Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Cestu napříč třemi státy USA si můžete naplánovat s výhodnou kombinovanou letenkou s aeroliniemi British Airways s odletem z Vídně nebo Prahy. Máte tak možnost v rámci jedné cesty navštívit Big Apple, dále město, v němž se psaly dějiny Spojených států a na závěr zavítat do jejich hlavního města.

Nejlevnější letenku pro kombinaci New York a Washington pořídíte s odletem z Vídně a návratem do Mnichova za cenu 9.886 Kč, resp. z Prahy za 10.439 Kč.

Rezervuj letenku:

  • Vídeň - New York / Washington - Mnichov za 9.886 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York / Washington - Mnichov za 10.439 Kč rezervuj >>

Cestovní období platné pro tuto nabídku je do konce března, pro cesty uskutečnitelné v dalším období mimo letních prázdnin jsou k dispozici za nepatrně vyšší cenu 10.596 Kč z Vídně.

Rezervuj letenku:

  • Vídeň - New York / Washington - Mnichov za 10.596 Kč rezervuj >>

Přesunujeme se v USA za 1 USD

Autobusové jízdenky mezi americkými městy pořídíte nejlevněji u Megabusu, jízdenky v předprodeji od 1 USD, běžně k mání od 3 USD. Megabus provozuje několik spojů denně.

Z Prahy do Vídně za 255 Kč

Ačkoliv je nabídka letenek z Vídně cílena spíše na obyvatele Jižní Moravy nebo na sousední Slovensko, z Prahy se však také můžete dostat do Vídně poměrně levně autobusovým dopravcem Meinfernbus, který nabízí jednosměrné jízdenky od 9 €, jak jsme informovali v nedávném příspěvku.

Cestu z Mnichova do Prahy levně podniknete se Student Agency, DB či Eurolines, za nejlevnější jízdenku dáte 500 Kč.

Ubytování v jednotlivých městech rychle vyhledáte přes tyto odkazy:

Stále oblíbenější možnosti ubytování nabízí Airbnb, přes který můžete využít nabídky volného pokoje u někoho doma nebo si pronajmout celý byt či dům. Na první rezervaci budete mít slevu 580 Kč.
  • Zkuste tedy štěstí na Airbnb
[start][zeme]USA[/zeme][mezikrok][usa][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele slusova
slusova

Ahoj, to je super nabídka. Něco takového bych potřebovala na červenec... Mám vydržet a doufat, že se něco objeví? :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele TomLi
TomLi

Ahoj, minulý rok jsem byl v lednu v Miami a mám platné esta víza do prosince 2015, je potřeba si žádat o nové ESTA, protože jsem v původní žádosti měl odlet z amsterdamu, a teď bude odlet z Vídně. děkuji za pomoc

před 8 lety
Avatar uživatele pavlina.zabojnikova
pavlina.zabojnikova

Čau Tome, nemusíš, je jedno odkud do US letíš, pokud jsi CZ občan.. důležitá je platnost ESTY obecně, ne odkud lítáš..

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele xx
xx

Smartwings nasadilo Moskvu 5900,- ;) denne od 29.3.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele protivnabrunetka
protivnabrunetka

Ahoj, našla jsem na zahraničním portáu i možnot letět z Lucemburku, za cca 7500, můžete to prosím ověřit?

před 8 lety
Avatar uživatele
Ivan

No jednak to b přece na tom portálu můžeš ověřit sama, je tam link na rezervaci. Ale co bys tím získala? Dostat se do Lucemburku od nás je trochu dost nepraktický

před 8 lety
Avatar uživatele protivnabrunetka
protivnabrunetka

Castecne ziju ve francii :) lucemburk je bliz nez viden pro me. A nemuzi to najit, nejsem blba a umim otevrit link :) ale hazi mi to 530 usd. Kac

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele mwpospisil_1
mwpospisil_1

Ahoj, moc děkuji za příspěvky a hlavně za snahu pomoci s výběrem letenek! Již několik měsíců se snažím "ulovit" nějaký levný let do Denveru na květen a pořád to oddaluji (s vidinou toho pravého). Jakožto nerozhodný člověk, je ještě nějaká šance, nebo to mám koupit přes NY a hotovo? Moc děkuji za radu :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Evadamos
Evadamos

Co letenky NY - Wash. ?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele chemical.lady
chemical.lady

Zmiňujete ubytování přes Airbnb, ale četla jsem, že v New Yorku proti němu dost aktivně bojují (i legislativně) a že chtějí na imigračním vidět rezervaci v hotelu atd. Má s tím někdo zkušenost? Když pominu to, že byste lhali, že bydlíte u kamaráda.

před 8 lety
Avatar uživatele Olpran
Olpran

to stejné by mě zajímalo taky

před 8 lety
Avatar uživatele david0406
david0406

Do NYC jsem letěl v říjnu, ubytování jsme měli přes airbnb a přes imigrační jsme v pořádku prošli :-).

před 8 lety
Avatar uživatele x-atka
x-atka

Právě naopak bych řekla, že airbnb dost podporují. Plno newyorkerů to má jako další plat a plakáty na jeho podporu najdete po celém New Yorku. Přes airbnb jsme spali srpen/září 2014, na letišti se nás ptali čí je uvedená adresa pobytu a když jsme zmínili Airbnb, neměli žádný problém, usmáli se a nechali nás jít :) Určitě bych se toho nebála !

před 8 lety
Avatar uživatele Marek1504
Marek1504

ahoj, loni jsem byl v NY na 14 dnu, ubytko pres BNB a vse v pohode, zadny problem, uzasne ubytovani na manhattanu za super cenu

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
pk_

Zdravím, myslíte, že se vyskytnou levné letenky do New Yorku s odletem květen/červen 2015, cca 2-3 týdny?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam jsi vždycky chtěl!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Jedem!
Edinburgh
ušetříš až 75%
Všude dobře, co doma!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké