New York

New York: do USA s odletem z Varšavy - 6.429 Kč.

74 komentářů
2013-10-19T13:32:59+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

V aktuální 3 denní promo akci láká aerolinie Virgin atlantic k návštěvě města Gotham, chcete-li Velkého jablka či nikdy nespícího města - New Yorku. Nyní letenky zakoupíme již za 6.429 Kč! Nejnižších cen dosáhneme na trase Varšava - New York - Manchester, případně návrat do Edinburghu či Aberdeenu.

Při odletu z Prahy vycházejí letenky na 8.797 Kč. Ke vstupu do USA budeme potřebovat víza nebo online povolení – ESTA. Cena za 2 roční platnost činí 14$ a vyřízení trvá několik minut.

letenky new york

Jak vidíme na náhledu, letenky jsou směrovány s přestupem v Londýně, kde můžeme svou cestu ukončit. To nese svou výhodu v podobě větší nabídky přípojů zpět do ČR či SK. Rozhodnete-li se letět pouze do Londýna, na přepážce v New Yorku požádejte o odbavení jen sem.

Jak na přípoje

Do Varšavy se nejlevněji dostaneme autobusy společnosti Polskibus, která při zahájení prodeje nabízí jednosměrné jízdenky pouze za 6 Kč. Obvykle však cena nepřesáhne 300 Kč, a to jak při cestě z Prahy, tak i z Bratislavy. Z východních Čech můžeme využít letenek společnosti Lot z Katovic do Varšavy za 650 Kč.

Z Londýna můžeme letět společností Ryanair do Ostravy, Brna či Bratislavy. S Wizzairem pak do Brna a Prahy a v neposlední řadě s easyJet do Prahy. Spoje jsou operovány z letišť Gatwick, Stansted a Luton - budeme tedy muset přejet z Heathrow metrem na stanici autobusů Terravision či easyBus, cena přesunu se pohybuje od 10 do 15 liber. Cena letenky se pohybuje od 389 Kč.

Z Manchesteru poletíme do Prahy se společností easyJet nebo Jet2. Nejlevnější spoje nalezneme ve středu, zvolte tedy pro odlet z New Yorku úterý. Cena letenek se pohybuje od 700 Kč, odbavené zavazadlo je pak oceněno poplatkem 450 Kč.

  • Ušetřete při rezervaci letenek u easyJet s tímto návodem, u Jet2 s promo kódem SALE10 !

Kde se ubytovat v NY? Queens!

Vyznat se v nabídkách ubytování v tak velké metropoli není vůbec jednoduché, jelikož i já jsem si tímto několikrát prošel, přikládám konkrétní tipy v lokalitě v Queensu. Výhodou této lokality je poměrně klidná část města, metro Queensbridge ihned u vchodů do hotelu a rychlá doprava jak na letiště JFK, tak na Manhattan. Cesta metrem k Central parku zabere 5 minut, k nákupnímu centru Macy´s pak 20 minut, stejně jak na Penn station a další oblasti v dolní Manhattanu zvládnete zdolat za méně jak 40 minut.

Mnou navštívené hotely: Best Western Plaza nebo Sleep Inn. Hotely jsou postavené zrcadlově, nenaleznete mezi nimy tedy žádný rozdíl. Vstup do metra je ihned u hotelu, viz foto focené z východu metra. Nejnižších cen (cca 600 Kč/noc/osoba) dosáhneme při rezervaci 4 lůžkového pokoje. Necestujete-li v takovéto skupince, ceny budou poněkud vyšší, ale stále bezkonkurenční v poměru poloha / cena. V ceně je americká snídaně.

Další zajímavé nabídky lze vychytat v akčních nabídkách hotelů.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-10-19T14:32:59+02:00

74 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře

Další akce