Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Mnohokrát do roka se nepovede aby svátek započal nebo ukončil víkend. Co teprv když jsou to 2 svátky po sobě? 5. a 6. července se tak stane, k tomu připočteme 7. a 8.července o víkendu a máme krásné 4 dny volna. Co tedy s tímto časem když ho nebudete chtít trávit v ČR? To se dozvíte zde.

 

1) NANTES, FRANCIE

Tento tip nebude patřit k těm levnějším, ale určitě si své zastánce najde. Město Nantes Vám dokáže nabídnout mnohem více než příjemnou francouzskou atmosféru. Nádherné parky doprovází katedrály a i tajemné muzeum. Tedy v dnešní době již tolik tajemné není, mnohé vynálezy v myšlenkách spisovatele Julesa Vernea byly zrealizovány. Kdo ale jako malý rád četl tyto romány, určitě navštíví muzeum tohoto umělce. Vstupné se pohybuje kolem 5€.

Doprava: z Prahy sem doletíte ve čtvrtek k večeru a zpět do Prahy v neděli taktéž k večeru. Letenky stojí 119€ (3.000 Kč) a zakoupíte je u společnosti Volotea.

Ubytování: Ubytovat se můžete již za 840 Kč / 2 osoby / noc. Rezervujte hotel zde. Dejte si však pozor při výběru hotelu na jeho polohu. Ubytování v centru se pohybuje kolem 1.200 Kč za dvoulůžkový pokoj. Doporučuji zvolit tento 3* hotel v klidné oblasti a zároveň v pěší dostupnosti do centra.

 

2) BOLOŇA, ITÁLIE

Další možností může být návštěva italského města Boloňa, nebo chcete-li Bologna. Přijdou si zde na své nejen milovníci architektury, ale také milovníci italské kuchyně. Boloňa je vyhlášená díky své kuchyni čerpající z různých druhů mas a sýrů.

Doprava: Do Boloni doletíte se společností Ryanair z polské Vratislavy za 1.100 Kč. Pokud jste ze středočeského kraje, můžete využít spojů společnosti Polskibus, která Vás z Prahy doveze do Vratislavy za 1.000 Kč. Cesta pak bude vypadat následovně:

TAM: Praha - Vratislav: odjezd ve čtvrtek v 8:40 z Florence, příjezd v 13:30 na nádraží ve Vratislavě, odkud za 5 minut dojdete na zastávku, ze které jezdí autobusy na letiště. Let Vratislav - Bologna: odlétá se až k večeru v 21:25, máte tedy šanci shlédnout toto krásné historické město, které je tento rok hostitelem fotbalových turnajů.

ZPĚT: Bologna - Vratislav: odlet v 16:30 a přílet v 18:15. Zde máte znovu dostatek času, nejlépe bude se schovat do místní hospůdky a přečkat zde pár hodin do příjezdu/odjezdu autobusu do Prahy, ten totiž jede druhý den, v pondělí, v 1:20 ráno a příjezd do Prahy v 6:10. Autobusy jsou velmi pohodlné a pokud Vám nebude vadit kratší doba spánku, můžete vyrazit rovnou do práce / školy :).

Ubytování: V Boloni se můžete ubytovat již od 764 Kč za 2 osoby. Kupujte zde. Nutno dodat, že za tuto cenu získáte ubytování v centru a rovnou v 3* hotelu. Nabídek je opravdu mnoho.

 

3) MILÁN, ITÁLIE

Je pravda, že letenky stojí přibližně dvojnásob oproti cenám uveřejněným na těchto stránkách v akcích, ale tentokrát nehledáme nejnižší cenu, ale nejzajímavější varianty na prodloužený víkend. Pokud se vydáte vstříc této nabídce, máte možnost shlédnout nejen Milán, ale také malebné městečko Bergamo. U města Bergamo je totiž v provozu nízkonákladové letiště, kam létá i spoj Wizzairu z Prahy. V Bergamu doporučuji navštívit staré město, kam vyjedete lanovkou, pokud si zakoupíte celodenní jízdné na MHD, máte v ceně i jízdy lanovkou. Z Bergama poté do Milána můžete jet vlaky TrenItalia nebo zvolit přímý transfér letiště - centrum Milán. To Vás vyjde na 9€ za zpáteční jízdné a cesta trvá cca 1 hodinu - zakoupíte zde.

Doprava: Jak již bylo nastíněno, letenky s odletem v pátek v 10:50 z Prahy a odletem z Bergama v neděli v 12:45 zakoupíte za 1.564 Kč. Odlétat můžete také z Brna, ale návrat zpět je až v pondělí. Proto kupte například zpáteční letenku do Prahy a odtud např. se Student Agency zpět do Brna.

Ubytování: V Milánu se můžete ubytovat za 840 Kč na noc pro 2 osoby. Doporučuji však sledovat denní bleskovou nabídku, kde seženete určitý hotel pro daný den s 50% slevou - nabídku naleznete zde. Bohužel nejde zadat nabídku pro konkrétní město, ale většinou je Milán hned na první stránce a nemělo by dělat problémy ho najít. Není výjimkou sehnat ubytování ve 4* hotelu se snídaní za cenu okolo 1.500 Kč za dvojlůžkový pokoj.

 

4) KOLÍN NAD RÝNEM, NĚMECKO

Toto město je proslulé zejména díky pořádání světových veletrhů. Unikátním skvostem je však Katedrála svatého Petra, která se stavěla přes 600 let! Město je velikostně srovnatelné s Prahou a určitě návštěvy nebudete litovat!

Doprava: Výhodou je přímá linka společnosti Germanwings z Prahy. Letenku na pátek až neděli zakoupíte za 2.248 Kč, v případě že by Vám nevadil návrat v pondělí, zaplatíte pouze 1.498 Kč. Odlet v pátek v 8:45 a návrat v neděli v 19:50

Ubytování:  I v tomto městě seženete ubytování za velmi rozumnou cenu. Nejlevnější pokoj pro 2 osoby stojí 802 Kč - nabídka zde. Ovšem naprosto vynikající nabídku nabízí 4* hotel Leonardo, pokoj za 1.123 Kč

 

5) CESTA KOLEM SVĚTA

A poslední tip je opravdu pro velké fajnšmejkry ! :) Cestu kolem světa za prodloužený víkend! Itinerář vypadá následovně:

Čtvrtek, 5.července

Praha - Moskva: 13:00-17:30

Moskva - Soul: 21:35-11:10 (přílet v pátek)

Pátek, 6.července

Soul - Tokio: 13:35-15:55

Tokio - Honolulu: 19:50-20:35

Sobota, 7.července

Honolulu - Los Angeles: 8:00-16:30

Neděle, 8.července

Los Angeles - New York: 6:05-14:22

Pondělí, 9.července

New York - Praha: 20:05-10:35 (přílet v úterý)

A cena? Cena opravdu není nikterak vysoká, zaplatili byste necelých 90.000 Kč :) Výhodou je, že ušetříte za ubytování, vesměs strávíte čas v 11km nad zemí.

 

Tímto však tipy na prodloužený víkend v červenci nekončí. Mohl bych psát dál a dál, nicméně jsem zvolil tyto destinace z určitého důvodu, ať to již byly osobní preference nebo nejnižší ceny letenek. Pokud byste chtěli tip na Vámi vybranou destinaci, napište si prosím do Poradny a já se vynasnažím, abych nalezl výlet právě dle Vašich představ.

Pokud jste se stránkou CESTUJLEVNE.com spokojeni, byl bych moc rád kdyby jste o ní dali vědět Vašim přátelům, kolegům v práci, spolužákům nebo komukoliv, kdo Vás napadne. Stále je tento projekt v plenkách a zvyšující se návštěvnost je motivací a hnacím motorem k lepším výkonům. Děkuji Všem návštěvníkům za Vaši přízeň.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius kopec
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
Nyhavn
ušetříš až 52%
Všude dobře, co doma!
Nástup Ryanair
ušetříš až 83%
Všude dobře, co doma!
Pláž Puerto de la Cruz
ušetříš až 44%
A už tam budem?
5278 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie