Svatý Tomáš a Princův ostrov

Svatý Tomáš a Princův ostrov z Lisabonu od 12.690 Kč.

11 komentářů
2016-08-10T17:08:00+02:00

O akci

Zkušenější cestovatelé ocení zvýhodněné ceny letenek společnosti TAP z Lisabonu do malé ostrovní zemičky prakticky přímo na rovníku poblíž afrických břehů, Svatého Tomáše a Princův ostrov. Během zimy od listopadu až do března se ceny pohybují okolo 12.690 Kč. Běžně přitom letenky z Lisabonu stojí od 20.000 Kč výš, z Prahy se pak nedostaneme pod 31.000 Kč a v minulých letech byly ceny ještě 2-3 krát vyšší.

  • Lisabon - São Tomé od 12.690 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období listopad 2016 až duben 2017
  • Akce platí do vyprodání míst
V ceně letenky jsou dvě odbavená zavazadla na osobu do hmotnosti 23 kg plus jedno příruční do hmotnosti 8 kg.

Jak do Lisabonu

Nejlevněji se do Lisabonu dostaneme z Berlína nebo Budapešti za ceny od 1.500 Kč. Z Prahy nebo Vídně se letenky pohybují od 4.000 Kč, nejčastěji s přestupem v Amsterdamu.

Praktické informace

Svatý Tomáš a Princův ostrov zatím není turisty objevená destinace, což bude pro nás nespornou výhodou. Na ostrově najedeme panenské pláže nebo Národní park Obo s neuvěřitelnými skalními útvary a hustým pralesem.

V poslední době ale přeci jenom na tento malý ostrůvek přímo na rovníku turisté začínají pronikat, takže základní infrastruktura zde funguje.

Panuje jde tropické rovníkové klima, v zimě panuje období dešťů, což ale rozhodně neznamená, že by celý den jenom pršelo. Zmokneme většinou ve večerních hodinách, přes den budeme mít možnost koupat se na liduprázdných plážích s kokosovými palmami a banánovníky.

Na ostrově je v porovnání s ostatními africkými státy velmi nízká kriminalita. 

Informace o vízové povinnosti se liší. Některá ministerstva zahraničních věcí zemí EU informují, že pro cesty do 15 dní občané všech členských zemí EU víza nepotřebují. Pro cesty nad 15 dní je možné zažádat o vízum online.

Je ale určitě lepší si informaci ověřit u Ministerstva zahraničí ČR nebo na velvyslanectví Svatého Tomáše v Bruselu (Ambassade@saotomeeprincipe.be, tel.:+32 2 734 89 66),

Pro cesty do země je nutné mít platný očkovací průkaz s vyznačeným povinným očkováním proti žluté zimnici.

Doprava

Ideálním způsobem dopravování po ostrově bude půjčené auto. Na ostrově nefungují běžné autopůjčovny. Můžeme využít služeb autopůjčovny Turiart nebo Goldtours.

Ubytování

I když jsou konvenční ubytovací možnosti zatím omezené, přeci jenom v hlavním městě běžné hotely najdeme. Nejlevnější ubytování můžeme sehnat od 1.015 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2016-08-10T18:08:00+02:00

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce