New York

Přímé lety do New Yorku a Chicaga z Vídně - 9.290 Kč.

24 komentářů
2015-06-03T08:53:24+02:00

O akci

Konkurenční nabídka letů z rakouské metropole směrem do USA umožňuje cestovatelům podniknout výhodnou, ale přitom maximálně komfortní cestu do New Yorku a Chicaga. Na přímých letech společnosti Austrian poletíte za oceán za 337 eur, tedy 9.290 Kč. Cesty jsou v období začátku podzimu, dle mě ideálního času k prohlídce Manhattanu a k nákupům dárků pod vánoční stromek. Letět lze i na černý pátek.

V ceně letenky samozřejmě nechybí 23 kg zavazadlo k odbavení. Před odletem relaxujte ve VIP salónku zcela zdarma - jak na to? Inspirujte se také diskuzí na téma Co vidět v 5 dnech?

  • Vídeň - Chicago za 337€ / 9.290 Kč rezervuj letenky >>
  • Vídeň - New York za 347€ / 9.550 Kč rezervuj letenky >>
  • Cestovní období: 26.10.-16.12.2015, 25.12.-17.3.2016 a 04.04.-22.05.2016
  • Min / max pobyt: 6 dní / 3 měsíce
  • Prodej do aktualizace
Letenky doporučuji vyhledat na ebookers.at s volbou hledání +- 3 dnů, ale rezervaci provádět na Expedii, neboť zde je cena konečná. U ebookers je poplatek +15 EUR za platbu kartou.

Pozor na změny letišť v New Yorku

Při letech do New Yorku jsou mnohdy kombinována letiště JFK a Newark. Vesměs to neznamená žádnou komplikaci, jen by bylo nemilé překvapení se takovou informaci dozvědět na druhém letiště dvě hodiny před odletem.

Jak se dostat z letišť do centra města?

V Chicagu O´Hare se nechte ukazateli navést k místnímu metru. Zde kupte rovnou minimálně celodenní jízdenku na MHD a přímou linkou chicagským metrem dojedete do samotného centra města.

V New Yorku JFK využijte AirTrainu a odtud následně pokračujte na stanici Jamaica Station. Nyní máte volbu přesednout na jednu ze tří linek newyorského metra a pokračovat dále, do Long Island City nebo na Manhattan či Brooklynu.

Z letiště v Newarku jezdí autobusy na Penn Station, cesta zabere zhruba 1 hodinu času. Zpět na letiště můžete vyrazit klidně dříve a strávit celý den v outlet centru Jersey Gardens.

Ubytování v New Yorku chytře i levně

Pokud tápete po rozumné lokalitě na přespání, doporučuji Long Island City v Queensu a hotely Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Hotely jsou vhodné při ceně do dvou tisíc za noc bez daně. Pokud nejsou na váš termín dostupné, poohlídněte se jinde i mimo Queens. Snažte se však vyhnout hotelům v Chinatownu.

Další oblíbenou variantou je Airbnb, zde si můžete najít volný pokoj u někoho doma nebo si pronajmout celý byt, loft či dům. Na první rezervaci budete mít slevu 640 Kč. Při dotazování na adresu pobytu v New Yorku při imigrační kontrole je Airbnb všeobecně známou a akceptovanou variantou ubytování v USA, proto se nemusíte ničeho obávat.

  • Zkuste tedy štěstí na Airbnb

Kam na výlet z New Yorku za 1$?

Jakmile vám v letních dnech přestane vyhovovat betonová lázeň, vydejte se z New Yorku na jih do hlavního města USA. Přímé autobusové spoje mezi New Yorku a Washingtonem DC jezdí několikrát denně a ceny startují na směšném 1 dolaru. Jízdenky naleznete na stránce dopravce megabus.com.

Nákupy v New Yorku

Nákupům v New Yorku se detailně věnujeme v našem fóru, kde naleznete nejen tipy na obchodní centra, ale i příklady cen našich úlovků.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-06-03T08:53:24+02:00

24 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele molivova1
molivova1
před 8 lety

Sháním letenky Praha-New York 4.8. - 20.8. (+-) pro 2 osoby cena do 30 000,- oba - zatím jsem nenašla pod 20000/osoba. Myslíte, že mám šanci?

Avatar uživatele 344005
344005
před 9 lety

Zháňam letenku Praha/Vieden - Tucson, AZ - Praha/Viedeň s odletom v polovici augusta a návratom tesne pred Vianocami. Zatial sa mi podarilo nájsť nieco za cenu cca 23 000Kč. Neviete mi prosím poradiť či sa dá nájsť aj lacnejsia letenka alebo je to za cestu na západ USA a spat vyhodna ponuka. Dakujem.

Avatar uživatele bushmills
bushmills
před 9 lety

Plati to jeste? Hledam letenku na max 7 dni v obdobi konec rijna az pulka listopadu VIE-NYC a cena nejde pod 442 eur. Totez na duben 2016.

Avatar uživatele bushmills
bushmills
před 9 lety

Tak jsem spatne koukal a na duben se tam objevuje i 417 eur, ale porad je to daleko od 347 eur.

Avatar uživatele pavelsrovnal
pavelsrovnal
před 9 lety

chtěl jsem se jen zeptat, nevyjde na stejno když poletíme z Prahy do NY? Přijde mi, že když odhlédnu od jednoho mezipřistání a započítám k letence z Vídně parkoviště, dopravu a známku... děkuji

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj Pavle, tak pokud jsi z Prahy a ještě ti nevadí přestupy, nabídka určitě není pro tebe :-) Máme spádovou oblast i v okolí Brna a na Slovensku.

Avatar uživatele kbartova
kbartova
před 9 lety

potřebuji koupit jednosměrné letenky z Prahy do NY na začátek října. Vyplatí se nyní ještě čekat na nějakou akci? V tomto termínu se zatím žádná "slevovka" neobjevila, všechny termíny ten můj požadovaný úspěšně míjí...

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Záleží, co si představuješ pod pojmem "slevovka", jestli čekáš na letenku za 5 tisíc, tak ta může přijít a nemusí. Nejlepší alternativou pro jednosměrné cesty jsou letenky od Norwegianu. Jinak samozřejmě číhat na jakékoli akce na zpáteční letenky a proletět je jen jedním směrem.

Avatar uživatele kbartova
kbartova
před 9 lety

super, díky! jde o to, že chci do NY, odtamtud do Miami (či okolí) a z Floridy zpět do Prahy.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Tak to se dá najít šikovná letenka Praha-NY a pak Miami-Vídeň, sice až na listopad, ale cena 10,7k je sexy, přelet z NY na FL tak za 100 dolarů se Southwestem nebo JetBlue. Pokud bys chtěla ten říjen, připočítej tak 2k navíc.

Avatar uživatele kbartova
kbartova
před 9 lety

nádhera! vydrží to doufám v nabídce do pondělí...díky, díky!

Avatar uživatele biggycz
biggycz
před 9 lety

Je fajn, že tam za nějakých 12k lítá z Prahy přímo Delta až skoro do listopadu. Od listopadu jde využít z Vídně do NYC i služeb Austrian za cenu asi 9400 Kč v libovolným termínu a délce.

Avatar uživatele elis.neubauerova
elis.neubauerova
před 9 lety

Koukala jsem na Delta a lety jsou s mezipřistáním např. v Paříži či Amsterdamu, přímé lety nejsou? Díky za odpověď.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Delta přímé lety z Prahy do New Yorku provozuje do 23. října :-)

Avatar uživatele
Mailand
před 9 lety

Lze i jako open-jaw. S přeletem NYC-CHI vychází na 444 eur, což není špatný.

Avatar uživatele hana.danova
hana.danova
před 9 lety

Mně se květnové termíny nechcou vůbec zobrazit, poslední v nabídce je duben...POkud by byl nějaký termín od 9.-15.5.2016(až 17.5.), můžu poprosit o radu, jak ho ukořistit? Díky, Hanka

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Budou k dispozici během několika dnů/týdnů. Systém většinou nabízí lety cca 11 měsíců dopředu.

Avatar uživatele hana.danova
hana.danova
před 9 lety

Aha, říkala jsem si, že to bude aai tím. Tak to já asi ještě vyčkám, už už jsem bookovala duben. Díky ;-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Zase pozor na to, že cena nemusí držet dlouho.. Ale spíš to vypadá, že se do mely přidají další aerolinky a ceny by mohly ještě trochu klesnout.

Avatar uživatele jakubkorec
jakubkorec
před 9 lety

Nevíte, prosím, jestli tyhle letenky za tuto cenu lze koupit i v opačném směru, tedy Chicao-Vídeň-Chicago? Děkuji

Avatar uživatele praguna
praguna
před 9 lety

zatím to neplatí..,taky bych to potřeboval takhle

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Směrem z USA takové dealy bývají málokdy, zkus sledovat třeba http://www.secretflying.com/usa-deals/

Avatar uživatele praguna
praguna
před 9 lety

tyto levné lety jsou i později ,min. v dubnu také

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Díky, doplnil jsem.

Další akce