Víkendové letenky z Drážďan do Basileje - 855 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Nejen severočechy mohou ke krátkému pobytu ve Švýcarsku nalákat zlevněné letenky aerolinií easyJet. Aktuálně na 4 víkendové termíny lze zakoupit zpáteční letenky z Drážďan do Basileje již za 855 Kč, a to od pátku do neděle bez nutnosti dovolené. Alternativou jsou letenky z Prahy za 1.593 Kč.

Tip: Při rezervaci letenek s easyJet ze zahraničí využijte patent pražský a ušetřete 85 Kč na této letence.

  • Rezervuj letenky Drážďany - Basilej od 855 Kč na easyJet.com
  • K finální částce připočítejte +375 Kč jako poplatek za rezervaci
Dostupné víkendové termíny za uvedenou cenu jsou následující: 06.-08.listopadu (čt-so), 09.-11.ledna, 16.-18.ledna a 30.01.-01.02. (pá-ne).

Nejlevnější parkování u letiště zakoupíte skrz portál holidayextras.de, a to od 23€ / 3 dny. Pokud byste se chtěli vydat do Drážďan z Prahy, využijte jízdenek společnosti Eurolines nebo MeinFernbus, která jezdí za 12€ / jeden směr.

Proč na víkend do Basileje?

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele touzimsky

Fakt na tom tak vyděláváte? S tím vlakem je to zdá se pravda a jestli to je takhle... Fuj! Až se mi chce říct... Haló, haló - z prvmí koleje odjíždí vlak. Zmačka: Jen pro chamtivce.

Avatar uživatele rakov

Dane, to je jednoduchy, CD nedelaj afilajty. Proc by to pak doporucovali? Hlavne nahrabat! PS: A co teprv pri ceste s malym deckem, ktery autobusy tvrde zpoplatnuj a vlak ne...

Přesně, hlavně nahrabat :))) Už jen fakt, že se zde věnuji easyJetu, wizzairu atd. o něčem svědčí. Těch akcí, kde nejsou žádní affiliate partneři je tu vskutku hodně. Trochu tolerance vůči cizí práci by určitě neuškodilo.

Avatar uživatele SDAN

Jen malá poznámka k cestě do Drážďan. Nevím proč, ale zdá se mi, že poněkud zapomínáte na ČD (obecně). Přitom zrovna na této trase mají nejčetnější spojení ze všech dopravců. Cena za jeden směr je přitom 14EUR (vlak EC), oproti tomu Eurolines za 500Kč, zkušení cestovatelé se však při cestě vlakem na této trase mohou dostat i na částku 120,40Kč za jednu cestu (při společné cestě 5-ti osob).

Ahoj Dane, díky za info.. Věc se má jednoduše - nevěděl jsem o tom ;) železniční dopravě příliš nevévodím, tak nemám ponětí o aktuálních cenách. Díky, příště zmíním.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Jedem!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Hurá za zážitky!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Švýcarsko  

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko