Papuchalk tlustozobý

Poslední červnové letenky z Hamburku na Island - 4.084 Kč.

15 komentářů
2015-04-13T18:08:47+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Letošní sezona zdá se být nepříliš štědrá pro ty, jenž plánují užívat letní dovolenou na ostrově plného ledovců, gejzírů, termálních pramenů a všudypřítomných kolonií papuchalků bělobradých. Řeč je samozřejmě o Islandu, zemi ohně a ledu. Aktuálně je možné koupit zpáteční letenky z německého Hamburku do Reykjavíku za čtyři tisíce korun. Termín odletu je fixně stanoven na 4. června s flexibilní délkou pobytu.

  • Letenky Hamburk - Reykjavík za 4.084 Kč rezervuj >>
  • Cesty v termínu: 04.-12.06.2015 (nebo návrat 08, 15.6.)
  • V ceně zavazadlo do 23 kg
TIP: Pokud jste nenechali nic náhodě, při odletu z Hamburku můžete využít zdarma VIP salónek platný pro lety se společností Air Berlin.

Upozorňuji na poslední termín za výhodnou cenu. Další termíny nejdou pod 7 tisíc, stejně tak bohužel neodhadnu, jakým směrem se bude cena vyvíjet v následujících týdnech. Proto prosím nepokládejte dotazy tohoto typu, děkuji.

Do Hamburku dojedeme vlakem, i na letiště

Pokud se na cestu nechystáte ve vícero lidech, řekněme alespoň třech, aby se vám vyplatila 650 km jízda vlastním automobilem, budete odkázáni na vlakové spojení Českých a Německých drah. Linka Praha - Hamburk je však dotažena téměř k dokonalosti, proto na eshopu ČD můžete zakoupit zpáteční jízdenky z Prahy přímo na letiště v Hamburku s 1 rychlým přestupem za 2.176 Kč.

Odlet z Hamburku do Reykjavíku je v 22:30, návrat zpět do Německa v 06:05. Časy odjezdů vlaků proto výborně navazují na letenky na Island.

Samozřejmě můžete zvolit i jiné časy a cestu spojit s návštěvou historického centra tohoto přístavního města v německém Dolním Sasku.

Na Islandu …

Oblíbenou volbou pro poznávačku Islandu je okružní jízda po „jedničce“ neboli Hringveguru, jehož délka je přesně 1.332 km a začíná a končí v Reykjavíku. Všechna důležitá města a místa jsou situována právě bezprostředně na této silnici nebo v její blízkosti. Zajížďku si uděláte např. při návštěvě tzv. „Zlatého trojuhelníku“, jež zahrnuje NP Þingvellir, kde se nacházel někdejší parlament, dále pak překrásný a strhující vodopád Gullfoss a o pár kilometrů dál se zastavíte u Geysiru a Strokkuru, jehož erupce se opakují v pravidelných intervalech a chrlí vodu do 30 metrové výšky.

Mezi další zastávky patří např. Vík s nedalekým mysem Dyrhólaey, jezero Jökulsárlón, vodopády Seljalandsfoss, Skógafoss a další.

Vypůjčení auta není úplně levnou záležitostí, proto se vyplatí porovnat několik půjčoven, např. přes náš vyhledávač či můžete zkusit lokální půjčovny Geysir, Sadcars. Nezapomeňte, že pro použití „efkových“ silnic si musíte vypůjčit auto s pohonem 4×4!

Pokud nedáváte přednost spaní pod stanem v kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, využijte nejznámějšího a nejoblíbenějšího vyhledávače booking.com, případně srovnávač prodejců hotelscombined.com.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-04-13T19:08:47+02:00

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce