New York

New York, Filadelfie a Washington DC (3v1) - 9.849 Kč.

16 komentářů
2015-05-22T14:00:41+02:00

O akci

Další ze série tipů "více destinací v jednom" míří na východní pobřeží Spojených států amerických, kde navštívíme 3 historicky i ekonomicky nejdůležitější města USA. Letenky z Prahy s návratem do Německa zakoupíme za 9.799 Kč, které doplníme o 1$ jízdenky po USA. Níže uvádím itinerář, který lze zkrátit či rozšířit o další města v okolí.

Proč letět do USA s těmito letenkami?

První zastávkou bude New York (hotely), ikona všech měst je skvělou volbou nejen pro poznávání a nákupy. NY uchvátí svou velkolepostí, rozmanitostí a především energičností. Město je neskutečně fotogenické a nejen díky tomu je stálicí v kinematografii. Naše cesta bude pokračovat směrem na jih, za historií samotného zrodu USA, do Filadelfie.

Filadelfie (hotely) se u nás proslavila díky stejnojmennému filmu, v Americe má však jiný význam. Město hostí Zvon svobody (Liberty Bell), symbol nezávislosti z roku 1847. Na exkurzi zdarma zve i jedna ze 4 mincoven v USA. Putování po americkém kontinentě zakončíme kde jinde, než v samotném hlavním městě Spojených států amerických.

Washington DC (hotely) je městem muzeí doprovázených rozlehlým parkem zakončeným Lincolnovým památníkem. Socha Abrahama Lincolna shlíží na bazén, který jste viděli ve filmu Forest Gump. Nezapomeňte na Pentagon a Bílý dům.

Zpátky k letenkám - kde a za kolik je koupit

Letenky zakoupíte za 9,8 tisíc včetně odbaveného zavazadla do 23 kg. Po cestě vás čekají pouze krátké přestupy, pokud nezvolíte jinak.
  • Praha - New York / Washington DC - Mnichov za 9.799 Kč rezervuj letenky >>
  • Praha - New York / Washington DC - Berlín za 9.846 Kč rezervuj letenky >>
  • Praha - New York / Washington DC - Drážďany za 10.097 Kč rezervuj letenky >>
  • Cestovní období: 01.09. - 14.12.2015
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
  • Prodej do 15.7.
K letenkám dokoupíme jízdenky za 1 dolar na trase NY - Fily - DC:
  • New York - Filadelfie - Washington DC za 2$ / 50 Kč na megabus.com
Aktuálně jsou jízdenky dostupné pouze do 9.září - brzy začne prodej na další dny, kdy si pohlídejte včasný nákup a nejnižší ceny jízdenek.

Vstup do USA na ESTU

Před odletem se nezapomeňte registrovat na stránkách ESTA, kde získáte povolení ke vstupu do USA. Stojí 14$, komplet se zařizuje online a budete potřebovat biometrický pas.

Nezapomeňte také na cestovní pojištění do USA.

Z Německa zpátky do ČR busem z letiště

Pokud rádi létáte, zvolte variantu návratu do Drážďan. Zpět totiž poletíte přes Chicago a Düsseldorf. Na druhou stranu autobusy Student Agency odjíždí z letiště 7x denně a 2,5 hodinovou cestu na Florenc urazí za 350 Kč. Variantou je za 12€ Meinfernbus.

Rychlejší variantou je samozřejmě Berlín a Mnichov s 1 rychlým přestupem ve Filadelfii. Z obou měst se jezdí také několikrát denně, a to za 550 Kč do Prahy. Tyto města jsou dobrou volbou i v případě, kdy si budete chtít projít historická centra.

Baví vás tyto příspěvky? Nebojte se je sdílet, šiřte myšlenku levného cestování! Díky. ;)

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-05-22T15:00:41+02:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce