Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Verona, starobylé město na severu Itálie zahalené rouškou romantického příběhu Romea a Julie, je naším dalším tipem pro ideálně strávený valentýnský víkend (pátek - neděle). Cestu do Verony započneme letem z Prahy do Bergama za 858 Kč s Wizz Air a dále pak budeme pokračovat vlakem přímo do Verony. Zpáteční lístek na této trase vychází již na 535 Kč za osobu. Celkem za víkend v italské Veroně zaplatíme 2.658 Kč (letenka+doprava+hotel).

Letenky Praha - Bergamo

  • Letenka Praha - Milán Bergamo za 858 Kč rezervuj na wizzair.com 
  • Uvedená cena je platná pro členy WDC (více informací naleznete zde >>)
  • Termín: 13. - 15. únor

Cesta vlakem z Bergama do Verony

Z letiště v Bergamu se na železniční stanici dostanete autobusem, který jezdí každých 20 minut. Cesta vám zabere asi 18 minut a jízdenka stojí 2,10€. Z bergamského vlakového nádraží vyrazíte vlakem do Verony s jedním přestupem ve městě Brescia či jiném italském městě. Celá cesta z Bergama na vlakové nádraží Porta Nuova zabere přibližně 2 hodinky jízdy italskými provinciemi. Jednosměrnou jízdenku je možné zakoupit již za 9,70€. Jízdenky na regionálních spojích se prodávají s max 7 denním předstihem, a to buď online na webu společnosti Trenitalia či v kioscích na nádraží. Před nástupem do vlaku si nezapomeňte označit jízdenku na nádraží!

Ubytování ve Veroně

Vytipovali jsme pro vás několik variant pro ubytování ve Veroně během valentýnského víkendu (pátek 13.února až neděle 15.února).

Nejlevněji se můžete ubytovat ve tříhvězdičkovém hotelu Ibis Verona, který se nachází v oblasti Borgo Roma, přibližně 4 kilometry od vlakového nádraží. Nedaleko hotelu naleznete zastávku veřejné dopravy, která však není pro pohyb městem potřeba. Pobyt v dvoulůžkovém pokoji na 2 noci vychází na 1.150 Kč za jednu osobu.

Naším tipem je penzion Albora B&B, který leží pouhých 700 metrů od vlakového nádraží Verona Porta Nuova a nachází se v samotném centru města. Penzion disponuje designovými pokoji a v celém objektu je k dispozici wifi zdarma. Do 10 minut pohodlné chůze dorazíte na náměstí Piazza Bra a k třetímu největšímu amfiteátru na světě půjdete sotva 15 minut. Za pobyt ve dvoulůžkovém pokoji na 2 noci zaplatíte pouze 1.492 Kč za osobu. Cena je včetně snídaně v italském stylu.

Suma sumárum za valentýnský víkend pá-ne ve Veroně zaplatíte 2.658 Kč

  • Zpáteční letenky z Prahy za 858 Kč
  • Doprava letiště - Verona a zpět za 650 Kč
  • Ubytování v hotelu od 1.150 Kč
  • Ceny jsou uváděny za osobu, a to včetně dvoulůžkového pokoje v hotelu
Zpáteční letenka Praha - Milán Bergamo

Proč navštívit Veronu?

Verona leží v severní Itálii pouze 115 kilometrů od Benátek. Tímto městem, do kterého William Shakespeare  zasadil děj slavné tragédie Romeo a Julie, protéká řeka Adie. Přímo v ulici Capello naleznete Juliin dům i se slavným balkónem, pod kterým v díle stával zamilovaný Romeo. Historické centrum Verony je plné římských, románských, gotických, ale i renesančních a barokních památek a je zapsáno na seznam UNESCO. Za císaře Augusta v roce 30 zde byl vystaven unikátní římský amfiteátr, který je třetí největší na světě a kde můžete v letním období shlédnout divadelní a operní představení. Více informací o celé provincii Verona naleznete zde.

[start][odlet]Praha[/odlet][prilet]Bergamo[/prilet][mezikrok][prg][bgy][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele debilek
debilek

Autor clanku asi jete nikdy neletel. V Bergamu na letisti neni zadne vlakove nadrazi :)

před 7 lety
Avatar uživatele feb51998
feb51998

Lado, precti si to jeste jednou a pomalu a zjistis, ze autor clanku nepise, ze na Bergamu letisti je vlakova stanice.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Tam chceš!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
To budou fotky!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
Tam jsi ještě nebyl!
Almadraba
ušetříš až 49%
To musíš vidět!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie