Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Netradičním výchozím bodem pro cesty na východní pobřeží USA může být také vzdušný přístav v Košicích. Nejvýhodnější letenky vás zanesou za samotným počátkem nezávislosti Spojených států amerických do Filadelfie. Ti z vás, kteří dají přednost mrakodrapům s kolemjedoucími žlutými taxi, mohou pokračovat autobusem do New Yorku. Zpáteční jízdenky jsou i na březen stále dostupné za 2$ / 50 Kč.

  • Košice - Filadelfie za 9.999 Kč rezervuj >> (listopad/prosinec)
  • Cestovní období: 10.01. - 22.03. a 01.11. - 10.12.2015
  • Prodej do 11.02.
Některé termíny zahrnují nocování ve Washingtonu, tuto pauzu bez problémů využijte k procházce podél Kapitolu, Bílého domu a Pentagonu. Chybět nesmí fotka u Lincolnova památníku.

Cestě do okolních metropolí se pravděpodobně stejně nevyhnete, neboť samotná Filadelfie není na více jak 2 celé dny.

Za dolar mezi Filadelfií, New Yorkem či Washingtonem DC

Není levnější možnosti pro přesun mezi hlavními destinacemi na východním pobřeží USA než je Megabus.com. Ten pravidelně uspokojuje své zákazníky formou 1$ jízdenek, které jsou vždy dostupné pro každý spoj v omezeném množství.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele david_11
david_11

Košice. Paráda! Viac takýchto

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele beruna
beruna

Jake tam je počasí v listopadu?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Podobné jako v Košicích.. Někde kolem -5 až 10°C a dle mračna sníh/déšť/slunce.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele emmanaopak
emmanaopak

Dobrý den, nevíte o nějakých levných letech ideálně do new yorku nebo filadelfie ke konci června do začátku října? Budu ve státech na work&travel programu a žádné výhodné letenky nějak nemohu najít.děkuji!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele rybar_1
rybar_1

Ahoj nevíte o nějaké zpáteční letence Praha - San Francisco (nebo do San Jose, Oakland) kolem 20.6 a odlet zpatky 20.9? Děkuju Martin

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Martine, díval jsem se po klasických zpátečních letenkách, všechno vychází kolem 20 tis. Levnější alternativou může být open-jaw letenka Praha-San Francisco, návrat je pak z LA - Ontario nebo Santa Ana s příletem do Osla. Cestu by bylo možné ukončit již v Londýně a pak využít mnoha možností levných letenek do Prahy. Letenky vychází nejlevnějí na 14,1 tis., ale v toleranci 3 dnů - příklad rezervace

před 8 lety
Avatar uživatele rybar_1
rybar_1

Děkuju

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
Ludek

.... šlo by začít a končit ve Vídni ? Ludek

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Neměl by to být problém s ukončením na zpáteční cestě, ale nelze vynechat jakýkoli let předtím. Pokud poletíte jen s příručním zavazadlem, tak to nemusíte řešit vůbec, v opačném případě požádejte o odbavení zavazadel jen do Vídně již při odletu z Filadelfie.

před 8 lety
Avatar uživatele asledere
asledere

Zacit ne, koncit jo.

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

A proč to vlastně řešíte, když si můžete koupit letenku rovnou z Vídně :-) Vídeň - Filadelfie za 10,6 tis. - příklad rezervace

před 8 lety
Avatar uživatele
Ludek

díky za info

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bayside Marketplace
ušetříš až 46%
A už tam budem?
Pláž v Murdeira Village Resortu
ušetříš až 40%
Tam chceš!
Londýnský taxík
ušetříš až 63%
To budou fotky!
Gardens by the Bay
ušetříš až 20%
To bude jízda!
5621 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké