Švýcarsko

Víkend v Basileji (so-ne) s letenkami z Prahy - 1.593 Kč.

8 komentářů
2014-08-14T17:20:25+02:00

O akci

Lákavá nabídka zapříčiněna chybějícím palivovým příplatkem umožňuje navštívit švýcarskou metropoli Basilej, a to včetně idylických víkendových termínů sobota až neděle (přílet v 15h a odlet zpět v 14h). Cena zpáteční letenky činí 1.593 Kč a je nutné rezervaci uhradit ihned, v opačném případě hrozí storno rezervace.

Letenky jsou dostupné od srpna do března 2015, přičemž letošní termíny přehledně ukazuje tento kalendář. Běžná cena za tyto letenky činí 2,7 tisíce.

  • Hotel v Basileji rezervujte zde >> (za kvalitnější pokoj zaplatíte o víkendu 2,5 tisíce a více)
V ceně je také zahrnuto zavazadlo o váze 23 kg. Kromě Basileje nabízí dlouhodobě letecká společnost Swiss zpáteční letenky do Ženevy za 1.650 Kč.

Proč jet do Basileje? Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou chuť švýcarské čokolády, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Tipy na levnější ubytování nejen v Basileji: Místo dražších hotelů můžete také zvolit levnější hostely nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech. Takové nabídky hledejte na airbnb.cz, kde k registraci obdržíte bonus ve výši 500 Kč. Případně nejlepší volbou je využít aplikace Hotel Tonight, ale jen v případě dostatečného kreditu - aktuální nabídky hotelů začínají na 4 tisících.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2014-08-14T17:20:25+02:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele larryboya
larryboya
před 9 lety

Možno niekto poradí - je na letisku Mulhouse/Baesl potrebný pas? Viem, že v Švajčiarsku ho už nepotrebujeme, no v dohode je výnimka pre letecké spoločnosti, ktoré ho môžu požadovať. Ako je na tom Swiss? Písal som im, no odpoveďou mi bola nejaká šablóna, nech sa obrátim na zastupiteľský úrad...

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 9 lety

Samozřejmě stačí jen občanka. Schengen.

Avatar uživatele tommm.mmmot
tommm.mmmot
před 9 lety

Skoda tech casu priletu a odletu. V Basileji prilet 15:10, realne tedy v centru tak v 16:00 a na letiste k odletu vyrazit ve 12. Jinak jako rychlo vylet je to pekny. Bohuzel realne cena za noc v hotelu nekde na pristupnejsim miste je cca 3k+ a samozrejme jidlo je v jinych relacich - vecere 30+ CHF (1 CHF cca 22Kč). Ja si vzdycky pepocitam celkovou cenu za 1 den a toto mi moc dobre nevychazi :)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Kdyby byl zájem, tak zpátky lze letět v byznysu za příplatek 1 tisíc.

Avatar uživatele david.kmenta
david.kmenta
před 9 lety

@twiku díky za tip! Využil jsem! Je ale potřeba říct, že cena platí pouze při platbě přes Entropay a to je porod! Registrace a převod peněz na virtuální kartu - OK, to bylo hned.. vzápětí mi volala banka, jestli je to v pořádku a souhlasí to (zajímavé).. před tím jsem ještě přečetl pár diskuzí, kdy lidi skončili u toho, že nad kartu sice peníze dostali, ale nešlo s ní platit. Risknul jsem to. Vypsal jsem údaje do Opodo a prd.. nějaká obecná chyba s obecným problémem... myslel jsem, že mě klepne.. trpělivost ale přináší růže a tak jsem to zkusil několikrát, nakonec jsem celou rezervaci začal od nuly a pak se to konečně chytlo a podle všeho zaplatilo. Je tam přirážka 4.95%, ale pořád člověk něco ušetří.. takže asi tak moje zkušenost, snad je to tím úspěšně ukončeno :)

Avatar uživatele
twik
před 9 lety

@David: aha sorry to sem nevedel o Entropay :)

Avatar uživatele
twik
před 9 lety

opodo.com cena 40.94EUR coz je cca 1150kc ;) termin 19-21.9.2014

Avatar uživatele ganjoman
ganjoman
před 9 lety

Co Zurich?

Další akce