Papuchalk tlustozobý

Poslední červnové letenky z Hamburku na Island - 4.084 Kč.

15 komentářů
2015-04-13T18:08:47+02:00

O akci

Letošní sezona zdá se být nepříliš štědrá pro ty, jenž plánují užívat letní dovolenou na ostrově plného ledovců, gejzírů, termálních pramenů a všudypřítomných kolonií papuchalků bělobradých. Řeč je samozřejmě o Islandu, zemi ohně a ledu. Aktuálně je možné koupit zpáteční letenky z německého Hamburku do Reykjavíku za čtyři tisíce korun. Termín odletu je fixně stanoven na 4. června s flexibilní délkou pobytu.

  • Letenky Hamburk - Reykjavík za 4.084 Kč rezervuj >>
  • Cesty v termínu: 04.-12.06.2015 (nebo návrat 08, 15.6.)
  • V ceně zavazadlo do 23 kg
TIP: Pokud jste nenechali nic náhodě, při odletu z Hamburku můžete využít zdarma VIP salónek platný pro lety se společností Air Berlin.

Upozorňuji na poslední termín za výhodnou cenu. Další termíny nejdou pod 7 tisíc, stejně tak bohužel neodhadnu, jakým směrem se bude cena vyvíjet v následujících týdnech. Proto prosím nepokládejte dotazy tohoto typu, děkuji.

Do Hamburku dojedeme vlakem, i na letiště

Pokud se na cestu nechystáte ve vícero lidech, řekněme alespoň třech, aby se vám vyplatila 650 km jízda vlastním automobilem, budete odkázáni na vlakové spojení Českých a Německých drah. Linka Praha - Hamburk je však dotažena téměř k dokonalosti, proto na eshopu ČD můžete zakoupit zpáteční jízdenky z Prahy přímo na letiště v Hamburku s 1 rychlým přestupem za 2.176 Kč.

Odlet z Hamburku do Reykjavíku je v 22:30, návrat zpět do Německa v 06:05. Časy odjezdů vlaků proto výborně navazují na letenky na Island.

Samozřejmě můžete zvolit i jiné časy a cestu spojit s návštěvou historického centra tohoto přístavního města v německém Dolním Sasku.

Na Islandu …

Oblíbenou volbou pro poznávačku Islandu je okružní jízda po „jedničce“ neboli Hringveguru, jehož délka je přesně 1.332 km a začíná a končí v Reykjavíku. Všechna důležitá města a místa jsou situována právě bezprostředně na této silnici nebo v její blízkosti. Zajížďku si uděláte např. při návštěvě tzv. „Zlatého trojuhelníku“, jež zahrnuje NP Þingvellir, kde se nacházel někdejší parlament, dále pak překrásný a strhující vodopád Gullfoss a o pár kilometrů dál se zastavíte u Geysiru a Strokkuru, jehož erupce se opakují v pravidelných intervalech a chrlí vodu do 30 metrové výšky.

Mezi další zastávky patří např. Vík s nedalekým mysem Dyrhólaey, jezero Jökulsárlón, vodopády Seljalandsfoss, Skógafoss a další.

Vypůjčení auta není úplně levnou záležitostí, proto se vyplatí porovnat několik půjčoven, např. přes náš vyhledávač či můžete zkusit lokální půjčovny Geysir, Sadcars. Nezapomeňte, že pro použití „efkových“ silnic si musíte vypůjčit auto s pohonem 4×4!

Pokud nedáváte přednost spaní pod stanem v kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, využijte nejznámějšího a nejoblíbenějšího vyhledávače booking.com, případně srovnávač prodejců hotelscombined.com.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-04-13T18:08:47+02:00

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Katy
Katy
před 8 lety

Ahoj, nemáte někdo tip na levné letenky na Island na přelomu června/července cca na 14 dní a zpět? předem dík.

Avatar uživatele kocianv
kocianv
před 8 lety

Ahoj, letime 21.7 - 4.8.2015 na Island. Forma treku, spaní ve stanu někdy camp. Kdo se chce přidat at napise...

Avatar uživatele DominikaMrazova
DominikaMrazova
před 8 lety

ahoj, mohu se prosím zeptat za kolik a kde jste kupovali letenky?děkuji :-)

Avatar uživatele ace.klimax
ace.klimax
před 8 lety

Taky shanime dvojici na roundtrip ale na datum 20.5-6.6.

Avatar uživatele Zdenda99
Zdenda99
před 8 lety

Honzo a už jste rezervovali auto? Případně nějaký tip, jak na to? Ceny mi přijdou dost vysoko i na zde zmíněných odkazech... :-/

Avatar uživatele ace.klimax
ace.klimax
před 8 lety

Prave si prochazim nabidky, je toho hodne, ale ceny jsou +- stejne za 4x4 Suzuki Jimny na 15 dni cca 1000eur. koukal jsem i na https://carrenters.is, ale na to, ze tam jsou treba 10 let stara auta, tak je to za podobne ceny, jako v pujcovnach, takze pro mne nezajimave

Avatar uživatele ace.klimax
ace.klimax
před 8 lety

Tak jsem nakonec napsal mail sem http://www.periscope.cz/nase-sluzby/pujcovani-aut/ a nabidli mi o 10% lepsi ceny, nez na kdekoliv na ruznych vyhledavacich, asi tam maji nejakou vernostni slevu.

Avatar uživatele Zdenda99
Zdenda99
před 8 lety

Ahoj, a ještě jeden topic: na trip 6.6. - 20.6. sháníme ideálně dvojici na roundtrip kolem Islandu na sdílení nákladů na 4*4 auto.

Avatar uživatele Zdenda99
Zdenda99
před 8 lety

Ahoj, sháníme ještě 2letenky na Island ideálně kolem termínu 6.6.-20.6. Máte někdo z akce s Lufthansa z Prahy? Letět z Hamburku je na dlouhý lokte... Díky

Avatar uživatele pstrmenova
pstrmenova
před 8 lety

Dobrý deň, nemáte nejakú mapu na tu okružnú jazdu po "jedničke"? Ďakujem

Avatar uživatele soundman73
soundman73
před 8 lety

Případně se dá letět z Prahy do Brém a pokračovat do Hamburku za pár € vlakem. Letenka s Ryanair 4.6. tam a 13.6. zpět (tzn. přespat v HAM nebo BRE na zpáteční cestě) je za 1200 Kč (nebo díky známé fintě na rumbo za €17).

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 8 lety

PK: Ovšem při cestě se zavazadlem je nutné připočítat €50.

Avatar uživatele soundman73
soundman73
před 8 lety

Když zavazadlo přidáš až v systemu Ryanu, není to tolik :-)

Avatar uživatele jonny
jonny
před 8 lety

Ahoj, na Island chceme jet v srpnu a bohužel jsme neměli možnost koupit letenky dřív. Máte někdo tip, kde aktuálně sehnat levné letenky, pokud se ještě někde dá. Když použiji rumbo, tak mi vyjde cena na 300€ :-D.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Ahoj, aktuálně se ceny letenek na Island pohybují okolo 10 tisíc, těžko předpovědět, zda se bude možno v nejbližší době sehnat něco levnějšího.

Další akce