Francie

Podzim v Toulouse z Berlína od 270 Kč.

5 komentářů
2016-08-03T17:36:34+02:00

O akci

Na nové lince z Berlína do Toulouse nasadil Ryanair velmi příjemné ceny, kdy můžeme zpáteční letenku na mnoho zářijových termínů pořídit za 270 Kč. Cena je konečná pro všechny, není nutné žádné členství. Celý podzim ale můžeme sehnat letenky do 1.000 Kč. Toulouse nám může posloužit jako skvělý výchozí bod pro výlety do okolí, Pyreneje, Andorra nebo středověké město Carcassonne jsou co by kamenem dohodil.

  • Berlín - Toulouse od 270 Kč rezervuj na Ryanair >>
  • Cestovní období září 2016
  • Platí do vyprodání míst
V ceně máme zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Jak na letiště v Berlíně

Na letiště Schönefeld, odkud Ryanair létá, jezdí přímo z Prahy autobusové spoje společnosti RegioJet (500 Kč). Levnější trasa směřuje přes centrum Berlína s Eurolines (250 Kč), kde za 3.20 € zakoupíte jízdenku ABC pro cestu na letiště.

Doprava po okolí

Ve Francii je ideální využívat železniční dopravu. Vlaky jezdí často a to včetně malých obcí. Jízdenky můžeme dopředu rezervovat na www.voyages-sncf.com. Pokud bychom uvažovali o cestě do větších měst po okolí, můžeme jet autobusy společnosti OUIBUS nebo FlixBus.

Do Andorry využijeme například spojení autobusů Novatel. Jednosměrná jízdenka stojí 36 €, zpáteční 64 €.

Pro letecké nadšence

V Toulouse je hlavní sídlo jednoho ze dvou největších výrobců letadel, Airbusu. Kompletují se zde i největší dopravní letadla světa - Airbusy A380. Je možné si zaplatit prohlídky zázemí výroby, jedna vstupenka stojí 15,50 €. Termíny je ale nutné rezervovat předem na této adrese.

Ubytování

Ceny hotelů začínají v Toulouse na 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. Můžeme využít i levnější ubytování v podobě airbnb, které nám dá nahlédnout pod pokličku života místních.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-08-03T17:36:34+02:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Krocova.radka
Krocova.radka
před 7 lety

Opět dekuji?

Avatar uživatele
Tomnacestach
před 7 lety

matěji ano, vrátil jsem se pár dní zpět, prosím nečtěte tak moc zprávy, je to zkreslené, v praze je více lidí než v TLS, tak je zde i daleko větší pravděpodobnost bomby :)))

Avatar uživatele Matěj Pollak
Matěj Pollak
před 7 lety

Myslíte, že je teď bezpečné cestovat do Francie?

Avatar uživatele Radek _4
Radek _4
před 7 lety

Matěj: nemyslím si, že by to bylo nebezpečné :-)

Avatar uživatele
Tomnacestach
před 7 lety

mohu jen doporučit, Nebojte se přespat i dál od centra, doprava skvělá a můžete si pujčit kolo ze stojanů, cena 1,2 eura na 24 hodin a prvních 30 min jízdy zadarmo takže super :)))

Další akce