Tour de Cuba: Santa Clara, Varadero a Havana během prosince za 11.350 Kč.

Před rokem

Jak akci využít?

Chcete–li zažít Kubu takovou, jakou ji známe z cestopisných pořadů, nezahálejte. Po prolomení turistické opony mezi USA a Kubou se tento komunistický stát brzy změní a přizpůsobí novému trhu. A abyste získali skutečně autentický pohled, připravili jsme pro vás ideální open–jaw variantu letenek s příletem do Santa Clary a návratem z hlavního města Havany. Letenky z Prahy v předvánočním čase stojí jen 420 € / 11.350 Kč.

Mezi městy se pak dopravíte autobusy, a to ideálně s delší zastávkou v jednom z nejznámějších karibských letovisek Varaderu. Variant itinerářů je však mnohem víc a limity klade jen vaše fantazie.

  • Praha – Santa Clara / Havana – Praha za 420 € / 11.350 Kč rezervuj na condor.com (volba Advanced search)
  • Nejlevnější termíny: 12.–24.12. a 12.–31.12.2016
Návrat do Prahy je vždy +1 den, tedy 25.12. nebo 1.1.2017. Svátek vánoční či Nový rok proto oslavíte netradičně v letadle.

V ceně letenky je zahrnuto příruční zavazadlo (6 kg) a zapsané zavazadlo (20 kg).

Před cestou

Na Kubu je nutné vízum, které na počkání obdržíte na konzulátu v Praze v Jinonické ulici. Cena je 750 Kč a pokud to máte do Prahy daleko, využijte služeb Air Transport Solutions. Zasílají víza domů za 800 Kč.

S sebou si směňte jako měnu eura.

Na Kubě

Při plánování přesunů mezi městy využijte autobusového dopravce Viazul. Příklad cen:
  • Satna Clara – Varadero za 11 $ (2–krát denně),
  • Varadero – Havana za 10 $ (5–krát denně).
Nejlevnější ubytování na Kubě naleznete u místních, v tzv. casa particulars při cenách okolo 20 CUC / 500 Kč za pokoj. Při pobytu v typických hotelech počítejte s cenami okolo 2.000 Kč za noc. Hotely v Santa Clara hledejte jako Villa Clara.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele elfronza

and... it is gone :(

A můžete si cestou zapět: "...cuando todo Santa Clara se despierta para verte" :-)

Avatar uživatele malatidevidasi

Comandadnte Che Guevaaaara! Hehehe

jj, pořád to mám v hlavě. Měl jsem kamaráda, Němce původem z Turecka, který byl tak nějak hodně levicově zaměřen a tuto píseň si zamiloval. Problém byl, když jsme pařili někde venku v baru a nalepili se tam pouliční muzikanti, pořád jí chtěl hrát a štědře platil:-) Takže tím více se hrála.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam to bude krásný!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

A už tam budem?

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Kuba  

Karibský ráj plný doutníků, rumu a salsy, který vás vždy dokáže překvapit

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily nacházející se v srdci Střední Ameriky. Jeden z posledních států světa ovládaný totalitním režimem láká návštěvníky svou pestrou historií, obdivuhodnou přírodou i specifickou kulturou. Jen na Kubě naleznete plně funkční automobily z 50. let jezdící po poloprázdných silnicích, krásné písečné pláže k odpočinutí si při popíjení světoznámých koktejlů či panenskou přírodu v oblastech vnitrozemských tropických parků. Veškeré klady i zápory socialistického systému v kontrastu s otevíráním se zahraničním impulsům činí z Kuby unikátní místo k poznání i vzhledem k rychlému tempu změn v posledních letech.

Průvodce pro Kuba