Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud máte v plánu navštívit Sochu svobody, projít se po Manhattanu a ochutnat americký hamburger, máte teď skvělou příležitost pro nákup open jaw letenky do New Yorku se společností British Airways. Zároveň však New York nebude jediným městem, které budete moci blíže poznat, protože zpáteční let nastoupíte v Chicagu, Miami nebo Bostonu. Letenka z Prahy do New Yorku s návratem z Chicaga do Berlína vychází již na 9.211 Kč včetně všech tax a poplatků.

Cena letenky zahrnuje jedno odbavené zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg.

  • Ubytování v USA můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění pro pobyt v USA můžete sjednat již za 24 Kč / den zde >>

A americkým dopravcem Megabus si zajistěte přejezdy v rámci USA - z New Yorku do Chicaga a dalších měst. Tento dopravce pravidelně nabízí jízdenky již za pouhý jeden dolar. Počet jízdenek za tuto cenu je omezen, ale i přesto jízdné nebude stát více jak 10$.

Přípoje k letenkám

Z Berlína se pohodlně přesunete autobusy společnosti Eurolines, Meinfernbus, Orangeways, Student Agency nebo vlakem s Českými drahami.

Z Manchesteru do Prahy můžeme letět s dvěma dopravci - easyJet a Jet2.  Aktuální přehled jednosměrných letenek z Manchesteru do Prahy naleznete na airixo.com.

Z Budapešti se snadno dopravíte se společností Eurolines, případně s dopravci ČD či Student Agency.

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][usa][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele zikova-karolina
zikova-karolina

Ahoj, mám dotaz, kdybych si našla spoj Praha-NY, a zpátky Chicago-New York-Londýn-Berlín...Tak mohla bych u toho zpátečního letu nastoupit až v New Yorku a ne letět už ze Chicaga?

před 7 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Karol, bohužel nemohla. Propadl by Ti zbytek letenky.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele veronika.kralikova
veronika.kralikova

Díky moc. Jestli budou akce Praha - NY kolem 10.000,-Kč i kolem června-července tak nemá cenu váhat, pak jen sladit ten druhý let.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele vit.michal
vit.michal

Tech moznosti je cela rada: treba PRG - NY a zpet ze zapadniho pobrezi kolem 12 000 CZK neni vubec spatna volba :)

před 8 lety
Avatar uživatele Zabza
Zabza

Díky Karle potřebuji Praha- New york/ new jersey kolem Vánoc a návrat kolem ňoveho roku a nej levnejsi co Jsem nasla je $900

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Jano, jak již jsem Ti psal, Tvá cena je odpovídající "vánočnímu období".

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele Zabza
Zabza

Ahojky tak jsem nestihla koupit na slevě a hledám Vánoce-nový rok Praha -new york letenku. Poradis?

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Jano, vzhledem k drahému termínu cena začíná od 14k: http://bit.ly/1BendDC.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele davidjanak01
davidjanak01

Ahoj, |Nevíte někdo o nějaké výhodné ceně letenky z NY (nebo jiného amerického města) kolem konce dubna do Evropy? D.

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Davide, sleduj podobné stránky v USA: flyertalk.com , airfarewatchdog.com, theflightdeal.com, faredealalerts.com. Pokud hledáš oneway letenku, podívej se na norwegian.com.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele 6mystery_1
6mystery_1

Ahoj Dave. Můžeš mi poradit,zda lze koupit v návaznosti na tuto akci letenku z NY do Port of Spain a zpáteční z Port of Spain do Miami? Nebo je výhodnější zakoupit jednosměrné letenky?

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Dano, vyzkoušeno v náhodném termínu od 9,5k, pozor na návrat na jiné letiště i u OW letenek: http://bit.ly/1GPf8pc. OW (od 6,2k) http://bit.ly/1GPf8pc + (od 3,6,k)http://bit.ly/1GPf8pc.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele sedm
sedm

Můžu při zpátečním letu, kdy se přestupuje v Londýně, zůstat v Londýně a nepokračovat do Berlína? Děkuji ;)

před 8 lety
Avatar uživatele soundman73
soundman73

Ano, bez problému. Buď si necháš odbavit zavazadlo jen do Londýna nebo v Londýně při přestupu oznámíš, že pro náhlou indispozici nebudeš pokračovat dál.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele veronika.kralikova
veronika.kralikova

Ahoj, prosím o radu, zda je výhodné koupit letenky Praha - NY a zvlášť NY - Denver?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Veroniko, jaká má být konečná trasa?

před 8 lety
Avatar uživatele veronika.kralikova
veronika.kralikova

Dave konečná trasa je Denver. Zajímá mě, jestli je pro nás výhodné koupit zvlášť letenku Praha - NY ( dají se koupit za super cenu) a pak NY - Denver nebo hledat Praha - Denver? Loni jsme letěli Praha - Denver s jedním přestupem v NY. Díky V.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

A vracet se tedy nebudeš?

před 8 lety
Avatar uživatele veronika.kralikova
veronika.kralikova

Bohužel, ale letenky potřebujeme i zpáteční. Délka pobytu bude 3 - 4 týdny. Nejlepší by byl zase jeden přestup, přímé lety bohužel do Denveru nejsou :/. Chceme letět příští rok v červnu.

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Veroniko, PRG - NYC od 11,8k: http://bit.ly/1uf86oE, PRG - DEN od 19,3k: http://bit.ly/111SYPM. NYC - DEN od 6k: http://bit.ly/1wWcZDP. Pokud se Ti podaří sehnat levnou letenku do NYC, tak se Ti vyplatí koupit zvlášť.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam chceš!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To budou fotky!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké