Velká čínská zeď

Přímé lety mezi Prahou a Šanghají jsou v prodeji - 11.658 Kč.

12 komentářů
2015-12-07T18:48:25+01:00

O akci

Snaha vedení pražského letiště přitáhnout více dálkových dopravců do Prahy se zdá býti úspěšná, alespoň z hlediska papírové části. Další přímou linkou spojující Českou republiku s Čínou bude provozovat dopravce China Eastern, patřící do aliance Sky Team. Bude tak soupeřit o cestující s Hainan airlines, které letos zahájily přímé lety do sousedícího Pekingu.

Linka Praha - Šanghaj bude operována třikrát týdně v úterý, čtvrtek a sobotu stroji Airbus A330-200 s kapacitou 24 míst v obchodní třídě a 240 v třídě ekonomické.

V ceně jsou zahrnuta dvě zavazadla, každé o 23 kg. V následujících měsících se můžeme těšit nižším letenkám do Šanghaje i Pekingu, neboť si obě aerolinky budou vzájemně konkurovat. Kapacit je podstatně více, než zájemců o dané trasy, proto se dá očekávat zlevnění či spíše rušení linek.

Délka letu činí 5.306 mil, tedy 8.540 kilometrů a let trvá zhruba 11 hodin.

Vízum do Číny je nutností

Před odletem si nezapomeňte vyběhat vízum na čínské ambasádě v Praze. Budete potřebovat:
  • Vyplněný formulář žádosti o vízum do Číny
  • Barevnou fotografii
  • Okopírovaný pas
  • Potvzení o zaměstnání / studiu / výpis z živ.rejstříku
  • Cestovní pojištění do Číny
  • Výpis z bankovního účtu
  • Detailní itinerář včetně letenek, jízdenek a hotelů
Itinerář můžete a nemusíte dodržet. Stačí rezervovat hotel s možností storna zdarma.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-12-07T18:48:25+01:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lsd
lsd
před 8 lety

Tak asi (zatím) ne: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/start-linky-z-sanghaje-do-prahy-se-odklada-china-eastern-stale-nema-povoleni-1278387

Avatar uživatele Matous
Matous
před 8 lety

Dost bych pochyboval, že by si tyto linky konkurovaly. Málokdo by chtěl letět s šíleným přestupem na čínském letiśti, ať už do Šanghaje přes Peking nebo naopak. Spíše to pocítí evropští dopravci na linkách, kterými lítali cestující z/do Prahy... A rušení bych se taky nebál, cestovní kanceláře zájezdy do Prahy spolehlivě naplní.

Avatar uživatele Jask102
Jask102
před 8 lety

Nám se Bali moc líbilo,byli jsme zde asi 8 roků zpět,ale Asie je celá krásná,Vietnam,Kambodža,Thajsko,Malajsie,stačí si dát diskuze a číst a číst :) :)

Avatar uživatele milan998877
milan998877
před 8 lety

To jsem moc rád, že se Vám na Bali líbilo, až na to, že tenhle příspěvek je o přímých letech mezi Prahou a Šanghají.

Avatar uživatele j.slapanek
j.slapanek
před 8 lety

Díky za info....ale kam mohu jet v těchto místech .....tak abych kvůli volnu mohl jet kdykoliv červenec srpen....celkový náklad na letenku byl ccc do 15.000,- kč a tam žil za pár korun...jako např na Bali...:-) mladý učitel smí jet jen o prázdninách :-) někam kde nebude jen pršet....a bude tam levno

Avatar uživatele Michal Turak
Michal Turak
před 8 lety

My sme boli v septembri na Bali a po Indonezii a bolo super, nie je to najkrajsie miesto na svete Bali, ale je tam celkom rusno a ak ti to vadi je tam mnozstvo oblasti, kde ledva stretnes turistu....osobne odporucam Lombok, co sa tyka plazi a prirody...a cez cinu by som to neriesil separatnymi letenkami, ak nebudu mat nadvazny let na jednej letenke je to cenovo nevyhodne, radsej ako spomina kolega tak cez BKK alebo KL

Avatar uživatele j.slapanek
j.slapanek
před 8 lety

Zdravím....měl bych prosím dotaz....dalo by se nějak navázat za dobrý peníz dál např na Bali? děkuji

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 8 lety

Jiří, s určitostí lze očekávat, že tato aerolinka postupně zavede cenově zajímavé tarify do celé JV Asie.

Avatar uživatele debil
debil
před 8 lety

Ahoj Jirko. Z osobni zkusenosti let radeji z Budapesti nebo Vidne nebo jejich kombinaci do Bangkoku nebo radeji Kulala Lumpur, singapuru a nasledne se spolecnosti Air Asia na Bali nebo Lombok,... Na Bali pres Shanghai mi prijde trosku nerozumne a navic na Bali bych osobne nikmu nedoporucil cestovat. Nejsem prvni ani posledni z cestovatelu ktery radeji na Bali stravili nar dni a radeji stravili suj pobyt v jinych a hezcich mistech,...

Avatar uživatele bobbob
bobbob
před 8 lety

souhlas, že jsou spousty hezčích míst než Bali... jinak do Kuala Lumpur nebo Bangkoku se dá dostat za rozumnou cenu i z Prahy - nepř. s Turkish. Cesta do Budapešti taky něco stojí a hlavně trvá.

Avatar uživatele rippex69
rippex69
před 8 lety

Ahoj, mohu se zeptat co by jste doporučili více než Bali? Měli jsme také v plánu příští rok. Díky!

Avatar uživatele
David Eiselt
před 8 lety

Bali, Bali, Bali :) Skoro jako kdyby v Indonésii žádné další ostrovy nebyly. Doporučuji začít mapou, pak wikitravel a třeba u tripadvisoru, i když ten vás zavede spíš zpět na Bali.

Další akce