Myanmar

Prosincové letenky z Prahy do Myanmaru (Barmy) od 10.568 Kč.

11 komentářů
2016-11-25T16:29:35+01:00

O akci

China Eastern Airlines nenabízí z Prahy výhodné spojení jen do turisticky známých destinací, jako jsou Thajsko nebo Indonésie. Velmi dobrých cen můžete v prosinci využít i k návštěvě krásného, záhadného a ještě zatím ne tolik turistického Myanmaru, bývalé Barmy, plné úchvatných buddhistických chrámů, hustých deštných pralesů a panenské přírody podhůří Himálaje na severu země.

Nejlevnější letenky za 10.568 Kč. jsou aktuálně dostupné na vánoční termín 13. - 28.12. do historického a bývalého hlavního města Mandalay. V průběhu celé první poloviny prosince ale seženete zpáteční letenky do 13.500 Kč (stále o 20% méně, než je obvyklá cena) do Mandalaye, největšího města Rangúnu i do bizarního umělého hlavního města Neipyijto. Letenek však nebude mnoho, proto s rezervací neváhejte příliš dlouho.

Dlouhé přestupy v Číně nemusí být překážkou, ba naopak, využijte je k návštěvě města!

Zpáteční letenky:

  • Praha – Mandalay od 10.568 Kč rezervuj >>
  • Praha – Rangún (Yangon) od 13.323 Kč rezervuj >>
  • Praha – Neipyijto (Nay Pyi Taw) od 13.738 Kč rezervuj >>
Open-jaw:
  • Praha – Yangon / Mandalay – Praha od 13.323 Kč rezervuj >>
  • Praha – Mandalay / Yangon – Praha od 13.323 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: prosinec 2016
  • Platí do vyprodání míst v nejnižší rezervační třídě
  • V ceně letenky jsou dvě zavazadla o hmotnosti do 23 kg

Víza do Barmy a Číny (přestup)

Od ledna 2016 je získání víza do Barmy mnohem snazší, než před tím. Nyní stačí zažádat o vízum online přes oficiální vládní web. Vízum platí na 28 dnů a stojí 50 USD.

Při cestě tam i zpět vás téměř vždy bude čekat dlouhé mezipřistání v Šanghaji nebo Kunmingu. Vzhledem k vnitrostátnímu přeletu mezi Šanghají a Kunmingem není možné zažádat na letištích o tranzitní vízum zdarma (mezi příletem do Číny a odletem z Číny je více než 24 hodin). Z tohoto důvodu je nutné si dopředu zajistit dvouvstupové tranzitní vízum za 60 € na velvyslanectví v Praze. Vyřízení víza trvá běžně 4 pracovní dny, je tedy ještě dostatek času vízum zařídit.

Doprava po Barmě

Je nutné počítat s jistými kulturními odlišnostmi při dopravování se mezi městy, v zásadě největší z nich je nemožnost půjčit si auto bez řidiče. Autobusová doprava mezi velkými městy je poměrně frekventovaná a velmi levná, můžete narazit na opravdu staré, ale i luxusní autobusy.

Určitě největším zážitkem bude ale využívat místní železnici ještě z koloniálních dob. Vlaky jezdí rovněž poměrně často, je ale nutné počítat se zpožděními a místy velice nepohodlnou jízdou. Autenticita ale bohatě vynahradí a předčí nepohodlí.

Nejpohodlnější dopravou na větší vzdálenosti bude určitě ta letecká. V Myanmaru je spousta letišť a taky mnoho leteckých společností, které provozují vesměs standardní moderní letadla. Mezi největší aerolinky na vnitrostátním trhu patří Air Bagan, Golden Myanmar Airlines, Myanmar National Airlines, Air KBZ, Yangon Airways nebo FMI Air.

Častá je v Barmě také doprava po řekách.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-11-25T16:29:35+01:00

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele JanaV
JanaV
před 6 lety

Nějak mi ta prvotní informace (v úvodním článku) o nemožnosti žádat o tranzitní víza nepasuje s tímto (nalezené na stránkách čínské ambasády): Od března 2016 je v provinciích Šanghaj, Zhejiang a Jiangsu aplikován rozšířený 144 hodinový bezvízový tranzitní pobyt. Ke vstupu a výstupu je možné využít jakýkoliv ze 7 určených mezinárodních hraničních přechodů (4 letiště v Šanghaji, Hangzhou a Nanjing + 2 přístavy v Šanghaji + severní vlakové nádraží v Šanghaji). Na rozdíl od původního 72 hodinového tranzitu je tedy možné se mezi uvedenými provinciemi volně pohybovat.

Kryštof Hájek
před 6 lety

To ano, ale o tranzitní vízum zdarma na letišti je možné zažádat pouze v případě, že přiletím do Číny přímým mezinárodním letem a opustím Čínu taktéž přímým mezinárodním letem. V tomto případě letím ještě do Kunmingu a až odtamtud do Barmy. Mohl bych mít tranzitní vízum do Číny i v tomto případě, ale pouze pokud by mezi příletem na území Číny a odletem pryč bylo 24 hodin a méně, což tady konkrétně není :)

Avatar uživatele petrocenta
petrocenta
před 6 lety

Viza postou pres ambasadu v Berline zadny problem,taky jsme tak poresili...doprava busy naprosto v pohode,nejoblibenejsi jsou nocni prejezdy,vyspite se,usetrite jak cas,tak za nocleh. V pripade dotazu klidne piste na petra.havlik@seznam.cz

Avatar uživatele deavek
deavek
před 6 lety

Ahoj Zuzko, taky se chystáme, jak jsi to řešila s vízy? Elektronicky? Kolik stály? Máš nějaký odkaz? díky D.

Avatar uživatele dupy
dupy
před 6 lety

V článku to není ?

Avatar uživatele zxzx
zxzx
před 6 lety

ahoj, stáhla jsem si na stránkách myanmarské ambasády v Berlíně formuláře pro 2 osoby, vyplnila, nalepila fotky, dala do velké obálky, dále pasy, bublinkovou se zpáteční adresou a 60 EUR (25 x 2 + 10 EUR poštovné). Poslala jsem to českou poštou s dodejkou, ta mi po týdnu došla a za 14 dní sem měla pasy zpátky. Bylo to levné a rychlé, přesně tak jako to popisovali lidé na internetu. Oproti elektronickým vízum jsme dost ušetřili. Pokud byste měli nějaké dotazy, klidně mi napište na zxzx@email.cz

Avatar uživatele eremi
eremi
před 6 lety

Myanmar je super,vřele doporučuji, oproti třeba Kambodži nebo Vietnamu úžasní lidé,poctiví a milí,nádherná země a super příroda. Přesuny buď letecky (vesměs všechny výše zmíněné aerolinky lítají s ATRkama a vlastní je bývalí vládnoucí generálové,takže letadla dobrém stavu - jediní mají kapitál) nebo bus (VIP jsou luxusní busy u některých společnosti vypadající až jako business v letadle - taky nové), železnice oproti tomu je fakt jen pro ty co mají mraky času a odvahy. Kdo váha,tak neváhejte a jeďte.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 6 lety

Jinak nechci říct,že by v Kambodži a Vietnamu nebyli milí nebo poctiví lidé,ať to není špatné pochopeno, ale tam má člověk jako turista pocit,že ho každej chce oskubat,oproti tomu v Myanmaru se nás odebrat nepokusil nikdo ani jednou.

Avatar uživatele zxzx
zxzx
před 6 lety

tak jak píše eremi, Barma parádní země, vnitrostátní lety jsou drahé, ale dálkové busy rychlé, nové a občas opravdu jako business v letadle. Nezapomenutelný zážitek vlakem přes Gokteik viaduct. Ngwe Saung zcela bez turistů.Moc fajn lidé. Chvílemi se cítíte jako ve staré Indočíně. Jinak je to ale rychle rozvíjející se země,např wifi je už všude. Vrátila jsem se před 14 dny.

Avatar uživatele jan.k
jan.k
před 6 lety

Myanmar je vazne skvela zeme. Moc bych nesouhlasil s tim, ze neni prilis turisticky. Byl jsem tam pred 2 roky a od te doby se pocet turistu vice nez zdvojnasobil. Zazitek to byl uzasny.

Avatar uživatele josef.b
josef.b
před 6 lety

Jsem v Myanmaru ted, je to turisticky hodne.... a hlavne zacinaji vybirat vsude nesmyslny poplatky treba u vstupu do mest nebo napalovat hrozne ceny....

Další akce