Cinqueterre

Pobyt v Benátkách během karnevalu - 2.884 Kč.

7 komentářů
2015-01-06T13:53:32+01:00

O akci

Podnikněte výlet do jednoho z nejromantičtějších měst na světě - do Benátek a užijte si zdejší karnevalovou atmosféru. V tomto roce se koná benátský karneval od 31. ledna do 17. února. Během těchto dnů tu na vás čekají rozmanité masky, bohatý program a nekončící veselí. Za letenku, ubytování na 3 noci a letištní transfery nemusíte zaplatit více než 2.884 Kč za jednu osobu.

1) Letenka z Prahy do Benátek

Letenka z Prahy do Benátek v termínu 31. ledna do 3. února se společností Wizz Air vás vyjde na 1.058 Kč. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Na benátský karneval je možné také zakoupit letenku za cenu 658 Kč a to v termínech 3. - 7. února a 10. - 14. února. Ceny letenek jsou platné pro členy WDC Clubu.
  • Rezervuj letenku Praha - Benátky za 1.058 Kč na wizzair.com
  • Příkladový termín: 31. ledna - 3. února 2015

2) Ubytování v Benátkách

Nejlevněji seženete ubytování v nedalekém Mestre, odkud se do historického centra Benátek dostanete autobusem za 15 minut. Dvouhvězdičkový hotel Primavera v Mestre se nachází nedaleko mostu Ponte della Libertà a autobusová zastávka je vzdálená pouhých 60 metrů od hotelu. Dvoulůžkový pokoj se společnou koupelnou na 3 noci stojí 1.458 Kč na jednu osobu. Snídaně je zahrnuta v ceně. Na recepci musí zaplatit městskou daň ve výši 1,4 € za osobu na noc (3 noci = 116 Kč).

Nejlevnější ubytování v Benátkách seženete v v penzionu B&B Best Holidays Venice, který se nachází v historické budově v centru Benátek přibližně 200 metrů od mostu Rialto. Na náměstí svatého Marka dojdete pěšky za 10 minut. V celém objektu je dostupné wifi připojení zdarma. Pobyt ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou na 3 noci vychází na 1.911 Kč za jednu osobu včetně snídaně. V ceně není zahrnut poplatek za městkou daň, který činí 3 € za osobu na noc (3 noci = 249 Kč).

3) Doprava

Z letiště Treviso se dostanete veřejnou dopravou přímo do města Treviso za 1,2 € / 34 Kč. Jízdenku zakoupíte přímo na letišti. Odtud pojedete vlakem do samotných Benátek, či města Mestre, kde naleznete levnější ubytování. Jednosměrná jízdenka z Trevisa do Mestre je dostupná již od 3,3 € / 92 Kč.

Další variantou je využít přímou autobusovou linku z letiště do Benátek. Jízdenky můžete zakoupit na letišti a zpáteční jízdenka vás vyjde na 18 €.

Pokud chcete prozkoumat celou benátskou lagunu včetně ostrovů Murano, Burano a Lido, vyplatí se vám pořídit si vícedenní turistickou jízdenku. Tato jízdenka je platná téměř po celé laguně a pokud budete ubytování v Mestre, můžete ji využít i k dopravě do Benátek. Více informací o turistické jízdence naleznete zde.

  • jednodenní jízdenka (24 hodin) - 20 €
  • dvoudenní jízdenka (48 hodin) - 30 €
  • třídenní jízdenka (72 hodin) - 40 €
[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-01-06T13:53:32+01:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele libotovskytom
libotovskytom
před 9 lety

Ahoj chci se zeptat v uvedeném termínu 31.1. - 3.2. už nejsou levné letenky nebo jak najdete ty levné? Díky a sry za stupiodní dotaz :)

Avatar uživatele czaap.owner
czaap.owner
před 9 lety

Kdyz bych mel WDC, platim taky plny Administrativni poplatek 440 ? Diky

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Tento poplatek je již zahrnut v ceně. Wizz ho pak má rozepsaný a lidi to zbytečně mate :/ Tedy cena 1.058 Kč zahrnuje tento poplatek.

Avatar uživatele no260
no260
před 9 lety

dá se najít i neco na březen duben, praha-benatky vlakem do přes veronu do milana a milano-praha ?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj Pavle, inspiruj se zde https://www.cestujlevne.com/benatky-verona-milan-v-jednom-1-428-kc/ (pokud jsi to už neudělal).. Aktuálně nemáme vypsané termíny, ale ty lehce najdeš přes wizzair.com

Avatar uživatele berounacekec
berounacekec
před 9 lety

Posunutí odletů Wizzu do Benátek na brzké ranní hodiny je pro nás prostě zabiják. Už loni jsme raději letěli s AirOne, letos to dáváme vlakem se zastávkou v Mnichově tam, zpátky sice letíme s Wizzem ale raději se večer před odletem přesouváme do hotelu naproti letišti v Trevizu...

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Nám naopak ranní let vyhovoval, měli jsme celý den na přesun. Návrat je sice horší, ale autobusy z Benátek jezdí načas.

Další akce