Řecko: letenky do města bohů Athén - 3.124 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Zajisté nejzajímavější město světa co do historie jsou Athény. Hlavní město Řecka vás okouzlí ještě dříve, než jej stihnete spatřit. Athény zastávaly důležitou roli v nejednom mýtu a báji. Obdiv vzbudí i dochované oblasti jako Akropole nebo chrám bohyně Athény Partheón.

Vydejte se na průzkum Athén díky letenkám od Aegean z Prahy za 3.124 Kč.

Změnu letu lze provést za 40€, letenky jsou však nestornovatelné. V ceně je zároveň příruční zavazadlo o rozměrech 56x45x25 cm a hmotnosti 8 kg.

Tip: věděli jste, že se nejrychleji ke Zlaté kartě u Star Aliance dostanete právě s členstvím u Aegean?

Z letiště do centra Athény se pohodlně dopravíte linkou metra č.3 (mapa). Cena jedné jízdenky z letiště činí 8€, je však možné využít výhodnějších skupinových jízdenek.

Hotely jen za 380 Kč / noc

Pro nikoho asi nebude překvapením, že v mimosezonním období budou náklady na cestu minimální. Tomu odpovídá i nejlevnější hotely v Athénách, které začínají na 380 Kč / noc pro dva. Avšak pokud si chcete dopřát dávku pořádného luxusu, 4* hotely vás vyjdou na 1.000 Kč / pokoj. Přehled všech nabídek od všech portálů najdete jednoduše na hotel.cestujlevne.com/atheny.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jhalicek

I v zimním období je provoz od 0.30-5.30?

Avatar uživatele jirinapolakova

Ahoj, koupili jsme letenky na Santorini a potřebujeme se levně ubytovat na 1 noc někde u athénského letiště (4.6). Přiletíme v 8 večer a ráno v 8 už zase musíme být zpět na letišti. Prohledala jsem booking, tripadvisor, hotels, airbnb a pořád nemůžu vybrat, popřípadě mám problém najít spojení atd. Nemáte někdo prosím radu, kde se ubytovat a jak se tam dostat? Nemůžu se hnout z místa, mám pár rezervací, ale všechno dost bídné díky dopravě. Moc díky!

Avatar uživatele QuisUtDeus

Ešte drobnosť - pri ceste z centra na letisko metrom (linka 3) je potrebné všímať si displej na stanici metra a piktogram lietadla na súprave metra. Nie každý spoj linky 3 totiž pokračuje až na letisko. Spoje na letisko majú cca. 30-minútovú frekvenciu.

Avatar uživatele QuisUtDeus

Ešte by som doplnil, že v čase od 0:30 do 5:30 metro nepremáva (v sobotu a v nedeľu od 2:30 do 5:30). Z letiska sa dá do centra (nám. Syntagma) dostať autobusom X95. Lístok stojí 5 EUR, je potrebné kúpiť si ho vopred v stánku blízko zastávky a v autobuse označiť (pokuta 300 EUR).

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Nejlevnější lety z Prahy do Izraele
-70 %

To musíš vidět!

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

Hurá za zážitky!

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Řecko  

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko