Švýcarsko

Tipy na "3" adventní víkendy v Basileji (letenky+hotel+MHD) - 3.617 Kč.

18 komentářů
2015-09-17T11:29:29+02:00

O akci

O basilejských vánočních trzích se říká ledacos, ale pravdou je, že patří k těm nejkouzelnějším v celé Evropě. Sám jsem Basilej loňský advent navštívil a mohu říct, že nejen trhy, ale celkově vánoční atmosféra města je prostě úchvatná! Proto jsem sepsal tři nejlevnější varianty, jak si seskládat totožný víkendový výlet do Švýcarska. Budeme potřebovat letenky a hotel, ke kterému zdarma obdržíme lítačku na městskou hromadnou dopravu.

Jak si naplánovat adventní víkend v Basileji?

Letenky zarezervujeme na stránkách easyjet.com. Hotel na stránkách booking.com, v níže uvedených příkladech jsem zvolil konkrétně 3* hotel Alfa, ve kterém jsem bydlel - patří k levnějším alternativám a nabízí snídaně zdarma a po celý den čerstvé ovoce, což v případě drahé Basileje jistě uvítáte.

Termíny a ceny (odkaz vede na rezervaci hotelu):

  • 27. - 29. listopad: letenky za 2.836 Kč + hotel se snídaní za 4.459 Kč. Celkem 7.295 Kč za 2 osoby.
  • 4. - 6. prosinec: letenky za 2.784 Kč + hotel se snídaní za 4.459 Kč. Celkem 7.234 Kč za 2 osoby.
  • 11. - 13. prosinec: letenky za 3.148 Kč + hotel se snídaní za 4.459 Kč. Celkem 7.607 Kč za 2 osoby.

Jak na levnější letenku u easyJetu?

Uvedených cen dosáhnete následujícím postupem:
  1. vyberte libovolný let Ženeva - Vídeň
  2. označte termín a poté pomocí tlačítka + Přidat další lety vyhledejte letenky na trase Praha - Basilej
  3. označte termín a křížkem zrušte původní letenky z Ženevy do Vídně, získáme úsporu díky kurzovému rozdílu a ušetříme 200 Kč na letence
Ano, využíváme jednoho z našich travelhackingových tipů. Celá pointa je v tom, že easyjet kalkuluje s kurzem 20 Kč za 1 švýcarský frank, ve skutečnosti je kurz 25 Kč. Nikomu to ale neříkejte ;)

Rezervováno máme, co dál plánovat?

Z letiště se musíme dopravit na hotel. Na letišti nastoupíte do autobusu č. 50 a někde v centru - je to na vás, Basilej je opravdu malé město, přestoupíte na tramvaj číslo 3, která již staví přímo před hotelem (cesta trvá maximálně 40 minut z letiště na hotelový pokoj). Lístek? Nepotřebujete. Většina hotelů dává svým hostům jízdenku po dobu pobytu zdarma. Proto si na cestu z letiště na hotel nezapomeňte vytisknout potvrzení o rezervaci hotelu - poslouží vám prozatím místo kupónu, který obdržíte na hotelu.

Na nic nečekejte a ještě tentýž večer si užijte jeden z mnoha městských adventních trhů. Vůně vás povede.

Sobotu věnujte Basileji naplno. Celý den máte na to prozkoumat pýchy tohoto města - Münster, Marktplatz, Radnici, basilejskou katedrálu a městské brány. Romantiku načerpáte při procházce po břehu řeky Rýn.

V neděli je všude zavřeno. Pokud chcete dovést pár čokolád domu na ochutnání, nákupy udělejte již v sobotu. Naopak nedělní ráno využijte k fotografování - v centru je liduprázdno a basilejská zákoutí vám učarují.

Ještě něco? Ptejte se.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-09-17T12:29:29+02:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce