Prodloužený víkend v Ženevě nebo Basileji - 1.586 Kč.

Švýcarsko
Před 2 lety

Jak akci využít?

S leteckou společností Swiss Airlines si můžete zaletět na prodloužený víkend do Švýcarska a užít si zde vánoční nebo i novoroční atmosféru. Letenka z Prahy do Basileje vyjde již na 1.586 Kč a letenka z Prahy do Ženevy na 1.646 Kč. Dostupné termíny pro lety do Basileje jsou v listopadu a lednu a pro lety do Ženevy v listopadu a prosinci.

V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o maximální váze 8 kg a rozměrech 55x40x23 cm.

 • Ubytování ve Švýcarsku můžete porovnat zde >>
 • Cestovní pojištění si v případě zájmu můžete sjednat zde >>
Dostupnost letenek z Prahy do Basileje
 • tam →
 • listopad: 3, 7, 10, 14, 17, 21, 23, 24, 28
 • leden: 9, 12, 16, 19, 23
 • zpět ←
 • listopad: 10, 16, 17, 23, 24, 30
 • leden: 11, 12, 16, 18, 19, 23, 25, 26, 30
Dostupnost letenek z Prahy do Ženevy
 • tam →
 • listopad: 4, 6, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27, 28
 • prosinec: 2, 4, 5, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 19
 • zpět ←
 • listopad: 6, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 23, 24, 25, 30
 • prosinec: 1, 2, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 18

Ubytování v Ženevě a Basileji

Švýcarsko patří k poměrně drahým zemím, proto je dobré se při výlet do Ženevy poohlédnout po ubytování i na francouzské straně.  V případě, že vás bude cestovat více a nevadí vám sdílené ložnice, hledejte ubytování v nabídce hostelů nebo také v nabídce apartmánů.

Tipy na levnější ubytování nejen v Basileji: Místo dražších hotelů můžete také zvolit levnější hostely nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech. Takové nabídky hledejte na airbnb.cz, kde k registraci obdržíte bonus ve výši 500 Kč. Případně nejlepší volbou je využít aplikace Hotel Tonight, ale jen v případě dostatečného kreditu - aktuální nabídky hotelů začínají na 4 tisících.

Proč navštívit Ženevu a Basilej?

Ženeva se rozprostírá na březích Ženevského jezera. Symbolem města je 140 metrů vysoký vodotrysk, který se nachází právě na hladině tohoto jezera. Až 20 % plochy města je pokryto zelení. Jedná se o druhé největší město Švýcarska, v kterém naleznete spoustu historických památek, muzeí, Ženevskou univerzitu nebo ulici T. G. Masaryka. Z nejvýznamnějších památek lze jmenovat: románsko - gotickou katedrálu sv. Petra,  bývalý biskupský palác Maison Mellet, radnici z 15. století atd.

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

7 komentářů

Avatar uživatele f69

Ahoj, ubytování i ostatní radosti jsou v zásadě v celém Švýcarsku opravdu hodně drahé a Ženeva a Curych jsou pak ještě dražší. Jako tip na relativně levnější ubytování v centru Ženevy posílám http://www.a-hotel.com/cs/svycarsko/zeneva/36021-jade-manotel. Hotel leží kousek od jezera a nedaleko pěkného parku, kde se nachází příjemné zahradní restaurace (pochopitelně v místně obvyklé cenové relaci) a pak i Muzeum historie věd, kde se nacházejí různé interaktivní exponáty, a které nás skvěle zabavily. A ještě jeden tip, půjčili jsme si na celý den kola. Jednak jsme ušetřili za dopravu, ale hlavně jsme byli všude :-)).

Avatar uživatele Kanistr

jak dlouho se dá očekávát že tam budou tyto ceny? kdybych se rozhodl v listopadu že v prosinci chci do basileje, tak bude tato akce (pokud je to akce) pryč, jestli spravně hádám co? :)

Avatar uživatele Jarda85

Ahoj Wilshere, promo akce je platná do vyprodání, v ceně je podle odbavené zavazadlo do 23 kg.

Avatar uživatele maresova

ahojky, když zadám cestu Praha - Ženeva přes skyscanner.cz a pak zvolím rezervaci přes gotogate.com/ tak mi to hodí ještě nižší cenu 1562,- přemýšlím, jestli je tam nějaký zádrhel nebo je to ok?

Avatar uživatele Jarda85

Ahoj Mončo, není v tom zádrhel, někteří přeprodejci mají ceny nižší. V případě problémů ale nemívají zákaznickou podporu v češtině.

Avatar uživatele maresova

jo super, už jsem to koupila, spíš mi to šlo o to, jestli tam na mě nevyskočí nějakej další poplatek těsně před platbou :-) zákaznickou podporu zvládneme i jinak :-)

Avatar uživatele Ivan

Letenky se Swissem jsou na tom výletu to nejlevnější, pak už jen solíte a solíte :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Švýcarsko  

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko