Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Řím patří mezi nejnavštěvovanější evropské metropole především kvůli svým historickým památkám. Ať už se vydáte do Říma za antickými, renesančními či barokními pamětihodnostmi, jistě vás toto starobylé město nezklame. Zejména pokud máme možnost letět na trase Praha - Řím za pouhých 1.058 Kč.

V ceně letenky máte jeden kus palubního zavazadla o maximálních rozměrech 42 × 32 × 25 cm, což může být např. menší batoh, do kterého lze zabalit věci na pár dnů. Větší kabinové zavazadlo nebo kufr do podpalubí je za příplatek.

Proč se vydat do Říma? Řím, kterým protéká řeka Tibera, byl podle pověsti založen Romulem, jenž byl společně se svým bratrem Remem odkojen vlčicí. Socha znázorňující právě tyto bratry s vlčicí je považována za jeden ze symbolů města. Za nejtypičtější římskou památku lze považovat Koloseum – obrovský antický amfiteátr, v kterém se odehrávaly souboje gladiátorů se zvířaty. Dále jistě stojí za vidění chrám Pantheon, památník Vittoria Emanuela II., Španělské schody, Andělský hrad, nejstarší část Říma Forum Romarum, Vatikán, Sixtinská kaple vyzdobená Michalangelem nebo barokní fontána di Trevi.

Cestujeme Římem - Roma pass

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

[start][odlet]Praha[/odlet][odlet]Řím[/odlet][mezikrok][prg][fco][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mlkr
mlkr

Roma Pass je zbytečně drahý. Kupte si kdekoliv v trafice denní lístek na MHD za 6€ (pozor platí vždy jen do půlnoci daného dne). Co se týče vstupu do Colossea resp. Fora Romana, tak tam platí spojená vstupenka za 12 € (koupíte ji např. na pokladně Colossea). Jinak pro dopravu z letiště Fiumicino do centra (Termini - hlavní vlakové nádraží), doporučuji bus - jednosměrná jízdenka za 4€, zpáteční 8€. Cesta trvá cca 50 min. Jízdenku lze koupit přes web (terravision.eu) nebo cash na letišti. Jen pozor, při cestě zpět si musíte v jejich čekárně/baru na nádraží Termini vyzvednout místenku cca 30 min před odjezdem.

před 8 lety
Avatar uživatele richter.p
richter.p

Takže 3 dny MHD budou za 18EUR, Colosseum + Foro Romano za 12EUR a ještě zbývá vstup do druhé památky, který těch 6EUR určitě bude stát. A jste na těch 36EURech :) Já naopak Roma Pass doporučuju, protože ušetříte spoustu hodin ve frontách, držitelé Roma Passu mají vlastní turniket a jste uvnitř prakticky okamžitě. Navíc nemusíte řešit vstupenky, nákup lístků. Součástí je i mapa Říma, kterou jsme docela často využili :)

před 8 lety
Avatar uživatele mrvin_1
mrvin_1

Pokud je člověk student, RomaPass se skutečně neoplatí, jsou tam pro studentu všude slevy

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
A už tam budem?
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Tam to bude krásný!
Edinburgh
ušetříš až 75%
Honem, dokud jsou místa!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie