Cinqueterre

TOP: zpáteční letenky z Prahy do Říma - 658 Kč.

39 komentářů
2015-08-28T09:30:57+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Nízkonákladová společnost Wizzair právě vyrukovala s velmi zajímavou cenou za zpáteční letenky mezi Prahou a Římem. Do italské metropole poletíme během října pouze za 658 Kč (včetně zpátečního letu). Takto levné letenky nebyly téměř dva roky.

Řím si bez problémů naplánujte i na 2 noci. V centru nemusíte řešit ani dopravu, všechny důležité památky jsou soustředěny v docházkové zóně. Více naleznete níže.

  • Letenky Praha - Řím a zpět za 658 Kč rezervujte na wizzair.com
  • Nejnižší ceny dosáhnete s WDC - jak na to?
  • V ceně zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm
Dostupné termíny za 658 Kč:
  • odlet: 1, 6, 8, 13, 15, 17, 20, 22, 29.říjen
  • návrat: 8, 10, 13, 15, 22, 24.říjen
K letenkám budete potřebovat ubytování. Doporučuji lokalitu v okolí stanice Termini, spíše směrem do centra. Rezervovat  hotel budete zvlášť například na portálu Booking.com.

Transfer z letiště do Říma na zastávku Termini objednáte na stránkách terravision.eu. Zpáteční jízdenka vyjde na 8 € při nákupu online (na místě 11 €).

Kam vyrazit, co zakousnout a jak se pohybovat městem

Ještě tentýž den po příletu a ubytování se můžete vyrazit za památkami, noční osvětlení jim dodává punc. Doporučuji trasu směrem ke Koloseu a dále podél Forum Romanum k Altare della Patria.

Více večer již nestihnete, proto po cestě skočte i do jedné z místních kaváren či bufetů. Hlavní chod v podobě pizzy nebo těstovin zakoupíte v rozmezí 4 - 7€, nechcete-li utrácet, vodu kupujte v obchodech a restauraci dejte na sucho. Jedinou levnou tekutinou je pravé espresso , které zakoupíte vždy a všude za 1€.

Druhý den doporučuji vyrazit ihned zrána metrem do Vatikánu, vyhnete se tak zástupu davů a budete mít klid na objevování této unikátní lokality. Nevyhnete se ale dlouhé frontě při vstupu, i přesto se nebojte. Zpoza náměstí netrvalo ani 30 minut a byli jsme uvnitř. Je zcela zbytečné platit naháněčům, kteří vás "provedou" s předběhnutím fronty.

Od Vatikánu se vydejte pěšky k řece Tibeře a pokračujte k Andělskému hradu. Odtud je to již jen kousek k náměstí Navona, Pantehonu a fontáně di Trevi (stále v rekonstrukci). Za světla si zopakujte včerejší Koloseum a Forum Romanum. Centrum Říma je celé v docházkové vzdálenosti.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-08-28T10:30:57+02:00

39 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce