Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Neděle vždy bývají u Air Berlin ve znamení zajímavých akcí, nejinak je tomu i dnes, kdy můžete do 18. hodiny rezervovat letenky z Německa i Rakouska do USA za bezkonkurenční ceny. Nejzajímavější nabídkou jsou letenky z velmi blízkých Drážďan do New Yorku. Za podobné ceny můžete letět do New Yorku i Chicaga z Vídně, Norimberku nebo Mnichova.

Zpáteční letenky:

Open-jaw letenka:
  • Vídeň – New York / Chicago – Vídeň za 8.231 Kč rezervuj>>
Podmínky:
  • Cestovní období: 1. listopadu až 31. března 2017
  • Prodej do 29.5. – 18 hodin
Letenky můžete výhodněji také rezervovat přímo přes web Air Berlin, ale jen za předpokladu, že máte možnost platit službou PayPal nebo učinit on-line platbu (giropay) prostřednictvím německého nebo rakouského bankovního účtu. V opačném případě se vyplatí rezervovat u nás, platba jakoukoli kartou je bez poplatku. Ve všech případech letenky zahrnují přepravu jednoho odbaveného zavazadla do 23 kg.

Nákupy v New Yorku

Letenky můžete pořídit na předvánoční či povánoční termíny a zaletět do New Yorku i za nákupy, těm se detailně věnujeme v našem fóru, kde naleznete nejen tipy na obchodní centra, ale i příklady cen našich úlovků.

Další zajímavou debatou ve fóru je téma – co vidět v 5 dnech v NY.

Ubytování v New Yorku chytře i levně

Pokud tápete po rozumné lokalitě na přespání, doporučujeme Long Island City v Queensu a hotely Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Pokud však nenacházíte ceny pod 2,5 tisíce za noc, poohlídněte se jinde. Snažte se však za každou cenu vyhnout Chinatownu (nekvalitní pokoje bez oken atd.).

Alternativou je ubytování přes Airbnb, můžete tak využít nabídky volného pokoje u někoho doma nebo si pronajmout celý byt, loft či dům. Na první rezervaci budete mít slevu 470 Kč. Při dotazování na adresu pobytu v New Yorku při imigrační kontrole je Airbnb všeobecně známou a akceptovanou variantou ubytování v USA, proto se nemusíte ničeho obávat. Více o Airbnb v našem článku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele irka13
irka13

STUDUJI VE VÍDNI a mám jet +- 7 až 17 října na svatbu strýce do Panama city na Floridě.Prosím pomůže mi někdo s levnější letenkou?Dík Bianka

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele ppjihlava
ppjihlava

Prošvihnul jsem:-(, doufám že se bude opakovat :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele TenderD
TenderD

Prosím o radu při hledání levné letenky do Minneapolis v termínu přelom července a srpna 2016. Nějak se pod 20tis. nemůžu dostat a to je moc :-(

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nelze, o prázdninách se pod 20tis. do USA nedostanete.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele dominik_2
dominik_2

Ahoj, chystáme se vycestovat do USA na východní pobřeží okolo 29.7. 2016 a nazpět 19.8.2016, nemáte pro mě TYP na výhodnou letenku v tomto cestovním období? Destinace NY, Chicago jsou perfektní, klidně i open jaw. Mockrát děkuji za případné doporučení.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Dominiku, sám asi víš, že jde o dost blbé období, co se týče levných letenek, takže cokoli do USA pod 15k je fér. Nemám nic lepšího než NY za 14,6k z Vídně - příklad rezervace

před 6 lety
Avatar uživatele Jana Legerská
Jana Legerská

Kdyby si letel az v srpnu tak tady https://www.pelikan.cz/cz/calendars/list/3740?a_aid=cce47f08 se da taky :) ovsem na vcerejsi akci to nema

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Misicka.22
Misicka.22

Ahoj, na září by tam nebyl NY za tuhle cenu? ;-)

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Míšo, ano, na září lze využít tento deal taky, ale za trošku vyšší cenu 9.030 Kč, klidně lze i v druhé polovině srpna, stačí jen zadat požadovaná data.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele
cali

Bylo, on to sem Dave schválně nedává... Počkej až ti odpoví Petr:-)

před 6 lety
Avatar uživatele
Lukáš Krincvaj

Tomu nerozumím - proč by sem admini něco nedávali?

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

Kdysi jsme tomu říkali dlouhé vedení...:-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Jana Legerská
Jana Legerská

A na západ by nic nebylo? :(

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

https://www.cestujlevne.com/kalifornie-letenky-z-vidne-los-angeles-san-francisca-11-509-kc/, tyto letenky jsou dostupné na období od druhé poloviny srpna do první poloviny prosince.

před 6 lety
Avatar uživatele Jana Legerská
Jana Legerská

Jenže mě by se líbilo tahle cena :P

před 6 lety
Avatar uživatele Jana Legerská
Jana Legerská

Mockrát děkuji, to znám. Hledala jsem to v kombinaci přes Stockholm, ale furt čekám ať je to nejvýhodnější ;) Každopádně začínám uvažovat už i nad tím NY :D

před 6 lety
Avatar uživatele Jana Legerská
Jana Legerská

Tak podařilo se nám září z Vídně do LA za 10.400Kč :)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi ještě nebyl!
Almadraba
ušetříš až 49%
Všude dobře, co doma!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Všude dobře, co doma!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké