Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Lákavá nabídka zapříčiněna chybějícím palivovým příplatkem umožňuje navštívit švýcarskou metropoli Basilej, a to včetně idylických víkendových termínů sobota až neděle (přílet v 15h a odlet zpět v 14h). Cena zpáteční letenky činí 1.593 Kč a je nutné rezervaci uhradit ihned, v opačném případě hrozí storno rezervace.

Letenky jsou dostupné od srpna do března 2015, přičemž letošní termíny přehledně ukazuje tento kalendář. Běžná cena za tyto letenky činí 2,7 tisíce.

  • Hotel v Basileji rezervujte zde >> (za kvalitnější pokoj zaplatíte o víkendu 2,5 tisíce a více)
V ceně je také zahrnuto zavazadlo o váze 23 kg. Kromě Basileje nabízí dlouhodobě letecká společnost Swiss zpáteční letenky do Ženevy za 1.650 Kč.

Proč jet do Basileje? Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou chuť švýcarské čokolády, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Tipy na levnější ubytování nejen v Basileji: Místo dražších hotelů můžete také zvolit levnější hostely nebo ubytování v soukromých apartmánech/bytech. Takové nabídky hledejte na airbnb.cz, kde k registraci obdržíte bonus ve výši 500 Kč. Případně nejlepší volbou je využít aplikace Hotel Tonight, ale jen v případě dostatečného kreditu - aktuální nabídky hotelů začínají na 4 tisících.

[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele larryboya
larryboya

Možno niekto poradí - je na letisku Mulhouse/Baesl potrebný pas? Viem, že v Švajčiarsku ho už nepotrebujeme, no v dohode je výnimka pre letecké spoločnosti, ktoré ho môžu požadovať. Ako je na tom Swiss? Písal som im, no odpoveďou mi bola nejaká šablóna, nech sa obrátim na zastupiteľský úrad...

před 8 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Samozřejmě stačí jen občanka. Schengen.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele tommm.mmmot
tommm.mmmot

Skoda tech casu priletu a odletu. V Basileji prilet 15:10, realne tedy v centru tak v 16:00 a na letiste k odletu vyrazit ve 12. Jinak jako rychlo vylet je to pekny. Bohuzel realne cena za noc v hotelu nekde na pristupnejsim miste je cca 3k+ a samozrejme jidlo je v jinych relacich - vecere 30+ CHF (1 CHF cca 22Kč). Ja si vzdycky pepocitam celkovou cenu za 1 den a toto mi moc dobre nevychazi :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kdyby byl zájem, tak zpátky lze letět v byznysu za příplatek 1 tisíc.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele david.kmenta
david.kmenta

@twiku díky za tip! Využil jsem! Je ale potřeba říct, že cena platí pouze při platbě přes Entropay a to je porod! Registrace a převod peněz na virtuální kartu - OK, to bylo hned.. vzápětí mi volala banka, jestli je to v pořádku a souhlasí to (zajímavé).. před tím jsem ještě přečetl pár diskuzí, kdy lidi skončili u toho, že nad kartu sice peníze dostali, ale nešlo s ní platit. Risknul jsem to. Vypsal jsem údaje do Opodo a prd.. nějaká obecná chyba s obecným problémem... myslel jsem, že mě klepne.. trpělivost ale přináší růže a tak jsem to zkusil několikrát, nakonec jsem celou rezervaci začal od nuly a pak se to konečně chytlo a podle všeho zaplatilo. Je tam přirážka 4.95%, ale pořád člověk něco ušetří.. takže asi tak moje zkušenost, snad je to tím úspěšně ukončeno :)

před 8 lety
Avatar uživatele
twik

@David: aha sorry to sem nevedel o Entropay :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele
twik

opodo.com cena 40.94EUR coz je cca 1150kc ;) termin 19-21.9.2014

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele ganjoman
ganjoman

Co Zurich?

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Wall Street
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:08+02:00 0 komentářů
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam jsi vždycky chtěl!
Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
Tam chceš!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 10 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
5566 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Švýcarsko
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko