Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Podnikněte výlet do jednoho z nejromantičtějších měst na světě - do Benátek a užijte si zdejší karnevalovou atmosféru. V tomto roce se koná benátský karneval od 31. ledna do 17. února. Během těchto dnů tu na vás čekají rozmanité masky, bohatý program a nekončící veselí. Za letenku, ubytování na 3 noci a letištní transfery nemusíte zaplatit více než 2.884 Kč za jednu osobu.

1) Letenka z Prahy do Benátek

Letenka z Prahy do Benátek v termínu 31. ledna do 3. února se společností Wizz Air vás vyjde na 1.058 Kč. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Na benátský karneval je možné také zakoupit letenku za cenu 658 Kč a to v termínech 3. - 7. února a 10. - 14. února. Ceny letenek jsou platné pro členy WDC Clubu.
  • Rezervuj letenku Praha - Benátky za 1.058 Kč na wizzair.com
  • Příkladový termín: 31. ledna - 3. února 2015

2) Ubytování v Benátkách

Nejlevněji seženete ubytování v nedalekém Mestre, odkud se do historického centra Benátek dostanete autobusem za 15 minut. Dvouhvězdičkový hotel Primavera v Mestre se nachází nedaleko mostu Ponte della Libertà a autobusová zastávka je vzdálená pouhých 60 metrů od hotelu. Dvoulůžkový pokoj se společnou koupelnou na 3 noci stojí 1.458 Kč na jednu osobu. Snídaně je zahrnuta v ceně. Na recepci musí zaplatit městskou daň ve výši 1,4 € za osobu na noc (3 noci = 116 Kč).

Nejlevnější ubytování v Benátkách seženete v v penzionu B&B Best Holidays Venice, který se nachází v historické budově v centru Benátek přibližně 200 metrů od mostu Rialto. Na náměstí svatého Marka dojdete pěšky za 10 minut. V celém objektu je dostupné wifi připojení zdarma. Pobyt ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou na 3 noci vychází na 1.911 Kč za jednu osobu včetně snídaně. V ceně není zahrnut poplatek za městkou daň, který činí 3 € za osobu na noc (3 noci = 249 Kč).

3) Doprava

Z letiště Treviso se dostanete veřejnou dopravou přímo do města Treviso za 1,2 € / 34 Kč. Jízdenku zakoupíte přímo na letišti. Odtud pojedete vlakem do samotných Benátek, či města Mestre, kde naleznete levnější ubytování. Jednosměrná jízdenka z Trevisa do Mestre je dostupná již od 3,3 € / 92 Kč.

Další variantou je využít přímou autobusovou linku z letiště do Benátek. Jízdenky můžete zakoupit na letišti a zpáteční jízdenka vás vyjde na 18 €.

Pokud chcete prozkoumat celou benátskou lagunu včetně ostrovů Murano, Burano a Lido, vyplatí se vám pořídit si vícedenní turistickou jízdenku. Tato jízdenka je platná téměř po celé laguně a pokud budete ubytování v Mestre, můžete ji využít i k dopravě do Benátek. Více informací o turistické jízdence naleznete zde.

  • jednodenní jízdenka (24 hodin) - 20 €
  • dvoudenní jízdenka (48 hodin) - 30 €
  • třídenní jízdenka (72 hodin) - 40 €
[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele libotovskytom
libotovskytom

Ahoj chci se zeptat v uvedeném termínu 31.1. - 3.2. už nejsou levné letenky nebo jak najdete ty levné? Díky a sry za stupiodní dotaz :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele czaap.owner
czaap.owner

Kdyz bych mel WDC, platim taky plny Administrativni poplatek 440 ? Diky

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tento poplatek je již zahrnut v ceně. Wizz ho pak má rozepsaný a lidi to zbytečně mate :/ Tedy cena 1.058 Kč zahrnuje tento poplatek.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele no260
no260

dá se najít i neco na březen duben, praha-benatky vlakem do přes veronu do milana a milano-praha ?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Pavle, inspiruj se zde https://www.cestujlevne.com/benatky-verona-milan-v-jednom-1-428-kc/ (pokud jsi to už neudělal).. Aktuálně nemáme vypsané termíny, ale ty lehce najdeš přes wizzair.com

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele berounacekec
berounacekec

Posunutí odletů Wizzu do Benátek na brzké ranní hodiny je pro nás prostě zabiják. Už loni jsme raději letěli s AirOne, letos to dáváme vlakem se zastávkou v Mnichově tam, zpátky sice letíme s Wizzem ale raději se večer před odletem přesouváme do hotelu naproti letišti v Trevizu...

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nám naopak ranní let vyhovoval, měli jsme celý den na přesun. Návrat je sice horší, ale autobusy z Benátek jezdí načas.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Bosa
ušetříš až 67%
A už tam budem?
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
A už tam budem?
Borobudur
ušetříš až 59%
A už tam budem?
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie