Prázdniny v Říme s odletem z Bratislavy - 1.455 Kč.

Itálie
Před 3 lety

Jak akci využít?

Prožijte své vlastní Prázdniny v Římě, městě fontán a nádherných bazilik. Navštivte nejstarší Koloseum světa, vystavěné roku 80 nebo městský stát Vatikán. Zpáteční letenky z Bratislavy do Říma jsou i po čas letních prázdnin za 53€ / 1.455 Kč (za tip díky Richardovi).

Vydat se můžete nejen za krásami města, ale také k Tyrhénskému moři do blízkého letoviska Ostie.

Dostupné termíny:
  • odlet
  • červen: 1, 5, 9, 11, 15, 16, 22, 23, 29
  • červenec: 2, 6, 13, 16, 20, 21, 27, 28, 30
  • návrat
  • červen: 4, 5, 6, 11, 13, 18, 20, 25
  • červenec: 4, 9, 11, 16, 18, 23, 25, 27, 30
  • srpen: 6, 8, 13
Ryanair umožňuje bezplatnou přepravu zavazadla o rozměrech 55x40x20 cm, váhový limit – 10kg a k tomu druhé menší zavazadlo také zdarma 35 x 20 x 20 cm (kabelka, notebook ...).

Z letiště Řím Ciampino se do města nejlépe dopravíte autobusy Terravision. Při online rezervaci zaplatíte za transfer 4€ / 110 Kč. Pokud plánujete cestu do okolí, využijte shuttle busu k přesunu na 5 minut jízdy vzdálené nádraží za 1€ (Terravision, Cotral a jiné) odkud budete vlakem pokračovat třeba právě k moři do Ostie.

Řím prakticky

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit nádherná Vatikanská muzea nebo Koloseum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 34 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

9 komentářů

Avatar uživatele sasinkova1

Dobrý den, můžete mi prosím poslat odkaz na letenky pro 3 osoby v termínu 27.7.-30.7.2014(vybráno z odkazu - změna možná) s nejlevnější variantou - edreams.pt? Děkuji Dida

Avatar uživatele fevlad

letíme v tom istom datume cena za letenku 42eur/osoba...vffevlad@gmail.com

Avatar uživatele tsvit

Přemýslím že to využiji s mojů. Tak ponůkni lepší cenu či napiš postup :D

Avatar uživatele fevlad

vyber si datum a posli mi na vffevlad@gmail.com

Avatar uživatele tsvit

tak přes edreams.pt to snad zvladnu i sam :D

Avatar uživatele fevlad

ak by niekto chcel kupit, viem ponuknut este lepsiu cenu ako tych 53€

A to je zase co? edreams.pt? Prosím o konkrétní rady, jinak nespamovat.

Avatar uživatele fevlad

áno...

Došel jsem až k platbě, kde na mě vyskočil poplatek 2x17€ - něco jsem v průběhu neodškrtl nebo?

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie