Podzimní Skotsko z Berlína od 811 Kč.

Jak akci využít?

Společnost Ryanair opět zlevnila letenky z Berlína do skotského největšího města Glasgow na zářijové a říjnové termíny, mnoho z nich je nyní k dostání za 30 € / 811 Kč. Glasgow poslouží jako ideální základna pro výlety do okolí. Například do nedalekého Edinburghu dojedeme pohodlně za hodinku a čtvrt autobusem za 1 libru. 

  • Berlín (Schönefeld) - Glasgow od 811 Kč rezervuj na Ryanair >>
  • Cestovní období konec září až říjen, během celého podzimu však ceny nepřesáhnou 1.370 Kč
  • Prodej platí do vyprodání míst
V ceně máme zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Po Skotsku

Nejlevnější a relativně pohodlnou a frekventovanou formou dopravy bude autobusová společnost Megabus, kde při rezervaci online můžeme nakupovat zhruba s měsíčním předstihem akční jízdenky od 1 libry.  Pro cesty k nejvyšší hoře Britských ostrovů Ben Nevis (stanice Fort William) nejlépe využijeme vlak.

Ubytování

Hotely ve Skotsku jsou poměrně drahé, za dvoulůžkový pokoj zaplatíme od 1.200 Kč, ve Skotsku ale určitě doporučuji využít menších penzionů a především ubytování airbnb, které je zde velmi oblíbené.

Na letiště Berlín-Schönefeld

Z Prahy nebo Ústí nad Labem nás přímo na letiště dovezou autobusy Regiojet nebo Flixbus. Do Berlína se samozřejmě můžeme dopravit i autem. V okolních obytných čtvrtích se dá parkovat běžně zdarma (osobně vyzkoušeno).

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele veronika-klokan

Easyjet od 1918,- zpáteční Praha - Edinburgh.

Avatar uživatele expertxp

Ahoj, chci poděkovat za nabídku. Celé léto jsem věřil, že se objeví nějaké spojení do Glasgow nebo Edinburghu a objevilo - díky moc ! :)

Avatar uživatele mariekonradova

Ahoj, nevidíte někdo na září náhodou levné jízdenky z Glasgow do Inverness? Nic nejde pod 22 liber. Díky;)

Ahoj, aktuálně na září na http://uk.megabus.com/ jsou na každý den alespoň na pár spojů ceny za 12 liber :)

Avatar uživatele Layne

Ahoj, jaké je ve Skotsku na podzim, případně na přelomu února a března počasí, stojí za to tam v toto roční období jet? Díky

Ahoj, ve Skotsku je to vždycky trochu loterie. Krásně může být v červenci stejně jako v lednu :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Jedem!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Hurá za zážitky!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené Království  

Země královských paláců i divokých vřesovišť

Spojené Království Velké Británie a Severního Irska je suverénní ostrovní stát, který se rozkládá na větší části Britských ostrovů v severním Atlantiku severozápadně od kontinentální Evropy. Jedná se o parlamentní monarchii, kterou tvoří Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko.

Jakkoli je vzdálenost Spojeného Království od kontinentální Evropy zanedbatelná a ostrovy jsou s kontinentem spojeny pomocí Eurotunelu, Britové člověka často zmatou výroky, které působí, jako by si mysleli, že obývají samostatný britský kontinent, který s Evropou pouze sousedí. Opak je pravdou a Británie se skutečně nachází v Evropě.

V každém případě se jedná o historií nabitou a velmi rozmanitou zemi, kde naleznete vše od přepychových královských paláců, světoznámých galerií a typických zapadlých hospůdek až po kamenité pobřeží místy lemované ostrými útesy, divoká vřesoviště i pláže s bělostným pískem. V Británii si jednoduše každý najde to své.

Průvodce pro Spojené Království