Novinka: easyJet začne létat z Prahy do Neapole - 1.674 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

Příští rok bude na ruzyňském letišti opravdu rušno, dopravci anoncují s téměř týdenní pravidelnosti nové linky nebo navyšují frekvence na těch stávajících. Od 28. března se můžete těšit na pravidelnou linku do Kampánie Praha – Neapol na křídlech EasyJet. Linka bude v provozu dvakrát týdně vždy v pondělí a pátek, časy průletů v Praze jsou výhodně nastavené na dopolední hodiny.

Nemáme sami nicméně odvahu komentovat kroky a záměr dopravce, protože na dané trase již létá několik let Wizzair. Věříme, že potenciální cestující by spíše uvítali linky na ostrovy ve Středozemí či do destinací, kde dosud není vhodné spojení. Nová linka jak se zdá je jen vyústěním expanze na letišti v Benátkách.

Nejlevnější zpáteční letenka na této trase je momentálně za 1.674 Kč vč. 400 Kč poplatku, při více osobách se tento poplatek rozpočítává mezi ostatní cestující. Letenky pro víkendové pobyty jsou o pár stokorun dražší.

  • Letenky Praha ⇄ Neapol zakoupíte na easyJet.com
  • V provozu od 28. března 2016
Jediným pozitivim na této lince je snad to, že v Neapoli můžete pokračovat dalšími linkami dopravce např. na Sicílii, v sezóně na řecké ostrovy apod.

EasyJet letos oznámil ukončení pravidelného spojení Praha - Řím a Praha - Basilej a otevření linky Praha - Benátky, o které jsme vás informovali před pár dny.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Paolous

Doporučuji nádherný ostrov Ischia, ne však v létě kdy je tam moc hic ale na jaře nebo na podzim, všude horké termální lázně a krásná flóra. Z Neapole kousek lodí. Akorát tam není úplně nejlevněji, Italové tam jezdí na dovči

Avatar uživatele SDAN

Linka je zajímavá směrem do Neapole, opačným směrem už méně. Je tu dobrá návaznost na vlak na Sicílii, který obsluhuje téměř celé východní a severní pobřeží a při včasném nákupu stojí 9 nebo 19€. Také blízký ostrov Ischia je poměrně lákavý. Jednou jsem o cestě s Wizz do Neapole uvažoval, ale při ceně okolo 5000Kč za jednosměrnou letenku jsem raději zvolil let do Říma.

Avatar uživatele rehor.maty

Nevím, proč ukončují spojení Praha Basilej. S Basileje se dá dostat např. právě Easyjetem do zajímavých destinací. Řím bych možná i chápal. Na druhou stranu, čím více letadel v Praze, tím lépe.

Avatar uživatele tom.brumla

a přidali to i z Vídně za podobné ceny, což pro lidi z jihu moravy taky potěší...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější lety z Prahy do Izraele
-70 %

Jedem!

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

A už tam budem?

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie