Cinqueterre

Prázdninové jízdenky do Benátek z Prahy a zpět za 811 Kč.

15 komentářů
2016-08-03T10:40:18+02:00

O akci

Pokud stále pokukujete po možnosti kam na krátký prázdninový výlet k moři, využijte akčních cen rakouské společnosti Hellö Bus, jezdící z Prahy a Českých Budějovic do italských Benátek. Zpáteční jízdenka vás na libovolný den do konce září vyjde na 30 €, tedy 811 Kč.

Linka do Itálie jezdí po trase Praha – České Budějovice – Linz – Salzburg – Villach – Udine – Benátky s jízdním časem 19:00 – 8:05 v obou směrech.

  • Jízdenky do Benátek za 811 Kč rezervuj na helloe.com
  • Cesty do 30.9.2016
  • Děti do 14 let mají 50% slevu
Hellö jezdí s novými autobusy Mercedes s bezplatným internetem, zásuvkami pro dobíjení a automatem na pití.

Ubytování v Benátkách

Hotely pak standardně hledejte spíše v městečku Mestre, jen přes most od Benátek. Případně nahlédněte pod pokličku službě airbnb. Za noc se v létě budete pohybovat okolo 1.500 Kč / pokoj.

Vybízí se také možnost jet na celodenní otočku s pobytem 11 hodin na místě.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-08-03T10:40:18+02:00

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele nela.kralova
nela.kralova
před 7 lety

Vcera jsme se vratili, super zkusenost, muzu doporucit!Bus pohodlny, zachod mi prisel vetsi nez obvykle-vyuzivali jsme casto, jelikoz zastavek na koureni pri nabirani cestujicich bylo dost, ale uprostred noci si nebylo kde odskocit.Ridici pohodovi, nemecky i trochu anglicky. kousek od mestre 1.zastavky 10min chuze velky interspar, nakoupili jsme tam tasky italskych specialit za normalni ceny.Na nadrazi vse predrazene, zachody za euro.Do Santa Lucia se da jet za 1,25 euro vlakem, doporucuju za 20euro koupit permici na capporeto, objeli jsme i ostrovty-napr.Murano a zajeli na plsz v Lidu-tam je nutne se presunout busem, permice na to plati.

Avatar uživatele totoneni
totoneni
před 7 lety

ví někdo, jak velké zavazadlo si mohu vzít?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 7 lety

Nejsou váhově omezena a lze si vzít i kolo, ale je lepší počítat s tím, že se bude muset kdyžtak složit a narvat do pytle ke kufrům. https://www.helloe.com/info

Avatar uživatele ne_3
ne_3
před 7 lety

Koupeno dík za tip tady je info o zavazadlech co mam primo na e-ticketu: Your ticket price includes the transportation of one piece of luggage with the max. dimensions of 40x30x17 cm and max. 7kg for transportation on the bus and one piece of luggage with the max. dimensions of 80x60x30 cm and max. 25kg.

Avatar uživatele jitka.sobolova
jitka.sobolova
před 7 lety

Wifi běží jak kdy. V Čechách a v Itálii to padalo, při zpáteční cestě wifi šla v Itálii :-). Přišly mi tvrdší sedačky než obvykle, ale zase tam bylo opravdu hodně místa i na nohy. My tedy koupili denní lístek na MHD za 20 Euro a plně ho využívali k přesunům klidně dvě zastávky. Z Tronchetta jede přímo k Markovi loď, již zmiňovaná 2 (cca 15 min). Levnější restaurace/bistra mi přišli u zastávky S. Toma, kde byl "kopeček" zmrzliny za 1.3 Euro, celá pizza od 6 Euro.

Avatar uživatele hosacrew
hosacrew
před 7 lety

Hlavně že řidiči umí alespoň trochu anglicky. :-) Lístky máme, tak jsme zvědaví.

Avatar uživatele MartinStach
MartinStach
před 7 lety

Pár postřehů, zejména pro ty, kteří tam nikdy nebyli. Cesta: autobus je pohodlný, má polohovatelné (výsuvné) opěrky hlavy - lidé vyššího vzrůstu to velmi uvítají (vlastní zkušenost), každé druhé sedadlo má standardní a USB zásuvku, je bez stewardek a zábavního systému (ale zase máte klid na spaní, nikde neblikají zbytečně monitory), automat občerstvení obsahuje limonády a drobnosti jako bonbóny či oplatka. Autobus ráno přijede blízko historického centra - odtud pěšky a nebo zajímavější variantou, "Peoplemoverem" - nadzemní lanovka na pneumatikách, odkud je výhled na přístav (za 1,5€). Jsou dvě možnosti výstupu, jedna u hlavního vlakového nádraží (Venezia, MESTRE), zde je civilní centrum města a nebo turistické, přejedete k jádru po sypaném valu, do zmíněného Venezia, Tronchetto. Ve městě: začít náměstím sv. Marka - vylézt co nejdříve na věž, dá se to stihnout před 9. ranní, vyhnete se davům turistů a v 9 se zvoní :). Dále pak volně po centru. Pokud si chcete vychutnat město z vody, zkuste lodní linku č. 2 z náměstí sv. Marka a udělejte si okružní plavbu. Obepluje půlku města a dále pak pokračuje centrem - Grand kanalem. Jezdí každých 12 minut (forma MHD), doba jízdy je cca 70 minut a jízdenka na 75 minut za 7,5 € na to vystačí a oproti gondole ušetříte spoustu peněz, i když zážitek není tak romantický :D. Obecně: stáhněte si do telefonu offline mapu (mě se osvědčila mapa Itálie od Mapy.cz) a pokud se budete potřebovat někam se dostat, zapněte si GPS a automatickou lokalizaci, jinak si vychutnávejte náhodné objevování krásných zákoutí s vodou, úzkých uliček a krásy města vůbec :-). Budete-li na více dní, na sousedních ostrovech (dostupných lodní MHD) se dá koupat v moři. Jídlo: byl jsem celkem zklamanej z hlavního (turistického) menu, nicméně doporučuji nechodit do restaurací a stravovat se pořádnými sendviči (cca do 5€), které jsou opravdu plné šunkou, zeleninou, sýrem... než se vydáte na cestu zpět, nakupte si jídlo na cestu nejpozději u městské stanice peoplemoveru (přímo u centra, terminál MHD), v těsné blízkosti autobusového nádraží je jen drahý přístavní bar.

Avatar uživatele rengister
rengister
před 7 lety

Díky, perfektní komentář :) Chci se zeptat... jak je to tedy s cenou MHD? Našel jsem ceník na http://www.actv.it/en/movingmainland/pricesautobus#D7 a jsou tam i ceny za jízdenku 3.50E. Nebo to je jen na BUS a neplatí na lodě? Budu bydlet na ostrově GIUDECCA, tak jak se tam dostat nejlevněji :) Díky

Avatar uživatele odepsatelny
odepsatelny
před 7 lety

MHD pro turisty je oproti domorodcum draha, jizdenka vaporetto 75 minut za 7.50, nejlepsi je asi varianta 3 denni za 40 (ta pak plati i na autobusy i na Lidu): http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services rozkliknout Public transport

Avatar uživatele
Michal Jeník
před 7 lety

Mám takovej pocit, že už jsou zpáteční jízdenky za 43 E nejlevnější

Avatar uživatele betypodhajska
betypodhajska
před 7 lety

Dobrý den, když chci koupit dvě jízdenky, nemám na výběr sedadla a automaticky mi hází každé sedadlo jinam. Nemáte zkušenosti, jak si sedadla navolit, aby byly vedle sebe?

Avatar uživatele hosacrew
hosacrew
před 7 lety

Vybrat vlevo pasažéra a pak sedadlo. ;-)

Avatar uživatele hores
hores
před 7 lety

Co jsem potkal tak všechni Taliáni, někteří umí anglicky líp, jiní hůř. PS: Wifi v Praze a okolí nefunguje až někde u Benešova se rozběhne.

Avatar uživatele e1416242
e1416242
před 7 lety

Mluví řidiči česky?

Avatar uživatele juricekp
juricekp
před 7 lety

Německy. Ale nic složitého nechtějí :-)

Další akce