Lotyšsko

Směr Pobaltí: Open-jaw letenky z Prahy do Helsinek a z Rigy do Prahy za 3.058 Kč.

16 komentářů
2016-12-02T17:29:00+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Lotyšská letecká společnost Air Baltic po čase přichází opět s atraktivními open-jaw tarify, které jsou jako stvořené pro parádní poznávací cestu napříč Pobaltím. Svůj výlet začnete ve Finsku, odkud se trajektem přepravíte do malebného estonského Tallinnu. Cestu dál na jih můžete uspořádat podle vlastního gusta, nejlevněji však přímými autobusy do Rigy, případně Vilniusu. Jízdenky v předprodeji začínají na 5 €, nejsou však výjimkou ani akční ceny za 1 €. Celá cesta včetně pozemních a lodních přejezdů se dá pořídit za 3.708 Kč.

Startovací bod můžete zvolit místo Helsinek i v Tampere nebo Turku, po finsku se budete nejlevněji dopravovat společností Onnibus, u které rovněž v akcích pořídíte jízdenky od 1 €.

Finsko + Estonsko + Lotyšsko:

  • Praha – Helsinki / Riga – Praha za 3.058 Kč rezervuj >>
  • Praha – Tampere / Riga – Praha za 3.348 Kč rezervuj >>
  • Praha – Turku / Riga – Praha za 3.348 Kč rezervuj >>
Finsko + Estonsko + Lotyšsko + Litva:
  • Praha – Helsinki / Vilnius – Praha za 3.745 Kč rezervuj >>
Tarifní podmínky
  • Letenky jsou dostupné po celý rok 2017
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla. Standardní o rozměrech 55 x 40 x 20 cm plus jedno menší o velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Před cestou

Přejezdy

Mezi Finskem a Estonskem se pohodlně přeplavíte trajektem během 2,5 hodiny, cesta z Tallinnu do Rigy a z Rigy dále do Vilniusu zabere zhruba 4 hodiny autobusem.

Ubytování

V každém z měst se určitě minimálně na jednu noc ubytujte, případně vyrazte vlakem nebo místním autobusem na venkov. Běžný hotel v Pobaltských zemích seženete pohodlně kolem 800 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj, v Helsinkách počítejte určitě s cenami od 1.500 Kč.

TIP na výlet

Nechte si v Estonsku delší čas a vydejte se na ostrovy Hiiumaa či Saaremaa, užijete si pravou atmosféru pobaltského venkova, na ostrově Kuressare pak můžete navštívit i lázně. K dopravě poslouží letecká společnost Transaviabaltika, zpáteční letenku pořídíte za 50 € a jako bonus se proletíte letadlem české výroby typu L-410. Rezervovat letenky můžete na tomto odkazu.

V Rize se pak v letním období vydejte vlakem do blízké Jurmaly, kde najdete krásnou dlouhou písečnou pláž.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-12-02T18:29:00+01:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce