Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Stále výhodné ceny společnosti Transavia na lince Praha - Paříž (Orly) nám umožňují naplánovat výlet do Paříže a do údolí Loiry, které je proslavené největší koncentrací zámků na světě. Letenky do Paříže jsou na mnoho termínů pořád dostupné za 1.459 Kč, jako výchozí bod k výletům za zámky v údolí Loiry pak zvolíme město Tours, kam nás dopraví Flixbus již od 458 Kč.

  • Praha - Paříž od 1.459 Kč rezervuj >>
  • Paříž - Tours od 458 Kč rezervuj na Flixbus 
  • Cestovní období říjen 2016
V ceně letenky máme příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 25 cm.

Doprava v Paříži

Z letiště Orly je doprava snadnější a levnější než z většího letiště CDG. Přímo od terminálu odjíždí tramvaj číslo 7 s konečnou zastávkou na Villejuif-Louis Aragon, tedy stanici metra na předměstí Paříže. K cestě do centra budete potřebovat 2 lístky Ticket t+.

Autobusy Flixbus odjíždějí od stanice metra a městské železnice RER "Porte Maillot", která je zhruba kilometr západně od Vítězného oblouku.

Zámky na Loiře bez auta

Jako výchozí bod pro výlety nám poslouží Tours, odkud se můžeme vlakem pohodlně dostat například k zámkům v Ambois nebo Blois, kde budeme z Tours do 20 minut. Informace o jízdenkách a jízdních řádech nalezneme na webu francouzských železnic www.voyages-sncf.com.

Z městečka Blois pak jezdí přímo od nádraží speciální autobusová linka číslo 41, která nás zaveze k zámkům Chambord, Cheverny Beauregard. Ty patří mezi největší a nejkrásnější v celém údolí řeky Loiry. Jízdenka stojí 6 € a detailní jízdní řád nalezneme zde.

I samotné město Tours je plné památek, mezi nejvýznamnější patří místní katedrála nebo hrad.

Ubytování

Pro ubytování v Paříži příliš nedoporučuji vybírat hotely mimo centrum, cenové rozdíly nejsou tak velké a cesta z orají měst do centra může být otravná.
  • Hotely v Paříži od 1.150 Kč za pokoj a noc
  • Hotely v Tours od 1.150 Kč za pokoj a noc
Můžeme také zvolit ubytování přímo ve městečku Blois, ze kterého jezdí výše zmíněný autobus číslo 41.
  • Hotely v Blois od 900 Kč za pokoj a noc
Jako všude, i ve Francii se můžeme ubytovat u místních prostřednictvím portálu airbnb.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele hronova.m
hronova.m

Dobrá cena

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Gambie
ušetříš až 36%
A už tam budem?
Milán Duomo
ušetříš až 70%
Jedem!
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Francie
Francie

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie