Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud stále pokukujete po možnosti kam na krátký prázdninový výlet k moři, využijte akčních cen rakouské společnosti Hellö Bus, jezdící z Prahy a Českých Budějovic do italských Benátek. Zpáteční jízdenka vás na libovolný den do konce září vyjde na 30 €, tedy 811 Kč.

Linka do Itálie jezdí po trase Praha – České Budějovice – Linz – Salzburg – Villach – Udine – Benátky s jízdním časem 19:00 – 8:05 v obou směrech.

  • Jízdenky do Benátek za 811 Kč rezervuj na helloe.com
  • Cesty do 30.9.2016
  • Děti do 14 let mají 50% slevu
Hellö jezdí s novými autobusy Mercedes s bezplatným internetem, zásuvkami pro dobíjení a automatem na pití.

Ubytování v Benátkách

Hotely pak standardně hledejte spíše v městečku Mestre, jen přes most od Benátek. Případně nahlédněte pod pokličku službě airbnb. Za noc se v létě budete pohybovat okolo 1.500 Kč / pokoj.

Vybízí se také možnost jet na celodenní otočku s pobytem 11 hodin na místě.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele nela.kralova
nela.kralova

Vcera jsme se vratili, super zkusenost, muzu doporucit!Bus pohodlny, zachod mi prisel vetsi nez obvykle-vyuzivali jsme casto, jelikoz zastavek na koureni pri nabirani cestujicich bylo dost, ale uprostred noci si nebylo kde odskocit.Ridici pohodovi, nemecky i trochu anglicky. kousek od mestre 1.zastavky 10min chuze velky interspar, nakoupili jsme tam tasky italskych specialit za normalni ceny.Na nadrazi vse predrazene, zachody za euro.Do Santa Lucia se da jet za 1,25 euro vlakem, doporucuju za 20euro koupit permici na capporeto, objeli jsme i ostrovty-napr.Murano a zajeli na plsz v Lidu-tam je nutne se presunout busem, permice na to plati.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele totoneni
totoneni

ví někdo, jak velké zavazadlo si mohu vzít?

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nejsou váhově omezena a lze si vzít i kolo, ale je lepší počítat s tím, že se bude muset kdyžtak složit a narvat do pytle ke kufrům. https://www.helloe.com/info

před 6 lety
Avatar uživatele ne_3
ne_3

Koupeno dík za tip tady je info o zavazadlech co mam primo na e-ticketu: Your ticket price includes the transportation of one piece of luggage with the max. dimensions of 40x30x17 cm and max. 7kg for transportation on the bus and one piece of luggage with the max. dimensions of 80x60x30 cm and max. 25kg.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele jitka.sobolova
jitka.sobolova

Wifi běží jak kdy. V Čechách a v Itálii to padalo, při zpáteční cestě wifi šla v Itálii :-). Přišly mi tvrdší sedačky než obvykle, ale zase tam bylo opravdu hodně místa i na nohy. My tedy koupili denní lístek na MHD za 20 Euro a plně ho využívali k přesunům klidně dvě zastávky. Z Tronchetta jede přímo k Markovi loď, již zmiňovaná 2 (cca 15 min). Levnější restaurace/bistra mi přišli u zastávky S. Toma, kde byl "kopeček" zmrzliny za 1.3 Euro, celá pizza od 6 Euro.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele hosacrew
hosacrew

Hlavně že řidiči umí alespoň trochu anglicky. :-) Lístky máme, tak jsme zvědaví.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele MartinStach
MartinStach

Pár postřehů, zejména pro ty, kteří tam nikdy nebyli. Cesta: autobus je pohodlný, má polohovatelné (výsuvné) opěrky hlavy - lidé vyššího vzrůstu to velmi uvítají (vlastní zkušenost), každé druhé sedadlo má standardní a USB zásuvku, je bez stewardek a zábavního systému (ale zase máte klid na spaní, nikde neblikají zbytečně monitory), automat občerstvení obsahuje limonády a drobnosti jako bonbóny či oplatka. Autobus ráno přijede blízko historického centra - odtud pěšky a nebo zajímavější variantou, "Peoplemoverem" - nadzemní lanovka na pneumatikách, odkud je výhled na přístav (za 1,5€). Jsou dvě možnosti výstupu, jedna u hlavního vlakového nádraží (Venezia, MESTRE), zde je civilní centrum města a nebo turistické, přejedete k jádru po sypaném valu, do zmíněného Venezia, Tronchetto. Ve městě: začít náměstím sv. Marka - vylézt co nejdříve na věž, dá se to stihnout před 9. ranní, vyhnete se davům turistů a v 9 se zvoní :). Dále pak volně po centru. Pokud si chcete vychutnat město z vody, zkuste lodní linku č. 2 z náměstí sv. Marka a udělejte si okružní plavbu. Obepluje půlku města a dále pak pokračuje centrem - Grand kanalem. Jezdí každých 12 minut (forma MHD), doba jízdy je cca 70 minut a jízdenka na 75 minut za 7,5 € na to vystačí a oproti gondole ušetříte spoustu peněz, i když zážitek není tak romantický :D. Obecně: stáhněte si do telefonu offline mapu (mě se osvědčila mapa Itálie od Mapy.cz) a pokud se budete potřebovat někam se dostat, zapněte si GPS a automatickou lokalizaci, jinak si vychutnávejte náhodné objevování krásných zákoutí s vodou, úzkých uliček a krásy města vůbec :-). Budete-li na více dní, na sousedních ostrovech (dostupných lodní MHD) se dá koupat v moři. Jídlo: byl jsem celkem zklamanej z hlavního (turistického) menu, nicméně doporučuji nechodit do restaurací a stravovat se pořádnými sendviči (cca do 5€), které jsou opravdu plné šunkou, zeleninou, sýrem... než se vydáte na cestu zpět, nakupte si jídlo na cestu nejpozději u městské stanice peoplemoveru (přímo u centra, terminál MHD), v těsné blízkosti autobusového nádraží je jen drahý přístavní bar.

před 6 lety
Avatar uživatele rengister
rengister

Díky, perfektní komentář :) Chci se zeptat... jak je to tedy s cenou MHD? Našel jsem ceník na http://www.actv.it/en/movingmainland/pricesautobus#D7 a jsou tam i ceny za jízdenku 3.50E. Nebo to je jen na BUS a neplatí na lodě? Budu bydlet na ostrově GIUDECCA, tak jak se tam dostat nejlevněji :) Díky

před 6 lety
Avatar uživatele odepsatelny
odepsatelny

MHD pro turisty je oproti domorodcum draha, jizdenka vaporetto 75 minut za 7.50, nejlepsi je asi varianta 3 denni za 40 (ta pak plati i na autobusy i na Lidu): http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services rozkliknout Public transport

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
Michal Jeník

Mám takovej pocit, že už jsou zpáteční jízdenky za 43 E nejlevnější

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele betypodhajska
betypodhajska

Dobrý den, když chci koupit dvě jízdenky, nemám na výběr sedadla a automaticky mi hází každé sedadlo jinam. Nemáte zkušenosti, jak si sedadla navolit, aby byly vedle sebe?

před 6 lety
Avatar uživatele hosacrew
hosacrew

Vybrat vlevo pasažéra a pak sedadlo. ;-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele hores
hores

Co jsem potkal tak všechni Taliáni, někteří umí anglicky líp, jiní hůř. PS: Wifi v Praze a okolí nefunguje až někde u Benešova se rozběhne.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele e1416242
e1416242

Mluví řidiči česky?

před 6 lety
Avatar uživatele juricekp
juricekp

Německy. Ale nic složitého nechtějí :-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Edinburgh
ušetříš až 75%
Tam chceš!
Jeruzalem
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam to bude krásný!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5553 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie