Cinqueterre

Novinka: easyJet začne létat na trase mezi Prahou a Benátkami - 1.481 Kč.

7 komentářů
2015-10-06T12:03:09+02:00

O akci

Příští rok čeká letiště Václava Havla hra škatulata hýbejte se.. Zejména díky nízkonákladovým dopravcům se změní kapacity na jednotlivých evropských linkách. Dopravce easyJet dnes uveřejnil svou novou leteckou linku z Prahy pro rok 2016, která zamíří do italského Benátska. Konkrétně se bude létat z Prahy 3x týdně (út, čt, so) na letiště Benátky Marco Polo. Na stejné letiště létá již nyní ČSA a Volotea, o pár kilometrů vedle na letiště Treviso Benátky společnost Wizzair.

Současné ceny letenek začínají na 1.500 Kč při koupi dvou zpátečních letenek (easyJet má povinný poplatek za platbu kartou ve výši 400 Kč). Jak znám cenovou politiku easyJetu, levnější letenky nenabídne a raději linku znovu ukončí. Naopak se můžeme těšit příznivějším cenám u Wizzairu a Volotei.

  • Letenky Praha ⇄ Benátky Marco Polo zakoupíte na easyJet.com
  • V provozu od 4.2.2016
Benátky jsou v roli nové destinace u easyJetu spíše zklamáním. Stále v Praze chybí odvaha dopravců nabídnout přímé spojení do středomořských letovisek a destinací na Pyrenejském poloostrově, přičemž sezonní poptávka by jistě minimálně dvě rotace týdně uživila. Znovu nám nezbývá než doufat nebo se za levnými letenkami přesunout do Bratislavy či Polska.

EasyJet letos nabídl tuzemským cestovatelům znovuobnovenou linku do Basileje a Říma. Obě destinace dopravce začátkem příštího roku ukončí.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-10-06T12:03:09+02:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele cestovatelTom
cestovatelTom
před 7 lety

Prosím tě ten poplatek 400 Kč je již obsazen v částce, když si vybírám lety nebo je přičten dodatečně až před samotnou platbou?

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 7 lety

Poplatek je již obsažen v ceně letenky, resp. je rozpočítáván na všechny pasažéry.

Avatar uživatele michaela.capoun
michaela.capoun
před 7 lety

Ahoj, nenašla jsem stránky, kde jste se zabývali "hacknutím" stránek Easyjetu. Blbě jsem si totiž zarezervovala letenky do Říma. Potřebuju letět už ráno a mám je na odpoledne. Nevíte co s tím? Vyjde mě líp. když koupím nové Řím->PRG , ale samostatné zpáteční stojí docela dost... Děkuju!!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ahoj Míšo, zkus sama změnit letenky skrz manage booking - více jak 60 dní do odletu je za 550 Kč. Jinak návod na odlet ze zahraničí je zde https://www.cestujlevne.com/reklamni-kod-sleva-easyjet/

Avatar uživatele michaela.capoun
michaela.capoun
před 7 lety

Díky Dave, tomu jsem se právě chtěla vyhnout. Letíme už za měsíc, takže změna letu 1700Kč. Nakonec koupím novou letenku, vyjde mě to líp a tu zpáteční prostě nechám propadnout. To mě už nezabije ;)

Avatar uživatele ladiskav
ladiskav
před 7 lety

A cim mam platit abych usetril 400? Prevodem?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Ničím, ušetřit lze jen tím, že koupíš letenky pro více osob najednou, aby se poplatek rozložil mezi cestující.

Další akce