Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S leteckou společností Swiss Airlines si můžete zaletět na prodloužený víkend do Švýcarska a užít si zde vánoční nebo i novoroční atmosféru. Letenka z Prahy do Basileje vyjde již na 1.586 Kč a letenka z Prahy do Ženevy na 1.646 Kč. Dostupné termíny pro lety do Basileje jsou v listopadu a lednu a pro lety do Ženevy v listopadu a prosinci.

V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o maximální váze 8 kg a rozměrech 55x40x23 cm.

 • Ubytování ve Švýcarsku můžete porovnat zde >>
 • Cestovní pojištění si v případě zájmu můžete sjednat zde >>
Dostupnost letenek z Prahy do Basileje
 • tam →
 • listopad: 3, 7, 10, 14, 17, 21, 23, 24, 28
 • leden: 9, 12, 16, 19, 23
 • zpět ←
 • listopad: 10, 16, 17, 23, 24, 30
 • leden: 11, 12, 16, 18, 19, 23, 25, 26, 30
Dostupnost letenek z Prahy do Ženevy
 • tam →
 • listopad: 4, 6, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27, 28
 • prosinec: 2, 4, 5, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 19
 • zpět ←
 • listopad: 6, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 23, 24, 25, 30
 • prosinec: 1, 2, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 18

Ubytování v Ženevě a Basileji

Švýcarsko patří k poměrně drahým zemím, proto je dobré se při výlet do Ženevy poohlédnout po ubytování i na francouzské straně.  V případě, že vás bude cestovat více a nevadí vám sdílené ložnice, hledejte ubytování v nabídce hostelů nebo také v nabídce apartmánů.

Tipy na levnější ubytování nejen v Basileji: Místo dražších hotelů můžete také zvolit levnější hostely nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech. Takové nabídky hledejte na airbnb.cz, kde k registraci obdržíte bonus ve výši 500 Kč. Případně nejlepší volbou je využít aplikace Hotel Tonight, ale jen v případě dostatečného kreditu - aktuální nabídky hotelů začínají na 4 tisících.

Proč navštívit Ženevu a Basilej?

Ženeva se rozprostírá na březích Ženevského jezera. Symbolem města je 140 metrů vysoký vodotrysk, který se nachází právě na hladině tohoto jezera. Až 20 % plochy města je pokryto zelení. Jedná se o druhé největší město Švýcarska, v kterém naleznete spoustu historických památek, muzeí, Ženevskou univerzitu nebo ulici T. G. Masaryka. Z nejvýznamnějších památek lze jmenovat: románsko - gotickou katedrálu sv. Petra,  bývalý biskupský palác Maison Mellet, radnici z 15. století atd.

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele f69
f69

Ahoj, ubytování i ostatní radosti jsou v zásadě v celém Švýcarsku opravdu hodně drahé a Ženeva a Curych jsou pak ještě dražší. Jako tip na relativně levnější ubytování v centru Ženevy posílám http://www.a-hotel.com/cs/svycarsko/zeneva/36021-jade-manotel. Hotel leží kousek od jezera a nedaleko pěkného parku, kde se nachází příjemné zahradní restaurace (pochopitelně v místně obvyklé cenové relaci) a pak i Muzeum historie věd, kde se nacházejí různé interaktivní exponáty, a které nás skvěle zabavily. A ještě jeden tip, půjčili jsme si na celý den kola. Jednak jsme ušetřili za dopravu, ale hlavně jsme byli všude :-)).

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
Kanistr

jak dlouho se dá očekávát že tam budou tyto ceny? kdybych se rozhodl v listopadu že v prosinci chci do basileje, tak bude tato akce (pokud je to akce) pryč, jestli spravně hádám co? :)

před 7 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Wilshere, promo akce je platná do vyprodání, v ceně je podle odbavené zavazadlo do 23 kg.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele maresova
maresova

ahojky, když zadám cestu Praha - Ženeva přes skyscanner.cz a pak zvolím rezervaci přes gotogate.com/ tak mi to hodí ještě nižší cenu 1562,- přemýšlím, jestli je tam nějaký zádrhel nebo je to ok?

před 7 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Ahoj Mončo, není v tom zádrhel, někteří přeprodejci mají ceny nižší. V případě problémů ale nemívají zákaznickou podporu v češtině.

před 7 lety
Avatar uživatele maresova
maresova

jo super, už jsem to koupila, spíš mi to šlo o to, jestli tam na mě nevyskočí nějakej další poplatek těsně před platbou :-) zákaznickou podporu zvládneme i jinak :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele
Ivan

Letenky se Swissem jsou na tom výletu to nejlevnější, pak už jen solíte a solíte :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To bude jízda!
Jambiani
ušetříš až 39%
Jedem!
Enna
ušetříš až 71%
A už tam budem?
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam jsi vždycky chtěl!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Švýcarsko
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko