Jak akci využít?

V roce 80 vybudovali Římané první, a tedy i nejstarší, Koloseum v hlavním městě Itálie - Římě. Od té doby se Řím stal nejen obchodní, ale též módní metropolí, které neunikl ani zájem z filmových studií - nejznámější bude jistě romantický film Prázdniny v Římě.

Aktuálně se můžete vydat do Říma s letenkami za 1.058 Kč, a to s odletem z Prahy.

Termíny pro říjen 2014
  • 2, 4, 7, 9, 18, 23, 28, 30
  • 4, 11, 16, 18, 21, 23, 25 a 6.11.
Společnost Wizzair umožňuje přepravu zavazadla o rozměrech max. 42 x 32 x 25 cm. Členství WDC umožňuje cestovat o 10€ / 270 Kč á let levněji, členství stojí nyní 899 Kč. Pokud tedy cestujete ve dvou a více lidech, hned při první cestě ušetříte minimálně 10€ a členství vám bude sloužit celý 1 rok (1 člen je potřeba pro skupinu až 10 osob).

Řím prakticky

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit nádherná Vatikanská muzea nebo Koloseum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 34 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

[start][prilet]Řím[/prilet][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][fco][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele d.mat
d.mat

Cena 1058,- je asi jen cesta tam že? bez zpáteční letenky..

před 5 lety
Lukáš Horák

Cena platí za oba směry a pro členy Wizz Discount Clubu.

před 5 lety
Avatar uživatele jirkaskacel
jirkaskacel

Dobrý den, nějak se mi nedaří za uvedenou cenu najít letenky v termínech 4 a 7.10 . Dostal jsem se na dvojnásobek. Dělám něco špatně ? Děkuji

před 5 lety
David Eiselt

Dobrý den Jirko, ceny nejsou věčné - kdo dřív přijde, levněji letí. Už je vyprodáno :)

před 5 lety
Avatar uživatele jirkaskacel
jirkaskacel

Děkuji :)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele iwci
iwci

Doporucuji vyuzit na bleskovou navstevu Rima ct-so. 48 hodin v Rime na prvni poznavacku i piknik bohate staci. Mohu doporucit ubytovani v temer domacim prostredi ("hotel" ma vsehovsudy 3 pokoje :-D) kousek od Vatikanu za vybornou cenu, pripadne tip, jak se tam dostat z letiste a kde levne nakoupit italske dobrutky :)

před 5 lety
Avatar uživatele Robbie
Robbie

Ahoj, a název hotelu? R.

před 5 lety
Avatar uživatele missula8
missula8

prosím bližší info na missula8@seznam.cz, díkys :)

před 5 lety
Avatar uživatele iwci
iwci

Hotel je L'Incanto di San Pietro, ale poslu kontakt primo na majitelku a lze se domluvit s ni. Je moc prijemna :-)

před 5 lety
Avatar uživatele iwci
iwci

I kdyz ted jsem zjistila, ze ma primo stranky, tak se to da bookovat pres ne.

před 5 lety
Avatar uživatele vladimirrevin88
vladimirrevin88

Prosim kontakt na majitelku :) na vladimirrevin88@gmail.com

před 5 lety
Avatar uživatele diana.ivasenko
diana.ivasenko

Ja také prosim kontakt na majitelku :) diana.ivasenko@gmail.com

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele czechian
czechian

No já bych řekl, že Roma Pass na Musei Vaticani neplatí. Loni neplatil na 100%. Letos ho koukám sice zdražili na 36€ a přidali druhý bezplatný vstup, ale seznam muzeí vypadá stále stejně: http://goo.gl/QBTwsY. Takže pokud nehodláte jít do Kolosea a do nějakého jiného muzea, tak si Roma Pass nepořizujte, nevyplatí se. Třídenní lítačka se stejnými podmínkami stojí 16,5€ a vstup do Kolosea 16€ a v ceně jsou i vedlejší Palatino a Fori Romani. Jinak z letiště jezdí, mimo drahého rychlíku Leonardo Express (15€?) a autobusů, i regionální linka FL1 na nádraží Trastevere, kde se zase nacházejí docela dostupné hotely, za 5 nebo 6€ a s o dost příjemnější cestou.

před 5 lety
Martin Novák

Roma Pass určitě na Musei Vaticani neplatí. Doporučuji zabookovat vstupenky dopředu přes net, je to sice o 2€/kus dražší, ale člověk se vyhne čekání ve frontě. Roma Pass se vyplatí, pokud dobře naplánuješ památky a zároveň využiješ městskou dopravu. V Římě je většina památek v docházkové vzdálenosti, takže pokud budete bydlet např. někde v okolí Termini, nemá cenu si lítačku kupovat. Pro cestu z letiště je možné použit autobusy Terravision, jedna cesta je za 4€ a jede až na Termini

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele irisheek
irisheek

Super, díky za tip, poletíme v lednu :) Jen jsem se chtěla zeptat - to příruční zavazadlo má nějaké hmotnostní omezení? :)

před 5 lety
David Eiselt

Nemá, ještě to tak - už je skoro menší jak peněženka ;)

před 5 lety
Avatar uživatele irisheek
irisheek

to je pravda, ale člověk se někdy diví, co si nevymyslí, tak se raději ptám =D Díky moc .)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 51%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 35%
To musíš vidět!
ušetříš až 34%
A už tam budem?
4480 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie