Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejen severočechy mohou ke krátkému pobytu ve Švýcarsku nalákat zlevněné letenky aerolinií easyJet. Aktuálně na 4 víkendové termíny lze zakoupit zpáteční letenky z Drážďan do Basileje již za 855 Kč, a to od pátku do neděle bez nutnosti dovolené. Alternativou jsou letenky z Prahy za 1.593 Kč.

Tip: Při rezervaci letenek s easyJet ze zahraničí využijte patent pražský a ušetřete 85 Kč na této letence.

  • Rezervuj letenky Drážďany - Basilej od 855 Kč na easyJet.com
  • K finální částce připočítejte +375 Kč jako poplatek za rezervaci
Dostupné víkendové termíny za uvedenou cenu jsou následující: 06.-08.listopadu (čt-so), 09.-11.ledna, 16.-18.ledna a 30.01.-01.02. (pá-ne).

Nejlevnější parkování u letiště zakoupíte skrz portál holidayextras.de, a to od 23€ / 3 dny. Pokud byste se chtěli vydat do Drážďan z Prahy, využijte jízdenek společnosti Eurolines nebo MeinFernbus, která jezdí za 12€ / jeden směr.

Proč na víkend do Basileje?

Významnou památkou v Basileji je zdejší katedrála s typickými věžičkami z červeného pískovce. V této katedrále je pohřben slavný holandský myslitel Erasmus Desiderius Rotterdamský. V Basileji žilo mnoho známých osobností, např. německý filozof Friedrich Nietzsche působil na zdejší univerzitě. Mimo jiné se v Basileji narodil světový tenista Roger Federer, který na své rodné město nedá dopustit a od dětství fandí fotbalovému klubu FC Basel. Cílem mnoho turistů se staly desítky místních muzeí. Z nejvýznamnějších lze jmenovat např. Muzeum současného umění. Nezapomeňte však ochutnat pravou švýcarskou čokoládu, obchůdky naleznete téměř na každém rohu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele touzimsky
touzimsky

Fakt na tom tak vyděláváte? S tím vlakem je to zdá se pravda a jestli to je takhle... Fuj! Až se mi chce říct... Haló, haló - z prvmí koleje odjíždí vlak. Zmačka: Jen pro chamtivce.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele rakov
rakov

Dane, to je jednoduchy, CD nedelaj afilajty. Proc by to pak doporucovali? Hlavne nahrabat! PS: A co teprv pri ceste s malym deckem, ktery autobusy tvrde zpoplatnuj a vlak ne...

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Přesně, hlavně nahrabat :))) Už jen fakt, že se zde věnuji easyJetu, wizzairu atd. o něčem svědčí. Těch akcí, kde nejsou žádní affiliate partneři je tu vskutku hodně. Trochu tolerance vůči cizí práci by určitě neuškodilo.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Jen malá poznámka k cestě do Drážďan. Nevím proč, ale zdá se mi, že poněkud zapomínáte na ČD (obecně). Přitom zrovna na této trase mají nejčetnější spojení ze všech dopravců. Cena za jeden směr je přitom 14EUR (vlak EC), oproti tomu Eurolines za 500Kč, zkušení cestovatelé se však při cestě vlakem na této trase mohou dostat i na částku 120,40Kč za jednu cestu (při společné cestě 5-ti osob).

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Dane, díky za info.. Věc se má jednoduše - nevěděl jsem o tom ;) železniční dopravě příliš nevévodím, tak nemám ponětí o aktuálních cenách. Díky, příště zmíním.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Jedem!
Ragusa
ušetříš až 60%
Jedem!
Gambie
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Švýcarsko
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko