Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Foto: Saffron Blaze / wikipedia

S blížící se letní atmosférou se vybízí obnovení kategorie eurovíkendy. Dnešním tipem bude prodloužený víkendový pobyt v italských Benátkách. Konkrétně se budeme zabývat datem 8.-11.června, kde vycházejí zpáteční letenky na 618 Kč.

Letecky do Benátek

Do města plného mostů nad téměř stovkou kanálů poletíme z pražského letiště Václava Havla s aerolinkou Wizzair. Letenku zakoupíme za 618 Kč vč. tax a poplatků. V ceně máte menší kabinové zavazadlo s rozměry o 42 x 32 x 25 centimetrů a maximální vahou 10 kilogramů, což na 3 dny bohatě vystačí. Cena je platná pro členy Wizz Discount klubu - pokud členem nejste, zaplatíte 1.986 Kč za 2 zpáteční letenky a členství. To Vám umožní létat za zvýhodněné ceny po další 1 rok - cena je již nižší při první rezervaci a rozhodně se vyplatí.

  • Rezervace na wizzair.com
  • Termín: 8.-11.června (sobota - úterý, ranní lety)

Doprava do Benátek

Dříve nežli popíšu nejlevnější cestu z letiště, rád bych připomenul, že hledat ubytování v samotných Benátkách je poměrně finančně nákladné. Proto doporučuji rezervovat hotel v městečku Mestre, odkud jste MHD do 15 minut v centru Benátek.

Jak tedy do Mestre z letiště Treviso (TSF)? Nejlevnější cesta vede přes vesnici Treviso, kam jezdí z letiště autobus za 1,20€ a odtud vlakem do Mestra nebo přímo Benátek za maximálně 3€. Celková cena za přesun nebude činit více jak 100 Kč.

Levné hotely

Nejlevnější hotel v Benátkách byste mohli rezervovat od 6.200 Kč, což je čirý nesmysl. Proto se tedy přesuneme hledat hotely do Mestre.

V této nabídce pro město Mestre nás zaujmou první 3 hotely. Postupně si rozebereme každý z nich a jsem plně přesvědčen, že si každý vybere dle svého gusta a bude plně spokojen.

  • 1* hotel Vidale - tento hotel je situován 3 minuty chůze od vlakového nádraží. Autobusy jezdící do Benátek na náměstí Piazzale Roma staví přímo před hotelem. Pokoje jsou jednoduše zařízené, čemuž napovídá i 1* kategorie hotelu. Počítejte se společnou koupelnou. Na druhou stranu nabízí nejnižší dostupnou cenu, a to 3.500 Kč / 3 noci / 2 osoby.
  • 2* hotel Primavera - hotel naleznete přibližně 20 minut chůze od železniční stanice směrem k pobřeží Jadranského moře. Z hotelu se pak naskýtá pěkný pohled na Benátky a přibližně 500 m od hotelu naleznete jeden z největších parků v Evropě - San Giuliano. Za cenu 4.500 Kč získáte taktéž ubytování na 3 noci pro dva se společnou koupelnou a navíc kromě kvalitnějších hotelů i snídani na hotelu.
  • 3* hotel Ariston - posledním tipem na levný hotel je Ariston. Ten najdeme v severní části města Mestre. Půjdeme taktéž přibližně 20 minut od nádraží a do Benátek sjedeme autobusem do 20 minut. Výhodou je 3* kvalita hotelu a soukromá koupelna na pokoji, kterou předchozí 2 nabídky postrádaly. Za pobyt zaplatíte 4.750 Kč.
Ať si již vyberete jakoukoliv variantu, vězte že oproti nabídkám CK ušetříte klidně 70% ! Navíc nepočítám zábavu a trochu napětí díky individuálnímu cestování. Cestuj levně a svobodně.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Noční Toronto
ušetříš až 27%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 60%
Jedem!
Space Needle
ušetříš až 49%
Tam jsi vždycky chtěl!
Eiffelova věž se zamilovanými holuby
ušetříš až 48%
Honem, dokud jsou místa!
5151 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?