Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Německá společnost Condor nahazuje do systému opět velice vstřícně naceněné letenky z Prahy směrem do USA, tentokrát to vždy slunné jižní Kalifornie, konkrétně do města zeleně a krásných pláží, do města, kde je nejlepší zoo na světě, do města, odkud je to do Mexika co by kamenem dohodil... do San Diega. Přihlédneme-li k faktu, že nejlevnější letenky z Prahy a okolí do San Diega většinou stojí od 18.000 Kč výš, není prostor pro rozhodování, prostě kupujte!

  • Praha – San Diego od 400 € / 10.812 Kč rezervuj na Condor.com >>
  • Cesty v květnu a červnu 2017
  • Platí do vyprodání míst (mizí docela rychle)
V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg plus standardní příruční bagáž.

Při cestách do USA myslete na povinnost elektronické vstupní evidence ESTA (on–line za 14 $).

Do Mexika? Tramvají...!

San Diego vybízí alespoň ke krátké návštěvě mexické Tijuany, která je hned za hranicemi. Není nic jednoduššího než v centru San Diega nasednout na modrou linku tramvaje a dojet až na konečnou, která je přímo u hraničního přechodu. Jízdenka vás vyjde na 2,50 $.

Vízum pro návštěvu Mexika nepotřebujete.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele mulisak
mulisak

Uz je to pryc koukam? Nebo hledam spatne? Diky)

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, za tuto cenu už jsou letenky skutečně pryč...

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Sb82
Sb82

Jestli mate nad 180cm tak si buď priplatte za Business class, nebo radši lette s nekym jiným. Za sebe musím říct ze s nima už nikdy, místo na nohy to je vysloveně prasecina.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele jplesnik
jplesnik

Myslíte, že bude stačit 1,5 hodiny na přestup ve Frankfurtu ?

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

1,5 hodiny je dostatek času, zvlášť když je vše na jedné letence :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Yvokaz
Yvokaz

V Zoo jsem bohužel nebyla, ale mohu doporučit Sea world :-), sice trochu komerční a východy z akvárií vedou vždy přes gift shop, ale to u Američanů asi nepřekvapí :-)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele neji
neji

Pěkná akce a San Diego za sebe fakt doporučuju, byl jsem tam loni a byl jsem VELMI mile překvapen. :) Každopádně od údajně nejlepší ZOO světa jsem čekal trochu víc, v lecčem je i ta naše v Praze lepší.... navíc vstup stojí přes 1000 našich korun.... ale za návštěvu rozhodně stojí. :) S přechodem do Mexika raději počítejte, že můžete klidně čekat i pár hodin na hranicích... V San Diegu ale doporučuju návštěvu letadlové lodi USS Midway, pro mě zážitek na celý život. :) A taky Old Town, kde jsem si koupil pravé mexické sombrero a měl úžasné nachos od Mexikánců. :) Každopádně je San Diego na návštěvu podle mě MNOHEM lepší než Los Angeles! :)

před 5 lety
Avatar uživatele petrocenta
petrocenta

Nějaký dobrý tip na ubytování v San Diegu?

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Manchester
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Honem, dokud jsou místa!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Tam chceš!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké