Norsko

Norské fjordy: na víkend do Stavangeru - 575 Kč.

12 komentářů
2014-01-31T09:50:22+01:00

O akci

Cestovatelé prahnoucí po skandinávské jarní atmosféře mohou vyrazit začátkem jara na pobřeží západního Norska. Návštěva Stavangeru v tomto období nepřeje túrám na vyhlídky Preikestolen či Trolltunga, ty zdoláte přibližně od června.

Letenky z polských Katovic do Stavangeru zakoupíte na několik termínů již za 88 zlotých / 575 Kč.

Vydat se můžete i jen na krátké poznání města, a to od soboty do pondělí /úterý. Příklad těchto víkendů: 15.-18.3., 22.-25.3. či 29.-31.3.

Členství ve WDC, neboli Wizzair Discount klubu je zpoplatněno jednorázovým poplatekem ve výši 750 Kč. Díky členství můžete po dobu 1 roku kupovat letenky pro sebe a dalších až 9 lidí za zvýhodněné ceny. Výše úspory činí 270 Kč / let. Tedy při své první cestě v počtu alespoň dvou osob činí úspora 1.080 Kč. Proto se vyplatí zakoupit členství společně s první rezervací letenek.

Společnost Wizzair dovoluje bezplatně přepravovat příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm a bez váhového omezení.

Doprava do Katovic

K přesunu z Ostravy na letiště v Katowicích můžete využít dopravce Tigerexpress.eu, který 6x denně spojuje svými komfortními minibusy Severní Moravu s polskými letišti.

Z Bratislavy můžete využít autobusového spojení společnosti Polskibus.

Parkování na letišti v Katowicích s 90% slevou

Pokud plánujete dopravu na letiště automobilem, pak vězte, že levnější parkování na letištích v celé Evropě nenaleznete. Letiště v Katowicích nabízí 90% slevu na parkování před letištním terminálem (Parking P1) automobilům s českou poznávací značkou. Podmínkou k získání slevy je předložení slevové karty Fly Silesia, kterou obdržíte v informačním stánku letiště. Za týden parkování nezaplatíte více než 15 złotých / 95 Kč.

Ubytování ve Stavangeru

Hotely nejen v samotném Stavangeru, ale v celé Skandinávii nemají nic společného s nízkorozpočtovým cestování. Není problém nalézt nejlevnější hotel začínající na dvou tisících.. Proto než hotelům dejte přednost hostelům, případně vyzkoušejte koncept bezplatného přespání na gauči - couchsurfing.org

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-01-31T09:50:22+01:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jakubik.mat
jakubik.mat
před 10 lety

Ide niekto v termine 22.3-25.3 ??? :)

Avatar uživatele jakubik.mat
jakubik.mat
před 10 lety

Chcel by som sa opytat ako to tam je s dopravou a ako sa pohybuju ceny jedal .... A este , ako sa da na tie fjordy dostat? Je to klasicka tura, alebo tam su aj nejake lanovky alebo ako to funguje? Dakujem :)

Avatar uživatele ffmartin
ffmartin
před 10 lety

jen rychly dotaz jsou jeste nejaka volna mista v prvni polovine brezna pro 2 osoby.?.diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 10 lety

Volné místa jsou, aktuální ceny naleznete na webu dopravce včetně termínů.

Avatar uživatele vikingpopcorn
vikingpopcorn
před 10 lety

Bol som prave na Preikestolene pred rokom zacatkem dubna, bola kopa snehu ale vyjst sa to dalo, neboli ziadny turisti a vyhlady nadherne

Avatar uživatele jakubik.mat
jakubik.mat
před 10 lety

Kolko travala cesta na ten Preikestolen... Bola v pohode ta cesta?? Povedal by si mi prosim , ci tam idu nejake dopravne spoje zo Stavangeru?

Avatar uživatele P.100klasek
P.100klasek
před 10 lety

Z parkoviště pod Preikestolenem se dá pohodovým tempem vyjít za hodinu a čtvrt. Sportovci tento výšlap zvládnou pod hodinu (vlastní zkušenost z června minulého roku). Není to nijak náročné - vycházejí to i Japonky v sandálech či další turistky v mnohem nevhodnější obuvi

Mates XXX
před 10 lety

Našel jsem termíny i na 5 dnů za 68Zl (Wizz Discount Club), takže jen dávám tip. Termín 21.3.2014 - 26.3.2014

Avatar uživatele odstrjak
odstrjak
před 10 lety

Zdravím, jak je v článku naznačeno, tak tam asi v březnu/dubnu je pořád kosa jak z nosa, že? Myslím tím, že na ty fjordy se člověk nepodívá, pokud není zrovna fanda zimní turistiky.

Avatar uživatele
Marek
před 10 lety

na druhej strane, môže to byť zaujímavý zážitok a možno väčšia šanca na pekné počasie. ja som bol na Preikestolene pred 2 rokmi v juni (6. mesiac) a bola hmla nad celym fjordom a vela dni pršalo

Avatar uživatele f3nd3r
f3nd3r
před 10 lety

Jen drobná poznámka: v hyperlinku na hostely je chyba, je tam pomlčka navíc :)

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 10 lety

Díky za upozornění, opravíme .-)

Další akce