Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zkušenější cestovatelé ocení zvýhodněné ceny letenek společnosti TAP z Lisabonu do malé ostrovní zemičky prakticky přímo na rovníku poblíž afrických břehů, Svatého Tomáše a Princův ostrov. Během zimy od listopadu až do března se ceny pohybují okolo 12.690 Kč. Běžně přitom letenky z Lisabonu stojí od 20.000 Kč výš, z Prahy se pak nedostaneme pod 31.000 Kč a v minulých letech byly ceny ještě 2-3 krát vyšší.

  • Lisabon - São Tomé od 12.690 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období listopad 2016 až duben 2017
  • Akce platí do vyprodání míst
V ceně letenky jsou dvě odbavená zavazadla na osobu do hmotnosti 23 kg plus jedno příruční do hmotnosti 8 kg.

Jak do Lisabonu

Nejlevněji se do Lisabonu dostaneme z Berlína nebo Budapešti za ceny od 1.500 Kč. Z Prahy nebo Vídně se letenky pohybují od 4.000 Kč, nejčastěji s přestupem v Amsterdamu.

Praktické informace

Svatý Tomáš a Princův ostrov zatím není turisty objevená destinace, což bude pro nás nespornou výhodou. Na ostrově najedeme panenské pláže nebo Národní park Obo s neuvěřitelnými skalními útvary a hustým pralesem.

V poslední době ale přeci jenom na tento malý ostrůvek přímo na rovníku turisté začínají pronikat, takže základní infrastruktura zde funguje.

Panuje jde tropické rovníkové klima, v zimě panuje období dešťů, což ale rozhodně neznamená, že by celý den jenom pršelo. Zmokneme většinou ve večerních hodinách, přes den budeme mít možnost koupat se na liduprázdných plážích s kokosovými palmami a banánovníky.

Na ostrově je v porovnání s ostatními africkými státy velmi nízká kriminalita. 

Informace o vízové povinnosti se liší. Některá ministerstva zahraničních věcí zemí EU informují, že pro cesty do 15 dní občané všech členských zemí EU víza nepotřebují. Pro cesty nad 15 dní je možné zažádat o vízum online.

Je ale určitě lepší si informaci ověřit u Ministerstva zahraničí ČR nebo na velvyslanectví Svatého Tomáše v Bruselu (Ambassade@saotomeeprincipe.be, tel.:+32 2 734 89 66),

Pro cesty do země je nutné mít platný očkovací průkaz s vyznačeným povinným očkováním proti žluté zimnici.

Doprava

Ideálním způsobem dopravování po ostrově bude půjčené auto. Na ostrově nefungují běžné autopůjčovny. Můžeme využít služeb autopůjčovny Turiart nebo Goldtours.

Ubytování

I když jsou konvenční ubytovací možnosti zatím omezené, přeci jenom v hlavním městě běžné hotely najdeme. Nejlevnější ubytování můžeme sehnat od 1.015 Kč na noc za dvoulůžkový pokoj.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele bastysek
bastysek

Zdravím, podařilo se někomu zjistit, jak je to s vízem? Z MZV přišel jen nic neříkající blábol.... K Vašemu dotazu sdělujeme, že při cestování do země Svatý Tomáš byste měl mít cestovní pas s platností ještě nejméně 6 měsíců, vízum a očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici. Můžete se podívat na odkaz na našem webu, kde naleznete další potřebné informace k cestování do této země: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/svaty_tomas_a_princuv_ostrov/cestovani/index.html Nicméně nejaktuálnější a závazné informace Vám může poskytnout pouze úřad dané země: Velvyslanectví Svatého Tomáše a Princova ostrova Embassy of the Democratic Republic of Sao Tomé and Principe Square Montgomery/Avenue de Tervuren 175 B-1150 Brusel Tel.: (0032)2/734 89 66 Fax: (0032)2/734 88 15 S pozdravem Pavla Krejčová Tiskový odbor/Press Department Oddělení internetové prezentace a komunikace s veřejností/Online and Public Communications Unit Ministerstvo zahraničních věcí České republiky/Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic Loretánské nám. 5, 118 00 Praha 1

před 6 lety
Avatar uživatele
cali

http://saotomeislands.com/evisa/files/Sao_Tome_and_Principe_application_kit_Brussels_BELGIUM.pdf Do 14 dnů pobytu jako občan EU víza být nemusí. Citizens of EU member countries and the United States of America who are valid passport holders are also allowed to stay without a visa in the country for a period of no more than 15 days. Víza se dají udělat i elektronicky http://www.smf.st/virtualvisa/

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
Tam jsi vždycky chtěl!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 5 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Hurá za zážitky!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Všude dobře, co doma!
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Svatý Tomáš a Princův ostrov
Svatý Tomáš a Princův ostrov

Ostrovy čokolády

Jedná se o druhý nejmenší africký stát a o ostrovy sopečného původu, které se nachází na rovníku v Guinejském zálivu asi 250 km od pevniny. Mezi největší ostrovy lze zařadit Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Průvodce pro Svatý Tomáš a Princův ostrov