Švýcarsko

Letenky do Švýcarska

Na jaká letiště se létá?

Ve Švýcarsku najdete 7 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště ve Švýcarsku

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Švýcarska?

Průměrná cena letenky do Švýcarska se výrazně liší podle zvolené destinace. Nejlevněji, kolem 1 500 až 2 000 Kč poletíte do Basileje, kam se také nejčastěji objevují akční nabídky, dokonce i pod tisíc Kč. Letenky do Ženevy stojí běžně okolo 2 500 Kč a nejdražší jsou letenky do Curychu, kam v průměru zaplatíte okolo 4 000 až 5 500 Kč.

Detailní informace k jednotlivým městům se dočtete na těchto stránkách: letenky do Curychu, letenky do Basileje, letenky do Ženevy.

Kde koupit nejlevnější letenky do Švýcarska?

Nejlevnější letenky do Švýcarska zakoupíte především na webových stránkách společnosti easyJet. V případě tras, na kterých létá i aerolinka Swiss nebo pokud potřebujete v přesně daných termínech, kdy neletí přímé spojení, srovnejte všechny dostupné nabídky i přes náš vyhledávač letenek.

Kdy jsou letenky do Švýcarska nejlevnější?

Čas na koupi letenky do Švýcarska se liší podle destinace, resp. především aerolinky. U Swissu je letenky nejlepší kupovat zhruba 2 až 4 měsíce před odletem, u easyJetu se může vyplatit i koupě s větším časovým předstihem. 

U Basileje a Ženevy se častěji letenky objevují na dny přes pracovní týden, zatímco v případě Curychu bývají mírně levnější o víkendech. Nejvyšší ceny letenek jsou o letních prázdninách a kolem významných svátků.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Švýcarska?

Do Švýcarska vzhledem k relativně malé vzdálenosti budete nejspíš hledat především přímé lety, které létají na těchto trasách:

  • z Prahy: Curych (Swiss), Basilej (easyJet) a Ženeva (easyJet a Swiss),
  • z Vídně: Curych (Swiss a Austrian Airlines), Basilej, Ženeva (obojí Austrian Airlines a easyJet) a Altenrhein (People's Viennaline),
  • z Krakova: Curych (Swiss), Basilej a Ženeva (obojí easyJet), 
  • z Wroclawi: Curych (Swiss), 
  • z Drážďan: Basilej (easyJet), 
  • z Norimberka: Curych (Swiss).

Jak dlouho se letí do Švýcarska?

Reálná doba přímého letu mezi Prahou a Curychem nebo Basilejí je zhruba 1 hodina. Do Ženevy poletíte hodinu a půl.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců