Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Čerstvou novinkou ze světa pozemního spojení mezi Českou republikou a Polskem je kombinovaná doprava pod záštitou dopravce LEO express. Ten tak cestovatele nově dopraví z Prahy, přes Olomouc a Ostravu až do polského Krakova či Katovic po železnici i silnici.

  • Rezervuj jízdenky do Polska od 399 Kč na le.cz
  • Lze uplatnit slevu v rámci programu Smile
  • Cestovní období od 07.11.2014
  • Počet míst v každém spoji omezen
Z Krakova i Katovic bývají velmi levné letenky do celé Evropy. S novým spojením dostanou tyto akce větší pozornost naší redakce.

Příklad ceny Praha - Katovice při použití Smile karty z původních 509 Kč

Leo express šije horkou jehlou

Dopravce se pyšní cenami jednosměrných jízdenek od 399 Kč, se Smile kartou pak pravděpodobně za 320 Kč. Vzhledem k nečekanému začátku prodeje jsou k dispozici ceny nejníže na 509 Kč. Zcela nepochopitelně pak budete přesunuti na nový rezervační systém, který je stále ve fázi testování a nefunguje bez komplikací.. Proto si před nákupem uvařte čaj, nebude to jednoduché.

Aktuálně dopravce nabízí spojení 1x denně v časech:

  • Praha - Krakov: 7:06 - 13:20
  • Krakov - Praha: 6:27 - 12:56

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele wratamax
wratamax

no ja bych potřeboval do lublinu a vize sezení 14 hod v busu plnym ukrajincu me dost desi,,nevite nekdo o lidstejsi verzi cestovani??vlakem z prahy nejlip??

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele awerto
awerto

Tak nevim kde jste ty ceny nasli, ja tam vidim nejlevnejsi jednosmerny listek za 609,- :(

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele swizzerra
swizzerra

Leo Express dělá všechno horkou jehlou, je to jejich klasický přístup:-)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele zitonacestach
zitonacestach

Prosím, nevíte někdo jak se rychle a levně dostat do Varšavy? Nejlépe z Olomouce nebo Bohumína. Kromě drahého vlaku jsme nic nenašli...

před 8 lety
Avatar uživatele vit.michal
vit.michal

Z Bohumína blbě :) Nejlevnější je vlak do Katowic a pak Polskibus. Nejlevnější je zde cesta přes Těšíny. Co Českého Těšína vlakem a pak pěšky do Cieszna a následně autobusy.

před 8 lety
Avatar uživatele peter.pp
peter.pp

Odporúčam kúpiť si lístok na nočný rýchlik Chopin na úsek Bohumín - Zebrzydowice za pár korún na stanici ČD a prikúpiť k tomu na stránkach PKP online lístok Zebrzydowice - Warszawa za 45PLN. Ak to nevyhovuje časovo, tak sa dá aj dennými EIC vlakmi, akurát tie už stoja 93PLN.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele mieteks
mieteks

Pro low-budget cestovatele: Nejlevněji se do Krakowa dostanete takto: přijedete do Českého Těšína / např. tč. SE: Praha - ČT 245 Kč. Musíte projít pěšky do Cieszyna na aut. nádraží -(1,7km, 22 min.) Cesta je popsána zde: https://www.google.cz/maps/dir/49.7432313,18.6232015/49.7504348,18.6390804/@49.744134,18.6266935,16z/am=t/data=!4m3!4m2!3e2!5i1?hl=cs Z Cieszyna do Krakowa jezdí cca 30 spojů denně, rozvrh zde: http://www.busy-krk.pl/cieszyn-krakow/ (pozor - jsou 3 dopravci - je potřeba proklikat zvlášť Interpalm, Lajkonik a Traf_Line. Cena do Krakowa 20 -21 PLN - cca 140 Kč. Autobus jede cca 3 hodiny - pozor- během dne jsou zácpy - občas jede déle. Z hlavního aut. nádraží jezdí na letiště autobusy 208, 292 a noční linky 902. Ceny lístku je 4 PLN, pokud pojedete i cestu zpátky můžete si koupit dvojlístek na 7,60 PLN. jede cca 40-45 min. (V noci cca 30 min.) Jízdní řády zde: http://rozklady.mpk.krakow.pl/aktualne/0208/0208rw01.htm http://rozklady.mpk.krakow.pl/aktualne/0292/0292rw01.htm http://rozklady.mpk.krakow.pl/aktualne/0902/0902rw01.htm

před 8 lety
Avatar uživatele mieteks
mieteks

jsem se trochu rozepsal - prosím admina asi o přenesení těchto informací do diskusního fóra

před 8 lety
Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Super info, díky ;)

před 8 lety
Avatar uživatele 9.8.7
9.8.7

Z Ostravy jede přes Bohumín Tiger Bus do Katowic a Krakowa. Odtud další bus do Warszawy. No a z Olmouce do Ostravy různě...

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele czechian
czechian

Díky za tip, k tomu lístky na Morrisseyho a noclehárna s dnešní akcí na Booking.com za 66Kč.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Bus z Bohumína např. do Katowic vychází na 250 Kč (s kartou s:) ještě o 30% levněji), což je o dost levněji než Tiger. Na druhou stranu jezdí bohužel pouze 1x denně (v 10.50 z Bohumína) a nezajíždí na letiště, což je pro spousty letů dost málo.

před 8 lety
Avatar uživatele vit.michal
vit.michal

nejlevnejsi to je z Cieszyna mistnimi spoji. Jezdi napr. expres do KRK za 20 PLN, coz je suverene nejlepsi cena. Horsi je to s letistem, to je pravda.

před 8 lety
Avatar uživatele kaina
kaina

a to je vlak nebo autobus? Právě jsem se tu chtěla ptát, jestli ten bus zajíždí až na letiště, ale vidím, že ne. K čemu to teda je? To nedomysleli.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele vit.michal
vit.michal

A co na to Ales Ondruj, ktery vyrazne omezil zajizdeni TigerExpresu do Krakowa i Katowic do mesta?

před 8 lety
Avatar uživatele rado.vdh
rado.vdh

naopak, Tiger jezdi do KRK a KTW vice ...

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
To bude jízda!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Tam jsi vždycky chtěl!
Edinburgh
ušetříš až 75%
To bude jízda!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Poznaň
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko