Řím: nejlevnější letenky z Prahy na říjen - 1.058 Kč.

Itálie
Před 3 lety

Jak akci využít?

V roce 80 vybudovali Římané první, a tedy i nejstarší, Koloseum v hlavním městě Itálie - Římě. Od té doby se Řím stal nejen obchodní, ale též módní metropolí, které neunikl ani zájem z filmových studií - nejznámější bude jistě romantický film Prázdniny v Římě.

Aktuálně se můžete vydat do Říma s letenkami za 1.058 Kč, a to s odletem z Prahy.

Termíny pro říjen 2014
  • 2, 4, 7, 9, 18, 23, 28, 30
  • 4, 11, 16, 18, 21, 23, 25 a 6.11.
Společnost Wizzair umožňuje přepravu zavazadla o rozměrech max. 42 x 32 x 25 cm. Členství WDC umožňuje cestovat o 10€ / 270 Kč á let levněji, členství stojí nyní 899 Kč. Pokud tedy cestujete ve dvou a více lidech, hned při první cestě ušetříte minimálně 10€ a členství vám bude sloužit celý 1 rok (1 člen je potřeba pro skupinu až 10 osob).

Řím prakticky

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit nádherná Vatikanská muzea nebo Koloseum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 34 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

[start][prilet]Řím[/prilet][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][fco][prg][konec]

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

17 komentářů

Avatar uživatele d.mat

Cena 1058,- je asi jen cesta tam že? bez zpáteční letenky..

Cena platí za oba směry a pro členy Wizz Discount Clubu.

Avatar uživatele jirkaskacel

Dobrý den, nějak se mi nedaří za uvedenou cenu najít letenky v termínech 4 a 7.10 . Dostal jsem se na dvojnásobek. Dělám něco špatně ? Děkuji

Dobrý den Jirko, ceny nejsou věčné - kdo dřív přijde, levněji letí. Už je vyprodáno :)

Avatar uživatele jirkaskacel

Děkuji :)

Avatar uživatele iwci

Doporucuji vyuzit na bleskovou navstevu Rima ct-so. 48 hodin v Rime na prvni poznavacku i piknik bohate staci. Mohu doporucit ubytovani v temer domacim prostredi ("hotel" ma vsehovsudy 3 pokoje :-D) kousek od Vatikanu za vybornou cenu, pripadne tip, jak se tam dostat z letiste a kde levne nakoupit italske dobrutky :)

Avatar uživatele Robbie

Ahoj, a název hotelu? R.

Avatar uživatele missula8

prosím bližší info na missula8@seznam.cz, díkys :)

Avatar uživatele iwci

Hotel je L'Incanto di San Pietro, ale poslu kontakt primo na majitelku a lze se domluvit s ni. Je moc prijemna :-)

Avatar uživatele iwci

I kdyz ted jsem zjistila, ze ma primo stranky, tak se to da bookovat pres ne.

Avatar uživatele vladimirrevin88

Prosim kontakt na majitelku :) na vladimirrevin88@gmail.com

Avatar uživatele diana.ivasenko

Ja také prosim kontakt na majitelku :) diana.ivasenko@gmail.com

Avatar uživatele czechian

No já bych řekl, že Roma Pass na Musei Vaticani neplatí. Loni neplatil na 100%. Letos ho koukám sice zdražili na 36€ a přidali druhý bezplatný vstup, ale seznam muzeí vypadá stále stejně: http://goo.gl/QBTwsY. Takže pokud nehodláte jít do Kolosea a do nějakého jiného muzea, tak si Roma Pass nepořizujte, nevyplatí se. Třídenní lítačka se stejnými podmínkami stojí 16,5€ a vstup do Kolosea 16€ a v ceně jsou i vedlejší Palatino a Fori Romani. Jinak z letiště jezdí, mimo drahého rychlíku Leonardo Express (15€?) a autobusů, i regionální linka FL1 na nádraží Trastevere, kde se zase nacházejí docela dostupné hotely, za 5 nebo 6€ a s o dost příjemnější cestou.

Avatar uživatele rb1001

Roma Pass určitě na Musei Vaticani neplatí. Doporučuji zabookovat vstupenky dopředu přes net, je to sice o 2€/kus dražší, ale člověk se vyhne čekání ve frontě. Roma Pass se vyplatí, pokud dobře naplánuješ památky a zároveň využiješ městskou dopravu. V Římě je většina památek v docházkové vzdálenosti, takže pokud budete bydlet např. někde v okolí Termini, nemá cenu si lítačku kupovat. Pro cestu z letiště je možné použit autobusy Terravision, jedna cesta je za 4€ a jede až na Termini

Avatar uživatele irisheek

Super, díky za tip, poletíme v lednu :) Jen jsem se chtěla zeptat - to příruční zavazadlo má nějaké hmotnostní omezení? :)

Nemá, ještě to tak - už je skoro menší jak peněženka ;)

Avatar uživatele irisheek

to je pravda, ale člověk se někdy diví, co si nevymyslí, tak se raději ptám =D Díky moc .)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie