Myanmar

Prosincové letenky z Prahy do Myanmaru (Barmy) od 10.568 Kč.

11 komentářů
2016-11-25T16:29:35+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

China Eastern Airlines nenabízí z Prahy výhodné spojení jen do turisticky známých destinací, jako jsou Thajsko nebo Indonésie. Velmi dobrých cen můžete v prosinci využít i k návštěvě krásného, záhadného a ještě zatím ne tolik turistického Myanmaru, bývalé Barmy, plné úchvatných buddhistických chrámů, hustých deštných pralesů a panenské přírody podhůří Himálaje na severu země.

Nejlevnější letenky za 10.568 Kč. jsou aktuálně dostupné na vánoční termín 13. - 28.12. do historického a bývalého hlavního města Mandalay. V průběhu celé první poloviny prosince ale seženete zpáteční letenky do 13.500 Kč (stále o 20% méně, než je obvyklá cena) do Mandalaye, největšího města Rangúnu i do bizarního umělého hlavního města Neipyijto. Letenek však nebude mnoho, proto s rezervací neváhejte příliš dlouho.

Dlouhé přestupy v Číně nemusí být překážkou, ba naopak, využijte je k návštěvě města!

Zpáteční letenky:

  • Praha – Mandalay od 10.568 Kč rezervuj >>
  • Praha – Rangún (Yangon) od 13.323 Kč rezervuj >>
  • Praha – Neipyijto (Nay Pyi Taw) od 13.738 Kč rezervuj >>
Open-jaw:
  • Praha – Yangon / Mandalay – Praha od 13.323 Kč rezervuj >>
  • Praha – Mandalay / Yangon – Praha od 13.323 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky:
  • Cestovní období: prosinec 2016
  • Platí do vyprodání míst v nejnižší rezervační třídě
  • V ceně letenky jsou dvě zavazadla o hmotnosti do 23 kg

Víza do Barmy a Číny (přestup)

Od ledna 2016 je získání víza do Barmy mnohem snazší, než před tím. Nyní stačí zažádat o vízum online přes oficiální vládní web. Vízum platí na 28 dnů a stojí 50 USD.

Při cestě tam i zpět vás téměř vždy bude čekat dlouhé mezipřistání v Šanghaji nebo Kunmingu. Vzhledem k vnitrostátnímu přeletu mezi Šanghají a Kunmingem není možné zažádat na letištích o tranzitní vízum zdarma (mezi příletem do Číny a odletem z Číny je více než 24 hodin). Z tohoto důvodu je nutné si dopředu zajistit dvouvstupové tranzitní vízum za 60 € na velvyslanectví v Praze. Vyřízení víza trvá běžně 4 pracovní dny, je tedy ještě dostatek času vízum zařídit.

Doprava po Barmě

Je nutné počítat s jistými kulturními odlišnostmi při dopravování se mezi městy, v zásadě největší z nich je nemožnost půjčit si auto bez řidiče. Autobusová doprava mezi velkými městy je poměrně frekventovaná a velmi levná, můžete narazit na opravdu staré, ale i luxusní autobusy.

Určitě největším zážitkem bude ale využívat místní železnici ještě z koloniálních dob. Vlaky jezdí rovněž poměrně často, je ale nutné počítat se zpožděními a místy velice nepohodlnou jízdou. Autenticita ale bohatě vynahradí a předčí nepohodlí.

Nejpohodlnější dopravou na větší vzdálenosti bude určitě ta letecká. V Myanmaru je spousta letišť a taky mnoho leteckých společností, které provozují vesměs standardní moderní letadla. Mezi největší aerolinky na vnitrostátním trhu patří Air Bagan, Golden Myanmar Airlines, Myanmar National Airlines, Air KBZ, Yangon Airways nebo FMI Air.

Častá je v Barmě také doprava po řekách.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-11-25T17:29:35+01:00

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce