Tipy na "3" adventní víkendy v Basileji (letenky+hotel+MHD) - 3.617 Kč.

Před 2 lety

Jak akci využít?

O basilejských vánočních trzích se říká ledacos, ale pravdou je, že patří k těm nejkouzelnějším v celé Evropě. Sám jsem Basilej loňský advent navštívil a mohu říct, že nejen trhy, ale celkově vánoční atmosféra města je prostě úchvatná! Proto jsem sepsal tři nejlevnější varianty, jak si seskládat totožný víkendový výlet do Švýcarska. Budeme potřebovat letenky a hotel, ke kterému zdarma obdržíme lítačku na městskou hromadnou dopravu.

Jak si naplánovat adventní víkend v Basileji?

Letenky zarezervujeme na stránkách easyjet.com. Hotel na stránkách booking.com, v níže uvedených příkladech jsem zvolil konkrétně 3* hotel Alfa, ve kterém jsem bydlel - patří k levnějším alternativám a nabízí snídaně zdarma a po celý den čerstvé ovoce, což v případě drahé Basileje jistě uvítáte.

Termíny a ceny (odkaz vede na rezervaci hotelu):

  • 27. - 29. listopad: letenky za 2.836 Kč + hotel se snídaní za 4.459 Kč. Celkem 7.295 Kč za 2 osoby.
  • 4. - 6. prosinec: letenky za 2.784 Kč + hotel se snídaní za 4.459 Kč. Celkem 7.234 Kč za 2 osoby.
  • 11. - 13. prosinec: letenky za 3.148 Kč + hotel se snídaní za 4.459 Kč. Celkem 7.607 Kč za 2 osoby.

Jak na levnější letenku u easyJetu?

Uvedených cen dosáhnete následujícím postupem:
  1. vyberte libovolný let Ženeva - Vídeň
  2. označte termín a poté pomocí tlačítka + Přidat další lety vyhledejte letenky na trase Praha - Basilej
  3. označte termín a křížkem zrušte původní letenky z Ženevy do Vídně, získáme úsporu díky kurzovému rozdílu a ušetříme 200 Kč na letence
Ano, využíváme jednoho z našich travelhackingových tipů. Celá pointa je v tom, že easyjet kalkuluje s kurzem 20 Kč za 1 švýcarský frank, ve skutečnosti je kurz 25 Kč. Nikomu to ale neříkejte ;)

Rezervováno máme, co dál plánovat?

Z letiště se musíme dopravit na hotel. Na letišti nastoupíte do autobusu č. 50 a někde v centru - je to na vás, Basilej je opravdu malé město, přestoupíte na tramvaj číslo 3, která již staví přímo před hotelem (cesta trvá maximálně 40 minut z letiště na hotelový pokoj). Lístek? Nepotřebujete. Většina hotelů dává svým hostům jízdenku po dobu pobytu zdarma. Proto si na cestu z letiště na hotel nezapomeňte vytisknout potvrzení o rezervaci hotelu - poslouží vám prozatím místo kupónu, který obdržíte na hotelu.

Na nic nečekejte a ještě tentýž večer si užijte jeden z mnoha městských adventních trhů. Vůně vás povede.

Sobotu věnujte Basileji naplno. Celý den máte na to prozkoumat pýchy tohoto města - Münster, Marktplatz, Radnici, basilejskou katedrálu a městské brány. Romantiku načerpáte při procházce po břehu řeky Rýn.

V neděli je všude zavřeno. Pokud chcete dovést pár čokolád domu na ochutnání, nákupy udělejte již v sobotu. Naopak nedělní ráno využijte k fotografování - v centru je liduprázdno a basilejská zákoutí vám učarují.

Ještě něco? Ptejte se.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele petule

u objednávky se mi pořád ukazuje poznámka, že provozovatel sídlí ve Velké Británii a mohou mi strhnout z karty poplatek za zahraniční platbu..stalo se to někomu?

České banky si za transakce nic neúčtují (u konečného uživatele).

Avatar uživatele dusanmilicka

proč mi easy jet po zrušní prvního letu poté připočítá 20 EUR navíc k letu z Prahy?

Transakční poplatek na rezervaci.

Avatar uživatele Kral.viktor

Ahoj, dokázal jsem vybojovat lepší cenu :) Na termín 4.-6. prosince, stačí přepnout do US jazykové verze a udělat ten samý postup, co tu píše Dave. Výsledná cena je pak 88 USD při platbě kartou, což je cca 2080 Kč :) důkaz zde: http://imgur.com/xQ7zmGi

Avatar uživatele literakl

Pěkné je i ZOO. Když si koupíte Basel Card, tak jej máte v ceně. Líbilo se nám i muzeum přírodní historie. Obchody zavírají brzy.

Avatar uživatele Tonda 2

Švýcarsko, spolu s Dánskem a Norskem patří jednoznačně mezi tři nejdražší země v Evropě, my tam na adventní víkend byli, ještě před revalvací franku a už tehdy tam bylo dost draho, cestovali jsme se Swiss, moc nám nepřálo počasí (pršelo), ale bylo to fajn. Co se týče krásy města a trhů, tak takový lepší průměr. Na víkend dobrý tip. Naše fota a dojmy zde: http://www.mojecesty.com/clanky/postrehy-z-cest/basilej-9.12.-11.12.2011.html

Avatar uživatele Petr.neugebauer

Ahoj Dave, minule jsi psal o finančním šoku že Švýcarska. Můžeš se zde prosím víc rozepsat. Díky :-)

Všechno drahé! :D Co víc? Všichni jezdí za hranice nakupovat, což mimochodem vůbec není od věci dojet na trojmezí ;)

Avatar uživatele jindrabohac

Ahoj Dave, nejde mi najít ta uvedená cena pro 4.-6.prosinec. Easy dává 3216 Kč. Nevíš čím to? Díky!

Ahoj Jindro, postupovala jsi podle navodu - nejdriv vyhledat let z Zenevy a dotnutit system pocitat ve francich?

Avatar uživatele jindrabohac

Jojo, přesně tak, nejdříve Ženeva Vídeň, ale tedy fakt že mi to hodilo cenu v eurech a ne ve francích... To by mohlo být ono?

Avatar uživatele jindrabohac

Dejve, ještě se zeptám také trošičku z jiné mísy - neočekáváte teď nějakou slušnou akci do Lisabou? Historicky se sem tam něco objevilo vždy kolem října/listopadu. Odlet ideálně únor 2016. Díky za odpovědi!

Tak teď už určitě bude jiná cena, než dopoledne.. Ale zřejmě nebyl správný postup, protože musí být franky. Lisabon bývá z Berlína - easyJet nebo ryanair.. Ale žádná pořádná akce mimo lowcostů nebude.

Dejve, nějaký levný letenky na tento víkend bys uměl nalézt ? Je mi tak nějak jedno kam ... díky za odpověď

Tento víkend? :) Wizzair, ryan, easyjet? Levné to rozhodně nebude.

Avatar uživatele comfortprague

a chceme-li letět i s dvanáctiletou dcerou?

Třílůžkový pokoj za 7.778 Kč ve stejném hotelu.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam chceš!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To musíš vidět!

Na lehko z Vídně do Toronta nebo na Floridu
-27 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Švýcarsko  

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko