Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajisté nejzajímavější město světa co do historie jsou Athény. Hlavní město Řecka vás okouzlí ještě dříve, než jej stihnete spatřit. Athény zastávaly důležitou roli v nejednom mýtu a báji. Obdiv vzbudí i dochované oblasti jako Akropole nebo chrám bohyně Athény Partheón.

Vydejte se na průzkum Athén díky letenkám od Aegean z Prahy za 3.124 Kč.

Změnu letu lze provést za 40€, letenky jsou však nestornovatelné. V ceně je zároveň příruční zavazadlo o rozměrech 56x45x25 cm a hmotnosti 8 kg.

Tip: věděli jste, že se nejrychleji ke Zlaté kartě u Star Aliance dostanete právě s členstvím u Aegean?

Z letiště do centra Athény se pohodlně dopravíte linkou metra č.3 (mapa). Cena jedné jízdenky z letiště činí 8€, je však možné využít výhodnějších skupinových jízdenek.

Hotely jen za 380 Kč / noc

Pro nikoho asi nebude překvapením, že v mimosezonním období budou náklady na cestu minimální. Tomu odpovídá i nejlevnější hotely v Athénách, které začínají na 380 Kč / noc pro dva. Avšak pokud si chcete dopřát dávku pořádného luxusu, 4* hotely vás vyjdou na 1.000 Kč / pokoj. Přehled všech nabídek od všech portálů najdete jednoduše na hotel.cestujlevne.com/atheny.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jhalicek
jhalicek

I v zimním období je provoz od 0.30-5.30?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jirinapolakova
jirinapolakova

Ahoj, koupili jsme letenky na Santorini a potřebujeme se levně ubytovat na 1 noc někde u athénského letiště (4.6). Přiletíme v 8 večer a ráno v 8 už zase musíme být zpět na letišti. Prohledala jsem booking, tripadvisor, hotels, airbnb a pořád nemůžu vybrat, popřípadě mám problém najít spojení atd. Nemáte někdo prosím radu, kde se ubytovat a jak se tam dostat? Nemůžu se hnout z místa, mám pár rezervací, ale všechno dost bídné díky dopravě. Moc díky!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele QuisUtDeus
QuisUtDeus

Ešte drobnosť - pri ceste z centra na letisko metrom (linka 3) je potrebné všímať si displej na stanici metra a piktogram lietadla na súprave metra. Nie každý spoj linky 3 totiž pokračuje až na letisko. Spoje na letisko majú cca. 30-minútovú frekvenciu.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele QuisUtDeus
QuisUtDeus

Ešte by som doplnil, že v čase od 0:30 do 5:30 metro nepremáva (v sobotu a v nedeľu od 2:30 do 5:30). Z letiska sa dá do centra (nám. Syntagma) dostať autobusom X95. Lístok stojí 5 EUR, je potrebné kúpiť si ho vopred v stánku blízko zastávky a v autobuse označiť (pokuta 300 EUR).

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dóžecí palác náměstí
ušetříš až 69%
A už tam budem?
Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
5514 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na více než 6 000 ostrovech, z toho téměř 200 obydlených. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko