Yorku uteče jako voda, vy hupsnete na autobus za 5 dolarů a za přibližně čtyři hodiny dojedete do hlavního města Spojených států amerických, jehož symbolem je Kapitol, Bílý dům a další neméně známé monumenty. Pokud máte slabost pro letectví a kosmonautiku, určitě nesmíte vynechat National Air & Space Museum.

Je čas popojet, promiňte, tedy spíš popoletět. Z letiště Ronadla Reagana v centru Washingtonu sednete do letadla společnosti Southwest a zamíříte na Floridu, kde přistanete ve městě, které pro vás bude především tou zábavnou částí cesty. V Tampě najdete celou řadu atrakcí, ať už jde o zábavní a vodní parky, gigantickou zoologickou zahradu Lowry Park či areál mořského světa Florida Aquarium.

Už by to chtělo trochu odpočinku, viďte. Sedněte na autobus a za pouhý dolar dojeďte za 5,5 hodiny do nejznámější floridské metropole, kterou je samozřejmě Miami. Užijte si tady pár dní relaxováním na Miami Beach a svlažte své unavené tělo v Atlantiku. Kdyby vám to přeci jen bylo málo, můžete se třeba vydat do Národního parku Everglades, který je velkým kusem divočiny v bezprostřední blízkosti moderního světa a civilizace.

Snad se vám z tohoto itineráře nezamotala hlava? Ne, vězte, že se vám nezatočí ani z nákladů, které zahrnují letenky a jízdenky na celou tuto cestu.

Budete tedy potřebovat:

A jsme na suma sumárum 13.538 Kč za všechny nezbytné letenky a jízdenky, to jde, ne? Cestovní období se jako vždy vyhýbá letním prázdninám..

A jak je to se zavazadly? Ve všech případech můžete mít s sebou příruční a odbavené zavazadlo, proto se nemusíte nějak omezovat.

Termíny a ceny jízdenek a letenek ilustrují následující screenshoty:

Ubytování je velmi individuální záležitostí, proto jeho výběr necháváme na vás. V New Yorku snad jen doporučíme bydlet v Quenns v Long Island City a zároveň doporučíme, abyste si vyhnuli obloukem Chinatownu, nicméně jeho návštěvu si samozřejmě nesmíte nechat ujít.

Vedle ubytování klasického hotelového typu taktéž nemůžeme nezmínit možnost bydlení v soukromí přes velmi oblíbený a v USA všemi autoritami uznávaný server Airbnb. K dispozici jsou nepřeberné možnosti nocování, jak v samostatných pokojích, tak i celých nemovitostech, jako jsou byty, studia, mezonety apod. Za první rezervaci na Airbnb získáváte bonus ve výši 25 $. Proč to tedy tentokrát nezkusit na Airbnb!

Ostatní informace o USA uvádíme níže v panelu.

[start][odlet]Praha[/odlet][zeme]USA[/zeme][mezikrok][prg][usa][konec]

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-03-21T10:48:32+01:00

39 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce