Jak akci využít?

S leteckou společností Swiss Airlines si můžete zaletět na prodloužený víkend do Švýcarska a užít si zde vánoční nebo i novoroční atmosféru. Letenka z Prahy do Basileje vyjde již na 1.586 Kč a letenka z Prahy do Ženevy na 1.646 Kč. Dostupné termíny pro lety do Basileje jsou v listopadu a lednu a pro lety do Ženevy v listopadu a prosinci.

V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o maximální váze 8 kg a rozměrech 55x40x23 cm.

 • Ubytování ve Švýcarsku můžete porovnat zde >>
 • Cestovní pojištění si v případě zájmu můžete sjednat zde >>
Dostupnost letenek z Prahy do Basileje
 • tam →
 • listopad: 3, 7, 10, 14, 17, 21, 23, 24, 28
 • leden: 9, 12, 16, 19, 23
 • zpět ←
 • listopad: 10, 16, 17, 23, 24, 30
 • leden: 11, 12, 16, 18, 19, 23, 25, 26, 30
Dostupnost letenek z Prahy do Ženevy
 • tam →
 • listopad: 4, 6, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27, 28
 • prosinec: 2, 4, 5, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 19
 • zpět ←
 • listopad: 6, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 23, 24, 25, 30
 • prosinec: 1, 2, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 18

Ubytování v Ženevě a Basileji

Švýcarsko patří k poměrně drahým zemím, proto je dobré se při výlet do Ženevy poohlédnout po ubytování i na francouzské straně.  V případě, že vás bude cestovat více a nevadí vám sdílené ložnice, hledejte ubytování v nabídce hostelů nebo také v nabídce apartmánů.

Tipy na levnější ubytování nejen v Basileji: Místo dražších hotelů můžete také zvolit levnější hostely nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech. Takové nabídky hledejte na airbnb.cz, kde k registraci obdržíte bonus ve výši 500 Kč. Případně nejlepší volbou je využít aplikace Hotel Tonight, ale jen v případě dostatečného kreditu - aktuální nabídky hotelů začínají na 4 tisících.

Proč navštívit Ženevu a Basilej?

Ženeva se rozprostírá na březích Ženevského jezera. Symbolem města je 140 metrů vysoký vodotrysk, který se nachází právě na hladině tohoto jezera. Až 20 % plochy města je pokryto zelení. Jedná se o druhé největší město Švýcarska, v kterém naleznete spoustu historických památek, muzeí, Ženevskou univerzitu nebo ulici T. G. Masaryka. Z nejvýznamnějších památek lze jmenovat: románsko - gotickou katedrálu sv. Petra,  bývalý biskupský palác Maison Mellet, radnici z 15. století atd.

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele f69
f69

Ahoj, ubytování i ostatní radosti jsou v zásadě v celém Švýcarsku opravdu hodně drahé a Ženeva a Curych jsou pak ještě dražší. Jako tip na relativně levnější ubytování v centru Ženevy posílám http://www.a-hotel.com/cs/svycarsko/zeneva/36021-jade-manotel. Hotel leží kousek od jezera a nedaleko pěkného parku, kde se nachází příjemné zahradní restaurace (pochopitelně v místně obvyklé cenové relaci) a pak i Muzeum historie věd, kde se nacházejí různé interaktivní exponáty, a které nás skvěle zabavily. A ještě jeden tip, půjčili jsme si na celý den kola. Jednak jsme ušetřili za dopravu, ale hlavně jsme byli všude :-)).

Odpovědět
před 5 lety
Kanistr

jak dlouho se dá očekávát že tam budou tyto ceny? kdybych se rozhodl v listopadu že v prosinci chci do basileje, tak bude tato akce (pokud je to akce) pryč, jestli spravně hádám co? :)

před 5 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Wilshere, promo akce je platná do vyprodání, v ceně je podle odbavené zavazadlo do 23 kg.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele maresova
maresova

ahojky, když zadám cestu Praha - Ženeva přes skyscanner.cz a pak zvolím rezervaci přes gotogate.com/ tak mi to hodí ještě nižší cenu 1562,- přemýšlím, jestli je tam nějaký zádrhel nebo je to ok?

před 5 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Mončo, není v tom zádrhel, někteří přeprodejci mají ceny nižší. V případě problémů ale nemívají zákaznickou podporu v češtině.

před 5 lety
Avatar uživatele maresova
maresova

jo super, už jsem to koupila, spíš mi to šlo o to, jestli tam na mě nevyskočí nějakej další poplatek těsně před platbou :-) zákaznickou podporu zvládneme i jinak :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Ivan

Letenky se Swissem jsou na tom výletu to nejlevnější, pak už jen solíte a solíte :-)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 45%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 32%
A už tam budem?
ušetříš až 50%
To bude jízda!
ušetříš až 21%
Tam chceš!
4519 starších akcí
Zavřít boční panel
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko