Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Líbil se vám předchozí tip na silvestrovský pobyt ve Florencii, ale nějak jste se nerozhodli k nákupu? Poté můžete popřemýšlet o prodlouženém víkendu nejen během oslav Nového roku, ale třeba i adventních svátků. Zpáteční letenky z Prahy jsou během prosince momentálně dostupné do 1.960 Kč bez slev, v případě uplatnění slev se dostáváme na 1.115 Kč.

Příspěvek budu věnovat silvestrovskému pobytu (31.12. - 03.01.), ale samozřejmě jej berte i jako inspiraci pro všechny adventní svátky od čtvrtka do neděle.

Letenky se slevou:

Pokud jste již členy Super Volotea, zaplatíte za letenku pouze 52 €. Nejste-li členem, zauvažujte nad nákupem - poplatek činí 50€, avšak úspora při dvou lidech je 40€. Společně se slevou za registraci tak máte papírově členství zdarma.

Doprava z letiště a mezi ostrovy:

Asi mi dáte za pravdu, že setrvat 3 dny na jediném ostrově by byla škoda, ne-li cestovatelský hřích. Za tímto účelem budeme potřebovat turistickou TRAVEL CARD.

Na výběr je několik variant, nám se ale přímo vybízí 3 denní varianta za 40 € (1 den 20€, 2 dny 30€), v rámci níž využijeme i cestu z a na letiště. Karta je platná po dobu 72 hodin, tedy přesně po celou délku našeho víkendového pobytu.

Ubytování v centru Benátek se snídaní:

Běžně doporučuji se ubytovat v městečku Mestre (náš termín od 3.383 Kč), které je spojené mostem s Benátkami a autobusové spoje proudí po celý den co 10 minut.

Pro náš silvestrovský termín jsem však našel ideální a jednoduché 1* ubytování Albergo ai Tolentini, umístěné v samotném centru Benátek, pouhé 2 mosty od autobusového a vlakového nádraží.

Při ceně 4.089 Kč získáme 3 noci pro dvě osoby, včetně snídaně. Případně o 300 Kč více za možnost bezplatného zrušení rezervace.

Celkově nám tedy Silvestrovský pobyt vychází následovně: 2x letenka za 3.920 Kč (- sleva 280 Kč) + hotel se snídaní za 4.089 Kč, což je 7.729 Kč. Za jednu osobu 3.865 Kč.

Dopravu nezahrnuji, neboť druh Travel Card a tím i finanční suma je individuální volbou. Stravu bych řešil v Mestre, kde restaurace nabízejí např. pizzu okolo 6 eur a nákupem potravin v místních obchodech. Střízlivý odhad bude okolo 6-7 tisíc komplet.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele VitaR
VitaR

Ahojte, jedu na 3,5 dne. Odpoledne mám přílet, takže by se mi jen hodil 1 transfer do Menstre a až další den mít 3 denní kartu s transferem na letiště. Nevíte, jde to "nahrát" na 1 kartu, nebo se mi ta karta hned označí jako start té lhůty 72h?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele terezabajakova
terezabajakova

ahoj dalo by se ještě sehnat pro dvě osoby?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
doBenatek

Pozor, karta na 3 dny sice stojí 40 €, ale bez spojení na letiště. Za to je potřeba si připlatit 4 €. Tak že zpáteční za 8 €. Ale vyplatí se. Bus stojí 6 €, zpáteční 11 €. Koupit se dá na netu: http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services (ENG). Vygeneruje vám to unikátní kód. Ten se pak zadá do automatu na jízdenky. Stojí cca 10 metrů od východu z letiště u stanovišť autobusů. Automat má malou dotykovou obrazovku. V její spodní části je logo Venezia Unica. Na to ťuknete a můžete zadat kod a automat "vyplivne" jízdenku. Cash to jde samozřejmě taky. Nezpomeňte na jednu věc. Jízdenku musíte VŽDY! označit. Jízdenka má v sobě čip a stačí ji přiložit ke čtečce a ta pípne a zasvítí LEDka. Čtečky jsou v busech nebo na pontonových zastávkách vaporet. Neoznačení jízdenka se bere jako jízda na černo, bratru za 100 €. Jinak, budete-li bydlet v Mestre, jízdenka na vlak do Benátek stojí 1,25 €. Koupíte na kase nabo v automatu.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Honzy
Honzy

TRAVEL CARD je vazne na jeden den, nikoliv 24hodin? Za 14dni jedu do Benatek a pocitam s 24hod platnosti, tak at se nedivim ( http://www.veneziaunica.it/en/e-commerce/services ) ?

před 7 lety
Avatar uživatele John11
John11

My byli v Benátkách předminulý týden a měli jsme šalinkartu na 3 dny a platila těch 72 hodin. tak to píšou i na webu ... Validity: 3 days (72 hours) jinak po zkušenosti s 3* v Mestre (hotel Mondial), bych se 1* přímo v Benátkách docela dost bál a ověřil bych si kvalitu ubytování na tripadvisoru

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Celou dobu jsem žil v tom, že platí 72 hodin, pak jsem na webu nabyl jiného dojmu.. Takže upravuji zpět na 72h variantu.

před 7 lety
Avatar uživatele Honzy
Honzy

@John da se ta karta koupit i na miste nebo se musi koupit online? Mam v tom trochu gulas, nevim, jestli je UNICA stejna karta jako TOURIST TRAVEL CARD na http://www.actv.it/en/movinginvenice/prices ? Kazdopadne dekuji za uklidneni, v nejhorsim koupim online :)

před 7 lety
Avatar uživatele marian.kabele
marian.kabele

Ano, 3denní i 7denní jízdenka se dá koupit třeba v automatu před vlakovým nádražím v Mestre, v některých trafikách, anebo u dopravního kiosku přímo v Benátkách na autobusáku na náměstí Piazzale Roma. Pozor, karta platí v zóně Benátky + Mestre + Lido (+ další ostrovy Murano, Burano,..) na BUSy + vaporetto, ale už ne třeba v Trevisu, a zřejmě ani dál na Lido di Jesolo. Neplatí ani na vlaky (Mestre-Venezia).

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Hurá za zážitky!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Honem, dokud jsou místa!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
To bude jízda!
Lapad
ušetříš až 66%
To budou fotky!
5459 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie