Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Do poněkud netradiční exotické destinace na samém jihu Karibiku, na Trinidad a Tobago, můžete vyrazit ještě v předvánočních listopadových a prosincových termínech díky akčním letenkám německé aerolinky Condor z blízkého Mnichova. Nejlevnějších zpátečních letenek dosáhneme u dvou týdenních, případně 14denního pobytu od 440 € / 11.890 Kč. Nejnižší ceny platí do vyprodání míst, které může nastat velmi brzy, proto příliš neotálejte. Alternativně je možné zvolit i odlet z Prahy za 550 € / 14.859 Kč. Běžné ceny při odletu z Prahy obvykle neklesají pod 20.000 Kč.

Condor nás zanese na menší z ostrovů, Tobago, kde kromě bílých písečných pláží a teplého Karibského moře najdete i skvělá místa na potápění.

  • Mnichov – Tobago od 440 € / 11.890 Kč rezervuj na Condor.com >>
  • Praha – Tobago od 550 € / 14.859 Kč rezervuj na Condor.com >>
  • Cestovní období listopad a prosinec 2016
  • Nejnižší ceny do vyprodání míst
S sebou si zdarma můžete vzít jedno příruční zavazadlo do 6 kg a jeden kus odbaveného zavazadla do 20 kg. Ačkoli se Condor prezentuje spíše jako nízkonákladová aerolinka, během letu dostanete zdarma teplé jídlo.

Termíny

Nejlevnější kombinace termínů za 440 € / 11.890 Kč:
  • Cesta tam: 12.,19. nebo 26. listopadu
  • Cesta zpět: 19. listopadu nebo 3. a 10. prosince
Za 490 € / 13.255 Kč pak seženete další termíny na přelomu listopadu a prosince.

Před cestou

Vízum

Nepřesáhne-li turistická cesta 90 dní, nepotřebují občané Česka ani Slovenska vízum, stačit bude pas platný cestovní pas. Při cestě nazpět je mezipřistání pro nabrání cestujících na Barbadosu, kde buď vůbec nevystoupíte z letadla, nebo se budete pohybovat jen v transitní zóně letiště, ani tam proto žádné vízum nepotřebujete.

Ubytování

Ačkoliv Trinidad a Tobago obecně patří spíše k levnějším karibským destinacím, i zde je nutné počítat s výrazně vyššími náklady, než v jiných exotických destinacích. Standardní ubytování na týden lze sehnat od 9.000 Kč za dvoulůžkový pokoj, spíše ale počítejte s cenami mezi 10.000 a 11.000 Kč na týden pro dva. I na Tobagu můžete zkusit ušetřit pár stovek korun při ubytování přes Airbnb.

Doprava po ostrově

Tobago není velký ostrov, na délku měří asi 50 km, na šířku pak zhruba 10 km. Půjčovny aut bývají poměrně drahé (zhruba 85 € na den), můžete si však půjčit skútr (cca od 30 € na den), anebo využívat poměrně kvalitní a frekventovanou autobusovou dopravu.

Do Mnichova

Ideální dopravou budou autobusy Flixbus, které jezdí cestu Praha – Mnichov/letiště přes noc při ceně 479 Kč za jeden směr. Při cestě zpět můžete využít služeb Českých drah z blízké stanice Freising, kam se z letiště dostanete autobusem číslo 635. Jízdenka Freising – Praha začíná na 386 Kč přes e-shop ČD.

Alternativou je spolujízda, kterou si v rychlosti vyhledáte na evropském portálu Blablacar.cz.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
To musíš vidět!
Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
Všude dobře, co doma!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
To bude jízda!
Ryanair
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
5228 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Trinidad a Tobago
Trinidad a Tobago

Karibik nejenom pro bohaté

Trinidad a Tobago (zkráceně T&T) jsou 2 nejjižněji položené ostrovy Karibiku, které najdete cca 11 km od Venezuelského pobřeží. 

Písečné pláže lemované palmami, průzračné moře, přírodní rezervace s více než 400 druhy ptáků a úchvatné vodopády – to je jenom část toho, co můžete na T&T poznat. Místní obyvatelé jsou přátelští a milují hudbu a pohodu. 

Vydejte se do tohoto ráje a poznejte skutečný Karibik bez resortů s vysokými ploty. Jak říkají místní: „ Let´s lime!”

Průvodce pro Trinidad a Tobago