Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Příští rok bude na ruzyňském letišti opravdu rušno, dopravci anoncují s téměř týdenní pravidelnosti nové linky nebo navyšují frekvence na těch stávajících. Od 28. března se můžete těšit na pravidelnou linku do Kampánie Praha – Neapol na křídlech EasyJet. Linka bude v provozu dvakrát týdně vždy v pondělí a pátek, časy průletů v Praze jsou výhodně nastavené na dopolední hodiny.

Nemáme sami nicméně odvahu komentovat kroky a záměr dopravce, protože na dané trase již létá několik let Wizzair. Věříme, že potenciální cestující by spíše uvítali linky na ostrovy ve Středozemí či do destinací, kde dosud není vhodné spojení. Nová linka jak se zdá je jen vyústěním expanze na letišti v Benátkách.

Nejlevnější zpáteční letenka na této trase je momentálně za 1.674 Kč vč. 400 Kč poplatku, při více osobách se tento poplatek rozpočítává mezi ostatní cestující. Letenky pro víkendové pobyty jsou o pár stokorun dražší.

  • Letenky Praha ⇄ Neapol zakoupíte na easyJet.com
  • V provozu od 28. března 2016
Jediným pozitivim na této lince je snad to, že v Neapoli můžete pokračovat dalšími linkami dopravce např. na Sicílii, v sezóně na řecké ostrovy apod.

EasyJet letos oznámil ukončení pravidelného spojení Praha - Řím a Praha - Basilej a otevření linky Praha - Benátky, o které jsme vás informovali před pár dny.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Paolous
Paolous

Doporučuji nádherný ostrov Ischia, ne však v létě kdy je tam moc hic ale na jaře nebo na podzim, všude horké termální lázně a krásná flóra. Z Neapole kousek lodí. Akorát tam není úplně nejlevněji, Italové tam jezdí na dovči

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Linka je zajímavá směrem do Neapole, opačným směrem už méně. Je tu dobrá návaznost na vlak na Sicílii, který obsluhuje téměř celé východní a severní pobřeží a při včasném nákupu stojí 9 nebo 19€. Také blízký ostrov Ischia je poměrně lákavý. Jednou jsem o cestě s Wizz do Neapole uvažoval, ale při ceně okolo 5000Kč za jednosměrnou letenku jsem raději zvolil let do Říma.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele rehor.maty
rehor.maty

Nevím, proč ukončují spojení Praha Basilej. S Basileje se dá dostat např. právě Easyjetem do zajímavých destinací. Řím bych možná i chápal. Na druhou stranu, čím více letadel v Praze, tím lépe.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Tomáš Brumovský
Tomáš Brumovský

a přidali to i z Vídně za podobné ceny, což pro lidi z jihu moravy taky potěší...

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius kopec
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Nyhavn
ušetříš až 52%
To bude jízda!
Nástup Ryanair
ušetříš až 83%
Tam to bude krásný!
Pláž Puerto de la Cruz
ušetříš až 44%
Tam to bude krásný!
5278 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie