Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S postupným uvolňováním opatření se na mapu Evropy vrací častější mezinárodní spojení. Díky přidaným spojům lze například od června uspořádat výlet na jednodenní otočku do metropole Saska Drážďan. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Prahy aktuálně nabízí Regiojet za 598 Kč na svém autobusovém spojení, které od června bude jezdit 3x denně. Pro jednodenní otočku jsou nejvhodnější tyto spoje:

Na otočku lze vyrazit z Prahy i vlakem, nicméně nejlevnější zpáteční jízdenky se aktuálně prodávají za 740 Kč.

Bydlíte-li v Ústeckém kraji, lze využít klasických celodenních jízdenek Labe-Elbe za 300 Kč, které platí i na MHD v Drážďanech, neplatí však na vlakové spojení EuroCity. Po cestě vždy musíte přestupovat v Bad Schandau.

Obnoveny jsou i přímé vlakové spoje Trilex z Liberce, které jezdí každé 2 hodiny a zpáteční lístek vyjde na 200 Kč.

Opatření v Sasku

Co očekávat v Sasku, jsou otevřené restaurace, památky a obchody? A jak je to s překročením hranice do Saska? 

 • Hranice: bez nutnosti vyplňovat formulář, bez předkládání testů a bez kontrol, pokud cesta pobyt v Sasku nepřekročí 12 hodin
 • Obchody: bez omezení otevřeny pouze potraviny a drogerie. Obchody s oblečením jen po předložení antigenního testu starého maximálně 24 hodin nebo potvrzení o očkování, některé navíc vyžadují rezervaci termínu návštěvy předem
 • Restaurace: otevřeny zahrádky a venkovní prostory, pokud u stolu sedíte jen v rámci rodiny, nepotřebujete negativní test, musíte však vyplnit kontaktní údaje
 • Památky: jsou otevřené, je však nutné koupit vstupenku online vždy na přesnou hodinu, navíc se musíte prokázat negativním antigenním testem ne starším než 24 hodin nebo potvrzením o očkování

Informace budeme dále aktualizovat podle uvolňování opatření v Sasku.

Sdílej akci s přáteli

Akční jízdenky

Karlův most v Praze
Praha
Česká republika
Drážďany
Německo
Německo
Zpáteční 2 hod jízdy (bez přestupu)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Byla jsem tam teď o víkendu - po víc jak osmi měsících za hranicema, hurá. Na nákupy fakt ne, je to, jak píš paolo. Zahrádky normálně fungují, ale chtěli po nás kontaktní údaje a ptali se, jestli máme nějakou appku. Samozřejmě můžete napsat, že jste Maruška Konopníková z Vrchlabí a ať vám zkusí dokázat, že to tak není.

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele paolo.u
paolo.u
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 9 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-31T23:51:20+02:00)

Byl jsem tam minuly tejden, do potravin drogerii kavaren hospod normalni vstup, do obchodu s odevy, Karstadt atd. se musite qr kodem zaregistrovat - email, na nej prijde potvrzeni plus novy qr a na ten vpusti dovnitr + chteji videt covid test, mel jsem potvrzeni o prodelanem covidu. Do ZARA jsem se nedostal - potvrzuje to pouze SRN cisla na mobil... Kdo nema test na Prager strasse pred Starbucks testovaci stan - hrozna fronta...

Martyrium strasne, fronty treba Primark nehorazne, za mne nedoporucuji, moc to tam zerou...

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Jízdenka Labe-Elbe by určitě zasloužila víc info, vyplatí se i z Prahy (jde navázat s jízdenkou PID do Vraňan) a hlavně při cestování ve skupině.

Co se týče obchodů, jak zjistím, kam mě pustí a kam ne? (Myslím tu rezervaci.) Potvrzení o očkování platí jen po obou dávkách, nebo jak u nás 3 týdny po první dávce? A co se týče restaurací, s kamarády nemůžu jít sednout na zahrádku?

Díky moc za info!

před 12 měs
Avatar uživatele
David Nádhera

PID jízdenka nejde navazovat ve Vraňanech, protože navazovat jde pouze ve stanici, kde vlak staví (leda by se jelo osobákem). Dříve šla navazovat ve Vraňanech jízdenka ČD, ale to už také pár let neplatí. Nyní platí Elbe/Labe až z první stanice v Ústeckém kraji, čili až z Hněvic. Zároveň také nejde zakoupit mimo Ústecký kraj. To jde obejít zakoupením u průvodčího ve vlaku, ale podle některých výkladů se v tomto případě platí přirážka (ode mě ji ještě nikdo nechtěl).

před 12 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Ano, máte pravdu, myslel jsem Hněvice. Každopádně ta jízdenka Labe/Elbe by měla jít zakoupit u průvodčího bez přirážky v případě, že se člověk prokáže předchozím jízdním dokladem.

před 12 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4310 komentářů
 • Poslat zprávu

V Německu platí jen potvrzení o úplném očkování. A teoreticky ne - bez testu nelze sedět s kamarády na zahrádce restaurace. Jak se to ale kontroluje v praxi, toť otázka.

před 12 měs

Strávil jsem víkend v Sasku, měl jsem s sebou PCR test z uložto, z X návštěv různých podniků v Lipsku a Drážďanech chtěli vidět test jen jednou - Japonec v ramen podniku v Drážďanech, jinak jim bylo vše jedno, registrace přes qr kód nekontrolovali, někde upozornili že bychom se měli zaregistrovat. Ubytování v hotelu taky bez testu, samozřejmě služební cesta, ale na nic se neptali, jen dali podepsat čestné prohlášení. Hotel tak na 50 procentech ceny v pre-covid období. Chtěl jsem si nechat udělat antigen test v centru Lipska, ale chtěli po mně jako nerezidentovi 20 EUR, tak jsem si vystačil s tím českým PCR z uložto. Celkově to hodnotím jako super výlet :)

Přidat odpověď
před 12 měs

Niektore muzea Vas zaregistruju aj na mieste (chce to trochu stastia) ale tak ci tak chcu ten test - takze casovat treba starostlivo :-o (z CR je ok ten z antigennych centier “na poistovnu”, vacsinou maju aj anglicku verziu)

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Manchester
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Tam jsi ještě nebyl!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
A už tam budem?
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika

Zavřít boční panel
Drážďany
Německo

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo