Kuba

Letenky na Kubu

Na jaká letiště se létá?

Na Kubě najdete 7 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště na Kubě

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky na Kubu?

Průměrná cena letenky z Prahy na Kubu se dlouhodobě drží kolem 16 000 Kč, přičemž některé letecké společnosti při cestě na Kubu nenabízejí v základu odbavené zavazadlo (Iberia, KLM).

Z Vídně nebo Mnichova je průměr cen nižší a pohybuje se kolem 14 500 Kč, stejně tak akce z Rakouska nebo Německa jsou častější než z Prahy.

Nejvíce spojení míří do hlavního města Havana a taky do letoviska Varadero, podívejte se na detailní podstránky: letenky do Havany a letenky do Varadera.

Kde koupit nejlevnější letenky na Kubu?

Kombinací i možností nákupu je více. Doporučujeme vždy srovnat ceny v našem vyhledávači letenek, který vyhledá všechny klasické aerolinky s cenami na webu leteckých společností Condor a Eurowings.

Kdy jsou letenky na Kubu nejlevnější?

Akční ceny na Kubu se nejčastěji objeví na září a říjen, kdy ale panuje největší riziko hurikánů, a také během května a června, kdy je na Kubě velmi horké počasí.

Chcete-li na Kubu v hlavní sezoně, letenky se vyplatí kupovat alespoň 4 měsíce před odletem. Určitá šance se skrývá v last-minute nabídkách německých cestovek z Mnichova, které se výjimečně dají pořídit i v hlavní sezoně, například ltur či Expedia.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu na Kubu?

Nejbližšími letišti s přímými pravidelnými lety na Kubu jsou Mnichov a Frankfurt. Z obou letišť létá nonstop jen Condor – z Mnichova pouze do Havany, z Frankfurtu ještě navíc do Varadera.

Nejčastější spoje z Prahy a Vídně nabídnou s jedním přestupem společnosti Iberia, KLM, Air France, Aeroflot, Eurowings nebo právě Condor.

Největší výběr destinací na Kubě pak nabídne Air Canada, kdy vás ale často čekají dva přestupy, z čehož ten v Torontu je obvykle přes noc. Air Canada kromě Havany a Varadera létá například i do měst Cayo Coco nebo Santa Clara.

Jak dlouho se letí na Kubu?

Přímý let z Mnichova trvá asi 10 hodin. Doba cesty s přestupem z Prahy či Vídně se pohybuje mezi 14 a 20 hodinami.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců