Norsko

Norsko na víkend: letenky do Tønsbergu - 445 Kč.

21 komentářů
2014-03-20T16:05:31+01:00

O akci

Za pozdním jarem a zároveň brzkým létem se můžete vydat na západ Skandinávie. Konkrétně pak do oblasti norského Vestfoldu, odkud to jsou necelé 2 hodiny jízdy do hlavního města Norska - Osla. Vydat se však můžete i po okolních městech - Tønsberg, Larvik, Porsgrunn, Sandefjord či Skien.

Letenky z Vratislavi do Sandefjordu zakoupíte u aerolinií Wizzair za krásných 68 zlotých / 445 Kč. Letenky jsou dostupné ve víkendových termínech pátek - pondělí.

Ceny jsou platné pro členy Wizz Discount klubu – nečlenové si připočítají +750 Kč za členství k celé rezervaci, nikoliv osobě. Členství je platné 1 rok od data nákupu.

Do Vratislavi jezdí z Prahy přímý spoj autobusového dopravce Polskibus a nově taktéž Simple Express. Autem lze zaparkovat v centru města bezplatně na sídlištích. Z Pardubic pak můžete využít služeb ČD, kdy jízdenka stojí 275 Kč.

Okolí Sandefjordu a kudy kam

Nejlepším způsobem jak se pohybovat po okolí Sandefjordu je vypůjčení si jízdního kola na kterém můžete dojet i k pobřeží Severního moře. Ze Sandefjordu můžete taktéž přeplout trajekty Color Line do švédského Strömstadu.

Nejdražším nákladem celé cesty bude bez pochyby ubytování, a to nehledě na to, zda zvolíte kvalitní hotely či low-costové hostely. Teploty v Norsku v tomto období v noci padají k 10°C, proto spaní ve spacáku nemusí být příliš komfortní. Jistou alternativou je půjčení osobního automobilu na letišti a zabít tak dvě mouchy jednou ranou.

[start][prilet]Oslo Torp[/prilet][mezikrok][trf][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-03-20T16:05:31+01:00

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele peggynkaa
peggynkaa
před 9 lety

Ahoj, chtěla bych se zeptat na nejlevnější spojení pro dva studenty Praha - Wroclaw 8.5. a zpátky 12.5. v noci nebo 13.5. přes den. Nemůžu najít to vlakové spojení z Pardubic, nevíš proč? Bylo by to pro nás s In-kartou 25 a Rail Plus asi nejvýhodnější řešení. Moc děkuju za odpověď :)

Avatar uživatele Havlenda
Havlenda
před 9 lety

Ahoj, sehnala jsi nějaký spoj z Wroclawi? Taky jsme hledali do Pardubic a nic :-/

Avatar uživatele pavelzhradce
pavelzhradce
před 9 lety

Ahoj, postřehy a fotky z mého pěšího putování okolím Sandefjordu: http://cestopis.webnode.cz/norsko-2011/

Avatar uživatele peggynkaa
peggynkaa
před 9 lety

Perfektní! Moc děkuji za tenhle příspěvek s výbornými tipy a radami psaný velice pozitivním tónem. Teď se těším ještě víc! :) A popsaná místa určitě navštívím, zní to skoro pohádkově. Snad budeme mít alespoň trochu štěstí na počasí...

Avatar uživatele citady
citady
před 9 lety

Ahoj, letime 2 v terminu 16.-19.5., tak kdyby se chtel nekdo domluvit na spolecne ceste na letiste, staci napsat na citady@seznam.cz. Sarka

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 9 lety

Ahoj, neviem či odvoz ponúkaš alebo hľadáš, tak možno bude tento príspevok irrelevantný. My ideme 9.-19.5. tak by sme vás mohli zobrať po ceste naspäť. Bývame v Brne. Keby si mala záujem tak môj mail je ada.pernik na gmaily :)

Avatar uživatele DieselJoe
DieselJoe
před 9 lety

Perfektní, díky za skvělý tip. Norsko je na mém seznamu plánovaných destinací už delší dobu, skvělé načasování (červen), právě zakoupeno v termínu 13. 6. až 16.6. za účelem geocachingu. Budu na letiště vyjíždět 13. 6. okolo 10:00 z Teplic (350 km, 3 hodiny jízdy). Pokud se někdo chce přidat, tak místo v autě mám.

Avatar uživatele zuzrat
zuzrat
před 9 lety

Ahoj Pavle, měl by jsi v autě místo pro 2? Nenašli jsme žádný rozumný spoj, hlavně zpět, do Čech,díky za odpověď, Zuzana. Můj mail zuzrat@gmail.com

Avatar uživatele michaldrapac
michaldrapac
před 9 lety

Já jsem byl v Sandefjordu v prosinci 2013 a počasí nám vyšlo nádherně. Je tam mnoho možných cílů, kde se dá zajít. Nejlepší je mít auto, ale my jsme to chodili všechno pěšky a spali ve stanu. V noci bylo kolem -2, ale nebyl to vůbec problém. Na stanování je tam hodně krásných míst kolem moře např. Folehavna fort nebo NP Strandvika. Byly jsme tam 5 dní a s letenkou a nadměrnou bagáží nás to vyšlo jen na 2000. Ještě jsme tam kupovali kartuši, která se dá koupit v G-sportu na náměstí za cca. 300 Kč.

Avatar uživatele peggynkaa
peggynkaa
před 9 lety

Ahoj Michale, koupila jsem si v této akci letenky do Sandefjordu a chtěla jsem se zeptat, jestli si ještě pamatuješ, která místa jsi tam navštívil a dal nám tak tip, kam se zajít/zajet podívat. Kdyby sis náhodou našel čas mi nějaké rady a tipy sepsat, tak mi to prosím pošli na mail wranova@email.cz. Moc děkuju :)

Avatar uživatele DieselJoe
DieselJoe
před 9 lety

Ahoj Michale, jsem na tom podobně, koupil jsem letenky v termínu 13. až 16. 6 za účelem geocachingu v Norsku a chtěl bych se též zeptat, zda mi můžeše dát tip co stojí v oblasti za vidění. Odpověď na předchozí dotaz můžeš poslat v kopii také na pavel.rubas@centrum.cz :-) Díky moc předem.

Avatar uživatele asdasd
asdasd
před 9 lety

škoda jen té Vratislavy, nebudu se táhnout přes celou republiku, kdyby bylo něco obdobného z Bratislavy,Prahy,Vídně..neváhám ani minutu :)

Avatar uživatele michal_7
michal_7
před 9 lety

Škoda že je to z Vratislavy a nie z Bratislavy..... :-P

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 9 lety

Super, veľmi pekne ďakujeme za info. Za 2 osoby, jednu batožinu a členstvo sme zaplatili cca 2500kč :) Dneska má Wizz Air 20% zľavu na letenky rezervované cez mobil :) Ideme 9.-19.5., keby ste sa niekto chceli pridať, tak do Wroclavi ideme 7miestnym autom :)

Avatar uživatele janostruhar
janostruhar
před 9 lety

Ahoj Andrea, koľko máte miest a odkiaľ idete? :-) Prosím napíšte na janostruhar at gmail dot com alebo sem :-)Vďaka, Jano

Avatar uživatele
Andrea_Pernik
před 9 lety

Ahoj Jano, ideme z Brna 7 miestnym transporterom. Sme dvaja, takže máme 5 miest. Aby to bolo pohodlné pre každého, tak by sme vzali ešte 4 ľudí :)

Avatar uživatele halouzkova.i
halouzkova.i
před 9 lety

Ahoj Andreo, plánujeme jet také 9-12, jsme z Brna, můžeme se k vám někde přidat? :) Děkuji moc, 2 osoby.

Avatar uživatele halouzkova.i
halouzkova.i
před 9 lety

Andreo, prosím Tě, kontaktuj mě na emila: halouzkova.i@seznam.cz , bohužel mi admin neschvaluje příspěvky, nevím, zda se Ti to zobrazuje. Rády bychom se s kamarádkou připojily z Brna do Wroclavi, 9. května. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele vlado903
vlado903
před 8 lety

Zdravím cestovatele. Když jsme odlétali, měli jsme kartuši ještě poloprázdnou, a protože vyhazování věcí nám není vlastní, rozhodli jsme se ji schovat pro někoho, kdo ji třeba ocení. Instrukce k nalezení: Po tom, co vyjdete z letiště v Sandefjordu, se vydejte doleva viz foto. http://s9.postimg.org/lp4ijqj67/image.jpg http://s12.postimg.org/qasyf6zal/image.jpg http://s8.postimg.org/7gcf9bomt/image.jpg Jestli máte zájem, tak zkontrolujte jestli je v pořádku (nezrezivělá, neměla by být, je v igelitce) a dejte vědět, jak posloužila :) Dávám to jako odpověď, protože z nějakého důvodu nefunguje CAPTCHA kód, přece vím kolik je 8-2 :D

Avatar uživatele adresa.na.spam
adresa.na.spam
před 9 lety

Jen upřesním že cena je trochu vyšší než máte uváděno. Platil jsem za 3 letenky + členství (204+130 zlotých) v přepočtu za letenku cca 480kč a za členství v 850 kč. Máte neaktuální kurz :)Jinak díky :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Kurzový přepočet uvádím dle app XE currency, je to většinou střed dle NB. Výsledná cena se pak samozřejmě odvíjí od kurzu dané banky se kterou platíte. Pevně věřím, že tyto "ilustrační" ceny neovlivní spokojenost s tímto portálem :)

Další akce