Podzimní Řím a zpáteční letenky z Prahy - 1.058 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Řím patří mezi nejnavštěvovanější evropské metropole především kvůli svým historickým památkám. Ať už se vydáte do Říma za antickými, renesančními či barokními pamětihodnostmi, jistě vás toto starobylé město nezklame. Zejména pokud máme možnost letět na trase Praha - Řím za pouhých 1.058 Kč.

V ceně letenky máte jeden kus palubního zavazadla o maximálních rozměrech 42 × 32 × 25 cm, což může být např. menší batoh, do kterého lze zabalit věci na pár dnů. Větší kabinové zavazadlo nebo kufr do podpalubí je za příplatek.

Proč se vydat do Říma? Řím, kterým protéká řeka Tibera, byl podle pověsti založen Romulem, jenž byl společně se svým bratrem Remem odkojen vlčicí. Socha znázorňující právě tyto bratry s vlčicí je považována za jeden ze symbolů města. Za nejtypičtější římskou památku lze považovat Koloseum – obrovský antický amfiteátr, v kterém se odehrávaly souboje gladiátorů se zvířaty. Dále jistě stojí za vidění chrám Pantheon, památník Vittoria Emanuela II., Španělské schody, Andělský hrad, nejstarší část Říma Forum Romarum, Vatikán, Sixtinská kaple vyzdobená Michalangelem nebo barokní fontána di Trevi.

Cestujeme Římem - Roma pass

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

[start][odlet]Praha[/odlet][odlet]Řím[/odlet][mezikrok][prg][fco][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mlkr

Roma Pass je zbytečně drahý. Kupte si kdekoliv v trafice denní lístek na MHD za 6€ (pozor platí vždy jen do půlnoci daného dne). Co se týče vstupu do Colossea resp. Fora Romana, tak tam platí spojená vstupenka za 12 € (koupíte ji např. na pokladně Colossea). Jinak pro dopravu z letiště Fiumicino do centra (Termini - hlavní vlakové nádraží), doporučuji bus - jednosměrná jízdenka za 4€, zpáteční 8€. Cesta trvá cca 50 min. Jízdenku lze koupit přes web (terravision.eu) nebo cash na letišti. Jen pozor, při cestě zpět si musíte v jejich čekárně/baru na nádraží Termini vyzvednout místenku cca 30 min před odjezdem.

Avatar uživatele richter.p

Takže 3 dny MHD budou za 18EUR, Colosseum + Foro Romano za 12EUR a ještě zbývá vstup do druhé památky, který těch 6EUR určitě bude stát. A jste na těch 36EURech :) Já naopak Roma Pass doporučuju, protože ušetříte spoustu hodin ve frontách, držitelé Roma Passu mají vlastní turniket a jste uvnitř prakticky okamžitě. Navíc nemusíte řešit vstupenky, nákup lístků. Součástí je i mapa Říma, kterou jsme docela často využili :)

Avatar uživatele mrvin

Pokud je člověk student, RomaPass se skutečně neoplatí, jsou tam pro studentu všude slevy

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

Tam chceš!

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

Tam to bude krásný!

Ideální víkendové lety do Bergama z Prahy (so–ne)
-60 %

To bude jízda!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie